Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Rusia: Premier League 15.06.2017 - 08:15

VIDEO | Incendiu în Volgograd, la şantierul de construcţie a unei arene pentru Campionatul Mondial din 2018

VIDEO | Incendiu în Volgograd, la şantierul de construcţie a unei arene pentru Campionatul Mondial din 2018
Un incendiu a izbucnit, miercuri, în oraşul Volgograd, la şantierul de construcţie a unei arene care va găzdui meciuri la Campionatul Mondial din 2018, organizat în Rusia, informează autorităţile locale.
 
Cauza declanşării focului ar fi fost, conform autorităţilor locale, încălcarea normelor de siguranţă împotriva incendiilor în timpul sudării. Volgograd este un oraş industrial, situat la 865 de kilometri distanţă de capitala Moscova, care va găzdui patru meciuri din cadrul fazei grupelor la Campionatul Mondial din 2018. Incediul nu a lăsat în urmă nicio victimă, susţin ruşii, într-un comunicat.
 
Rusia va găzdui Cupa Mondială din 2018 pe 11 stadioane din 12 oraşe, inclusiv Moscova, Sankt Petersburg, Sochi şi Kazan. Până atunci, cele patru oraşe vor fi gazda Cupei Confederaţiilor, în perioada 17 iunie - 2 iulie, iar meciul de deschidere va fi pe stadionul din Sankt Petersburg. Cupa Confederaţiilor este organizată cu un an înaintea Campionatului Mondial, în ţara care va găzdui şi turneu final.
 
Rusia, Germania, Australia, Chile, Mexic, Portugalia, Noua Zeelandă şi Camerun sunt ţările participante la competiţia la care va lua parte şi centralul român Ovidiu Haţegan, din postura de arbitru asistent video.







Taguri: Campionatul Mondial din 2018    incendiu    Volgograd    Moscova    video   

» Clasament Rusia Premier League
Comenteaza

Ultimele stiri - Rusia: Premier League

Rubin Kazan a fost suspendată un an din cupele europene

Echipa Rubin Kazan a fost suspendată un an din cupele europene de către UEFA pentru încălcarea regulamentului fair-play-ului financiar, informează lequipe.fr.   Măsura...

Igor Akinfeev şi-a anunţat retragerea din naţionala Rusiei

Căpitanul naţionalei Rusiei, portarul Igor Akinfeev, în vârstă de 32 de ani, şi-a anunţat, luni, retragerea din prima reprezentativă.   “Fiecare...

VIDEO | Amical: Rusia - Chile 1-1

Reprezentativa statului Chile, adversara României în meciul amical de săptămâna viitoare, de la Cluj-Napoca, a remizat, vineri, în deplasare, scor 1-1, cu...

Zenit Sankt Petersburg s-a despărțit de antrenorul român Mircea Lucescu

Clubul rus de fotbal Zenit Sankt Petersburg a anunțat pe site-ul său că s-a despărțit de antrenorul român Mircea Lucescu, la capătul unui sezon dezamăgitor, echipa...

Scandal în Rusia! Mircea Lucescu a izbucnit: Sunteţi nişte proşti!

Zenit Sankt Petersburg a câştigat meciul cu FC Krasnodar, scor 1-0, partidă din penultima etapă a campionatului Rusiei şi are 58 de puncte. Echipa lui Lucescu se află pe locul 3, la...

Victorie pentru Zenit Sankt Petersburg, echipă antrenată de Mircea Lucescu, în campionatul Rusiei

Formaţia Zenit Sankt Petersburg, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Krylia Sovetov Samara, într-un...

Zenit Sankt Petersburg va renunța la antrenorul Mircea Lucescu

Clubul de fotbal Zenit Sankt Petersburg va renunța zilele viitoare la antrenorul român Mircea Lucescu, scrie ziarul rus Sport-Express.   Mircea Lucescu, care pe 29 iulie va...

Victorie pentru Zenit, echipa lui Mircea Lucescu, în campionatul Rusiei

Formaţia Zenit Sankt Petersburg, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Orenburg, în etapa a 25-a a campionatului...

Mircea Lucescu nu mai are nicio şansă la titlu: Spartak Moscova - Zenit Sankt Petersburg 2-1

Formaţia Zenit Sankt Petersburg, antrenată de Mircea Lucescu, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, de liderul Spartak Moscova, într-un meci...

Zenit Sankt Petersburg, doar 1-1 acasă cu Anzhi Makhachkala

Mircea Lucescu a pierdut puncte importante pentru lupta la titlu în Rusia. Zenit Sankt Petersburg a ratat şansa de a se apropia la trei puncte de liderul Spartak Moscova, iar obstacolul...

Mircea Lucescu şi jucătorii săi au călătorit cu metroul din Sankt Petersburg şi au depus flori în memoria victimelor atacului de luni

Tehnicianul Mircea Lucescu şi jucătorii săi de la echipa Zenit Sankt Petersburg au călătorit, miercuri, cu metroul din Sankt Petersburg şi au depus flori în memoria victimelor atacului de la...




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1983-84

-Dinamo Bucuresti in 1982-83

-Dinamo Bucuresti in 1981-82

-Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 26

-Gavril Pele Balint: Mă simt ataşat de Clubul Sportiv al Armatei

-Dinamo Bucuresti in 1980-81




Care este echipa ta preferată din Rusia?
Spartak Moskva
CSKA Moskva
Dinamo Moskva
Lokomotiv Moskva
Baltika Kaliningrad
FK Rostov
Zenit Sankt-Peterburg
Rubin Kazan
Alania Vladikavkaz
Terek Groznyi
Saturn Moskovskaya Oblast
Amkar Perm
Krylya Sovetov Samara
Luch-Energiya Vladivostok
Tom Tomsk
Kuban Krasnodar
FK Khimki
Torpedo Moskva
Kamaz Naberezhnye Chelny
Anzhi Makhachkala
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Abel Gómez Moreno
Spania
38 ani

Alfredo Rojas
Argentina
83 ani

André Chorda
Franța
82 ani

Artur Boruc
Polonia
40 ani

Bogdan Ungurușan
România
37 ani

Ciprian Binder
România
44 ani

Ciro Immobile
Italia
30 ani

David Davis
Anglia
29 ani

Dušan Đokić
Serbia
40 ani

Fabrício
Brazilia
30 ani

George Văduva
România
30 ani

Ha Seok-Ju
Coreea de Sud
52 ani

Humberto Maschio
Argentina
87 ani

Ion Geolgău
România
59 ani

Ionuț Vână
România
25 ani

Jan Šimůnek
Cehia
33 ani

Jari Litmanen
Finlanda
49 ani

Jimmy Greaves
Anglia
80 ani

Joël Epalle
Camerun
42 ani

Karim Bagheri
Iran
46 ani

Krste Velkovski
Macedonia
32 ani

Maciej Murawski
Polonia
46 ani

Marcos Gullón
Spania
31 ani

Marius Albu
România
29 ani

Martin Bergvold
Danemarca
36 ani

Moham. Khakpour
Iran
51 ani

Moisés Hurtado
Spania
39 ani

Moussa N'Diaye
Senegal
41 ani

Neven Marković
Serbia
33 ani

Nicolás Spolli
Argentina
37 ani

Peter Osgood
Anglia
73 ani

Philip Neal
Anglia
69 ani

Rachid Bouaouzan
Olanda
36 ani

Rahman Rezaei
Iran
45 ani

Robert Gucher
Austria
29 ani

Siniša Mihajlović
Serbia
51 ani

Song Chong-Gug
Coreea de Sud
41 ani

Sorin Popescu
România
35 ani

Stelică Stemat
România
33 ani

Tony Hibbert
Anglia
39 ani

Wim van Hanegem
Olanda
76 ani

Yonese Hanine
Maroc
30 ani

Zdravko Lazarov
Bulgaria
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
14.02.2020 Chindia Târgoviște FC Voluntari C
14.02.2020 CFR 1907 Cluj FC Viitorul C
15.02.2020 Academica Clinceni Gaz Metan Mediaş C
15.02.2020 CSM Politehnica Iaşi Universitatea Craiova C
16.02.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Botoșani C
16.02.2020 Dinamo București Fotbal Club FCSB C
17.02.2020 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Universitatea Craiova 46
3. Fotbal Club FCSB 43
4. FC Botoșani 42
5. Astra Giurgiu 41
6. Gaz Metan Mediaş 40
7. FC Viitorul 39
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 32
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 24
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 21
14. FC Voluntari 17
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017