Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Ligii 10.08.2016 - 23:26

Cupa Ligii - optimi: Concordia Chiajna - Pandurii Targu-Jiu 1-1, 4-3p

Cupa Ligii - optimi: Concordia Chiajna - Pandurii Targu-Jiu 1-1, 4-3p
Concordia Chiajna s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii la fotbal, după ce a învins-o pe Pandurii Târgu-Jiu cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare, miercuri seara, pe teren propriu, într-un meci în care rezultatul a fost egal după prelungiri, 1-1.

Concordia a deschis scorul prin Tiberiu Serediuc (13), dar oaspeții au restabilit egalitatea prin Valentin Alexandru (34), golgheterul din sezonul trecut al ligii secunde.

Ambele echipe s-au întrecut în ratări și meciul a ajuns în prelungiri, unde Pandurii a rămas în zece oameni, Constantin Grecu fiind eliminat (95).

La loviturile de departajare, Neluț Roșu, Marius Pena, Alexandru Albu și Bogdan Bucurică au transformat pentru ilfoveni, în timp ce pentru gorjeni au punctat Marian Pleașcă, Christian Obodo și Valentin Munteanu. Tiberiu Serediuc a ratat de la gazde, iar Claudiu Voiculeț și Bogdan Ungurușan de la oaspeți, șuturile acestora fiind apărate de Răzvan Stanca, respectiv Cristian Bălgrădean.

În sferturi, Concordia, finalista de anul trecut a competiției, o va înfrunta pe ACS Poli Timișoara, în deplasare, pe 7 sau 8 septembrie.

CS Concordia Chiajna - CS Pandurii Târgu-Jiu 1-1 (1-1, 1-1), după prelungiri; 4-3, la loviturile de departajare
Au marcat:
1-0 Tiberiu Serediuc (13), 1-1 Valentin Alexandru (34)

Au executat în ordine loviturile de departajare: Neluț Roșu 1-0 (gol), Marian Pleașcă 1-1 (gol), Marius Pena 2-1 (gol), Christian Obodo 2-2 (gol), Alexandru Albu 3-2 (gol), Claudiu Voiculeț 3-2 (ratare - apără Cristian Bălgrădean), Bogdan Bucurică 4-2 (gol), Valentin Munteanu 4-3 (gol), Tiberiu Serediuc 4-3 (ratare - apără Răzvan Stanca), Bogdan Ungurușan 4-3 (ratare - apără Cristian Bălgrădean).

Concordia:
Bălgrădean - Feussi, Albu, Tincu, Mamele - Ad. Cristea (67 Melinte) - Buleică (75 Pena), Grădinaru (46 Bucurică), N. Roșu, Serediuc - M. Constantinescu. Antrenor: Emil Săndoi.

Pandurii:
Stanca - Pleașcă, Pițian, Vasiliević, Grecu - Răuță, V. Munteanu, Obodo, Hlistei (46 Trifu) - V. Alexandru (100 Ungurușan), Țucudean (79 Voiculeț). Antrenor: Petre Grigoraș.

Cartonaș roșu: Constantin Grecu (95)

Arbitru: Cătălin Buși (Râmnicu-Vâlcea); arbitri asistenți: Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea), Gabriel Sabin Stroe (Pitești); arbitru de rezervă: Ionuț Valentin Iugulescu (Târgoviște). Observatori: Cornel Sorescu (Pitești) - CCA, Constantin Stătescu (București) - LPF.






Taguri: Cupa Ligii    optimi    Concordia Chiajna    Pandurii Targu-Jiu    lovituri de departajare    Tiberiu Serediuc    Valentin Alexandru   

» Cupa Ligii - Rezultate si clasament
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Ligii

LPF a desființat Cupa Ligii

Liga Profesionistă de Fotbal (LPF) a decis în unanimitate, în cadrul Adunării Generale Extraordinare care a avut loc joi, desființarea Cupei Ligii, competiție înființată în anul 2014.  ...

Cosmin Contra: Mă bucur enorm pentru jucători

Antrenorul echipei de fotbal Dinamo, Cosmin Contra, a declarat, într-o conferință de presă, că se bucură enorm pentru câștigarea Cupei Ligii, primul trofeu al grupării...

Ionuț Popa: Poate altul era jocul dacă aveam la dispoziție toți jucătorii

Antrenorul echipei de fotbal ACS Poli Timișoara, Ionuț Popa, a declarat sâmbătă seara, într-o conferință de presă, că probabil altul era jocul formației sale în finala Cupei Ligii cu...

Ionuț Negoiță: Este primul trofeu pe care îl câștig de când am venit la Dinamo

Finanțatorul clubului de fotbal Dinamo, Ionuț Negoiță, a declarat că se bucură foarte mult pentru câștigarea Cupei Ligii, primul său trofeu de la preluarea grupării alb-roșii, și a...

