Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Campionatul european 20.01.2017 - 08:00

Orasul Sankt Petersburg a dezvaluit logo-ul sau pentru Euro 2020

Orasul Sankt Petersburg a dezvaluit logo-ul sau pentru Euro 2020
Orașul rus Sankt Petersburg, care va găzdui meciuri de la Campionatul European de fotbal din anul 2020, a dezvăluit joi logo-ul său pentru această competiție, într-o ceremonie în care președintele UEFA, Aleksander Ceferin, a asigurat că nu este deloc îngrijorat în materie de securitate.

Logo-ul orașului reprezintă celebrul Pod al Palatului, de pe râul Neva, alături de trofeul competiției. Fosta capitală imperială este unul dintre cele 13 orașe unde se vor disputa meciuri de la EURO 2020. Printre aceste localități se numără și Bucureștiul.

"Sunt sigur că Sankt Petersburg va fi un organizator superb", a declarat slovenul Aleksander Čeferin, devenit în septembrie președinte al UEFA în locul lui Michel Platini.

"Sunt sigur că va fi amical și că nu vor fi probleme de securitate", a adăugat, la rândul său, Vitali Mutko, președinte al Federației ruse de fotbal (RFU) și viceprim-ministru însărcinat cu Sportul, Tineretul și Turismul. Mutko a asigurat că orașul va profita de experiența dobândită de Rusia grație organizării Cupei Confederațiilor, în 2017, și a Cupei Mondiale, în 2018.

Stadionul "Krestovski" din Sankt Petersburg, cu o capacitate de 67.800 de locuri, a cărui construcție s-a încheiat în decembrie 2016, va găzdui trei meciuri din faza grupelor și un sfert de finală. Pe acest stadion va juca echipa Zenit Sankt Petersburg, antrenată acum de românul Mircea Lucescu.

Semifinalele și finala Euro 2020 vor avea loc la Londra.






Taguri: Euro 2020    Sankt Petersburg    logo    Krestovski   

» Program si rezultate Campionatul European de fotbal
» Preliminariile Campionatului European
Comenteaza

Ultimele stiri - Campionatul european

UEFA a verificat stadiul pregătirilor de la Bucureşti pentru EURO 2020

O delegaţie a Uniunii Europene de Fotbal (UEFA) a fost la Bucureşti pentru a verifica stadiul proiectelor de pregătire a EURO 2020 şi a constatat că acestea ''sunt în graficul...

Egal dramatic smuls de Norvegia în faţa Suediei, în preliminariile EURO 2020

Selecţionata Norvegiei a egalat in extremis în faţa Suediei, 3-3, marţi seara, pe teren propriu, într-un meci din Grupa F a preliminariilor EURO 2020 la fotbal, din care face...

Preliminariile EURO 2020 - Un nou pas greşit pentru Portugalia

Selecţionata Portugaliei, campioana europeană en titre, nu a reuşit să câştige nici în al doilea său meci din preliminariile EURO 2020, încheiat la egalitate,...

Ungaria a învins-o pe Croaţia, scor 2-1, în preliminariile EURO 2020

După ce au trecut la limită de Azerbaidjan, scor 2-1, în primul meci din preliminarii, croaţii, cu vedetele Modric, Rakitic, Perisic la lucru, au început bine duelul de la...

Victorii clare pentru Anglia şi Franţa, la debutul în preliminariile EURO 2020

Selecţionatele de fotbal ale Angliei şi Franţei au debutat cu victorii categorice, vineri, în preliminariile EURO 2020, în timp ce campioana europeană en titre, Portugalia,...

Preliminarii Euro 2020: Belgia a învins Rusia, scor 3-1, într-un meci arbitrat de Haţegan

Reprezentativa Belgiei a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, selecţionata Rusiei, într-un meci din prima etapă a grupei I de calificare la Campionatul European...

VIDEO | FRF a lansat programul de voluntariat cu 500 de zile înaintea debutului EURO 2020

Federaţia Română de Fotbal a lansat, într-o conferinţă de presă, programul de recrutare a 2.000 de voluntari cu 500 de zile înaintea debutului EURO 2020,...

Gheorghe Popescu: Vom fi pregătiţi pentru organizarea EURO 2020

Consilierul onorific al premierului Viorica Dăncilă, Gheorghe Popescu, a declarat că România va îndeplini condiţiile impuse de UEFA şi va fi pregătită să organizeze la Bucureşti cele...

