Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga Campionilor 29.11.2018 - 00:00

Porto, Schalke şi Borussia Dortmund, calificate în optimile Ligii Campionilor

Porto, Schalke şi Borussia Dortmund, calificate în optimile Ligii Campionilor
Porto, Schalke şi Borussia Dortmund au obţinut calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după meciurile jucate miercuri seara în etapa a cincea, penultima, a grupelor. Porto şi Schalke şi-au asigurat biletele pentru faza următoare după victoria reuşită de Lokomotiv cu Galatasaray, la Moscova (2-0). Porto a câştigat grupa în urma victoriei cu 3-1 în faţa lui Schalke, într-un meci arbitrat de românul Ovidiu Haţegan.
 
Borussia Dortmund a reuşit doar o remiză acasă cu FC Bruges, 0-0, deşi în meciul tur câştigase cu 1-0. Campioana Belgiei este sigură de prezenţa în Europa League.
 
FC Barcelona a învins-o la Eindhoven pe PSV cu 2-1, Messi reuşind un nou gol superb, furnizând un ''assist'' pe măsură pentru Pique, la golul al doilea. Messi a marcat al 29-lea gol în ultimele sale 28 de partide în Champions League. Barca şi-a asigurat câştigarea grupei prin acest succes.
 
Tottenham Hotspur a dispus de Inter Milano cu 1-0, prin golul marcat de Christian Eriksen (80), venit de pe banca de rezerve.
 
Paris Saint-Germain a învins-o pe Liverpool cu 2-1, prin golurile înscrise de Bernat şi Neymar. James Milner a înscris pentru ''cormorani'', iar finaliştii ediţiei trecute a competiţiei au şansa a treia la calificarea în optimi, după PSG şi Napoli.
 
Neymar a devenit brazilianul cu cele mai multe goluri marcate în Champions League, 31, depăşindu-l pe Kaka (30).
 
Napoli a câştigat acasă cu Steaua Roşie Belgrad, scor 3-1, şi ocupă primul loc în grupă.
  • Rezultatele de miercuri:
► Grupa A
Atletico Madrid - AS Monaco 2-0
Au marcat: Koke 2, Antoine Griezmann 24.
Cartonaş roşu: Stefan Savic (Atletico, 82).
Radamel Falcao (Monaco) a ratat un penalty în min. 83.
 
Borussia Dortmund - FC Bruges 0-0
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Atletico Madrid 5 4 0 1 9-6 12
2 Borussia Dortmund 5 3 1 1 8-2 10
3 FC Bruges 5 1 2 2 6-5 5
4 AS Monaco 5 0 1 4 2-12 1
 
► Grupa B
PSV Eindhoven - FC Barcelona 1-2
Au marcat: Luuk de Jong 83, respectiv Lionel Messi 61, Gerard Pique 70.
 
Tottenham Hotspur - Inter Milano 1-0
A marcat: Christian Eriksen 80.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 FC Barcelona 5 4 1 0 13-4 13
2 Tottenham Hotspur 5 2 1 2 8-9 7
3 Internazionale Milano 5 2 1 2 5-6 7
4 PSV Eindhoven 5 0 1 4 5-12 1
 
► Grupa C
Paris Saint-Germain - Liverpool 2-1
Au marcat: Juan Bernat 13, Neymar 37, respectiv James Milner 45 - penalty.
 
Napoli - Steaua Roşie Belgrad 3-1
Au marcat: Marek Hamsik 11, Dries Mertens 33, 52, respectiv El Fardou Ben Nabouhane 57.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 SSC Napoli 5 2 3 0 7-4 9
2 Paris Saint-Germain 5 2 2 1 13-8 8
3 Liverpool FC 5 2 0 3 8-7 6
4 Steaua Roşie 5 1 1 3 4-13 4
 
► Grupa D
Lokomotiv Moscova - Galatasaray Istanbul 2-0
Au marcat: Ryan Donk (autogol) 43, Vladislav Ignatiev 54.
 