Ionuț Nedelcearu: Mă bucur că am reușit să câștigăm acest trofeu

Jucătorul echipei de fotbal Dinamo, Ionuț Nedelcearu, a declarat, după câștigarea Cupei Ligii, că formația sa merita acest trofeu după parcursul bun avut de la începutul acestui an.  ...

Steliano Filip: Ne bucurăm că am câștigat trofeul

Jucătorul echipei de fotbal Dinamo, Steliano Filip, a declarat, sâmbătă seara, că se bucură că a câștigat Cupa Ligii, precizând că a muncit mult alături de...

Alexandru Popovici: Pentru noi adevărata finală va fi marți, cu Pandurii

Fotbalistul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru Popovici, a declarat, după înfrângerea din ultimul act al Cupei Ligii în fața formației Dinamo, că adevărata finală pentru el va fi...

Dan Nistor: Am muncit din greu pentru acest trofeu

Fotbalistul dinamovist Dan Nistor a declarat, sâmbătă seară, după câştigarea Cupei Ligii, că speră ca în sezonul viitor Dinamo să facă o figură mai frumoasă şi să câştige toate...

Jucătorii dinamovişti au primit Cupa Ligii, primul lor trofeu după cinci ani. Fotbaliştii s-au bucurat alături de fanii de la PCH

Jucătorii echipei Dinamo au primit Cupa Ligii, primul lor trofeu după cinci ani, la ceremonia ce a avut loc după finala cu ACS Poli Timişoara, câştigată cu scorul de 2-0....

Dinamo București a câștigat în premieră Cupa Ligii

Dinamo București a câștigat în premieră Cupa Ligii la fotbal, după ce a învins-o în finală pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 2-0 (2-0), sâmbătă seara, pe Arena Națională din...

Steliano Filip: Mă bucur foarte mult că am șansa să joc o finală

Fotbalistul echipei Dinamo, Steliano Filip, a declarat, într-o conferință de presă, că este dezamăgit de faptul că selecționerul Christoph Daum nu l-a convocat pentru partidele...




Top News

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta

-KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

-Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei




S-au nascut azi

Alexandru Greab
România
27 ani

Alexandru Vlăduți
România
30 ani

Cerilio Cijntje
Olanda
27 ani

Christian Thonhofer
Austria
34 ani

Chrysis Michael
Cipru
42 ani

Demy de Zeeuw
Olanda
36 ani

Diogo Luis Santo
Brazilia
32 ani

FC AARAU
Elveția
83 ani

Fernando Carralero
Spania
33 ani

Hasan Kabze
Turcia
37 ani

Juan Cuadrado
Columbia
31 ani

Luca Toni
Italia
42 ani

Marius Ene
România
37 ani

Nicolae Fulea
România
27 ani

Răzvan Raț
România
38 ani

Łukasz Szukała
Polonia
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
21.05.2019 FC Hermannstadt FC Botoșani C
22.05.2019 Dunărea Călărași Concordia Chiajna C
22.05.2019 Dinamo București CSM Politehnica Iași C
23.05.2019 Gaz Metan Mediaș FC Voluntari C


1. Gaz Metan Mediaș 42
2. Dinamo București 42
3. FC Botoșani 38
4. CSM Politehnica Iași 31
5. FC Voluntari 27
6. Dunărea Călărași 25
7. FC Hermannstadt 24
8. Concordia Chiajna 16
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
24.05.2019 Academica Clinceni FC Argeș Pitești C
25.05.2019 Metaloglobus București Energeticianul Petroşani C
25.05.2019 Pandurii Târgu-Jiu ASU Politehnica Timişoara C
25.05.2019 FC Snagov Aerostar Bacău C
25.05.2019 ACS Poli Timișoara CS Mioveni C
25.05.2019 Ripensia Timișoara ASC Daco-Getica Bucureşti C
25.05.2019 Dacia Unirea Brăila SSC Farul Constanţa C
25.05.2019 CS Balotești Universitatea Cluj C
25.05.2019 Chindia Târgoviște Luceafărul Oradea C
26.05.2019 UTA Arad
2 - 4
Petrolul Ploiești   C


1. Chindia Târgoviște 85
2. Academica Clinceni 84
3. Universitatea Cluj 76
4. Petrolul Ploiești 74
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 65
7. CS Mioveni 56
8. Luceafărul Oradea 49
9. Metaloglobus București 49
10. UTA Arad 47
11. SSC Farul Constanţa 47
12. ASU Politehnica Timişoara 46
13. ASC Daco-Getica Bucureşti 44
14. Pandurii Târgu-Jiu 44
15. Ripensia Timișoara 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 35
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro