Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Stiri Externe 01.01.2012 - 00:00

Socrates, Tomislav Ivici si Florian Albert - printre marii disparuti ai anului 2011

Joe Frazier, Socrates si Severiano Ballesteros - printre marii disparuti ai anului 2011
Anul 2011 a fost marcat de dispariţia a doi campioni de legendă, americanul Joe Frazier, 67 de ani, primul pugilist care l-a învins pe Muhammad Ali în 1971, şi spaniolul Severiano Ballesteros, 54 de ani, considerat cel mai bun jucător de golf european din istorie.

Lumea sportului i-a plâns şi pe legendarul halterofil sovietic Vassili Alexeiev, 69 de ani, omul a 80 de recorduri mondiale, şi pe fotbalistul brazilian Socrates (foto - înmormântare), 57 de ani.

Decesele italianului Marco Simoncelli, 24 de ani, campion mondial la 250 cc, al englezului Dan Wheldon, 33 de ani, dublu câştigător la cursa de 500 de mile de la Indianapolis la automobilism, şi al rutierului belgian Wouter Weylandt, 26 de ani, victima unei căzături la Turul Italiei, au reamintit de pericolele competiţiei.

IANUARIE
14: Ciclism. Peter Post, fost rutier şi director sportiv olandez moare la 77 de ani. Câştigător al cursei Paris-Roubaix în 1964, Post a câştigat 65 de etape de Şase Zile. El a fost director sportiv pentru Joop Zoetemelk, învingător la Turul Franţei în 1980, dar şi pentru Jan Raas, Hennie Kuiper, Peter Winnen, Henk Lubberding, Gerrie Knetemann, Steven Rooks ou encore Gert-Jan Theunisse.

FEBRUARIE
21: Fotbal. Fostul fundaş Jean Baeza moare la vârsta de 68 de ani. El a jucat la echipele Lyon, Cannes, AS Monaco şi Steaua Roşie Belgrad. Baeza avea opt selecţii în naţionala Franţei, în perioada 1967 - 1968.

MARTIE

21: Fotbal. Ladislav Novak, finalist al Cupei Moniale din 1962 cu Cehoslovacia contra Braziliei, fost căpitan al echipei, a dispărut la 79 de ani. Fost fundaş la Dukla Praga, antrenor al echipei naţionale în 1971-72, el avea 75 de selecţii.
Gimnastică. Decesul lui Nikolai Andrianov, septuplu campion olmpic, la 58 de ani, din cauza maladiei Parkinson. Andrianov a obţinut 15 medalii la JO, în perioada 1972 - 1980.
26: Fotbal. Frantisek Havranek, fost selecţioner al echipei Cehoslovaciei, se stinge la 87 de ani. Antrenor al selecţionatei olimpice medalită cu aur la JO de la Moscova din 1980, el a condus echipa naţională în perioada 1982-1984.
31: Judo. sportiva din Austria, Claudia Heill, 29 de ani, medaliată cu argint la categoria 63 kg la JO de la Atena, moare la Viena după ce cade de la etajul şase al unui imobil, poliţia spunând că este vorba de sinucidere.

APRILIE
10: Fotbal. Fostul atacant Ernest Vaast moare la 88 de ani. El a câştigat de două ori Cupa Franţei (1945 şi 49) cu Racing CF.
19: Atletism. Norvegianca Grete Waitz, de 9 ori câştigătoare a maratonului de la New York, între 1978 şi 1988, moare din cauza unui cancer la 57 de ani. Campioană mondială la maraton în 1983, ea a obţinut o medalie de argint la JO de la Los Angeles în 1984, două succese la maratonul de la Londra (1983, 86) şi cinci titluri de campioană mondială la cros.
29: Haltere. Dublu campion olimpic şi cvintuplu campion mondial, polonezul Waldemar Baszanowski murea la 75 de ani. Baszanowski câştigase titlul olimpic la categoria uşoară, la Tokyo (1964) şi Mexico (1968).

MAI
7: Golf. Severiano Ballesteros moare la 54 de ani de insuficienţă respiratorie în casa sa din Pedrena, la trei ani după ce fusese operat de o tumoare pe creier. Considerat drept cel mai bun jucător de golf european din istorie, spaniolul a câştigat cinci titluri majore individuale (Openul Marii Britanii 1979, 1984 şi 1988, şi Masters 1980 şit 1983) şi de cinci ori Ryder Cups cu echipa Europei. El se retrăsese în iulie 2007 din cauza unor probleme dorsale.
9: Ciclism. Wouter Weylandt, 26 de ani, este victima unei căzături mortale în etapa a treia a Turului Italiei. Belgianul a căzut 20 de metri, după ce a lovit un zid în coborârea din Passo del Bocco, la 25 de km de sosirea de la Rapallo. Weylandt câştigase o etapă din Vuelta 2008 şi una din Giro 2010.
16: Atletism. Kenyanul Samuel Wanjiru, 24 de ani, campion olimpic la maraton la Beijing (2008), moare după ce cade de la etajul doi al locuinţei sale din Nyahururu, ca urmare a unei dispute conjugale. Wanjiru era cel mai tânăr rutier care a câştigat patru maratoane majoare (Beijing 2008, Londra 2009 şi Chicago 2009, 2010).
23 mai: Ciclism. Xavier Tondo, 32 de ani, moare, zdrobit între maşina sa şi poarta unui garaj automat care se închidea, în staţiunea de schi Sierra Nevada, în sudul Spaniei. Spaniolul câştigase Turul Portugaliei în 2007, o etapă din Paris-Nice 2010, o etapă în Turul Cataluniei 2010 şi Turul Castilla şi Leon 2011.
27: Baschet. Poloneza Malgorzata Dydek moare la 37 de ani, după o criză cardiacă, la Brisbane, unde locuia după ce s-a retras din activitate. Fostul pivot al echipei Poloniei (2,18 m), campioană europeană în 1999, a jucat la Valenciennes (1994-96) şi la mai multe cluburi din WNBA (Utah Starzz, San Antonio Silver Stars, Connecticut Sun, Los Angeles Sparks).

IUNIE
5: Fotbal. Fostul internaţional (5 selecţii) şi jucător al echipei Olympique Marseille în perioada 1958 - 1960, Celestin Oliver, moare la 80 de ani. El a făcut parte din echipa Franţei a lui Kopa, Fontaine şi Piantoni, a treia la Cupa Mondială din 1958, din Suedia. El a jucat pentru Sedan, Angers, Toulon sau Caen înainte de a deveni antrenor.
9: Fotbal. Josip Katalinski, fost fundaş iugoslav (43 selecţii), a murit la 63 de ani după o lungă boală. Născut la Sarajevo în 1948, Katalinski şi-a început cariera în 1964 la Zeljeznicar. El a marcat 35 de goluri în 125 de meciuri pentru OGC Nice, ultimul său club.
11: Atletism. Christian Collardot, al şaselea la lungime la JO de la Roma în 1960, moare la 78 de ani. Campion al Franţei în 1959, el a stabilit un record naţional anul următor cu o săritură de 7,73 m.
24: Fotbal. Tomislav Ivici, fost antrenor croat, moare la Split, la 77 de ani, din cauza unor probleme cardiace. Campion al Iugoslaviei cu Hajduk Split (1974, 1975, 1979), al Olandei cu Ajax Amsterdam (1977), al Belgiei cu Anderlecht (1981) şi al Portugaliei cu FC Porto (1988), el a mai câştigat şi Cupa Spaniei cu Atletico Madrid (1991) şi Cupa Turciei cu Galatasaray (1985), înainte de a-şi încheia cariera la Olympique Marseille în 2001.

