Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Campionatul european 27.03.2019 - 01:00

Egal dramatic smuls de Norvegia în faţa Suediei, în preliminariile EURO 2020

Egal dramatic smuls de Norvegia în faţa Suediei, în preliminariile EURO 2020
Selecţionata Norvegiei a egalat in extremis în faţa Suediei, 3-3, marţi seara, pe teren propriu, într-un meci din Grupa F a preliminariilor EURO 2020 la fotbal, din care face parte şi România.
 
Norvegia a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Bjoern Maars Johnsen (41) şi Joshua King (59), dar suedezii au reuşit să întoarcă scorul şi să aibă avantaj, după golurile marcate de Viktor Claesson (70), după un penalty ratat de Andreas Granqvist, Haavard Nordtveit (autogol, 86) şi Robin Quaison (90+1). Gazdele au fost salvate de la eşec de golul marcat de Ola Kamara (90+7) la un corner la care au atacat şi cu portarul.
 
Spania a câştigat fără probleme în Malta, cu 2-0, prin "dubla" lui Alvaro Morata.
 
Cu 3-3 s-a încheiat şi meciul dintre Elveţia şi Danemarca, după ce Nati a condus cu 3-0. Freuler, Granit Xhaka şi Embolo au marcat pentru gazde, dar danezii au avut o revenire incredibilă, marcând prin Mathias Joergensen (84), Christian Gytkjaer (88) şi Henrik Dalsgaard (90+3).
 
Bosnia-Herţegovina şi Grecia au terminat la egalitate, 2-2, după ce bosniacii au condus cu 2-0. Visca şi Pjanic au marcat golurile gazdelor, dar Pjanic a fost eliminat şi Grecia a reuşit egalarea, în urma golurilor semnate de Fortounis şi Kolovos.
 
Italia a reuşit scorul serii, 6-0 cu Liechtenstein.
 
Rezultate
 
► Grupa D
 
Irlanda - Georgia 1-0
A marcat: Conor Hourihane 36.
 
Elveţia - Danemarca 3-3
Au marcat: Remo Freuler 19, Granit Xhaka 66, Breel Embolo 76, respectiv Mathias Joergensen 84, Christian Gytkjaer 88, Henrik Dalsgaard 90+3.
 
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 Irlanda 2 2 0 0 2-0 6
2 Elveţia 2 1 1 0 5-3 4
3 Danemarca 1 0 1 0 3-3 1
4 Gibraltar 1 0 0 1 0-1 0
5 Georgia 2 0 0 2 0-3 0
 
► Grupa F
 
Malta - Spania 0-2
A marcat: Alvaro Morata 31, 73.
Malta: Henry Bonello - Mbong (Zach Muscat, 65), Rowen Muscat, Caruana (Micallef, 85), Steve Borg, Zerafa - Guillaumier, Paul Fenech, Mintoff (Michael Mifsud, 70), Corbalan - Kyrian Nwoko.
Spania: Kepa Arrizabalaga - Sergi Roberto, Mario Hermoso, Sergio Ramos, Gaya - Rodri, Saul Niguez (Jesus Navas, 65), Canales - Marco Asensio, Morata (Rodrigo, 79), Bernat (Muniain, 56).
 
Norvegia - Suedia 3-3
Au marcat: Bjoern Maars Johnsen 41, Joshua King 59, Ola Kamara 90+7, respectiv Viktor Claesson 70, Haavard Nordtveit (autogol) 86, Robin Quaison 90+1.
Andreas Granqvist (Suedia) a ratat un penalty în min. 70.
Norvegia: Jarstein - Elabdellaoui, Nordtveit, Ajer, Aleesami - Martin Odegaard, Henriksen, Selnaes, Mohamed Elyounoussi (Kamara, 72) - Joshua King, Bjoern Maars Johnsen.
Suedia: Robin Olsen - Krafth, Granqvist, Helander, Augustinsson - Claesson, Kristoffer Olsson, Ekdal (Gustav Svensson, 66), Sebastian Larsson (Isak, 62) - Marcus Berg, Quaison.
 
România - Insulele Feroe 4-1
Au marcat: Ciprian Deac 26, Claudiu Keşerü 29, 32, George Puşcaş 63, respectiv Viljormur Davidsen 40 - penalty.
 
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 Spania 2 2 0 0 4-1 6
2 Suedia 2 1 1 0 5-4 4
3 România 2 1 0 1 5-3 3
4 Malta 2 1 0 1 2-3 3
5 Norvegia 2 0 1 1 4-5 1
6 Feroe 2 0 0 2 2-6 0
 
► Grupa J
 
Armenia - Finlanda 0-2
Au marcat: Fredrik Jensen 14, Pyry Soiri 78.
 
Bosnia-Herţegovina - Grecia 2-2
Au marcat: Edin Visca 10, Miralem Pjanic 15, respectiv Konstantinos Fortounis 64 - penalty, Dimitris Kolovos 85.
Cartonaş roşu: Miralem Pjanic 65.
 
Italia - Liechtenstein 6-0
Au marcat: Stefano Sensi 17, Marco Verratti 32, Fabio Quagliarella 35 - penalty, 45+3 - penalty, Moise Kean 70, Leonardo Pavoletti 76.
Cartonaş roşu: Daniel Kaufmann (Liechtenstein) 45.
 
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 Italia 2 2 0 0 8-0 6
2 Grecia 2 1 1 0 4-2 4
3 Bosnia-Herţegovina 2 1 1 0 4-3 4
4 Finlanda 2 1 0 1 2-2 3
5 Armenia 2 0 0 2 1-4 0
6 Liechtenstein 2 0 0 2 0-8 0






Taguri: preliminariili EURO 2020    Norvegia    Suedia    Bjoern Maars Johnsen    Joshua King    Viktor Claesson    Robin Quaison    Andreas Granqvist    Haavard Nordtveit   

» Program si rezultate Campionatul European de fotbal
» Preliminariile Campionatului European
Comenteaza

Ultimele stiri - Campionatul european

Grupele turneului final EURO 2020

In premiera absoluta pentru tara noastra, tragerea la sorti a grupelor pentru Turneul Final al Campionatului European de fotbal - EURO 2020 a avut loc la Romexpo, Bucuresti, sambata, 30 noiembrie....

Hristo Stoicikov: României şi Bulgariei le lipsesc jucătorii de valoare

Prezent la Bucureşti pentru tragerea la sorţi a grupelor EURO 2020 ȋn calitate de corespondent al unui post de televiziune de limbă spaniolă, fostul mare fotbalist bulgar a acordat...

UEFA a prezentat primăriilor din România conceptul de organizare a spaţiilor de vizionare a meciurilor de la EURO 2020

Managerul UEFA pentru ţările gazdă EURO 2020, Walid Bensaoula, a prezentat în România conceptul de organizare a spaţiilor de vizionare publică a meciurilor de la...

UEFA a verificat stadiul pregătirilor de la Bucureşti pentru EURO 2020

O delegaţie a Uniunii Europene de Fotbal (UEFA) a fost la Bucureşti pentru a verifica stadiul proiectelor de pregătire a EURO 2020 şi a constatat că acestea ''sunt în graficul...

Preliminariile EURO 2020 - Un nou pas greşit pentru Portugalia

Selecţionata Portugaliei, campioana europeană en titre, nu a reuşit să câştige nici în al doilea său meci din preliminariile EURO 2020, încheiat la egalitate,...

Ungaria a învins-o pe Croaţia, scor 2-1, în preliminariile EURO 2020

După ce au trecut la limită de Azerbaidjan, scor 2-1, în primul meci din preliminarii, croaţii, cu vedetele Modric, Rakitic, Perisic la lucru, au început bine duelul de la...

Victorii clare pentru Anglia şi Franţa, la debutul în preliminariile EURO 2020

Selecţionatele de fotbal ale Angliei şi Franţei au debutat cu victorii categorice, vineri, în preliminariile EURO 2020, în timp ce campioana europeană en titre, Portugalia,...

Preliminarii Euro 2020: Belgia a învins Rusia, scor 3-1, într-un meci arbitrat de Haţegan

Reprezentativa Belgiei a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, selecţionata Rusiei, într-un meci din prima etapă a grupei I de calificare la Campionatul European...

VIDEO | FRF a lansat programul de voluntariat cu 500 de zile înaintea debutului EURO 2020

Federaţia Română de Fotbal a lansat, într-o conferinţă de presă, programul de recrutare a 2.000 de voluntari cu 500 de zile înaintea debutului EURO 2020,...

Gheorghe Popescu: Vom fi pregătiţi pentru organizarea EURO 2020

Consilierul onorific al premierului Viorica Dăncilă, Gheorghe Popescu, a declarat că România va îndeplini condiţiile impuse de UEFA şi va fi pregătită să organizeze la Bucureşti cele...

România, în grupă cu Spania, Suedia, Norvegia, Feroe şi Malta, în preliminariile EURO 2020

Naţionala de fotbal a României va evolua în Grupa F a preliminariilor EURO 2020, alături de Spania, Suedia, Norvegia, Feroe şi Malta, potrivit tragerii la sorţi efectuate...




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1983-84

-Dinamo Bucuresti in 1982-83

-Dinamo Bucuresti in 1981-82

-Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 26

-Gavril Pele Balint: Mă simt ataşat de Clubul Sportiv al Armatei

-Dinamo Bucuresti in 1980-81




S-au nascut azi

Affo Erassa
Togo
37 ani

Anatoliy Demianenko
URSS (Ucraina)
61 ani

Andrei Porfireanu
România
33 ani

Ciprian Răduțoiu
România
33 ani

Constantin Budescu
România
31 ani

Egisto Pandolfini
Italia
94 ani

Egon Wisniowski
Belgia
35 ani

Erminio Rullo
Italia
36 ani

Fabio Daprelà
Elveția
29 ani

George Bârlădeanu
România
32 ani

Gianluca Zambrotta
Italia
43 ani

Hassan Kachloul
Maroc
47 ani

Imad Najah
Olanda
29 ani

Jorge Tavares
Portugalia
34 ani

K-tin Sovetkin
Rusia
31 ani

Kehinde Fatai
Nigeria
30 ani

Maksym Lapushenko
Ucraina
28 ani

Marian Vintilă
România
30 ani

Mauro Icardi
Italia
27 ani

Mihai Neșu
România
37 ani

Mihăiță Pleșan
România
37 ani

Miroslav Đukić
Serbia
54 ani

Nicky Shorey
Anglia
39 ani

Nikolay Larionov
URSS (Rusia)
63 ani

Răzvan Cociș
România
37 ani

René Renno
Germania
41 ani

Rubén Hernández
Columbia
55 ani

Ryad Boudebouz
Algeria
30 ani

S ó c r a t e s
Brazilia
66 ani

Sebastián Dubarbier
Argentina
34 ani

Srećko Mitrović
Australia
36 ani

Steve Cherundolo
SUA
41 ani

Vincenzo Scifo
Belgia
54 ani

Yssouf Koné
Burkina Faso
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
14.02.2020 Chindia Târgoviște FC Voluntari C
14.02.2020 CFR 1907 Cluj FC Viitorul C
15.02.2020 Academica Clinceni Gaz Metan Mediaş C
15.02.2020 CSM Politehnica Iaşi Universitatea Craiova C
16.02.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Botoșani C
16.02.2020 Dinamo București Fotbal Club FCSB C
17.02.2020 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Universitatea Craiova 46
3. Fotbal Club FCSB 43
4. FC Botoșani 42
5. Astra Giurgiu 41
6. Gaz Metan Mediaş 40
7. FC Viitorul 39
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 32
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 24
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 21
14. FC Voluntari 17
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017