FC Porto - Schalke 04 Gelsenkirchen 3-1
Au marcat: Eder Militao 52, Jesus Corona 55, Moussa Mareg 90+4, respectiv Nabil Bentaleb 69 - penalty.
Arbitru: Ovidiu Haţegan (România).
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 FC Porto 5 4 1 0 12-4 13
2 Schalke 04 5 2 2 1 5-4 8
3 Galatasaray 5 1 1 3 3-5 4
4 Lokomotiv Moscova 5 1 0 4 4-11 3






Taguri: Porto    Schalke    Borussia Dortmund    Liga Campionilor   

» Liga Campionilor - program si rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga Campionilor

Finala Ligii Campionilor: Paris Saint-Germain - Bayern München 0-1

Bayern München a câştigat pentru a 6-a oară Liga Campionilor, învingând-o în finală cu scorul de 1-0 pe Paris Saint-Germain. Unicul gol al meciului a fost marcat de atacantul francez...

Liga Campionilor, semifinală: Olympique Lyon - Bayern Munchen 0-3

Aşa cum era de aşteptat, Bayern Munchen nu a avut probleme în semifinala din Liga Campionilor jucată la Lisabona cu Olympique Lyon, pe care a învins-o cu scorul de 3-0. Golurile bavarezilor au...

Liga Campionilor, semifinală: RB Leizpig - Paris Saint-Germain 0-3

Paris Saint-Germain a câştigat fără probleme semifinala din Liga Campionilor cu RB Leipzig, pe care a învins-o la Lisabona cu scorul de 3-0. "Les Rouge et...

Liga Campionilor, sferturi: Manchester City - Olympique Lyon 1-3

În optimile de finală ale Ligii Campionilor, Olympique Lyon a eliminat-o pe Juventus Torino, una dintre favoritele la titlu. Acum, în sferturi, "Les Gones" au...

Liga Campionilor, sferturi: FC Barcelona - Bayern Munchen 2-8

După ce a eliminat-o în optimile Ligii Campionilor pe Chelsea Londra cu scorul general de 7-1, Bayern Munchen şi-a bătut joc şi de FC Barcelona lui Lionel Messi, umilind-o cu scorul...

Liga Campionilor, sferturi: RB Leipzig - Atletico Madrid 2-1

Atletico Madrid a dezamăgit în meciul disputat la Lisabona cu RB Leipzig în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, fiind învinsă cu scorul de 2-1. Golurile...

Liga Campionilor, sferturi: Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain 1-2

Atalanta Bergamo a ratat dramatic calificarea în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a pierdut cu scorul de 2-1 meciul disputat la Lisabona cu Paris Saint-Germain. "Nerazzurri" au...

Liga Campionilor, optimi, retur: FC Barcelona - SSC Napoli 3-1

SSC Napoli a remizat în turul optimilor, 1-1 pe "San Paolo" cu FC Barcelona şi avea nevoie de o minune sau de Diego Maradona ca să poată să se califice în sferturile Ligii...

Liga Campionilor, optimi, retur: Bayern München - Chelsea Londra 4-1

Bayern München s-a distrat cu Chelsea Londra în optimile de finală ale Ligii Campionilor, eliminând-o cu scorul general de 7-1. În tur, echipa antrenată de Hans-Dieter Flick i-a bătut pe...

Liga Campionilor, optimi, retur: Manchester City - Real Madrid 2-1

Real Madrid nu a reuşit să recupereze acel 1-2 cu Manchester City din turul optimilor de finală de pe "Santiago Bernabéu" şi a ratat calificarea în...

Liga Campionilor, optimi, retur: Juventus Torino - Olympique Lyon 2-1

Olympique Lyon a dat lovitura vineri seara, eliminând-o pe Juventus Torino din Liga Campionilor. În turul optimilor de finală, OL s-a impus acasă cu scorul de 1-0 în...



Top News

-Spania - La Liga - Etapa 2

-Germania - Bundesliga - Etapa 1

-Anglia - Premier League - Etapa 2

-Italia - Serie A - Etapa 1

-Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

-Europa League, turul 2 preliminar: FK TSC Bačka Topola - FCSB 6-6 (2-1, 4-4), după prelungiri, 4-5 la loviturile de departajare

-Europa League, turul 2 preliminar: FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1




Care echipă va câștiga Liga Campionilor în sezonul 2019-2020?
Manchester City
FC Liverpool
FC Barcelona
Real Madrid
Bayern München
Atlético Madrid
Juventus Torino
Paris SG
Tottenham Hotspur
Valencia CF
Borussia Dortmund
Chelsea FC
Olympique Lyon
RB Leipzig
SSC Napoli
Atalanta Bergamo
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

André Cruz
Brazilia
51 ani

Cristian Ansaldi
Argentina
34 ani

Daisuke Sato
Filipine
26 ani

David Stockdale
Anglia
35 ani

Erwin Koeman
Olanda
59 ani

Gert Verheyen
Belgia
50 ani

Godwin Okpara
Nigeria
48 ani

Henrik Larsson
Suedia
49 ani

İbrahim Kaș
Turcia
34 ani

Ion Zaharia
România
91 ani

Józef Młynarczyk
Polonia
67 ani

Lars Jacobsen
Danemarca
41 ani

Marian Alexandru
România
43 ani

MARÍTIMO FUNCHAL
Portugalia
110 ani

Marlos Moreno
Columbia
24 ani

Morten Jensen
Germania
33 ani

Pablo de Lucas
Spania
34 ani

Petre Sucitulescu
România
79 ani

Radiša Ilić
Serbia
43 ani

Reagy Ofosu
Germania
29 ani

Richard Cresswell
Anglia
43 ani

Robert Koren
Slovenia
40 ani

Ronald Zubar
Franța
35 ani

Sean Davis
Anglia
41 ani

Sergiu Ciocan
România
21 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
18.09.2020 Chindia Târgoviște FC Hermannstadt C
18.09.2020 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C
19.09.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Viitorul C
19.09.2020 Universitatea Craiova FC Voluntari C
20.09.2020 FC Botoșani Academica Clinceni C
20.09.2020 FC UTA Arad CSM Politehnica Iaşi C
20.09.2020 Fotbal Club FCSB
21:30
FC Argeș Pitești Telekom Sport 1 C
21.09.2020 Gaz Metan Mediaş
21:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C


1. Universitatea Craiova 12
2. CFR 1907 Cluj 10
3. FC Botoșani 8
4. FC Voluntari 7
5. Fotbal Club FCSB 6
6. Gaz Metan Mediaş 6
7. CSM Politehnica Iaşi 6
8. FC Hermannstadt 5
9. Chindia Târgoviște 4
10. FC UTA Arad 3
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 3
12. Academica Clinceni 3
13. Dinamo București 2
14. FC Viitorul 2
15. FC Argeș Pitești 1
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
19.09.2020 Concordia Chiajna Pandurii Târgu-Jiu C
19.09.2020 CS Mioveni Metaloglobus București C
19.09.2020 Farul Constanța Gloria Buzău C
19.09.2020 CSM Reșița ASU Poli Timişoara C
19.09.2020 Ripensia Timișoara Aerostar Bacău C
19.09.2020 CSM Slatina ACS Comuna Recea C
19.09.2020 Rapid București Turris Oltul Turnu-Măgurele C
20.09.2020 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Craiova C
21.09.2020 AFK Csíkszereda
18:00
Petrolul Ploiești   C
22.09.2020 Universitatea Cluj
19:00
Unirea Slobozia   C


1. Universitatea Craiova 10
2. Rapid București 10
3. Concordia Chiajna 8
4. ASU Poli Timişoara 8
5. Farul Constanța 7
6. Petrolul Ploiești 6
7. Dunărea Călărași 6
8. Gloria Buzău 6
9. Viitorul Târgu-Jiu 6
10. Turris Oltul Turnu-Măgurele 5
11. Metaloglobus București 5
12. AFK Csíkszereda 4
13. Unirea Slobozia 4
14. CSM Reșița 4
15. Universitatea Cluj 3
16. CS Mioveni 3
17. CSM Slatina 3
18. Ripensia Timișoara 3
19. Aerostar Bacău 0
20. ACS Comuna Recea 0
21. Pandurii Târgu-Jiu 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017