Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Rapid București 16.01.2019 - 09:15

Rapid a început pregătirile pentru returul Ligii 3 cu patru jucători noi

Rapid a început pregătirile pentru returul Ligii 3 cu patru jucători noi
Echipa de fotbal Rapid Bucureşti s-a reunit în vederea începerii pregătirilor pentru returul Ligii 3, tehnicianul Daniel Pancu având patru jucători noi la primul antrenament după vacanţa de iarnă.
 
Cei patru jucători transferaţi de gruparea giuleşteană până acum sunt Cătălin Oanea (fundaş stânga, 20 ani, ultima oară la Sportul Snagov), Alin Turbatu (mijlocaş, 19 ani, ultima oară la CSM Olteniţa), Robert Băjan (fundaş dreapta, 23 de ani, ultima oară la FC Viitorul) şi Cătălin Hlistei (mijlocaş stânga, 24 de ani, ultima oară la Sportul Snagov).
 
La reunire au fost prezenţi 23 de jucători, printre aceştia numărându-se şi David Onyeanula, fotbalist aflat însă în probe. Lotul este următorul: portari - Ştefan Ciuculescu, Virgil Drăghia, Andrei Voican; fundaşi - Ionuţ Voicu, Alexandru Iacob, Doru Bratu, Alexandru Catrici, Alin Demici, Adrian Neacşu, Cătălin Oanea, Robert Băjan; mijlocaşi - Lucian Goge, Cătălin Hlistei (Sportul Snagov), Alexandru Duriţă, Adrian Grigore, Alin Cârstocea, Amir Jorza, Mircea Manole, Alin Turbatu (CSM Olteniţa), David Onyeanula (în probe); atacanţi - Marian Vlada, Deivydas Matulevicius, Gabriel Toma.
 
A lipsit de la primul antrenament efectuat la Baza Sportivă Coresi din Capitală brazilianul Robinho, învoit o săptămână de conducerea tehnică.
 
În această pauză competiţională FC Rapid a renunţat la şapte jucători: Sergiu Jurj, Adrian Mitea, Alexandru Burlacu, Adrian Boian, Alexandru Costache, Alin Lădaru şi Andrei Dovleac.
 
Formaţia giuleşteană are programate până acum trei partide amicale, prima, la 19 ianuarie, cu AS Carmen (Liga 4), la Bucureşti, şi alte două în stagiul de pregătire din Turcia, cu Szeged Grosics Akademia (Liga 3 din Ungaria), la 8 februarie, respectiv cu NK Jedinstvo Bihac (Liga 2 din Bosnia), în 13 februarie.
 
Primul meci oficial al echipei conduse de Daniel Pancu este programat la 2 martie, în deplasare, cu AFC Progresul Spartac, în cadrul etapei a 16-a a Seriei a II-a din Liga 3. În prezent, FC Rapid ocupă primul loc în clasament, cu patru puncte avans faţă de ocupanta poziţiei secunde, Unirea Slobozia.






Taguri: Rapid Bucureşti    Liga 3    Daniel Pancu    Robinho   

» Clasament Liga I
» Rapid Bucuresti - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Rapid București

CNI a semnat contractul pentru începerea lucrărilor de execuţie la stadionul Giuleşti

Compania Naţională de Investiţii (CNI) a anunţat, vineri, într-un comunicat, că a semnat contractul pentru începerea lucrărilor de execuţie la Stadionul Giuleşti-Valentin Stănescu,...

Pancu, în locul lui Schumacher la Rapid

Daniel Pancu (41 de ani), retras din activitatea de fotbalist la finalul sezonului 2017-2018, a fost instalat în funcţia de antrenor principal la FC Rapid, grupare din Liga a III-a,...

Virgil Drăghia a revenit la Rapid

Virgil Drăghia a semnat un contract valabil pe trei ani cu FC Rapid Bucureşti şi îl va avea concurenţi pe postul de portar pe Ştefan Ciuculescu şi pe tinerii Andrei Voican şi Alex Tătaru,...

Academia Rapid a achitat în totalitate suma de 406.800 de euro şi a devenit oficial FC Rapid Bucureşti

Gruparea de fotbal Academia Rapid, care a promovat la finalul sezonului recent încheiat în  Liga 3, se numeşte începând de joi Fotbal Club...

Clubul Rapid a sărbătorit 95 de ani de la înfiinţare pe Stadionul Giuleşti

Clubul Rapid a sărbătorit, sâmbătă, 95 de ani de la înfiinţare pe Stadionul Giuleşti-Valentin Stănescu în faţa a aproximativ 7.000 de suporteri, în...

Academia Rapid se va numi FC Rapid după ce a cumpărat la licitaţie mărcile clubului aflat în faliment

Gruparea de fotbal Academia Rapid, care urmează să dispute barajul de promovare în Liga a III-a, se va numi din noul sezon "FC Rapid" după ce, luni, a cumpărat la...

