Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Spania: Primera División 04.02.2019 - 23:56

Spania: Primera Division - Etapa 22

Spania: Primera Division - Etapa 22
Vineri 1 februarie 2019
 
01.02.2019, 22:00
SD Huesca - Real Valladolid 4 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Enric (19), 2-0 Pulido (50), 3-0 Gomez (53), 4-0 Avila (77)
 
Sambata 2 februarie 2019
 
02.02.2019, 14:00
Levante UD - Getafe CF 0 - 0 (0-0)
 
02.02.2019, 17:15
Real Sociedad - Athletic Bilbao 2 - 1 (2-0)
Au marcat: 1-0 Oyarzabal (16), 2-0 Willian Jose (45), 2-1 Garcia (82)
 
02.02.2019, 19:30
FC Barcelona - Valencia CF 2 - 2 (1-2)
Au marcat: 0-1 Gameiro (24), 0-2 Parejo (32 penalty), 1-2 Messi (39 penalty), 2-2 Messi (64)
 
02.02.2019, 21:45
Celta de Vigo - Sevilla FC 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 Yokuslu (73)
 
Duminica 3 ferbuarie 2019
 
03.02.2019, 13:00
Villarreal CF - RCD Espanyol 2 - 2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Iborra (37), 2-0 Cazorla (65 penalty), 2-1 Bonera (75 autogol), 2-2 Rosales (81)
 
03.02.2019, 17:15
Real Betis - Atlético Madrid 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 Canales (65 penalty)
 
03.02.2019, 19:30
SD Eibar - Girona FC 3 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Pena (37), 2-0 Charles (46), 3-0 Charles (57 penalty)
 
03.02.2019, 21:45
Real Madrid - Deportivo Alavés 3 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Benzema (30), 2-0 Vinicius (80), 3-0 Mariano (90+1)
 
Luni 4 februarie 2019

04.02.2019, 22:00
Rayo Vallecano - CD Leganés 1 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Braithwaite (36), 1-1 Garcia (83), 1-2 En Nesyri (85)
 
Etapa urmatoare (08.02.2019)
Real Valladolid - Villarreal CF
Getafe CF - Celta de Vigo
Atlético Madrid - Real Madrid
RCD Espanyol - Rayo Vallecano
Athletic Bilbao - FC Barcelona
CD Leganés - Real Betis
Girona FC - SD Huesca
Valencia CF - Real Sociedad
Sevilla FC - SD Eibar
Deportivo Alavés - Levante UD






Taguri: Spania    Primera Division    Etapa 22   

» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania - La Liga - Etapa 35

RCD Espanyol a pierdut cu scorul de 1-0 derby-ul cu FC Barcelona, în etapa a 35-a a campionatului Spaniei. Unicul gol al partide a fost marcat de atacantul uruguayan Luis...

Spania - La Liga - Etapa 34

Aşa cum era de aşteptat, Atlético Madrid nu a avut probleme cu RCD Mallorca în meciul disputat vineri pe stadionul "Wanda Metropolitano", în etapa a 34-a a campionatului Spaniei....

Spania - La Liga - Etapa 33

Cel mai interesant meci al etapei a 33-a din campionatul Spaniei a avut loc pe "Camp Nou" între FC Barcelona şi Atlético Madrid. Partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2. Lionel...

Spania - La Liga - Etapa 32

Real Madrid şi FC Barcelona sunt clasate pe primele două locuri în campionatul Spaniei, ambele având 68 puncte. În această etapă echipa antrenată de Zinedine Zidane va juca în Catalunia cu...

Spania - La Liga - Etapa 31

Etapa a 31-a din campionatului Spaniei a debutat luni cu meciurile Villarreal CF - FC Sevilla şi CD Leganés - Granada CF. Ambele partide s-a terminat la egalitate, 2-2, respectiv 0-0. Cel mai...

Spania - La Liga - Etapa 30

FC Barcelona a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat pe "Estadio Ramón Sánchez Pizjuán" cu FC Sevilla, în etapa a 30-a din La Liga. Catalanii au 65 de puncte în clasament...

Spania - La Liga - Etapa 29

La doar o zi după terminarea etapei a 28-a, a început runda următoare, care se va va termina joi. Primul meci a avut loc luni seară, de la ora 20:30, la Valencia, unde Levante UD şi FC Sevilla...

Spania - La Liga - Etapa 28

FC Sevilla şi Real Betis Sevilla au jucat joi seară pe "Estadio Ramón Sánchez Pizjuán" în etapa a 28-a a campionatului Spaniei, prima din La Liga de după pauza cauzată de pandemia...

Doliu în lumea fotbalului: A murit Radomir Antić

Lumea fotbalului este în doliu. Antrenorul sârb Radomir Antić a decedat la vârsta de 71 de ani după o lungă luptă cu o boală necruţătoare (cancer pancreatic)....

Spania: Primera Division - Etapa 28

Spania: Primera Division - Etapa 28 15.03.2020 Athletic Bilbao - Atletico Madrid  anulat 15.03.2020 Celta Vigo - Villarreal  anulat 15.03.2020 Espanyol -...

Spania: Primera Division - Etapa 27

Spania: Primera Division - Etapa 27 Vineri 06 martie 2020 06.03.2020, 22:00 Deportivo Alavés - Valencia CF 1-1 Au marcat: 0-1 Dani Parejo (34), 1-1 Édgar Méndez (73) Sambata 07 martie...



Top News

-Oficialii FC Argeş vor ca promovarea să se joace doar pe teren şi nu în culise: Vrem arbitraje corecte şi echidistanţă în programarea meciurilor!

-Liga 1 - Etapa 7 play-off & Etapa 9 play-out: Rezultate şi marcatori

-Spania - La Liga - Etapa 35

-Anglia - Premier League - Etapa 34

-Italia - Serie A - Etapa 31

-Liga 1 - Etapa 6 play-off & Etapa 8 play-out: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 33




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Ionescu
România
35 ani

Eduardo Salvio
Argentina
30 ani

Ion Coman
România
39 ani

Jonathan Mensah
Ghana
30 ani

Marcio Barbosa
Brazilia
32 ani

Marius Bilașco
România
39 ani

Mauricio Pineda
Argentina
45 ani

Murat Akça
Turcia
30 ani

Sorin Chițu
România
40 ani

Stelios Manolas
Grecia
59 ani

Uroš Milosavljević
Serbia
38 ani

Zeze Lago Andersen
Coasta de Fildeș
31 ani

Zoltan Ritli
România
52 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
10.07.2020 FC Botoșani Astra Giurgiu C
12.07.2020 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
13.07.2020 CFR 1907 Cluj
0 - 0
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C


1. Universitatea Craiova 41
2. CFR 1907 Cluj 37
3. Astra Giurgiu 30
4. FC Botoșani 29
5. Fotbal Club FCSB 28
6. Gaz Metan Mediaș 25
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
11.07.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
11.07.2020 FC Hermannstadt FC Voluntari C
12.07.2020 Dinamo București CSM Politehnica Iaşi C
13.07.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe Chindia Târgoviște C


1. FC Viitorul 38
2. FC Voluntari 28
3. FC Hermannstadt 27
4. Academica Clinceni 26
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 24
6. CSM Politehnica Iaşi 22
7. Dinamo București 21
8. Chindia Târgoviște 17
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017