IULIE

5: Schi fond. Finlandezul Mika Myllylä, 41 de ani, campion olimpic la 30 km la Nagano (1998), este găsit mort în casa sa. El a câştigat şase medalii olimpice şi nouă mondiale. După titlul olimpic şi patru titluri mondiale la 10, 30 şi 50 km, Mika Myllylä a fost depistat pozitiv cu EPO la CM de la Lahti din 2001 şi a fost suspendat doi ani. El s-a retras apoi din activitate.
19: Echitaţie. Pierre Jonqueres d'Oriola, dublu campion olimpic individual la săriturile cu obstacole la diferenţă de 12 ani, la Helsinki (1952) iar apoi la Tokyo (1964), moare la 91 de ani. El a adus Franţei singura medalie de aur la JO de Tokyo, în ultima etapă. El a mai câştigat două medalii olimpice de argint pe echipe, la Tokyo, apoi la Mexico patru ani mai târziu şi a fost primul francez care a câştigat proba individuală la Campionatele Mondiale, în 1966 la Buenos Aires.
28: Rugby. Albert Ferrasse, preşedinte al FFR din 1968 până în 1991, moare în locuinţa sa, la 93 de ani. Fost jucător şi arbitru, el a fost unul din marii artizani ai înfiinţării Cupei Mondiale, în 1987. Campion al Franţei şi câştigător al Cupei Franţei în 1945 cu Agen, el a arbitrat apoi la cel mai înalt nivel internaţional.

AUGUST
17: Atletism. Pierre Quinon, 49 ani, primul săritor cu prăjina francez campion olimpic la Los Angeles (1984), se sinucide la Hyeres, unde deţinea o rotiserie, aruncându-se de la fereastră. Înainte de titlul său olimpic, Quinon a bătut recordul mondial (5,82 m, la 28 august 1983 la Koln). Din cauza accidentărilor, el s-a retras în 1992.

SEPTEMBRIE
7: Hochei pe gheaţă. Avionul echipei ruse Lokomotiv Iaroslavl se prăbuşeşte la decolare, la Iaroslavl (300 km la nord-est de Moscova). 44 din cei 45 de pasageri mor. Portarul Stefan Liv (30 ani), campion olimpic şi mondial în 2006, şi mai mulţi jucători de renume, precum slovacul Pavol Demitra (36 ani), cehii Josef Vasicek (30 ani), Jan Marek (31 ani) şi Karel Rachunek (32 ani) şi letonul Karlis Skrastins (37 ani) figurează printre victime.
27: Fotbal. "Chus" Pereda, campion al Europei cu selecţionata spaniolă în 1964 şi fost selecţioner naţional, dispare la 73 de ani. Pereda, care avea 15 selecţii, a jucat cea mai mare parte a carierei la FC Barcelona, dar a trecut şi pe la Real Madrid. El a devenit apoi antrenor, conducând echipa Spaniei în 1992.

OCTOMBRIE
14: Atletism. Abdou Seye, medaliat cu bronz la 200 metri la JO de la Roma din 1960, moare la 77 de ani, la Thies, lângă Dakar. Atletul francez de origine senegaleză a fost şi campion al Europei la 400 metri. Abdou Seye, născut în iulie 1934 la Saint-Louis (nordul Senegalului), şi-a început cariera în Franţa, unde s-a dus în 1954 pentru studii şi pentru serviciu militar.
16: Automobilism. Pilotul englez Dan Wheldon, 33 de ani, dublu câştigător al cursei de 500 de mile de la Indianapolis (2005 şi 2011), este victima unui accident mortal la Grand Prix-ul de la Las Vegas, ultima etapă a sezonului din Indy Car. Monopostul său a "zburat" şi a lovit grilajele de securitate.
23: Motociclism. Italianul Marco Simoncelli, 24 de ani, campion mondial 2008 la 250 cc, moare după o căzătură la cursa de MotoGP din Malaysia. Pilotul oficial Honda, căzut în turul doi, la ieşirea dintr-un viraj, a fost lovit şi de americanul Colin Edwards (Yamaha).
31: Fotbal. Fostul atacant ungur Florian Albert, Balon de Aur în 1967, moare la 70 de ani, din cauza unui accident coronarian. El era singurul fotbalist ungur care a câştigat Balonul de Aur. Florian Albert, care nu a jucat decât la un singur club, Ferencvaros Budapesta, a marcat 31 de goluri pentru echipa Ungariei, în perioada 1959 - 1974. Medaliat cu bronz alături de Ungaria la JO de la Roma (1960), el a fost şi component al echipei care a ocupat locul trei la Campionetele Europene din 1964.