Guvernul a adoptat indicatorii tehnico-economici pentru stadionul "Giuleşti Valentin Stănescu"

Guvernul a adoptat, în şedinţa de joi, o hotărâre privind indicatorii tehnico-economici pentru lucrările de consolidare şi modernizare a stadionului "Giuleşti...

Academia Rapid va porni cu o investiţie iniţială de 320.000 de euro, administraţia va investi doar în baza sportivă

Primarul Sectorului 1, Dan Tudorache, a anunţat, miercuri, că AS Academia Rapid va avea nevoie de 320.000 de euro pentru a porni, bani care vor veni din sponsorizări private, edilul...

Academia Rapid va evolua în Liga a IV-a, alături de CSA Steaua și CS FC Dinamo

AS Academia Rapid București, echipa înființată de Primăria Sectorului 1, care a obținut dreptul de folosință a mărcii, culorilor și siglei FC Rapid de la societatea SC FC Rapid...

Primăria Sectorului 1 a înfiinţat noul Rapid. Sigla şi marca, închiriate de la vechea formaţie

Primăria Sectorului 1 a înfiinţat noul club Rapid, urmând ca sigla, marca şi culorile societăţii aflate în faliment să fie folosite, după ce au fost închiriate la desfăşurarea...

Primarul Sectorului 1 vrea să preia tot Rapidul, nu doar echipa de fotbal

Primarul Sectorului 1, Daniel Tudorache, a declarat, luni seara, că doreşte să „bage bani în sport, nu doar în fotbal”, precizând că intenţioneză să aloce fonduri de la bugetul local...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 27.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 26.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 25.04.2019

-Cristiano Bergodi: Ne dorim să câştigăm cu Dinamo, încă nu ne-am salvat de la retrogradare

-Astra Giurgiu, prima finalistă a Cupei României

-Biletul zilei la pariuri - 24.04.2019

-Corneliu Papură: Viitorul este o echipă foarte organizată




S-au nascut azi

Andrés Mendoza
Peru
41 ani

ATLÉTICO MADRID
Spania
116 ani

Bogdan Aldea
România
38 ani

Bogdan Nicolae
România
43 ani

Byun Byung-Joo
Coreea de Sud
58 ani

Cătălin Mulțescu
România
43 ani

Diogo Silva
Portugalia
36 ani

Dumitru Pavlovici
România
107 ani

Fereydoon Zandi
Iran
40 ani

Florin Cordoş
România
25 ani

Héctor Enrique
Argentina
57 ani

J. dos Santos
Mexic
29 ani

Kiko
Spania
47 ani

Leandro Tatu
Brazilia
37 ani

Lee Woon-Jae
Coreea de Sud
46 ani

Matthieu Delpierre
Franța
38 ani

Nasko Sirakov
Bulgaria
57 ani

Nicolás Asencio
Ecuador
44 ani

Peter Madsen
Danemarca
41 ani

Raphaël Wicky
Elveția
42 ani

Rubén Pérez
Spania
30 ani

Tiberiu Curt
România
44 ani

Valeriu Neagu
România
89 ani

Vasile Popa
România
50 ani

Viorel Ferfelea
România
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
19.04.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
20.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
21.04.2019 FC Viitorul Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 41
2. Fotbal Club FCSB 36
3. Universitatea Craiova 33
4. FC Viitorul 30
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
19.04.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
21.04.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
22.04.2019 CSM Politehnica Iași Concordia Chiajna C
22.04.2019 Dinamo București FC Botoșani C


1. Gaz Metan Mediaș 32
2. Dinamo București 31
3. CSM Politehnica Iași 24
4. FC Voluntari 22
5. FC Botoșani 22
6. FC Hermannstadt 18
7. Dunărea Călărași 17
8. Concordia Chiajna 15
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
20.04.2019 CS Balotești Luceafărul Oradea C
20.04.2019 FC Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
20.04.2019 Academica Clinceni Metaloglobus București C
20.04.2019 ACS Poli Timișoara Energeticianul Petroşani C
20.04.2019 SSC Farul Constanţa Aerostar Bacău C
20.04.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti FC Argeș Pitești C
20.04.2019 UTA Arad Chindia Târgoviște C
20.04.2019 Ripensia Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
21.04.2019 Dacia Unirea Brăila Universitatea Cluj C
23.04.2019 CS Mioveni
19:30
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 73
2. Chindia Târgoviște 67
3. Universitatea Cluj 66
4. FC Snagov 63
5. Petrolul Ploiești 59
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 43
9. ASU Politehnica Timişoara 39
10. Luceafărul Oradea 38
11. Ripensia Timișoara 37
12. SSC Farul Constanţa 37
13. Metaloglobus București 37
14. Pandurii Târgu-Jiu 34
15. Energeticianul Petroşani 34
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 33
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 24
19. ACS Poli Timișoara 23
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro