Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa națională 07.09.2014 - 23:55

Preliminariile CE 2014: Grecia - Romania 0-1

Grecia - Romania 0-1
Naționala de fotbal a României a învins Grecia cu scorul de 1-0 (1-0), duminică seara, pe stadionul "Georgios Karaiskakis" din Pireu, cu porțile închise, și a debutat cu dreptul în Grupa F a preliminariilor Euro 2016.

Golul victoriei a fost marcat de Ciprian Marica (10), dintr-un penalty obținut de Alexandru Chipciu în urma unui duel cu Holebas. Victoria este cu atât mai mare cu cât tricolorii au jucat aproape o repriză în inferioritate numerică, Marica fiind eliminat în minutul 53 pentru două cartonașe galbene.

România a început bine meciul și și-a creat prima situație favorabilă în minutul 5, când Marica și-a făcut bine o minge în careu, dar a scăpat-o de sub control. Peste două minute (7), Maxim a tras de la distanță, dar a prins portarul Karnezis. În minutul 9, Chipciu a fost agățat de Holebas în careu, iar Ciprian Marica a transformat penalty-ul acordat: 0-1 (10).

Tricolorii au continuat jocul bun, s-au apărat bine și au blocat aproape orice încercare ofensivă a gazdelor, încercând, totodată, ieșiri pe contraatac. Stancu (12) a amenințat și el poarta elenă, dar șutul s-a dus pe lângă poartă. Nici Maxim (36) nu a nimerit ținta, de la distanță, iar prima repriză s-a încheiat cu o situație bună a lui Dragoș Grigore, dar lovitura sa de cap a trimis mingea în brațele portarului Karnezis (45).

Repriza secundă a început prost pentru echipa noastră, căpitanul României, Ciprian Marica, fiind eliminat pentru al doilea cartonaș galben (53): atacantul lui Konyaspor primise un avertisment în finalul primei reprize (45+2), pentru lovirea balonului după fluierul arbitrului, iar pe al doilea l-a încasat după o intervenție imprudentă asupra lui Samaris.

Grecii au crescut presiunea la poarta lui Tătărușanu, iar Diamantakos a avut o situație bună, în minutul 62, dar a șutat în plasa laterală din unghi. Samaris (65) a tras din afara careului, o minge respinsă de apărarea României, dar balonul s-a dus alături de poartă. Tătărușanu a fost atent la mingea deviată cu capul de Kone (77). Echipa lui Ranieri a avut cea mai mare ocazie în minutul 88, când Torossidis a reluat mingea în bara transversală, după o lovitură liberă bătută de Kone. Christodoulopoulos (90) și-a încercat și el șansa, dar balonul a ocolit poarta, la fel cum s-a întâmplat și la voleul lui Diamantakos (90+1).

Echipa lui Victor Pițurcă a obținut trei puncte foarte importante în cursa pentru turneul final din Franța și și-a luat, totodată, o revanșă după ce Grecia a eliminat echipa reprezentativă din barajul pentru CM 2014, cu 3-1 la Pireu și 1-1 la București.

Preliminariile Euro 2016 - Grupa F
Pireu, Stadion: "Georgios Karaiskakis", fără spectatori (cu porțile închise)
Grecia - România 0-1 (0-1)
A marcat:
Ciprian Marica (10 penalty)

Au evoluat echipele:

Grecia: 1. Orestis Karnezis - 15. Vasilis Torossidis, 19. Sokratis Papastathopoulos, 4. Kostas Manolas, 20. Jose Holebas - 23. Panagiotis Tachtsidis, 22. Andreas Samaris (8. Panagiotis Kone, 65) - 2. Petros Mantalos (16. Lazaros Christodoulopoulos, 65) - 14. Dimitris Salpingidis (căpitan), 9. Kostas Mitroglou, 10. Georgios Samaras (18. Dimitris Diamantakos, 46). Selecționer: Claudio Ranieri.
Rezerve neutilizate: 12. Panagiotis Glykos, 13. Stefanos Kapino - 3. Georgios Tzavellas, 5. Vangelis Moras, 6. Kyriakos Papadopoulos, 11. Loukas Vyntra, 21. Avraam Papadopoulos, 7. Kostas Fortounis, 17. Stefanos Athanasiadis.

România: 12. Ciprian Tătărușanu - 4. Gabriel Tamaș, 6. Vlad Chiricheș, 21. Dragoș Grigore, 3. Răzvan Raț - 8. Mihai Pintilii, 5. Ovidiu Hoban (18. Andrei Prepeliță, 84) - 7. Alexandru Chipciu (11. Gabriel Torje, 90), 19. Bogdan Stancu, 10. Alexandru Maxim (20. Gabriel Enache, 68) - 9. Ciprian Marica (căpitan). Selecționer: Victor Pițurcă.
Rezerve neutilizate: 23. Silviu Lung, 1. Costel Pantilimon - 2. Srgian Luchin, 15. Dorin Goian, 17. Constantin Grecu, 22. Cosmin Moți, 16. Vlad Achim, 13. Claudiu Keșeru, 14. Constantin Budescu.

Arbitru: Mark Clattenburg; arbitri asistenți: Michael Mullarkey, Simon Beck; arbitru de rezervă: Simon Bennett; arbitri asistenți adiționali: Andre Marriner, Lee Probert (toți din Anglia).

Delegat UEFA: Martin Sturkenboom (Olanda); observator UEFA pentru arbitri: Eugen Strigel (Germania).

Cartonașe galbene: Samaris (17), Manolas (25), Pintilii (30), Torossidis (45+2), Marica (45+2, 53), Diamantakis (58), Kone (90+4), Tătărușanu (90+4).

Cartonaș roșu: Marica (53).

Victor Pițurcă: "A fost o victorie foarte importantă, împotriva cele mai bune echipe din grupă. Știam că grecii vor fi obosiți din cauza participării la Cupa Mondială și pentru că le lipseau patru sau cinci jucători foarte buni. Nu am fost afectați prea tare de eliminarea lui Marica. Am rămas concentrați, iar Grecia nu a jucat prea bine, astfel că am câștigat. Jucătorii mei au realizat că trebuie să facă un meci mare pentru a câștiga și au reușit acest lucru. Am jucat ca o echipă și asta a contat. Am jucat fără vârf după eliminare. Alex Chipciu s-a retras, nu am mai avut forță pe atac. Enache a intrat extraordinar în locul lui Maxim, care a făcut și el un joc excepțional. Noi nu trebuia să primim gol și s-a întâmplat acest lucru, datorită sacrificiului făcut de toți jucătorii. Am învățat din baraj, atunci am jucat mult mai avântat, am încercat să facem presing în jumătatea lor. Acum am schimbat și i-am schimbat în jumătatea noastră de teren și am avut câștig de cauză".

Ciprian Tătăruşanu: "Grecii nu şi-au creat foarte multe ocazii. Colegii mei au depus un efort foarte mare având în vedere că am jucat în minus. Din punctul meu de vedere ei sunt eroii, nu sunt eu. Ne doream foarte mult să obţinem un rezultat bun. Am învins, sperăm să o ţinem tot aşa. Având în vedere cum s-a desfăşurat jocul este o victorie normală şi meritată. Dedic victoria tuturor românilor".

Răzvan Raţ: "Grecia nu s-a ridicat la nivelul la care a fost la Cupa Mondială, la care a fost în play-off. A fost mult sub acel nivel, s-a văzut, dar şi România a jucat bine, s-a apărat bine. Nu a fost pentru mine o revanşă, este un început de campanie reuşit pentru noi. Este doar un rezultat foarte bun care ne creşte considerabil şansele".

Dragoș Grigore: "Sunt foarte bucuros că ne-am făcut antrenorul fericit, având în vedere discuțiile din ultima vreme legate de plecarea sa. Am fost foarte buni în apărare și am rezistat în ciuda faptului că am jucat în zece oameni timp de 40 de minute".

Alexandru Chipciu: "Nu au fost la cel mai bun nivel și au greșit multe pase. La cinci minute după eliminarea lui Marica a devenit clar că apărarea va duce greul pentru a obține victoria".

Ciprian Marica: "Am reușit să trecem cu bine peste cel mai greu test al acestor preliminarii, cred eu. Sunt mândru că sunt român, sunt mândru de coechipierii mei. Eu le-am făcut viața grea, determinarea s-a întors împotriva mea, am greșit nepermis pentru experiența pe care o am. Colegii mei s-au bătut ca niște războinici adevărați și important e ca până la urmă am făcut milioane de români fericiți. Bucuria e mare în acest moment, dar eu regret ca nu o sa pot juca împotriva Ungariei! Mulțumesc băieți pentru sacrificiu, Hai România".

Claudio Ranieri: "Cred că România a fost mai bună din punct de vedere fizic. Cred că am fi putut să înscriem, dar ăsta e fotbalul. România a câştigat şi trebuie felicitată. Unii dintre jucătorii mei aveau dor un joc înaintea acestui meci, alţi chiar niciunul şi nu e normal. Am încercat să punem presiune, dar România s-a apărat cu mult calm. Marica a jucat foarte bine, este un atacant bun".
  • La acest joc, Gabriel Enache (Astra Giurgiu) şi Andrei Prepeliţă (Steaua) au debutat în prima reprezentativă a României.
  • Partida s-a disputat fără spectatori, ca urmare a unei sancţiuni dictate de UEFA pentru echipa Greciei. În tribună s-a aflat însă fostul internaţional francez Christian Karembeu, oficial al clubului Olympiakos Pireu, pe stadionul căruia s-a disputat meciul.
  • La Bucureşti, meciul a fost urmărit de aproximativ 300 de fani pe un ecran amplasat la Arena Naţională.
  • Ca urmare a rezultatului de duminică, bilanţul României cu Grecia este 33 de meciuri - 18 victorii - 9 egaluri - 6 înfrângeri.
  • România nu a pierdut niciun meci din cele şase pe care le-a disputat până în prezent în data de 7 septembrie. Anterior, a înregistrat următoarele rezultate: 1983, Cracovia: Polonia - România 2-2; 1994, Bucureşti: România - Azerbaidjan 3-0; 2002, Sarajevo: Bosnia - România 0-3; 2010, Minsk: Belarus - România 0-0; 2012, Tallin: Estonia- România 0-2.






Taguri: preliminariile CE 2014    Grecia    Romania    Ciprian Marica   

» Echipa nationala a Romaniei - Istorie si statistica
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa națională

Gheorghe Hagi noul selecționer al României: contract pe 4 ani și obiectiv EURO 2028

Hagi cere o schimbare de mentalitate pentru revenirea României la Mondial Gheorghe Hagi a transmis luni, la Arena Națională, un mesaj direct despre ceea ce lipsește fotbalului românesc pentru...

Mircea Lucescu înmormântare: ceremonie cu onoruri militare la Bellu

Ultimul drum pentru Mircea Lucescu: ceremonie cu onoruri militare la Cimitirul Bellu Mircea Lucescu, una dintre figurile emblematice ale fotbalului românesc, a fost condus pe ultimul...

A murit Mircea Lucescu, unul dintre cei mai mari antrenori români din istorie

Doliu în fotbal: Mircea Lucescu s-a stins la 80 de ani La 7 aprilie 2026, fotbalul românesc a pierdut una dintre figurile sale emblematice. Mircea Lucescu s-a stins din viață...

Declarații România după Slovacia 2-0 | Gane, Rațiu, Hagi și Bîrligea reacționează

Înfrângerea suferită de România la Bratislava, 0-2 cu Slovacia, a lăsat urme adânci în vestiarul „tricolorilor”, atât din punct de vedere sportiv, cât și emoțional, după problemele...

"Tricolorii" s-au sabotat singuri! Greșeli fatale la Bratislava

Slovacia – România 2-0, final de ciclu pentru „tricolori” Naționala României a încheiat această acțiune internațională cu un eșec, 0-2 în fața Slovaciei, într-un meci amical...

Reacții după meciul de la İstanbul

Înfrângerea suferită de România în fața Turciei, scor 0-1, a generat reacții puternice la finalul partidei de pe "Beșiktaș Park", atât în tabăra "tricolorilor", cât...

România, învinsă la İstanbul de Turcia: visul Mondialului se amână din nou

România, învinsă de Turcia cu 1-0, a ratat o nouă calificare la Cupa Mondială Am jucat peste așteptări, am pierdut conform așteptărilor Naționala României a ratat încă o șansă de...

Mircea Lucescu revine la İstanbul și face declarații spectaculoase

Lucescu, între emoție și obiectiv: România și Turcia, duel pentru un singur loc la Mondial Selecționerul României, Mircea Lucescu, a vorbit deschis, la...

Mesaj de luptă înainte de infernul din İstanbul: Radu Drăgușin nu se teme

Radu Drăgușin: România trebuie să arate că merită calificarea la Mondial în duelul cu Turcia Meci decisiv pentru "tricolori" Fundașul Radu Drăgușin a...

Vincenzo Montella, respect total pentru Mircea Lucescu înainte de Turcia - România

Montella, duel special cu Lucescu înainte de Turcia – România Selecționerul Turciei, Vincenzo Montella, a prefațat confruntarea cu România din barajul pentru calificarea la Cupa Mondială...

Laurențiu Popescu, convocat de urgență la naționala României după accidentarea lui Ionuț Radu

Laurențiu Popescu, chemat de urgență la națională Portarul Laurențiu Popescu a fost convocat în regim de urgență la echipa națională a României, înaintea...



Top News

-Liga 1 - Etapa 5 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 5 - play-out: Farul Constanța - FCSB 2-3

-Liga 1 - Etapa 5 - play-out: FC Botoșani - Metaloglobus București 3-2

-Gheorghe Hagi noul selecționer al României: contract pe 4 ani și obiectiv EURO 2028

