Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Grecia: Ethniki Katigoria 01.02.2014 - 10:18

Mitroglou a semnat pentru Fulham

Mitroglou a semnat pentru Fulham
Atacantul grec Konstantinos Mitroglou a semnat un contract cu Fulham pentru patru sezoane şi jumătate, până în 2018, a anunţat clubul din Premier League.

Potrivit presei, jucătorul de 25 de ani, autor a 14 goluri pentru Olympiakos Pireu în acest sezon, ar fi fost achiziţionat pentru 15,3 milioane de euro.

Mitroglou evolua la Olympiakos din 2007. El a marcat 62 de goluri în 148 de meciuri pentru multipla campioană a Greciei.

La începutul sezonului, el a devenit primul jucător grec care a reuşit "tripla" în Liga Campionilor, la meciul cu Anderlecht, scor 3-0.

În 28 de meciuri, el a marcat opt goluri pentru Grecia, din care trei în poarta României, în barajul de calificare la Cupa Mondială din Brazilia.







Taguri: Konstantinos Mitroglou    Olympiakos Pireu    Fulham    Grecia    Cupa Mondiala din Brazilia   

Comenteaza

Ultimele stiri - Grecia: Ethniki Katigoria

PAOK Salonic, face istorie în Grecia cu Răzvan Lucescu antrenor

Sâmbătă seară, a avut loc la Atena, pe stadionul "Spyros Louis", finala Cupei Greciei, în care s-au întâlnit PAOK Salonic şi AEK Atena. Echipa antrenată de Răzvan Lucescu s-a...

Răzvan Lucescu: Obiectivul este să câştigăm campionatul, nu să terminăm neînvinşi

Antrenorul echipei de fotbal PAOK Salonic, Răzvan Lucescu, a declarat, pe Aeroportul Henri Coandă, că obiectivul său este de a câştiga titlul în Grecia şi nu de a...

Michael Skibbe a fost demis de la naţionala Greciei

Tehnicianul Michael Skibbe, selecţionerul Greciei din 2015, a fost demis, joi, de conducerea federaţiei elene, relatează L’Equipe.   Succesorul lui Skibbe este Angelos...

Yaya Toure a semnat pentru Olympiakos Pireu

Internaţionalul ivorian Yaya Toure a semnat pentru echipa greacă de fotbal Olympiakos Pireu, la care revine după 12 ani, a anunţat clubul cu 44 de titluri de campion în palmares,...

Răzvan Lucescu şi-a prelungit contractul cu PAOK Salonic

Clubul PAOK Salonic a anunţat, luni, că tehnicianul Răzvan Lucescu şi-a prelungit contractul, noul acord fiind valabil până la 30 iunie 2020.   Răzvan Lucescu a preluat...

Clubul Panathinaikos Atena, exclus din cupele europene pentru o perioadă de trei ani

Clubul grec Panathinaikos Atena a fost exclus din toate competiţiile europene pentru următoarele trei sezoane, după ce a "încălcat dispoziţiile referitoare la plăţile...

Încă o victorie pentru PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, în campionatul Greciei

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa AEL Larissa, într-un meci din etapa a 21-a a campionatului...

Kapetanos, pe lista Fancy Bears cu jucători care au folosit substanţe interzise la CM din 2010

grec Pantelis Kapetanos, fost la FCSB şi CFR Cluj, alături de nume importante precum Tevez, Kuyt sau Mario Gomez se află pe o listă cu sportivi care au beneficiat de excepţii de uz terapeutic...

Înfrângere pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei: Larissa - Xanthi, scor 1-0

Formaţia Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Larissa, într-un meci din etapa a 29-a,...

Skoda Xanthi a remizat cu PAOK, scor 0-0, in campionatul Greciei

Formaţia Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa PAOK Salonic, în etapa a 20-a a campionatului Greciei. PAOK se află pe locul...

Razvan Lucescu a reusit calificarea in sferturile Cupei Greciei cu Xanthi

Antrenorul român Răzvan Lucescu s-a calificat, marți, cu echipa Skoda Xanthi în sferturile de finală ale Cupei Greciei la fotbal, deși a pierdut meciul susținut în deplasare cu OFI Creta,...




Top News

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta




Care este echipa ta preferată din Grecia?
Panathinaikos Atena
Olympiakos Pireu
AEK Atena
PAOK Salonic
Panionios Atena
Iraklis Salonic
Aris Salonic
AE Larisa
OFI Heraklion
AO Xanthi
Ergotelis Heraklion
FC Levadiakos
AO Veria
Apollon Kalamarias
Asteras Tripolis
Panserraikos Serres
PAS Giannina
Ionikos Nikaias
Ethnikos Pireu
Thrasyvoulos Fylis
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandrs Kolinko
Letonia
44 ani

Alen Halilović
Croația
23 ani

Ante Rukavina
Croația
33 ani

Cătălin Căbuz
România
23 ani

Cătălin Țâră
România
25 ani

Fabio Capello
Italia
73 ani

Florin Ilie
România
27 ani

GABRIEL de Moura
Brazilia
31 ani

Jason McAteer
Irlanda
48 ani

Jorge Bermúdez
Columbia
48 ani

Josip Šoljić
Croaţia
32 ani

LUDOGORETS RAZGRAD
Bulgaria
18 ani

Marcelo Moreno
Bolivia
32 ani

Marco Borriello
Italia
37 ani

Marco Streller
Elveția
38 ani

Mateus da Costa
Angola
35 ani

Matías Abelairas
Argentina
34 ani

Nélson Pedroso
Portugalia
34 ani

PIAST GLIWICE
Polonia
74 ani

Raúl Bobadilla
Argentina
32 ani

Roger Lemerre
Franța
78 ani

Romulus Ciobanu
România
42 ani

Ștefan Preda
România
49 ani

Stefan Schwarz
Suedia
50 ani

Tiberiu Ghioane
România
38 ani

Vincenzo Montella
Italia
45 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Baraj


Liga 1 Baraj
09.06.2019 Universitatea Cluj
0 - 2
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C


1. FC Hermannstadt 3
2. Universitatea Cluj 0
Clasament Baraj

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
31.05.2019 CSM Politehnica Iași FC Botoșani C
31.05.2019 Dinamo București FC Voluntari C
02.06.2019 FC Hermannstadt Dunărea Călărași C
02.06.2019 Gaz Metan Mediaș Concordia Chiajna C


1. Gaz Metan Mediaș 48
2. FC Botoșani 44
3. Dinamo București 43
4. FC Voluntari 31
5. CSM Politehnica Iași 31
6. FC Hermannstadt 27
7. Dunărea Călărași 25
8. Concordia Chiajna 19
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
31.05.2019 SSC Farul Constanţa Ripensia Timișoara C
31.05.2019 Aerostar Bacău CS Balotești C
31.05.2019 CS Mioveni UTA Arad C
01.06.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti ACS Poli Timișoara C
01.06.2019 ASU Politehnica Timişoara Metaloglobus București C
01.06.2019 Luceafărul Oradea Dacia Unirea Brăila C
01.06.2019 FC Argeș Pitești FC Snagov C
01.06.2019 Petrolul Ploiești Academica Clinceni C
01.06.2019 Universitatea Cluj Pandurii Târgu-Jiu C
01.06.2019 Energeticianul Petroşani Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 88
2. Academica Clinceni 87
3. Universitatea Cluj 82
4. Petrolul Ploiești 77
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 68
7. CS Mioveni 59
8. Luceafărul Oradea 52
9. ASU Politehnica Timişoara 49
10. Metaloglobus București 49
11. SSC Farul Constanţa 48
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 47
13. UTA Arad 47
14. Ripensia Timișoara 45
15. Pandurii Târgu-Jiu 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 38
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro