Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Grecia: Ethniki Katigoria 03.06.2015 - 12:26

Michael Essien va juca la Panathinaikos

Michael Essien va juca la Panathinaikos
Mijlocaşul ghanez Michael Essien a semnat un contract pe două sezoane cu gruparea Panathinaikos Atena, a anunţat clubul grec, pe site-ul oficial.

"Decizia de a semna nu a fost greu de luat. L-am sunat pe Djibril Cisse şi mi-a spus: 'Du-te, fratele meu, vei adora echipa'"
, a declarat Essien.

În vârstă de 32 de ani, Essien, fost jucător la Chelsea şi Olympique Lyon, va avea un salariu de 1,2 milioane de euro pe sezon.






Taguri: Panathinaikos Atena    Michael Essien    Djibril Cisse    Olympique Lyon    Chelsea   

Comenteaza

Ultimele stiri - Grecia: Ethniki Katigoria

PAOK Salonic, face istorie în Grecia cu Răzvan Lucescu antrenor

Sâmbătă seară, a avut loc la Atena, pe stadionul "Spyros Louis", finala Cupei Greciei, în care s-au întâlnit PAOK Salonic şi AEK Atena. Echipa antrenată de Răzvan Lucescu s-a...

Răzvan Lucescu: Obiectivul este să câştigăm campionatul, nu să terminăm neînvinşi

Antrenorul echipei de fotbal PAOK Salonic, Răzvan Lucescu, a declarat, pe Aeroportul Henri Coandă, că obiectivul său este de a câştiga titlul în Grecia şi nu de a...

Michael Skibbe a fost demis de la naţionala Greciei

Tehnicianul Michael Skibbe, selecţionerul Greciei din 2015, a fost demis, joi, de conducerea federaţiei elene, relatează L’Equipe.   Succesorul lui Skibbe este Angelos...

Yaya Toure a semnat pentru Olympiakos Pireu

Internaţionalul ivorian Yaya Toure a semnat pentru echipa greacă de fotbal Olympiakos Pireu, la care revine după 12 ani, a anunţat clubul cu 44 de titluri de campion în palmares,...

Răzvan Lucescu şi-a prelungit contractul cu PAOK Salonic

Clubul PAOK Salonic a anunţat, luni, că tehnicianul Răzvan Lucescu şi-a prelungit contractul, noul acord fiind valabil până la 30 iunie 2020.   Răzvan Lucescu a preluat...

Clubul Panathinaikos Atena, exclus din cupele europene pentru o perioadă de trei ani

Clubul grec Panathinaikos Atena a fost exclus din toate competiţiile europene pentru următoarele trei sezoane, după ce a "încălcat dispoziţiile referitoare la plăţile...

Încă o victorie pentru PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, în campionatul Greciei

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa AEL Larissa, într-un meci din etapa a 21-a a campionatului...

Kapetanos, pe lista Fancy Bears cu jucători care au folosit substanţe interzise la CM din 2010

grec Pantelis Kapetanos, fost la FCSB şi CFR Cluj, alături de nume importante precum Tevez, Kuyt sau Mario Gomez se află pe o listă cu sportivi care au beneficiat de excepţii de uz terapeutic...

Înfrângere pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei: Larissa - Xanthi, scor 1-0

Formaţia Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Larissa, într-un meci din etapa a 29-a,...

Skoda Xanthi a remizat cu PAOK, scor 0-0, in campionatul Greciei

Formaţia Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa PAOK Salonic, în etapa a 20-a a campionatului Greciei. PAOK se află pe locul...

Razvan Lucescu a reusit calificarea in sferturile Cupei Greciei cu Xanthi

Antrenorul român Răzvan Lucescu s-a calificat, marți, cu echipa Skoda Xanthi în sferturile de finală ale Cupei Greciei la fotbal, deși a pierdut meciul susținut în deplasare cu OFI Creta,...




Top News

-Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

-Europa League: FC Milsami Orhei - FCSB 1-2

-Europa League: Universitatea Craiova - Sabail FK 3-2

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38




Care este echipa ta preferată din Grecia?
Panathinaikos Atena
Olympiakos Pireu
AEK Atena
PAOK Salonic
Panionios Atena
Iraklis Salonic
Aris Salonic
AE Larisa
OFI Heraklion
AO Xanthi
Ergotelis Heraklion
FC Levadiakos
AO Veria
Apollon Kalamarias
Asteras Tripolis
Panserraikos Serres
PAS Giannina
Ionikos Nikaias
Ethnikos Pireu
Thrasyvoulos Fylis
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Lucarelli
Italia
42 ani

Alexandru Filip
România
32 ani

Alexandru Gudea
România
23 ani

AS ROMA
Italia
92 ani

Cyril Domoraud
Coasta de Fildeș
48 ani

Dennis Rommedahl
Danemarca
41 ani

Dirk Kuyt
Olanda
39 ani

Djakaridja Koné
Coasta de Fildeș
33 ani

Dušan Simić
Serbia
39 ani

Emilio Butragueño
Spania
56 ani

Jaime Pacheco
Portugalia
61 ani

Júnior Morais
Portugalia
33 ani

Marco Marchionni
Italia
39 ani

René Vandereycken
Belgia
66 ani

Thomas Kraft
Germania
31 ani

Wederson
Brazilia
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.07.2019 FC Hermannstadt Gaz Metan Mediaş C
19.07.2019 Chindia Târgoviște FC Viitorul C
20.07.2019 FC Botoșani FC Voluntari C
20.07.2019 Academica Clinceni CFR 1907 Cluj C
21.07.2019 CSM Politehnica Iaşi Astra Giurgiu C
21.07.2019 Dinamo București Universitatea Craiova C
22.07.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. FC Viitorul 6
2. Universitatea Craiova 6
3. FC Botoșani 4
4. CFR 1907 Cluj 4
5. Gaz Metan Mediaş 4
6. CSM Politehnica Iaşi 4
7. Fotbal Club FCSB 3
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
9. Astra Giurgiu 1
10. Chindia Târgoviște 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
03.08.2019 Rapid București
-
SSC Farul Constanţa   C
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București   C
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
CS Mioveni   C
03.08.2019 CSM Reșița
-
Universitatea Cluj   C
03.08.2019 Luceafărul Oradea
-
Sportul Snagov   C
03.08.2019 FC Argeș Pitești
-
Ripensia Timișoara   C
03.08.2019 Gloria Buzău
-
AFK Csíkszereda   C
03.08.2019 Metaloglobus București
-
Petrolul Ploiești   C
03.08.2019 UTA Arad
-
Dunărea Călărași   C


1. AFK Csíkszereda 0
2. ASU Poli Timişoara 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Mioveni 0
5. CSM Reșița 0
6. Daco-Getica București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Argeș Pitești 0
9. Gloria Buzău 0
10. Luceafărul Oradea 0
11. Metaloglobus București 0
12. Pandurii Târgu-Jiu 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Ripensia Timișoara 0
16. Sportul Snagov 0
17. SSC Farul Constanţa 0
18. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017