Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 09.07.2018 - 11:58

CM 2018: TVR 1, lider de audienţă cu meciurile din sferturile turneului din Rusia

CM 2018: TVR 1, lider de audienţă cu meciurile din sferturile turneului din Rusia
Cele patru partide din faza sferturilor de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia au plasat postul TVR 1 pe primul loc ca audienţă la toate categoriile de public: naţional, urban şi comercial, potrivit unui comunicat.
 
TVR 1 a adunat în fata micilor ecrane cei mai mulţi telespectatori la partida Rusia - Croaţia, transmisă sâmbătă 7 iulie. La nivel naţional, în medie, unu din patru telespectatori care se uitau la TV a ales să urmărească acest meci, mai exact 1.962.000 de telespectatori (10,9% rating şi 26,8% share) au urmărit la TVR 1 victoria Croaţiei cu 4-3 în faţa Rusiei, după loviturile de la 11 metri. A fost cel mai urmărit meci al sferturilor, dar şi Cupei Mondiale din Rusia până acum, la nivel naţional şi urban.
 
Minutul 23,49 a fost cel mai urmărit al confruntării, când nu mai puţin de 2.388.000 de telespectatori erau cu ochii pe TVR 1.
 
Pe locul al doilea, după audienţele înregistrate de meciurile în sferturi, la nivel naţional, s-a clasat partida Brazilia - Belgia (1-2), transmisă de TVR 1 vineri 6 iulie, în intervalul ora 21,00-23,00, cu o audienţă de 1.831.000 de telespectatori (10,2% rating şi 25% share, al treilea fiind meciul Suedia - Anglia 0-2 (17,00-18,51), desfăşurat sâmbătă, cu 1.275.000 de telespectatori (7,1% rating şi 25,1% cotă de piaţă), în timp ce sfertul Uruguay - Franţa 0-2 (vineri, 17,00-18,52), a avut 960.000 de telespectatori (5,4% rating şi 21,4% share).
 
Şi pe publicul urban TVR 1 a fost lider de audienţă pe intervalul de difuzare a fiecărui meci din sferturi, înregistrând cu partidele de fotbal cele mai mari audienţe la nivelul fiecărei zile: 1. Rusia - Croaţia, cu 1.133.000 de telespectatori (11,8% rating şi 28,7% share), 2. Brazilia - Belgia, cu 1.104.000 de telespectatori (11,5% rating şi 27,7% share), 3. Suedia - Anglia, cu 808.000 de telespectatori (8,4% rating şi 26,9% cotă de piaţă), şi 4. Uruguay - Franţa, cu 655.000 de telespectatori (6,8% rating şi 24,7% share).
 
Publicul comercial a preferat de asemenea TVR 1, meciurile din sferturile CM 2018 clasându-se pe primul loc în intervalul în care au fost transmise. Doar ca topul este diferit: cel mai urmărit meci din sferturi de către publicul cu vârste între 18 şi 49 de ani din oraşe a fost Brazilia - Belgia. Unu din trei televizoare a fost deschis pe TVR 1 la fiecare dintre meciurile sferturilor Cupei Mondiale, pe publicul comercial: 1. Brazilia - Belgia, cu 489.000 de telespectatori (11,1% rating şi 34,6% share), 2. Rusia - Croaţia, cu 482.000 de telespectatori (11% rating şi 32,2% share), 3. Suedia - Anglia, cu 339.000 de telespectatori (7,7% rating şi 31,6% cotă de piaţă), 4. Uruguay - Franţa, cu 253.000 de telespectatori (5,7% rating şi 30,6% share).
 
După 21 zile, 60 dintre cele 64 de partide ale CM 2018 s-au încheiat. Au rămas în cursa pentru titlul de campioană mondială doar patru echipe, toate din Europa: Franţa, Belgia, Anglia şi Croaţia. Cele patru joaca semifinalele competiţiei, pe care TVR 1 şi TVR HD le vor transmite în direct marţi şi miercuri, de la ora 21,00.
 
Prima semifinală va avea loc marţi 10 iulie, de la ora 21,00, Franţa - Belgia (la Sankt Petersburg), comentată de Marian Olaianos, iar miercuri 11 iulie, tto de la ora 21,00, se va juca a doua semifinală, Croaţia - Anglia (Stadionul Lujniki din Moscova), comentată de Emil Hossu-Longin şi Florin Mihoc.
 
La TVR 1 continua şi Studio Mondial, emisiunile care preced şi încheie fiecare meci de la CM 2018. În următoarea perioadă, Cristi Mîndru, Vlad Arhire şi Costin Desliu, împreună cu invitaţii lor vor fi gazde, de la orele 19,00 şi 23,00, la Studio Mondial. Iar Tudor Furdui şi Noaptea târziu, trupa nr. 1 în topul YouTube România, pun punct fiecărei zile de fotbal la ''Un pariu Mondial''.






Taguri: CM 2018    TVR 1    lider de audienţă    telespectatori   

» Preliminarii CM 2018 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

Gianni Infantino vrea Cupa Mondială cu 48 de echipe încă din 2022

Preşedintele FIFA, Gianni Infantino, nu renunţă la ideea de a mări numărul de echipe participante la Cupa Mondială de la 32 la 48 încă de la ediţia din Qatar, din 2022, deşi o...

