Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Arhiva stiri

22.07.2019 - 22:59
Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori
⚽️ Vineri, 19 iulie 2019   19.07.2019, Târgu Mureş, Stadion: "TranSil", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport FC Hermannstadt - Gaz Metan Mediaş 0 - 2 (0-0) Au...



Top News

-Anglia: Premier League - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 2

-Germania: Bundesliga - Etapa 2

-Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

-Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

-Europa League, play-off, tur: FCSB - Vitória Guimarães 0-0

-Liga Campionilor, play-off, tur: CFR Cluj - Slavia Praga 0-1




Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

S-au nascut azi

Denílson
Brazilia
42 ani

Fabiano Santacroce
Italia
33 ani

Iuky Komada
Japonia
27 ani

James Obiorah
Nigeria
41 ani

Jan Eriksson
Suedia
52 ani

John Fleck
Scoția
28 ani

José Bosingwa
Portugalia
37 ani

Joseph Akpala
Nigeria
33 ani

Kim Gil-Sik
Coreea de Sud
41 ani

Kim Kăllström
Suedia
37 ani

Marius Dobre
România
49 ani

Néné
Portugalia
40 ani

Oleksandr Gladkiy
Ucraina
32 ani

Orlando Engelaar
Olanda
40 ani

Peter Rufai
Nigeria
56 ani

Remus Chivescu
România
39 ani

Robert Enke
Germania
42 ani

Roberto Colombo
Italia
44 ani

Rover Cârstea
România
30 ani

Tugay Kerimoğlu
Turcia
49 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2019-2020


Liga 1 2019-2020
23.08.2019 CSM Politehnica Iaşi Chindia Târgoviște C
23.08.2019 Universitatea Craiova Astra Giurgiu C
24.08.2019 Academica Clinceni Sepsi Sfântu Gheorghe C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
25.08.2019 FC Viitorul
18:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
25.08.2019 Gaz Metan Mediaş
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
26.08.2019 Dinamo București
21:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C


1. CSM Politehnica Iaşi 15
2. CFR 1907 Cluj 14
3. Universitatea Craiova 13
4. FC Viitorul 12
5. Gaz Metan Mediaş 12
6. FC Botoșani 10
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 9
8. Astra Giurgiu 8
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Chindia Târgoviște 5
12. Fotbal Club FCSB 4
13. Academica Clinceni 4
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
24.08.2019 Daco-Getica București CSM Reșița C
24.08.2019 Concordia Chiajna Turris Oltul Turnu-Măgurele C
24.08.2019 AFK Csíkszereda Dunărea Călărași C
24.08.2019 Pandurii Târgu-Jiu Viitorul Târgu-Jiu C
24.08.2019 Ripensia Timișoara UTA Arad C
24.08.2019 Sportul Snagov Metaloglobus București C
24.08.2019 Rapid București
0 - 0
ASU Poli Timişoara   C
25.08.2019 Universitatea Cluj
15:30
Gloria Buzău   C
26.08.2019 SSC Farul Constanţa
18:00
Petrolul Ploiești   C
27.08.2019 CS Mioveni
19:00
FC Argeș Pitești   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 12
2. Gloria Buzău 9
3. UTA Arad 9
4. CSM Reșița 7
5. CS Mioveni 7
6. FC Argeș Pitești 6
7. Metaloglobus București 6
8. Petrolul Ploiești 6
9. Ripensia Timișoara 6
10. Daco-Getica București 6
11. Concordia Chiajna 6
12. Rapid București 4
13. SSC Farul Constanţa 4
14. AFK Csíkszereda 4
15. Viitorul Târgu-Jiu 4
16. ASU Poli Timişoara 3
17. Universitatea Cluj 3
18. Dunărea Călărași 1
19. Pandurii Târgu-Jiu 1
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017