Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


statistici fotbal


Spania: Primera División 08.12.2018 - 08:45

Lionel Messi a intrat pentru a şasea oară în posesia "Premiului Aldo Rovira"

Lionel Messi a intrat pentru a şasea oară în posesia "Premiului Aldo Rovira"
Starul argentinian Lionel Messi a intrat în posesia "Premiului Aldo Rovira", acordat celui mai bun jucător al sezonului de la FC Barcelona, pe care îl cucereşte pentru a şasea oară în cariera sa, informează presa spaniolă.
 
Messi a fost recompensat pentru prestaţiile sale din sezonul 2017-2018, în urma votului unui juriu format din ziarişti de specialitate şi reprezentanţi ai consiliului director al clubului.
 
Decarul argentinian a marcat 34 de goluri pe parcursul ediţiei trecute din Primera División, în care el a devenit golgheterul sezonului, iar Barça a cucerit titlul de campioană naţională, pentru a 25-a oară în istoria sa. precum şi Cupa Spaniei (pentru a 30-a oară).
 
În total, Messi a înscris 45 de goluri în 54 de meciuri disputate în toate competiţiile alături de gruparea "blaugrana" în sezonul 2017-2018.






Taguri: Lionel Messi    Primera División    Premiului Aldo Rovira    FC Barcelona   

» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania: Primera Division - Etapa 8

Spania: Primera Division - Etapa 8 Vineri 04 octombrie 2019 04.10.2019, 22:00 Betis - Eibar 1-1 Au marcat: 0-1 Fabián Orellana (34 penalty), 1-1 Loren Morón (68) Sambata 05 octombrie...

Spania: Primera Division - Etapa 7

Spania: Primera Division - Etapa 7 Vineri 27 septembrie 2019 27.09.2019, 22:00 Villarreal - Betis Sevilla 5-1 Au marcat: 1-0 Karl Toko Ekambi (39), 1-1 Emerson (48), 2-1 Santi Cazorla (68...

Spania: Primera Division - Etapa 6

Spania: Primera Division - Etapa 6 Marti 24 septembrie 2019 24.09.2019, 20:00 Valladolid - Granada 1-1 Au marcat: 1-0 Óscar Plano (12), 1-1 Carlos Fernández (42) 24.09.2019, 21:00...

Spania: Primera Division - Etapa 5

Spania: Primera Division - Etapa 5 Vineri 20 septembrie 2019 20.09.2019, 22:00 Osasuna - Betis 0-0 Au marcat: - Sambata 21 septembrie 2019 21.09.2019, 14:00 Villarreal - Valladolid...

Spania: Primera Division - Etapa 4

Spania: Primera Division - Etapa 4 Vineri 13 septembrie 2019 13.09.2019, 22:00 Mallorca - Athletic Bilbao 0-0 Au marcat: - Sambata 14 septembrie 2019 14.09.2019, 14:00 Real Madrid - Levante...

Spania: Primera Division - Etapa 8

Spania: Primera Division - Etapa 8 Vineri 04 octombrie 2019 04.10.2019, 22:00 Betis - Eibar 1-1 Au marcat: 0-1 Fabián Orellana (34 penalty), 1-1 Loren Morón (68)...

Spania:Primera Division - Etapa 3

 Spania:Primera Division - Etapa 3   Vineri 30 august 2019   30.08.2019, 21 : 00  Sevilla - Celta Vigo 1-1 Au marcat:1-0 Franco Vázquez (81), 1-1 Denis Suárez (84)   30.08.2019,...

Spania: Primera Division - Etapa 2

Spania: Primera Division - Etapa 2 Vineri 23 august 2019 23.08.2019, 21:00 Granada - Sevilla 0-1 A marcat: 0-1 Joan Jordán (52)   23.08.2019, 23:00 Levante -...

Spania: Primera Division - Etapa 1

Spania: Primera Division - Etapa 1 Vineri 16 august 2019 16.08.2019, 22:00 Athletic Bilbao - FC Barcelona 1-0 Au marcat: 1-0 Aritz Aduriz (89)   Sambata 17 august 2019   17.08.2019,...

"Derby" madrilen la International Champions Cup

Inaintea noului sezon din LaLiga, programat sa inceapa pe 16 august, Real Madrid si Atletico Madrid isi masoara fortele intr-o partida de pregatire, la International Champions Cup, pe 27 iulie....

