Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Ucraina: Vyscha Liga 03.07.2015 - 08:00

Ucraineanul Konoplyanka, patru sezoane la FC Sevilla

Ucraineanul Konoplyanka, patru sezoane la FC Sevilla
Internaţionalul ucrainean Yevhen Konoplyanka va evolua în următoarele patru sezoane la echipa spaniolă FC Sevilla, informează Mundo Deportivo.

Potrivit sursei citate, contractul lui Konoplyanka are o clauză de reziliere de 35 de milioane de euro.

Yevhen Konoplyanka, în vârstă de 25 de ani, a jucat până în prezent, de la începutul carierei, la Dnepr Dnepropetrovsk.






Taguri: FC Sevilla    Dnepr Dnepropetrovsk    Yevhen Konoplyanka   

Comenteaza

Ultimele stiri - Ucraina: Vyscha Liga

Mircea Lucescu ar putea reveni la clubul Şahtior Doneţk

Reputatul antrenor român Mircea Lucescu, în prezent selecţionerul naţionalei de fotbal a Turciei, ar putea reveni la clubul ucrainean Şahtior Doneţk, de care s-a despărţit...

Una dintre cel mai dorite modele Playboy a salvat-o pe Metalurg Zaporoje de la faliment. Ce metodă a ales tânăra

Angelina Petrova, microbistă întăită, a decis să-ţi ajute echipa favorită de fotbal printr-o soluţie... provocatoare. Cum a procedat modelul Playboy?   Ce nu face o...

Şahtior Doneţk a câştigat titlul de campioană în Ucraina, al zecelea în ultimii 15 ani

Echipa Şahtior Doneţk a câştigat titlul de campioană în Ucraina, al zecelea în ultimii 15 ani, după ce a învins, sâmbătă, pe teren propriu,...

Anatoliy Tymoshchuk isi agata ghetele in cui

După Frank Lampard și Steven Gerrard, un alt mijlocaș de acest gen își agață ghetele în cui! Fotbalistul Anatoliy Tymoshchuk, deţinător al recordului de selecţii în naţionala Ucrainei...

Darijo Srna, la meciul 500 pentru Sahtior Donetk

Fundașul dreapta croat Darijo Srna a ajuns la 500 de meciuri oficiale în tricoul echipei de fotbal Șahtior Donețk, cu ocazia partidei de joi din turul play-off-ului Europa League, 2-1 în...

Andriy Shevchenko, numit selectioner al Ucrainei

Fostul atacant Andriy Shevchenko, câștigătorul Balonului de Aur în 2004, a preluat conducerea selecționatei de fotbal a Ucrainei, scrie L'Equipe. El a semnat cu Federația ucraineană de...

Amical: Albania, invinsa de Ucraina cu 3-1 (video)

Albania, una dintre adversarele României la Campionatul European din Franţa, a fost învinsă, vineri seară, cu scorul de 3-1, de Ucraina, într-o partidă amicală disputată la Bergamo....

Paulo Fonseca l-a inlocuit pe Lucescu la Sahtior

Așa cum era de așteptat, Paulo Fonseca a fost numit în funcția de antrenor al echipei ucrainiene Șahtior Donețk. Portughezul, în vârstă de 43 de ani, câștigător al Cupei Portugaliei în...

Mircea Lucescu a cucerit ultimul sau trofeu cu Sahtior Donetk, Cupa Ucrainei

Șahtior Donețk, condusă pentru ultima oară de pe banca tehnică de antrenorul român Mircea Lucescu, a cucerit Cupa Ucrainei la fotbal, învingând cu scorul de 2-0 formația Zoria Lugansk, în...

Astazi se implinesc 12 ani de cand Mircea Lucescu antreneaza Sahtior Donetk

Pe 16 Mai 2004, Mircea Lucescu surprindea pe toată lumea semnând un contract cu echipa Şahtior Doneţk, iar de atunci a făcut istorie pe banca ucrainenilor: a câştigat 21 de trofee pentru...

Karpaty Lvov - Sahtior Donetk 1-2, in penultima etapa din Ucraina

Formaţia Şahtior Doneţk, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Karpaty Lvov, în etapa a 25-a, penultima a campionatului Ucrainei. Golurile...




Top News

-Italia:Seria A - Etapa 3

-Germania: Bundesliga - Etapa 3

-Franta: Ligue 1 - Etapa 5

-Anglia:Premier League - etapa 5

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Spania: Primera Division - Etapa 4

-Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1




Care este echipa ta preferată din Ucraina?
Dynamo Kyiv
Shakhtar Donetsk
Dnipro Dnipropetrovsk
Chornomorets Odesa
Metalist Kharkiv
Tavrija Simferopol
Karpaty Lviv
Arsenal Kyiv
Vorskla Poltava
Metalurh Zaporizhzhja
Metalurh Donetsk
FC Kharkiv
Kryvbas Kryvyj Rih
Illichivets Mariupol
Zorja Luhansk
FK Lviv
Volyn Lutsk
Stal Alchevsk
FK Sevastopol
Zakarpattja Uzhhorod
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexander Stephan
Germania
33 ani

Ciprian Manea
România
51 ani

Darko Lazović
Serbia
29 ani

Dejan Savićević
Serbia
53 ani

Dirk Medved
Belgia
51 ani

Eiður Guðjohnsen
Islanda
41 ani

Emil Barbu Popescu
România
81 ani

Gabriel Răduță
România
52 ani

Gigi Ion
România
52 ani

Jean-Claude Pagal
Camerun
55 ani

Johan Neeskens
Olanda
68 ani

Jukka Raitala
Finlanda
31 ani

Kew Jaliens
Olanda
41 ani

Leonard Naidin
România
40 ani

Márcio Santos
Brazilia
50 ani

Mario Contra
România
20 ani

Marko Pantelić
Serbia
41 ani

Mihai Dina
România
34 ani

Murat Yakın
Elveția
45 ani

Mustafa Keçeli
Turcia
41 ani

Neny Bihombele
Franța
40 ani

Oliver Gill
Anglia
29 ani

Per Nilsson
Suedia
37 ani

Rasimcan Değirmenci
Turcia
27 ani

Roussel Ngankam
Camerun
26 ani

Stelian Bordeianu
România
51 ani

Tomáš Sivok
Cehia
36 ani

TROMSØ IL
Norvegia
99 ani

Wilmer Cabrera
Columbia
52 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.09.2019 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
13.09.2019 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
14.09.2019 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2019 Dinamo București FC Botoșani C
15.09.2019 CSM Politehnica Iaşi
18:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
15.09.2019 Universitatea Craiova
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
16.09.2019 FC Viitorul
21:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. Gaz Metan Mediaş 18
3. Universitatea Craiova 16
4. FC Viitorul 15
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 9
11. Fotbal Club FCSB 7
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad
11:30
CS Mioveni   C
15.09.2019 FC Argeș Pitești
15:30
Rapid București   C
16.09.2019 Petrolul Ploiești
18:00
Sportul Snagov   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 14
4. UTA Arad 12
5. FC Argeș Pitești 12
6. Viitorul Târgu-Jiu 11
7. Concordia Chiajna 11
8. Metaloglobus București 10
9. Rapid București 10
10. Petrolul Ploiești 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017