NOIEMBRIE

8: Fotbal. Fostul atacant rus Valentin Ivanov, campion al Europei cu URSS în 1960, moare la 76 de ani. Ivanov a marcat 26 de goluri în timpul celor 59 de selecţii cu echipa naţională, alături de care a câştigat un titlu olimpic în 1956, la Melbourne.
Box. Fostul campion mondial la categoria grea Joe Frazier, primul pugilist care l-a învins pe Muhammad Ali, în 1971, la Madison Square Garden din New York, în "meciul secolului", a murit în urma unui cancer de ficat, la 67 de ani. Campion olimpic al greilor la Tokyo în 1964, la 20 de ani, Frazier şi-a început apoi cariera profesionistă. Poreclit "Smokin' Joe", el a deţinut titlul mondial la categoria grea între 1970 şi 1973. Frazier urcă ultima oară în ring în 1981, în faţa lui Floyd Cummings, la 37 de ani. Aceasta va fi singura sa remiză din carieră, pentru 32 de victorii, din care 27 prin KO şi patru înfrângeri.
25: Haltere. Legendarul halterofil sovietic Vassili Alexeiev, dublu campion olimpic la categoria super-grea (1972, 1976), moare la 69 de ani într-un spital din Munchen. De opt ori campion mondial (din 1970 până în 1977), Alexeiev a rămas neînvins în perioada 1970 - 1978. El a fost primul halterofil care şi-a păstrat titlul olimpic, la Montreal în 1976. Alexeiev a stabilit 80 de recorduri mondiale în cariera sa.
27: Fotbal. Gary Speed, selecţionerul echipei Ţării Galilor, se sinucide la 42 de ani. Speed, internaţional în 85 de rânduri şi campion al Angliei în 1992, a preluat conducerea naţionalei galeze în 2010.

DECEMBRIE

4: Fotbal. Fostul internaţional brazilian Socrates, 57 de ani, moare în urma unei infecţii intestinale. Fostul idol de la Corinthians, căpitan al Seleçao la CM din 1982 şi 1986, a recunoscut că avea probleme cu alcoolul. Fost mijlocaş, licenţiat în medicină şi poreclit "doctorul", a jucat la Botafogo (1974-1978), Corinthians (1978-1984) şi Fiorentina (1984-1985).
9: Rugby. Bernard Mommejat. Fostul rugbist, cu 25 de selecţii, între 1958 şi 1963, a murit la 77 de ani, la Toulouse. Triplu câştigător al Turneului celor Cinci Naţiuni, el a făcut parte din echipa Franţei care a câştigat pentru prima oară în faţa Africii de Sud, în 1958.






Taguri: Socrates    Joe Frazier    Severiano Ballesteros    Vassili Alexeiev    Marco Simoncelli    Wouter Weylandt    Dan Wheldon    Peter Post    Jean Baeza    Ladislav Novak    Nikolai Andrianov    Frantisek Havranek    Claudia Heill    Ernest Vaast    Grete Waitz    Waldemar Baszanowski    Xavier Tondo    Malgorzata Dydek    Celestin Oliver    osip Katalinski    Tomislav Ivici    Mika Myllyla    Pierre Jonqueres d'Oriola    Albert Ferrasse    Pierre Quinon    Lokomotiv Iaroslavl    Stefan Liv    Pavol Demitra    Josef Vasicek    Jan Marek    Karel Rachunek    Karlis Skrastins    "Chus" Pereda    Abdou Seye    Dan Wheldon    Florian Albert    Valentin Ivanov   

Comenteaza

Ultimele stiri - Stiri Externe

Criză totală în Italia: Gattuso demisionează, Montella intră în pole-position

Italia, în criză profundă după un nou eșec: Gattuso pleacă, federația caută rapid un nou selecționer Naționala Italiei traversează una dintre cele mai dificile perioade din istoria...

Mohamed Salah, tot mai aproape de Arabia Saudită

Salah, tot mai aproape de plecarea de pe "Anfield" Viitorul lui Mohamed Salah intră într-o fază decisivă, pe măsură ce interesul din partea Saudi Pro League capătă tot mai multă...

Enzo Fernández, tot mai aproape de Real Madrid

Real Madrid își schimbă prioritățile pentru linia de mijloc Real Madrid continuă să caute întăriri importante pentru compartimentul median în perspectiva...

Lovitură dură pentru Cardiff City! 104 milioane pierdute în cazul Sala

Verdict definitiv după ani de procese Cardiff City a pierdut definitiv acțiunea în instanță prin care solicita despăgubiri în valoare de 104 milioane de lire sterline (aproximativ 120 de...

Dezastru la Spurs! Igor Tudor, dat afară după doar 44 de zile

Despărțire rapidă la Londra: Igor Tudor pleacă după doar 44 de zile Tottenham Hotspur a decis să încheie colaborarea cu antrenorul croat Igor Tudor la mai puțin de două luni de...

Erling Håland amână transferul la Real Madrid sau FC Barcelona

Håland rămâne la Manchester City. Real Madrid și FC Barcelona mai au de așteptat Viitorul lui Erling Håland continuă să fie un subiect major în...

Planul surpriză al lui Klopp care ar putea influența viitorul lui Manchester United

Jürgen Klopp pare să fi închis definitiv capitolul unei reveniri la FC Liverpool și nici varianta de a prelua Real Madrid nu mai este luată în calcul. Tehnicianul german ar putea însă...

Inter zdrobește tot! Milan, ultima redută în calea lui Chivu

Cursa lui Chivu: derby-ul care poate decide titlul pentru Inter Milano Înfrângerea din tur cu AC Milan a fost ultimul pas greșit făcut de Inter Milano în campionat. De atunci, echipa lui...

Wharton, ținta verii pentru FC Liverpool. Posibilă schimbare majoră la mijloc

FC Liverpool este încurajată să producă o mutare spectaculoasă pe piața transferurilor și să intervină decisiv în cursa pentru Adam Wharton, jucător monitorizat atent și de Manchester...

Arsenal lovește din nou! Chelsea, răpusă la faze fixe

Victoria cu 2-1 obținută de Arsenal în fața lui Chelsea poate însemna mai mult decât 3 puncte în clasament. A fost un meci decis prin faze fixe, toate...

FC Liverpool anunță venituri record de 703 milioane de lire după sezonul titlului

FC Liverpool a anunțat vineri rezultate financiare istorice pentru exercițiul încheiat în mai 2025, sezon în care gruparea de pe "Anfield" a cucerit al 20-lea titlu de campioană a...



Top News

-Liga 1 - Etapa 3 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 3 - play-out: FC Botoșani - FCSB 3-2

-Criză totală în Italia: Gattuso demisionează, Montella intră în pole-position

-Mohamed Salah, tot mai aproape de Arabia Saudită

-Cel mai valoros "11" care ratează Cupa Mondială 2026: Italia domină lista

-Lista completă a echipelor calificate la Cupa Mondială 2026

-Declarații România după Slovacia 2-0 | Gane, Rațiu, Hagi și Bîrligea reacționează




Care a fost cel mai mare fotbalist din lume?
Pelé
Maradona
  » rezultate   » arhiva

Care este cea mai bună casă de pariuri?
Superbet
Mozzart
Mr. Bit
Betano
Efbet
Don
Winboss
Victorybet
Favbet
NetBet
Casa Pariurilor
Unibet
Winmasters
Baumbet
888
Player
Betfair
Fortuna
Maxbet
Get's Bet
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adriano Grimaldi
Germania
34 ani

