Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Campionatul european 09.10.2015 - 00:03

Preliminariile Euro 2016: Irlanda a invins Grecia si s-a calificat la turneul final

Echipa naţională a Irlandei Nord s-a calificat la turneul final al Campionatului European din 2016, după ce a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), reprezentativa Greciei, într-un meci din penultima etapă a grupei F a preliminariilor, din care face parte şi formaţia României. Totodată, echipa naţională a Ungariei a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), reprezentativa Insulelor Feroe.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Davis (35, 58) şi Magennis(49), în timp ce pentru oaspeţi a înscris Aravidis, în minutul 87.

Irlanda de Nord: McGovern - McNair (McCullough '85), McAuley, Cathcart, Brunt - Ward (McGinn '81), Evans, Dallas - Norwood, Magennis (Boyce '78), Davis. Selecţioner: Michael O'Neill.

Grecia: Karnezis - Torosidis, Moras, Papastathopoulos, Holebas - Samaris, Tziolis, Aravidis - Karelis (Mantolas '65), Mitroglou (Athanasiadis '76), Kone (Pelkas '71). Selecţioner: Kostas Tsanas.

La acest meci nu s-au acordat cartonaşe galbene.






Taguri: Preliminariile Euro 2016    Irlanda de Nord    Grecia    calificare   

» Program si rezultate Campionatul European de fotbal
» Preliminariile Campionatului European
Comenteaza

Ultimele stiri - Campionatul european

UEFA a prezentat primăriilor din România conceptul de organizare a spaţiilor de vizionare a meciurilor de la EURO 2020

Managerul UEFA pentru ţările gazdă EURO 2020, Walid Bensaoula, a prezentat în România conceptul de organizare a spaţiilor de vizionare publică a meciurilor de la...

UEFA a verificat stadiul pregătirilor de la Bucureşti pentru EURO 2020

O delegaţie a Uniunii Europene de Fotbal (UEFA) a fost la Bucureşti pentru a verifica stadiul proiectelor de pregătire a EURO 2020 şi a constatat că acestea ''sunt în graficul...

Egal dramatic smuls de Norvegia în faţa Suediei, în preliminariile EURO 2020

Selecţionata Norvegiei a egalat in extremis în faţa Suediei, 3-3, marţi seara, pe teren propriu, într-un meci din Grupa F a preliminariilor EURO 2020 la fotbal, din care face...

Preliminariile EURO 2020 - Un nou pas greşit pentru Portugalia

Selecţionata Portugaliei, campioana europeană en titre, nu a reuşit să câştige nici în al doilea său meci din preliminariile EURO 2020, încheiat la egalitate,...

Ungaria a învins-o pe Croaţia, scor 2-1, în preliminariile EURO 2020

După ce au trecut la limită de Azerbaidjan, scor 2-1, în primul meci din preliminarii, croaţii, cu vedetele Modric, Rakitic, Perisic la lucru, au început bine duelul de la...

Victorii clare pentru Anglia şi Franţa, la debutul în preliminariile EURO 2020

Selecţionatele de fotbal ale Angliei şi Franţei au debutat cu victorii categorice, vineri, în preliminariile EURO 2020, în timp ce campioana europeană en titre, Portugalia,...

Preliminarii Euro 2020: Belgia a învins Rusia, scor 3-1, într-un meci arbitrat de Haţegan

Reprezentativa Belgiei a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, selecţionata Rusiei, într-un meci din prima etapă a grupei I de calificare la Campionatul European...

VIDEO | FRF a lansat programul de voluntariat cu 500 de zile înaintea debutului EURO 2020

Federaţia Română de Fotbal a lansat, într-o conferinţă de presă, programul de recrutare a 2.000 de voluntari cu 500 de zile înaintea debutului EURO 2020,...

Gheorghe Popescu: Vom fi pregătiţi pentru organizarea EURO 2020

Consilierul onorific al premierului Viorica Dăncilă, Gheorghe Popescu, a declarat că România va îndeplini condiţiile impuse de UEFA şi va fi pregătită să organizeze la Bucureşti cele...

România, în grupă cu Spania, Suedia, Norvegia, Feroe şi Malta, în preliminariile EURO 2020

Naţionala de fotbal a României va evolua în Grupa F a preliminariilor EURO 2020, alături de Spania, Suedia, Norvegia, Feroe şi Malta, potrivit tragerii la sorţi efectuate...

UEFA a confirmat că Germania este calificată direct la EURO 2024, în calitate de gazdă

UEFA a confirmat că Germania nu va trebui să se califice la turneul final al EURO 2024 şi va primi un loc automat în calitate de gazdă a competiţiei.   Germania a...




Top News

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Italia:Seria A - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 4

-Germania: Bundesliga - Etapa 3

-Franta: Ligue 1 - Etapa 5

-Anglia:Premier League - Etapa 5

-Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1




S-au nascut azi

Alin Gligor
România
26 ani

Alin Vigariu
România
39 ani

Braulio Nóbrega
Spania
34 ani

Christian Pulisic
SUA
21 ani

Constantin Bădan
România
52 ani

Constantin Varga
România
55 ani

Daniel Bălan
România
40 ani

David Lafata
Cehia
38 ani

Fernando Llorente
Spania
29 ani

Ilan
Brazilia
39 ani

Ionuț Buzean
România
37 ani

John Aldridge
Irlanda
61 ani

Junichi Inamoto
Japonia
40 ani

Kevin Doyle
Irlanda
36 ani

Lewis Holtby
Germania
29 ani

Marwin Hitz
Elveția
32 ani

Nicuşor Bancu
România
27 ani

Pavel Sadyrin
Rusia
77 ani

Peter Shilton
Anglia
70 ani

R o n a l d o
Brazilia
43 ani

Sol Campbell
Anglia
45 ani

Viorel Dinu
România
41 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.09.2019 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
13.09.2019 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
14.09.2019 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2019 Dinamo București FC Botoșani C
15.09.2019 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
15.09.2019 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
16.09.2019 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. FC Viitorul 18
3. Gaz Metan Mediaş 18
4. CSM Politehnica Iaşi 16
5. Universitatea Craiova 16
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 10
11. Fotbal Club FCSB 10
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad CS Mioveni C
15.09.2019 FC Argeș Pitești Rapid București C
16.09.2019 Petrolul Ploiești Sportul Snagov C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 15
4. UTA Arad 13
5. Rapid București 13
6. FC Argeș Pitești 12
7. Petrolul Ploiești 11
8. Viitorul Târgu-Jiu 11
9. Concordia Chiajna 11
10. Metaloglobus București 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017