Spania: Primera Division - Etapa 38

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 14:00 Levante UD - Atlético Madrid 2 - 2 (2-0) Au marcat: 1-0 Cabaco (6), 2-0 Roger (36), 2-1 Rodrigo (68), 2-2 Camello (79)   18.05.2019, 17:15 Getafe...




Top News

-Ce ceasuri aleg să poarte unii dintre jucătorii de top de la echipe din Premier League

-Cum a ajutat Pele în 1970 o marcă de încălțăminte sport să ajungă la reputația sa actuală

-Mitrita one man show in Romania - Norvegia

-Preliminariile EURO 2020: România - Norvegia 1-1

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Irlanda de Nord 3-0

-Mitrita, gol si pasa de gol in meciul Feroe - Romania

-Preliminariile CE 2020: Insulele Feroe - România 0-3




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aitor Monroy
Spania
32 ani

Alfredo Filho
Brazilia
71 ani

Cătălin Oprea
România
33 ani

Cristian Todea
România
41 ani

Dante Bonfim
Brazilia
36 ani

George Ușurelu
România
41 ani

Gökay Iravul
Turcia
27 ani

Guy Roux
Franța
81 ani

Iulian Dăniță
România
44 ani

Julio Olarticoechea
Argentina
61 ani

Levan Kenia
Georgia
29 ani

Nelson Vivas
Argentina
50 ani

Paul Stalteri
Canada
42 ani

Petar Zanev
Bulgaria
34 ani

Ryan Nelsen
Noua Zeelandă
42 ani

Sergiu Mândrean
România
41 ani

Ștefan Vrăbioru
România
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
04.10.2019 FC Botoșani Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.10.2019 Universitatea Craiova CSM Politehnica Iaşi C
05.10.2019 Gaz Metan Mediaş Academica Clinceni C
05.10.2019 Fotbal Club FCSB Dinamo București C
06.10.2019 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
07.10.2019 FC Voluntari Chindia Târgoviște C
07.10.2019 Astra Giurgiu FC Hermannstadt C


1. CFR 1907 Cluj 24
2. FC Viitorul 24
3. Universitatea Craiova 23
4. Gaz Metan Mediaş 21
5. CSM Politehnica Iaşi 18
6. FC Botoșani 16
7. Astra Giurgiu 16
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
9. Chindia Târgoviște 15
10. Fotbal Club FCSB 15
11. Dinamo București 14
12. FC Hermannstadt 11
13. Academica Clinceni 9
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
16.10.2019 Daco-Getica București AFK Csíkszereda C
16.10.2019 Concordia Chiajna Dunărea Călărași C
16.10.2019 CS Mioveni Sportul Snagov C
16.10.2019 SSC Farul Constanţa Universitatea Cluj C
16.10.2019 CSM Reșița Gloria Buzău C
16.10.2019 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
16.10.2019 ASU Poli Timişoara Metaloglobus București C
16.10.2019 Viitorul Târgu-Jiu FC Argeș Pitești C
16.10.2019 Rapid București Petrolul Ploiești C
16.10.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele UTA Arad C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 26
2. CS Mioveni 26
3. UTA Arad 20
4. Rapid București 20
5. Viitorul Târgu-Jiu 20
6. Gloria Buzău 19
7. Metaloglobus București 19
8. SSC Farul Constanţa 18
9. Petrolul Ploiești 18
10. FC Argeș Pitești 16
11. Concordia Chiajna 16
12. CSM Reșița 15
13. AFK Csíkszereda 15
14. ASU Poli Timişoara 13
15. Ripensia Timișoara 13
16. Dunărea Călărași 12
17. Universitatea Cluj 11
18. Pandurii Târgu-Jiu 7
19. Daco-Getica București 6
20. Sportul Snagov 2
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
11.10.2019 Aerostar Bacău KSE Târgu-Secuiesc C
11.10.2019 FC Botoşani II CSM Bacău C
11.10.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ Huşana Huşi C
12.10.2019 Știința Miroslava Bucovina Rădăuți C
12.10.2019 CSM Foșcani Şomuz Fălticeni C
12.10.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ Foresta Suceava C
12.10.2019 CSM Pașcani CSU Galați C
12.10.2019 Oțelul Galați Sporting Liești C


1. Aerostar Bacău 24
2. Oțelul Galați 19
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 18
4. Bucovina Rădăuți 16
5. CSM Foșcani 15
6. Foresta Suceava 14
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 11
8. Știința Miroslava 11
9. FC Botoşani II 11
10. Sporting Liești 8
11. Huşana Huşi 7
12. CSU Galați 6
13. CSM Bacău 6
14. Şomuz Fălticeni 6
15. KSE Târgu-Secuiesc 5
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
11.10.2019 Dacia Unirea Brăila CS Făurei C
11.10.2019 Metalul Buzău Înainte Modelu C
11.10.2019 Fotbal Club FCSB II Mostiştea Ulmu C
12.10.2019 CS Tunari CS Afumați C
12.10.2019 Agricola Borcea Unirea Slobozia C
12.10.2019 CSM Medgidia Axiopolis Sport Cernavodă C
12.10.2019 Viitorul Ianca SC Popeşti Leordeni C
12.10.2019 Recolta Gheorghe Doja
15:00
Poseidon Limanu 2 Mai   C


1. Unirea Slobozia 20
2. CS Afumați 17
3. Mostiştea Ulmu 17
4. CS Tunari 17
5. Înainte Modelu 17
6. Viitorul Ianca 15
7. Metalul Buzău 14
8. SC Popeşti Leordeni 14
9. CSM Medgidia 10
10. Fotbal Club FCSB II 9
11. Poseidon Limanu 2 Mai 7
12. Dacia Unirea Brăila 6
13. Agricola Borcea 5
14. CS Făurei 4
15. Axiopolis Sport Cernavodă 4
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
11.10.2019 Astra Giurgiu II Unirea Bascov C
11.10.2019 CSM Alexandria CS Balotești C
12.10.2019 Progresul Spartac București Sporting Roșiori-de-Vede C
12.10.2019 Tractorul Cetate Olimpic Cetate Râşnov C
12.10.2019 FC Brașov CS Universitatea Craiova II C
12.10.2019 FC Pucioasa FC Voluntari II C
12.10.2019 CS Blejoi Flacăra Moreni C
12.10.2019 Vediţa Coloneşti CSM Slatina C


1. CSM Slatina 17
2. Progresul Spartac București 17
3. Flacăra Moreni 16
4. CSM Alexandria 16
5. CS Universitatea Craiova II 15
6. Vediţa Coloneşti 14
7. FC Voluntari II 13
8. Olimpic Cetate Râşnov 11
9. CS Balotești 10
10. Unirea Bascov 9
11. CS Blejoi 9
12. Tractorul Cetate 9
13. FC Brașov 6
14. Astra Giurgiu II 5
15. FC Pucioasa 5
16. Sporting Roșiori-de-Vede 4
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
11.10.2019 ACS Poli Timișoara CS Hunedoara C
11.10.2019 Cetate Deva Universitatea Craiova C
11.10.2019 Comunal Dumbrăviţa CS Național Sebiș C
11.10.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii Viitorul Dăeşti C
12.10.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Flacăra Horezu C
12.10.2019 Crișul Chișineu-Criș ACSO Filiaşi C
12.10.2019 Fortuna Becicherecu-Mic Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
12.10.2019 Progresul Pecica Șoimii Lipova C


1. Universitatea Craiova 22
2. Crișul Chișineu-Criș 14
3. Fortuna Becicherecu-Mic 14
4. Flacăra Horezu 14
5. Progresul Pecica 14
6. Comunal Dumbrăviţa 13
7. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 12
8. Viitorul Dăeşti 12
9. ACSO Filiaşi 10
10. Șoimii Lipova 9
11. CS Hunedoara 9
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 8
13. CS Național Sebiș 8
14. Cetate Deva 8
15. ACS Poli Timișoara 7
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
11.10.2019 Unirea Dej Luceafărul Oradea C
11.10.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Industria Galda de Jos C
11.10.2019 Sănătatea Cluj Minaur Baia-Mare C
11.10.2019 Viitorul Şelimbăr Arieșul Turda C
11.10.2019 Avântul Reghin CS Sânmartin C
12.10.2019 Unirea Alba-Iulia Metalurgistul Cugir C
12.10.2019 SCM Zalău ACS Comuna Recea C
12.10.2019 Gloria Bistrița CFR 1907 Cluj II C


1. Luceafărul Oradea 18
2. ACS Comuna Recea 18
3. Viitorul Şelimbăr 14
4. CS Sânmartin 13
5. Arieșul Turda 12
6. CFR 1907 Cluj II 11
7. Minaur Baia-Mare 11
8. Sănătatea Cluj 11
9. Gloria Bistrița 11
10. Avântul Reghin 10
11. Unirea Dej 10
12. Unirea Alba-Iulia 9
13. SCM Zalău 8
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 7
15. Metalurgistul Cugir 7
16. Industria Galda de Jos 3
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017