Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga Campionilor 28.11.2018 - 00:00

Ajax, Bayern, Real, AS Roma, Manchester City, Manchester United şi Juventus, calificate în optimile Ligii Campionilor

Ajax, Bayern, Real, AS Roma, Manchester City, Manchester United şi Juventus, calificate în optimile Ligii Campionilor
Ajax, Bayern, Real Madrid, AS Roma, Manchester City, Manchester United şi Juventus s-au calificat, marţi, în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după meciurile din etapa a cincea a grupelor.
 
Ajax a învins-o în deplasare pe AEK Atena cu 2-0 şi a trecut de grupele Champions League în premieră după stagiunea 2005-2006.
 
Real Madrid şi AS Roma au obţinut calificarea după victoria reuşită de Viktoria Plzen la Moscova. Real, deţinătoarea trofeului, a câştigat grupa după ce s-a impus cu 2-0 în Cetatea Eternă, prin golurile marcate de Bale şi Lucas Vazquez. Turcul Cengiz Under a ratat o ocazie uriaşă în finalul primei reprize, la 0-0.
 
Bayern şi-a asigurat prezenţa în optimi după ce a surclasat-o cu 5-1 pe Benfica, Robben şi Lewandowski reuşind duble pentru bavarezi. Polonezul a ajuns la 51 de goluri marcate în Champions League.
 
Manchester City a obţinut remiza la Lyon, după ce a fost condusă de fiecare dată prin golurile lui Cornet. Pentru ''cetăţeni'' au punctat Laporte şi Aguero.
 
Şahtior Doneţk a smuls victoria în Germania, 3-2 cu Hoffenheim, prin golul lui Taison din prelungiri. Campioana Ucrainei a condus cu 2-0 după primul sfert de oră, Hoffenheim a egalat, dar oaspeţii au reuşit să câştige şi să rămână în cărţi pentru calificare.
 
Manchester United a câştigat in extremis cu Young Boys Berna, 1-0, prin golul lui Fellaini din min. 90+1.
 
Juventus s-a impus la limită, 1-0 cu Valencia, prin golul lui Mandzukic, la care Cristiano Ronaldo a avut o contribuţie majoră.
  • Rezultate:
► Grupa E
AEK Atena - Ajax Amsterdam 0-2
A marcat: Dusan Tadic 68 - penalty, 72.
Cartonaş roşu: Marko Livaja (AEK, 67).
 
Bayern Munchen - Benfica Lisabona 5-1
A marcat: Arjen Robben 13, 30, Robert Lewandowski 36, 51, Franck Ribery 76, respectiv Gedson Fernandes 46.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Bayern Munchen 5 4 1 0 12-2 13
2 Ajax 5 3 2 0 8-2 11
3 Benfica 5 1 1 3 5-11 4
4 AEK Atena 5 0 0 5 2-12 0
 
► Grupa F
Hoffenheim - Şahtior Doneţk 2-3
Au marcat: Andrej Kramaric 18, Steven Zuber 40, respectiv Ismaily 14, Taison 15, 90+2.
Cartonaş roşu: Adam Szalai (Hoffenheim, 60).
 
Olympique Lyon - Manchester City 2-2
Au marcat: Maxwel Cornet 55, 81, respectiv Aymeric Laporte 63, Sergio Aguero 83.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Manchester City 5 3 1 1 14-5 10
2 Olympique Lyon 5 1 4 0 11-10 7
3 Şahtior Doneţk 5 1 2 2 7-15 5
4 Hoffenheim 5 0 3 2 10-12 3
 
► Grupa G
ŢSKA Moscova - Viktoria Plzen 1-2
Au marcat: Nikola Vlasic 10 - penalty, respectiv Roman Prochazka 56, Lukas Hejda 81.
Roman Prochazka a ratat un penalty în min. 44.
 
AS Roma - Real Madrid 0-2
Au marcat: Gareth Bale 47, Lucas Vazquez 59.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Real Madrid 5 4 0 1 12-2 12
2 AS Roma 5 3 0 2 10-6 9
3 Viktoria Plzen 5 1 1 3 5-15 4
4 ŢSKA Moscova 5 1 1 3 5-9 4
 
► Grupa H
Juventus Torino - Valencia CF 1-0
A marcat: Mario Mandzukic 59.
 
Manchester United - Young Boys Berna 1-0
A marcat: Marouane Fellaini 90+1.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Juventus 5 4 0 1 8-2 12
2 Manchester United 5 3 1 1 6-2 10
3 Valencia CF 5 1 2 2 4-5 5
4 Young Boys 5 0 1 4 2-11 1






Taguri: Liga Campionilor    Ajax    Juventus    Bayern    Real Madrid    AS Roma    Manchester City    Manchester United   

» Liga Campionilor - program si rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga Campionilor

Tottenham s-a calificat dramatic în finala Ligii Campionilor, după 3-2 cu Ajax, la Amsterdam

Echipa engleză Tottenham Hotspur s-a calificat incredibil în finala Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o în deplasare pe Ajax Amsterdam cu...

Ernesto Valverde: Este un rezultat teribil pentru noi şi pentru fanii noştri

Ernesto Valverde, antrenorul lui FC Barcelona, a recunoscut că echipa sa nu are ''nicio scuză" după umilitorul eşec suferit pe terenul lui Liverpool (scor 0-4), în urma...

Jurgen Klopp: Să câştigi împotriva Barcelonei este unul dintre cele mai grele lucruri din fotbal

Antrenorul echipei engleze de fotbal FC Liverpool, germanul Jurgen Klopp, a salutat performanţa "incredibilă" reuşită marţi seara de elevii săi, care s-au calificat...

Liverpool, în finala Ligii Campionilor, după un 4-0 de senzaţie cu FC Barcelona

Liverpool s-a calificat neaşteptat în finala Ligii Campionilor la fotbal, marţi seara, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu un incredibil 4-0 (1-0), pe Anfield, în...

Messi, tot mai aproape de trofeul de golgheter al sezonului în Liga Campionilor

Fotbalistul argentinian Lionel Messi, autorul unei duble în meciul câştigat de FC Barcelona cu 3-0 în faţa lui Liverpool, miercuri seara, în semifinalele...

Lionel Messi: A fost puţin complicat la început, am fost fost dominaţi

Atacantul formaţiei FC Barcelona, Lionel Messi, a declarat, miercuri seară, că victoria cu Liverpool, scor 3-0, este foarte bună, însă jucătorii catalani nu trebuie să uite că...

Jürgen Klopp: Am avut ocazii şi le-am creat multe probleme

Antrenorul echipei Liverpool, germanul Jürgen Klopp, a declarat în conferinţa de presă care a urmat meciului pierdut cu FC Barcelona, miercuri seara, în semifinalele...

FC Barcelona, cu un pas în finala Ligii Campionilor, după 3-0 cu Liverpool

FC Barcelona a făcut un pas important spre finala Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Liverpool cu scorul de 3-0 (1-0), miercuri seara, pe teren propriu, în...

Matthijs de Ligt, cel mai tânăr căpitan al unei semifinaliste din Liga Campionilor

Fundaşul formaţiei Ajax Amsterdam Matthijs de Ligt a devenit, marţi, cel mai tânăr căpitan de echipă al unei semifinaliste din Liga Campionilor, informează lequipe.fr.  ...

Erik ten Hag: Ajax a fost foarte puternică încă de la început

Antrenorul formaţiei Ajax Amsterdam, Erik ten Hag, şi-a lăudat jucătorii pentru spiritul de luptă arătat în meciul tur cu Tottenham, din semifinalelel Ligii Campionilor.  ...

Mauricio Pochettino: Atitudine a existat, dar echipa nu a arătat energia dorită

Antrenorul argentinian al echipei Tottenham, Mauricio Pochettino, a declarat că formaţia sa are încă şanse de calificare în finala Ligii Campionilor, în ciuda...




Top News

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta




Care echipă va câștiga Liga Campionilor în sezonul 2016-2017?
Bayern München
FC Barcelona
Real Madrid
Bayer Leverkusen
Tottenham Hotspur
Arsenal Londra
Juventus Torino
AS Monaco
Borussia Dortmund
Atlético Madrid
Paris SG
Manchester City
PSV Eindhoven
Olympique Lyon
Borussia Mönchengladbach
FC Porto
Beşiktaş Istanbul
Benfica Lisabona
FC Sevilla
Leicester City
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Arkadiusz Radomski
Polonia
42 ani

Cristian Iancu
România
31 ani

Duda
Portugalia
39 ani

Fabrizio Miccoli
Italia
40 ani

Gökhan Inler
Elveția
35 ani

Marko Basara
Serbia
35 ani

Marko Mitrović
Suedia
27 ani

Nicolás Canales
Chile
34 ani

Nicolas Vangu
Congo
32 ani

Pablo Bengoechea
Uruguay
54 ani

Raphael Stănescu
România
26 ani

Raúl González
Spania
42 ani

Sébastien Fournier
Elveția
48 ani

Silviu Ilie
România
31 ani

Zoran Pavlović
Slovenia
43 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Baraj


Liga 1 Baraj
09.06.2019 Universitatea Cluj
0 - 2
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C


1. FC Hermannstadt 3
2. Universitatea Cluj 0
Clasament Baraj

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
31.05.2019 CSM Politehnica Iași FC Botoșani C
31.05.2019 Dinamo București FC Voluntari C
02.06.2019 FC Hermannstadt Dunărea Călărași C
02.06.2019 Gaz Metan Mediaș Concordia Chiajna C


1. Gaz Metan Mediaș 48
2. FC Botoșani 44
3. Dinamo București 43
4. FC Voluntari 31
5. CSM Politehnica Iași 31
6. FC Hermannstadt 27
7. Dunărea Călărași 25
8. Concordia Chiajna 19
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
31.05.2019 SSC Farul Constanţa Ripensia Timișoara C
31.05.2019 Aerostar Bacău CS Balotești C
31.05.2019 CS Mioveni UTA Arad C
01.06.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti ACS Poli Timișoara C
01.06.2019 ASU Politehnica Timişoara Metaloglobus București C
01.06.2019 Luceafărul Oradea Dacia Unirea Brăila C
01.06.2019 FC Argeș Pitești FC Snagov C
01.06.2019 Petrolul Ploiești Academica Clinceni C
01.06.2019 Universitatea Cluj Pandurii Târgu-Jiu C
01.06.2019 Energeticianul Petroşani Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 88
2. Academica Clinceni 87
3. Universitatea Cluj 82
4. Petrolul Ploiești 77
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 68
7. CS Mioveni 59
8. Luceafărul Oradea 52
9. ASU Politehnica Timişoara 49
10. Metaloglobus București 49
11. SSC Farul Constanţa 48
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 47
13. UTA Arad 47
14. Ripensia Timișoara 45
15. Pandurii Târgu-Jiu 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 38
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro