Atacantul Romeo Surdu, unul dintre cei mai buni jucători braşoveni în meciul cu Gloria Buzău, câştigat cu scorul de 2-0, a apreciat drept meritată victoria echipei de sub Tâmpa.
"Mă bucur că am reuşit să câştigăm la Buzău. Este prima victorie a noastră în deplasare în acest sezon. Toată echipa a jucat bine, iar rezultatul este pe deplin meritat", a spus Surdu, jucător împrumutat de Steaua la Braşov pentru un sezon.
"Mă bucur că fanii braşoveni sunt alături de mine şi de echipă. La finalul meciului am fost chemat de fani să sărbătorim împreună victoria. Mi s-a cerut şi să scandez împotriva Stelei, însă, nu am putut să fac acest lucru pentru că nu am de am ce să le reproşez celor din Ghencea. Chiar mă bucur de calificarea lor în Liga Campionilor. Acum sunt la Braşov, sunt jucător profesionist şi încerc să-mi fac treaba cât mai bine", a mai spus Romeo Surdu.
FC Braşov a învins pe Gloria Buzău cu scorul de 2-0 (0-0), în deplasare, duminică seară, într-un meci din cadrul etapei a şaptea a Ligii I de fotbal. Braşovenii s-au impus prin golurile marcate de Surdu şi Sburlea, în repriza secundă.