RETROSPECTIVĂ 2018 Cupa Mondială de fotbal din Rusia, o reuşită; Franţa, campioană mondială din nou

Ediţia a 21-a a Cupei Mondiale de fotbal, găzduită de Rusia între 14 iunie şi 15 iulie, s-a încheiat cu victoria finală a echipei Franţei, o selecţionată pragmatică...

Vincent Kompany dezvăluie modul în care un somnifer a ajutat Belgia la Mondialul 2018

Fundaşul Vincent Kompany a dezvăluit un episod inedit de la Cupa Mondială din Rusia, care a ajutat Belgia să câştige meciul cu Brazilia (2-1) din sferturile de finală,...

CM 2022: Qatar nu va lua nicio decizie privind Mondialul cu 48 de echipe până nu va vedea studiul FIFA

Qatar nu va adopta nicio decizie cu privire la organizarea Cupei Mondiale din 2022, pe care o va găzdui, cu 48 de echipe (în loc de 32), până nu va vedea studiul de...

CM 2022: Qatarul, acuzat că a organizat "operaţiuni negre" pentru subminarea concurenţei

Qatarul, ţara gazdă a viitoarei Cupei Mondiale de fotbal, în 2022, ar fi coordonat o campanie secretă de propagandă bazată pe "operaţiuni negre", pentru a submina...

CM 2018: Cifrele turneului final din Rusia

Croatul Ivan Perisic este jucătorul care a alergat cel mai mult la Cupa Mondială de fotbal din Rusia, cu 72,5 km, un record de 12 autogoluri sau 135 de ani, vârsta combinată a...

CM 2018: Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Franţa - Croaţia la TVR 1

Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, Franţa - Croaţia (4-2), duminică, la TVR 1. Partida disputată pe 15 iulie, de la ora 18,00, pe Stadionul...

Luka Modrić, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale

Mijlocaşul croat Luka Modrić a fost desemat, duminică, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale, el fiind premiat după finala pierdută de Croaţia, scor 2-4, cu Franţa.   Kylian...

CM 2018 - finala: Franţa - Croaţia 4-2

Selecţionata Franţei a câştigat al doilea său titlu mondial, după ce a învins echipa Croaţiei cu scorul de 4-2 (2-1), duminică, pe Stadionul Lujniki din Moscova,...

CM 2018 - finala mică: Belgia - Anglia 2-0

Echipa Belgiei a încheiat pe locul 3 Cupa Mondială de fotbal 2018, după ce a învins cu 2-0 (1-0) Anglia în finala mică, disputată sâmbătă la Sankt...

CM 2018 - semifinala: Croatia - Anglia 2-1 după prelungiri

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în premieră în finala Cupei Mondiale de fotbal, miercuri seara, după ce a învins formaţia Angliei cu scorul de 2-1 (0-1, 1-1), la capătul prelungirilor,...




Top News

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Adam Matysek
Polonia
51 ani

Alexandru Neagu
România
71 ani

Claudiu Cornaci
România
44 ani

Cosmin Neagu
România
28 ani

Dorian Perianu
România
37 ani

Ebbe Sand
Danemarca
47 ani

Fahrudin Alicković
Bosnia
40 ani

Ioan Niculae
România
65 ani

Jonathan Zebina
Franța
41 ani

Josué
Brazilia
40 ani

Kevin Großkreutz
Germania
31 ani

Luca Castellazzi
Italia
44 ani

Luke Young
Anglia
40 ani

Mihai Dornescu
19.07.1985
34 ani

Miloš Buchta
Cehia
39 ani

Neto
Brazilia
30 ani

Nicolae Grigore
România
36 ani

Patrick Kanyuka
Congo
32 ani

Zvonimir Vukić
Serbia
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
12.07.2019 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
13.07.2019 Astra Giurgiu FC Botoșani C
13.07.2019 CFR 1907 Cluj CSM Politehnica Iaşi C
14.07.2019 Universitatea Craiova Academica Clinceni C
14.07.2019 Fotbal Club FCSB FC Hermannstadt C
15.07.2019 Gaz Metan Mediaş Chindia Târgoviște C
15.07.2019 FC Viitorul Dinamo București C


1. FC Viitorul 3
2. Fotbal Club FCSB 3
3. Universitatea Craiova 3
4. FC Botoșani 1
5. Astra Giurgiu 1
6. Gaz Metan Mediaş 1
7. Chindia Târgoviște 1
8. CSM Politehnica Iaşi 1
9. CFR 1907 Cluj 1
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
03.08.2019 Rapid București
-
SSC Farul Constanţa   C
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București   C
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
CS Mioveni   C
03.08.2019 CSM Reșița
-
Universitatea Cluj   C
03.08.2019 Luceafărul Oradea
-
Sportul Snagov   C
03.08.2019 FC Argeș Pitești
-
Ripensia Timișoara   C
03.08.2019 Gloria Buzău
-
AFK Csíkszereda   C
03.08.2019 Metaloglobus București
-
Petrolul Ploiești   C
03.08.2019 UTA Arad
-
Dunărea Călărași   C


1. AFK Csíkszereda 0
2. ASU Poli Timişoara 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Mioveni 0
5. CSM Reșița 0
6. Daco-Getica București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Argeș Pitești 0
9. Gloria Buzău 0
10. Luceafărul Oradea 0
11. Metaloglobus București 0
12. Pandurii Târgu-Jiu 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Ripensia Timișoara 0
16. Sportul Snagov 0
17. SSC Farul Constanţa 0
18. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017