Andrei Mutulescu
România
37 ani

Andrius Velička
Lituania
46 ani

Bakary Saré
Coasta de Fildeș
35 ani

Bojan Đorđević
Serbia
41 ani

Boris Keca
Bosnia
47 ani

Cesare Natali
Italia
46 ani

Cristian Onţel
România
27 ani

Cristian Săpunaru
România
41 ani

FC PORTSMOUTH
Anglia
127 ani

Fedor Kudryashov
Rusia
38 ani

Fernando Morientes
Spania
49 ani

George Galamaz
România
44 ani

Isaac Cofie
Ghana
34 ani

Jorge Martínez
Uruguay
42 ani

Joris Mathijsen
Olanda
45 ani

Kisho Yano
Japonia
41 ani

Marius Dulcianu
România
44 ani

Marius Lăcătuș
România
61 ani

Matthias Jaissle
Germania
37 ani

Mitsuo Ogasawara
Japonia
46 ani

Nelson Parraguez
Chile
54 ani

Ondřej Kušnír
Cehia
41 ani

PAÇOS DE FERREIRA
Portugalia
75 ani

Pontus Kåmark
Suedia
56 ani

Ramón Mifflin
Peru
78 ani

Richard Gough
Scoția
63 ani

Romulus Miclea
România
45 ani

Sercan Yıldırım
Turcia
35 ani

Sergei Lepmets
Estonia
38 ani

Simone Inzaghi
Italia
49 ani

Thomas Finney
Anglia
103 ani

Thomas Hitzlsperger
Germania
43 ani

Timo Hildebrand
Germania
46 ani

Uğur Uçar
Turcia
38 ani

Vicente Lezcano
Paraguay
88 ani

Vlada Avramov
Serbia
46 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2025-2026


Liga 1 2025-2026
06.03.2026
Cronica
FK Csíkszereda Farul Constanța C
07.03.2026
Cronica
Metaloglobus București FC UTA Arad C
07.03.2026
Cronica
FC Botoșani Petrolul Ploiești C
07.03.2026
Cronica
Fotbal Club FCSB Universitatea Cluj C
08.03.2026
Cronica
Oțelul Galați FC Hermannstadt C
08.03.2026
Cronica
FC Argeș Pitești Unirea Slobozia C
08.03.2026
Cronica
Rapid București Universitatea Craiova C
09.03.2026
Cronica
CFR Cluj Dinamo București C


1. Universitatea Craiova 60
2. Rapid București 56
3. Universitatea Cluj 54
4. CFR Cluj 53
5. Dinamo București 52
6. FC Argeș Pitești 50
7. Fotbal Club FCSB 46
8. FC UTA Arad 43
9. FC Botoșani 42
10. Oțelul Galați 41
11. Farul Constanța 37
12. Petrolul Ploiești 32
13. FK Csíkszereda 32
14. Unirea Slobozia 25
15. FC Hermannstadt 23
16. Metaloglobus București 12
Clasament 2025-2026

Play-off


Liga 1 Play-off
19.03.2026
Cronica
Dinamo București Universitatea Craiova C
20.03.2026
Cronica
CFR Cluj Rapid București C
21.03.2026
Cronica
FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C


1. Universitatea Cluj 6
2. Rapid București 3
3. CFR Cluj 3
4. FC Argeș Pitești 3
5. Universitatea Craiova 3
6. Dinamo București 0
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
03.04.2026
Cronica
FC Botoșani Fotbal Club FCSB C
04.04.2026 Oțelul Galați FC Hermannstadt C
05.04.2026 FC UTA Arad
15:00
Metaloglobus București Digi Sport 1 C
05.04.2026 Farul Constanța
17:30
Unirea Slobozia Digi Sport 1 C
06.04.2026 Petrolul Ploiești
17:30
FK Csíkszereda Digi Sport 1 C


1. FC Botoșani 6
2. Farul Constanța 4
3. FK Csíkszereda 4
4. Metaloglobus București 4
5. Fotbal Club FCSB 4
6. FC Hermannstadt 3
7. Oțelul Galați 3
8. Unirea Slobozia 3
9. FC UTA Arad 3
10. Petrolul Ploiești 0
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizia ONJN nr.860/28.04.2016, Licenta: L2160797Y000396