Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga Campionilor 20.02.2019 - 00:15

Fără goluri în meciurile Liverpool - Bayern Munchen şi Olympique Lyon - FC Barcelona, din Liga Campionilor

Fără goluri în meciurile Liverpool - Bayern Munchen şi Olympique Lyon - FC Barcelona, din Liga Campionilor
FC Liverpool a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, marţi, pe teren propriu, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, cu Bayern Munchen.
 
Acelaşi scor s-a înregistrat şi în cealaltă partidă din manşa I a optimilor, disputată, tot marţi, la Lyon, în care s-au întâlnit Olympique şi FC Barcelona. 
 
Meciurile retur vor avea loc la 13 martie.
 
Ultimele două partide din turul acestei faze, Atletico Madrid - Juventus Torino şi Schalke 04 - Manchester City, vor avea loc miercuri, de la ora 22:00.






Taguri: FC Liverpool    Bayern Munchen    Olympique Lyon    FC Barcelona   

» Liga Campionilor - program si rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga Campionilor

Bayern Munchen, echipa cu cele mai bune cifre din faza grupelor Champions League

Grupele Champions League s-au încheiat cu succes pentru cele mai multe dintre favorite, însă performanțele germanilor de la Bayern München au atras atenția...

Tottenham s-a calificat dramatic în finala Ligii Campionilor, după 3-2 cu Ajax, la Amsterdam

Echipa engleză Tottenham Hotspur s-a calificat incredibil în finala Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o în deplasare pe Ajax Amsterdam cu...

Ernesto Valverde: Este un rezultat teribil pentru noi şi pentru fanii noştri

Ernesto Valverde, antrenorul lui FC Barcelona, a recunoscut că echipa sa nu are ''nicio scuză" după umilitorul eşec suferit pe terenul lui Liverpool (scor 0-4), în urma...

Jurgen Klopp: Să câştigi împotriva Barcelonei este unul dintre cele mai grele lucruri din fotbal

Antrenorul echipei engleze de fotbal FC Liverpool, germanul Jurgen Klopp, a salutat performanţa "incredibilă" reuşită marţi seara de elevii săi, care s-au calificat...

Liverpool, în finala Ligii Campionilor, după un 4-0 de senzaţie cu FC Barcelona

Liverpool s-a calificat neaşteptat în finala Ligii Campionilor la fotbal, marţi seara, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu un incredibil 4-0 (1-0), pe Anfield, în...

Messi, tot mai aproape de trofeul de golgheter al sezonului în Liga Campionilor

Fotbalistul argentinian Lionel Messi, autorul unei duble în meciul câştigat de FC Barcelona cu 3-0 în faţa lui Liverpool, miercuri seara, în semifinalele...

Lionel Messi: A fost puţin complicat la început, am fost fost dominaţi

Atacantul formaţiei FC Barcelona, Lionel Messi, a declarat, miercuri seară, că victoria cu Liverpool, scor 3-0, este foarte bună, însă jucătorii catalani nu trebuie să uite că...

Jürgen Klopp: Am avut ocazii şi le-am creat multe probleme

Antrenorul echipei Liverpool, germanul Jürgen Klopp, a declarat în conferinţa de presă care a urmat meciului pierdut cu FC Barcelona, miercuri seara, în semifinalele...

FC Barcelona, cu un pas în finala Ligii Campionilor, după 3-0 cu Liverpool

FC Barcelona a făcut un pas important spre finala Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Liverpool cu scorul de 3-0 (1-0), miercuri seara, pe teren propriu, în...

Matthijs de Ligt, cel mai tânăr căpitan al unei semifinaliste din Liga Campionilor

Fundaşul formaţiei Ajax Amsterdam Matthijs de Ligt a devenit, marţi, cel mai tânăr căpitan de echipă al unei semifinaliste din Liga Campionilor, informează lequipe.fr.  ...

Erik ten Hag: Ajax a fost foarte puternică încă de la început

Antrenorul formaţiei Ajax Amsterdam, Erik ten Hag, şi-a lăudat jucătorii pentru spiritul de luptă arătat în meciul tur cu Tottenham, din semifinalelel Ligii Campionilor.  ...




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1958-59

-Locul 11: CSM Politehnica Iași

-Spania: Primera Division - Etapa 20

-Germania: Bundesliga - Etapa 18

-Italia: Serie A - Etapa 20

-Anglia: Premier League - Etapa 23

-Dinamo Bucuresti in 1957-58




Care echipă va câștiga Liga Campionilor în sezonul 2019-2020?
Manchester City
FC Liverpool
FC Barcelona
Real Madrid
Bayern München
Atlético Madrid
Juventus Torino
Paris SG
Tottenham Hotspur
Valencia CF
Borussia Dortmund
Chelsea FC
Olympique Lyon
RB Leipzig
SSC Napoli
Atalanta Bergamo
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Romeo
Italia
33 ani

Alexandru Ilie
România
20 ani

Alexandru Maxim
Moldova
34 ani

Alin Paleacu
România
45 ani

Aristote N'Dongala
RD Congo
26 ani

Asier del Horno
Spania
39 ani

Benny Feilhaber
SUA
35 ani

Cătălin Hrincă
România
33 ani

Claudio Marchisio
Italia
34 ani

Cristian Șchiopu
România
46 ani

Donyell Malen
Olanda
21 ani

Duško Tošić
Serbia
35 ani

Emre Pehlivan
Turcia
27 ani

Erison Baiano
Brazilia
39 ani

Glenn Moss
Noua Zeelandă
37 ani

Henrique
Brazilia
33 ani

Ismael Blanco
Argentina
37 ani

Jaime Moreno
Bolivia
46 ani

João Mário
Portugalia
27 ani

Josef Degeorgi
Austria
60 ani

Josu Sarriegi
Spania
41 ani

Kyle McAusland
Scoția
27 ani

Lauren Etame
Camerun
43 ani

Lucho González
Argentina
39 ani

Luciano Nieto
Argentina
29 ani

Mauro Tassotti
Italia
60 ani

Michael Schjønberg
Danemarca
53 ani

Michael Streiter
Austria
54 ani

Michel De Wolf
Belgia
62 ani

Moussa Sow
Senegal
34 ani

Nicolás Pareja
Argentina
36 ani

Ontiel Sighiartău
România
35 ani

Park Kyung-Joon
Coreea de Sud
59 ani

Petrică Dragoș
România
31 ani

Predrag Mijatović
Serbia
51 ani

Răzvan Dobre
România
37 ani

Remus Vlad
România
74 ani

Ricardo Pedriel
Bolivia
33 ani

Romullo Carvalho
Brazilia
26 ani

Sam Winnall
Anglia
29 ani

SC BRAGA
Portugalia
99 ani

Sebastian Remeș
România
28 ani

Steffen Freund
România
50 ani

Steve Sampson
SUA
63 ani

Steve Staunton
Irlanda
51 ani

Thierry Tusseau
Franța
62 ani

Uwe Reinders
Germania
65 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.12.2019 FC Botoșani Dinamo București C
20.12.2019 Astra Giurgiu Academica Clinceni C
20.12.2019 Gaz Metan Mediaş FC Viitorul C
21.12.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
21.12.2019 FC Voluntari CFR 1907 Cluj C
22.12.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Chindia Târgoviște C
22.12.2019 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C


1. CFR 1907 Cluj 44
2. Astra Giurgiu 40
3. Fotbal Club FCSB 39
4. Universitatea Craiova 37
5. Gaz Metan Mediaş 36
6. FC Viitorul 35
7. FC Botoșani 33
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 28
9. Dinamo București 28
10. FC Hermannstadt 23
11. CSM Politehnica Iaşi 22
12. Chindia Târgoviște 21
13. Academica Clinceni 20
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Agricola Borcea 20
10. CS Făurei 20
11. Poseidon Limanu 2 Mai 17
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017