-Liga 1 - Etapa 5 - play-off: Universitatea Craiova - Rapid București 1-0

-Liga 1 - Etapa 5 - play-out: Petrolul Ploiești - FC Hermannstadt 1-1

-Liga 1 - Etapa 5 - play-off: Dinamo București - Universitatea Cluj 2-1




Care este cel mai mare jucător român al tuturor timpurilor?
Gheorghe HAGI
Nicolae DOBRIN
Adrian MUTU
Ilie BALACI
Gheorghe POPESCU
Cristian CHIVU
Iuliu BODOLA
Ladislau BÖLÖNI
Ștefan DOBAY
Mircea LUCESCU
Cornel DINU
Adrian ILIE
Dan PETRESCU
Florin RĂDUCIOIU
Florea DUMITRACHE
Dorinel MUNTEANU
Iuliu BARÁTKY
Marius LĂCATUȘ
Ion DUMITRU
Dudu GEORGESCU
  » rezultate   » arhiva

Care este cea mai bună casă de pariuri?
Superbet
Mozzart
Mr. Bit
Betano
Efbet
Don
Winboss
Victorybet
Favbet
NetBet
Casa Pariurilor
Unibet
Winmasters
Baumbet
888
Player
Betfair
Fortuna
Maxbet
Get's Bet
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Sălăgeanu
România
43 ani

Andreas Calcan
România
32 ani

Antonio Nocerino
Italia
41 ani

Bart Goor
Belgia
53 ani

Benjamin Onwuachi
Nigeria
42 ani

Benjamin van Leer
Olanda
34 ani

Bogdan Rusu
România
36 ani

Carlos Hernández
Costa Rica
44 ani

Christian Noboa
Ecuador
41 ani

Dumitru Marcu
România
76 ani

Evander Sno
Olanda
39 ani

Fabien Barrillon
Franţa
38 ani

Florian Riedel
Germania
36 ani

Gai Assulin
Israel
35 ani

Ioan Sdrobiș
România
80 ani

Ireneusz Jeleń
Polonia
45 ani

Jerko Leko
Croația
46 ani

Jorge Andrade
Portugalia
48 ani

Joyskim Dawa
Camerun
30 ani

Levente Mitrea
România
36 ani

Luciano Galletti
Italia
46 ani

Márton Esterházy
Ungaria
70 ani

Mircea Rednic
România
64 ani

Mircea Rus
România
48 ani

Mohamed Dahmane
Algeria
44 ani

Nebojša Pavlović
Serbia
45 ani

R a f a
Spania
41 ani

Robbie Fowler
Anglia
51 ani

Silviu Pintea
România
41 ani

Thomas Doll
Germania
60 ani

Víctor Diogo
Uruguay
68 ani

Xhuljano Kulli
Albania
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2025-2026


Liga 1 2025-2026
06.03.2026
Cronica
FK Csíkszereda Farul Constanța C
07.03.2026
Cronica
Metaloglobus București FC UTA Arad C
07.03.2026
Cronica
FC Botoșani Petrolul Ploiești C
07.03.2026
Cronica
Fotbal Club FCSB Universitatea Cluj C
08.03.2026
Cronica
Oțelul Galați FC Hermannstadt C
08.03.2026
Cronica
FC Argeș Pitești Unirea Slobozia C
08.03.2026
Cronica
Rapid București Universitatea Craiova C
09.03.2026
Cronica
CFR Cluj Dinamo București C


1. Universitatea Craiova 60
2. Rapid București 56
3. Universitatea Cluj 54
4. CFR Cluj 53
5. Dinamo București 52
6. FC Argeș Pitești 50
7. Fotbal Club FCSB 46
8. FC UTA Arad 43
9. FC Botoșani 42
10. Oțelul Galați 41
11. Farul Constanța 37
12. Petrolul Ploiești 32
13. FK Csíkszereda 32
14. Unirea Slobozia 25
15. FC Hermannstadt 23
16. Metaloglobus București 12
Clasament 2025-2026

Play-off


Liga 1 Play-off
17.04.2026
Cronica
FC Argeș Pitești CFR Cluj C
18.04.2026
Cronica
Dinamo București Universitatea Cluj C
19.04.2026
Cronica
Universitatea Craiova Rapid București C


1. Universitatea Cluj 12
2. Universitatea Craiova 9
3. CFR Cluj 7
4. Dinamo București 5
5. FC Argeș Pitești 5
6. Rapid București 4
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
17.04.2026
Cronica
Oțelul Galați FC UTA Arad C
18.04.2026
Cronica
FK Csíkszereda Unirea Slobozia C
19.04.2026
Cronica
Petrolul Ploiești FC Hermannstadt C
20.04.2026
Cronica
FC Botoșani Metaloglobus București C
20.04.2026
Cronica
Farul Constanța Fotbal Club FCSB C


1. Fotbal Club FCSB 10
2. FK Csíkszereda 10
3. FC UTA Arad 9
4. FC Botoșani 9
5. FC Hermannstadt 7
6. Petrolul Ploiești 7
7. Unirea Slobozia 6
8. Oțelul Galați 6
9. Farul Constanța 4
10. Metaloglobus București 4
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizia ONJN nr.860/28.04.2016, Licenta: L2160797Y000396