Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


statistici fotbal


Spania: Primera División 12.03.2018 - 23:56

Spania: Primera Division - Etapa 28

Vineri 9 martie 2018
 
09.03.2018, 22:00
Girona FC - Deportivo La Coruña 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Stuani (21), 2-0 Juanpe (57)
 
Sambata 10 martie 2018
 
10.03.2018, 14:00
SD Eibar - Real Madrid 1 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Ronaldo (34), 1-1 Ramis (50), 1-2 Ronaldo (84)
 
10.03.2018, 17:15
Sevilla FC - Valencia CF 0 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Rodrigo (25), 0-2 Rodrigo (68)
 
10.03.2018, 19:30
Getafe CF - Levante UD 0 - 1 (0-0)
A marcat: 0-1 Coke (79)
 
10.03.2018, 21:45
Málaga CF - FC Barcelona 0 - 2 (0-2)
Au marcat: 0-1 Suarez (15), 0-2 Coutinho (28)
 
Duminica 11 martie 2018
 
11.03.2018, 13:00
RCD Espanyol - Real Sociedad 2 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Willian (41), 1-1 Baptistao (51), 2-1 Moreno (72)
 
11.03.2018, 17:15
Atlético Madrid - Celta de Vigo 3 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Griezmann (44), 2-0 Vitolo (56), 3-0 Correa (63)
 
11.03.2018, 19:30
UD Las Palmas - Villarreal CF 0 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Bacca (67), 0-2 Sansone (90+2 penalty)
 
11.03.2018, 21:45
Athletic Bilbao - CD Leganés 2 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Garcia (10), 2-0 Garcia (17)
Luni 12 martie 2018
 
12.03.2018, 22:00
Deportivo Alavés - Real Betis 1 - 3 (0-2)
Au marcat: 0-1 Loren (23), 0-2 Garcia (44), 1-2 Sobrino (67), 1-3 Loren (78)
 
 
Etapa urmatoare (16.03.2018)
Levante UD - SD Eibar
Deportivo La Coruña - UD Las Palmas
Valencia CF - Deportivo Alavés
CD Leganés - Sevilla FC
Real Sociedad - Getafe CF
Real Betis - RCD Espanyol
Celta de Vigo - Málaga CF
FC Barcelona - Athletic Bilbao
Villarreal CF - Atlético Madrid
Real Madrid - Girona FC






Taguri: Spania    Primera Division    Etapa 28   

» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania: Primera Division - Etapa 38

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 14:00 Levante UD - Atlético Madrid 2 - 2 (2-0) Au marcat: 1-0 Cabaco (6), 2-0 Roger (36), 2-1 Rodrigo (68), 2-2 Camello (79)   18.05.2019, 17:15 Getafe...

Franta: Ligue 1 - Etapa 37

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 22:00 AS Monaco - Amiens SC 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Falcao (26), 2-0 Golovin (82)   18.05.2019, 22:00 AS Saint-Étienne - OGC...

Antoine Griezmann va pleca de la Atletico Madrid: Este momentul pentru noi provocări

Nu are niciun titlu în Primera División Atacantul francez Antoine Griezmann, în vârstă de 28 de ani, a anunţat că va pleca de la Atlético Madrid la finalul acestui sezon. Acesta a venit la...

Real Madrid il va transfera pe Eden Hazard de la Chelsea

Real Madrid a ratat totul în acest sezon Real Madrid a avut un sezon foarte slab, în care a ratat totul. Va termina pe locul 3 în Primera División, fiind cu o etapă înainte de finalul...

Spania: Primera Division - Etapa 37

Duminica 12 mai 2019   12.05.2019, 19:30 Athletic Bilbao - Celta de Vigo 3 - 1 (3-0) Au marcat: 1-0 Garcia (16 penalty), 2-0 Garcia (17), 3-0 Williams  (40), 3-1 Aspas (89)   12.05.2019,...

Spania: Primera Division - Etapa 36

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 22:00 Sevilla FC - CD Leganés 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 En Nesyri (8), 0-2 Braithwaite (20), 0-3 Oscar (82)   Sambata 4 mai 2019   04.05.2019, 14:00...

Spania: Primera Division - Etapa 35

Sambata 27 aprilie 2019   27.04.2019, 14:00 Athletic Bilbao - Deportivo Alavés 1 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Benat (41), 1-1 Baston (45)   27.04.2019, 17:15 Atlético Madrid - Real...

Zinedine Zidane cere transferul lui Jadon Sancho la Real Madrid

Francezul Zinedine Zidane, antrenorul lui Real Madrid, i-a cerut preşedintelui clubului, Florentino Perez, să-l transfere pe atacantul englez Jadon Sancho, jucătorul echipei de fotbal Borussia...

Spania: Primera Division - Etapa 33

Vineri 19 aprilie 2019   19.04.2019, 22:00 Deportivo Alavés - Real Valladolid 2 - 2 (2-1) Au marcat: 1-0 Guidetti (4), 2-0 Jony (24), 2-1 Fernandez (38), 2-2 Unal (76 penalty)   Sambata 20...

Spania: Primera Division - Etapa 31

Sambata 13 aprilie 2019   13.04.2019, 14:00 RCD Espanyol - Deportivo Alavés 2 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Giner Pedrosa (19), 2-0 Laguardia (47 autogol), 2-1 Calleri (56)   13.04.2019, 17:15...

Spania: Primera Division - Etapa 30

Sambata 6 aprilie 2019   06.04.2019, 14:00 Girona FC - RCD Espanyol 1 - 2 (0-0) Au marcat: 0-1 Darder (59), 1-1 Stuani (80 penalty), 1-2 Bono (89 autogol)   06.04.2019, 17:15 Real Madrid -...




Top News

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adam Matysek
Polonia
51 ani

Alexandru Neagu
România
71 ani

Claudiu Cornaci
România
44 ani

Cosmin Neagu
România
28 ani

Dorian Perianu
România
37 ani

Ebbe Sand
Danemarca
47 ani

Fahrudin Alicković
Bosnia
40 ani

Ioan Niculae
România
65 ani

Jonathan Zebina
Franța
41 ani

Josué
Brazilia
40 ani

Kevin Großkreutz
Germania
31 ani

Luca Castellazzi
Italia
44 ani

Luke Young
Anglia
40 ani

Mihai Dornescu
19.07.1985
34 ani

Miloš Buchta
Cehia
39 ani

Neto
Brazilia
30 ani

Nicolae Grigore
România
36 ani

Patrick Kanyuka
Congo
32 ani

Zvonimir Vukić
Serbia
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
12.07.2019 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
13.07.2019 Astra Giurgiu FC Botoșani C
13.07.2019 CFR 1907 Cluj CSM Politehnica Iaşi C
14.07.2019 Universitatea Craiova Academica Clinceni C
14.07.2019 Fotbal Club FCSB FC Hermannstadt C
15.07.2019 Gaz Metan Mediaş Chindia Târgoviște C
15.07.2019 FC Viitorul Dinamo București C


1. FC Viitorul 3
2. Fotbal Club FCSB 3
3. Universitatea Craiova 3
4. FC Botoșani 1
5. Astra Giurgiu 1
6. Gaz Metan Mediaş 1
7. Chindia Târgoviște 1
8. CSM Politehnica Iaşi 1
9. CFR 1907 Cluj 1
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
03.08.2019 Rapid București
-
SSC Farul Constanţa   C
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București   C
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
CS Mioveni   C
03.08.2019 CSM Reșița
-
Universitatea Cluj   C
03.08.2019 Luceafărul Oradea
-
Sportul Snagov   C
03.08.2019 FC Argeș Pitești
-
Ripensia Timișoara   C
03.08.2019 Gloria Buzău
-
AFK Csíkszereda   C
03.08.2019 Metaloglobus București
-
Petrolul Ploiești   C
03.08.2019 UTA Arad
-
Dunărea Călărași   C


1. AFK Csíkszereda 0
2. ASU Poli Timişoara 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Mioveni 0
5. CSM Reșița 0
6. Daco-Getica București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Argeș Pitești 0
9. Gloria Buzău 0
10. Luceafărul Oradea 0
11. Metaloglobus București 0
12. Pandurii Târgu-Jiu 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Ripensia Timișoara 0
16. Sportul Snagov 0
17. SSC Farul Constanţa 0
18. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017