România, în grupă cu Spania, Suedia, Norvegia, Feroe şi Malta, în preliminariile EURO 2020

Naţionala de fotbal a României va evolua în Grupa F a preliminariilor EURO 2020, alături de Spania, Suedia, Norvegia, Feroe şi Malta, potrivit tragerii la sorţi efectuate...

UEFA a confirmat că Germania este calificată direct la EURO 2024, în calitate de gazdă

UEFA a confirmat că Germania nu va trebui să se califice la turneul final al EURO 2024 şi va primi un loc automat în calitate de gazdă a competiţiei.   Germania a...

UEFA a anunţat urnele pentru tragerea la sorţi a preliminariilor Euro 2020. România este în urna a patra

UEFA a anunţat urnele pentru tragerea la sorţi a preliminariilor Euro 2020. România este în urna a patra UEFA a anunţat, pe site-ul oficial, urnele pentru tragerea la sorţi...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 20.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 19.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 18.04.2019

-Liga Campionilor, sferturi, retur: Manchester City - Tottenham Hotspur 4-3

-Liga Campionilor, sferturi, retur: FC Porto - FC Liverpool 1-4

-Biletul zilei la pariuri - 17.04.2019

-Federaţia Română de Fotbal are o nouă identitate vizuală




S-au nascut azi

Aleksandar Dyulgerov
Bulgaria
29 ani

Alessio Scarpi
Italia
46 ani

Alexandru Pândaru
România
35 ani

Constantin Dinulescu
România
88 ani

Damien Le Tallec
Franța
29 ani

Éder Luís
Brazilia
34 ani

Ferid Chouchane
Turcia
46 ani

Gabriel Heinze
Argentina
41 ani

Gustavo Colman
Argentina
34 ani

Jan Zimmermann
Germania
34 ani

Javier Fragoso
Mexic
77 ani

Joe Hart
Anglia
32 ani

Juan Pablo Garat
Argentina
36 ani

Jussi Jăăskelăinen
Finlanda
44 ani

Leonard Manole
România
26 ani

Lucien Mettomo
Camerun
42 ani

Marius Măldărășanu
România
44 ani

Marko Arnautović
Austria
30 ani

Niki Zimling
Danemarca
34 ani

Paul-José M'Poku
Belgia
27 ani

R i v a l d o
Brazilia
47 ani

Roberto Ufarte
Spania
61 ani

Tom Mickel
Germania
30 ani

Trevor Francis
Anglia
65 ani

Valon Behrami
Elveția
34 ani

Zhao Junzhe
China
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
13.04.2019 FC Viitorul Universitatea Craiova C
14.04.2019 CFR 1907 Cluj Fotbal Club FCSB C
15.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 38
2. Fotbal Club FCSB 35
3. Universitatea Craiova 30
4. FC Viitorul 29
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
12.04.2019 Concordia Chiajna Dunărea Călărași C
12.04.2019 CSM Politehnica Iași Dinamo București C
13.04.2019 FC Botoșani FC Hermannstadt C
14.04.2019 FC Voluntari Gaz Metan Mediaș C


1. Gaz Metan Mediaș 31
2. Dinamo București 28
3. CSM Politehnica Iași 23
4. FC Botoșani 22
5. FC Voluntari 21
6. FC Hermannstadt 17
7. Dunărea Călărași 16
8. Concordia Chiajna 14
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
13.04.2019 Aerostar Bacău ASC Daco-Getica Bucureşti C
13.04.2019 Pandurii Târgu-Jiu Academica Clinceni C
13.04.2019 CS Balotești FC Snagov C
13.04.2019 Universitatea Cluj SSC Farul Constanţa C
14.04.2019 Energeticianul Petroşani Ripensia Timișoara C
14.04.2019 Metaloglobus București UTA Arad C
14.04.2019 Chindia Târgoviște ACS Poli Timișoara C
14.04.2019 Luceafărul Oradea Petrolul Ploiești C
14.04.2019 ASU Politehnica Timişoara Dacia Unirea Brăila C
15.04.2019 FC Argeș Pitești CS Mioveni C


1. Academica Clinceni 70
2. Chindia Târgoviște 66
3. Universitatea Cluj 63
4. Petrolul Ploiești 59
5. FC Snagov 57
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 42
9. Ripensia Timișoara 37
10. Luceafărul Oradea 37
11. Metaloglobus București 37
12. ASU Politehnica Timişoara 36
13. Pandurii Târgu-Jiu 34
14. SSC Farul Constanţa 34
15. Energeticianul Petroşani 33
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 30
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 23
19. ACS Poli Timișoara 22
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro