Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Sepsi Sfântu Gheorghe 12.04.2019 - 17:12

Eugen Neagoe: Sper ca în meciul cu Astra să avem prima victorie din play-off

Eugen Neagoe: Sper ca în meciul cu Astra să avem prima victorie din play-off
Antrenorul echipei Sepsi Sfântu Gheorghe, Eugen Neagoe, speră ca meciul de luni, cu Astra Giurgiu, să aducă prima victorie a formaţiei sale în play-off-ul Ligii 1 de fotbal.
 
"Ştiţi cu toţii că ne-am dorit să ajungem în play-off. Cred eu că a fost un an istoric, împreună cu aceşti băieţi am scris o filă din istoria acestui club. Suntem în al doilea an în prima ligă şi deja suntem în play-off, în primele şase cele mai bune echipe din campionat. Luni, sper eu să aducem şi prima victorie din play-off. Ne dorim acest lucru, am demonstrat că putem să câştigăm chiar dacă întâlnim cele mai bune echipe din campionat. Aşa vor sta lucrurile şi luni seară, când întâlnim o fostă campioană, o echipă care a câştigat şi Cupa României şi care este aproape de finala Cupei României, cu jucători valoroşi, jucători care sunt şi pe la echipele naţionale. Dar, acelaşi lucru pot să îl spun şi despre noi, şi noi avem o echipă bună, jucători foarte valoroşi. Nu întâmplător avem 10 jucători de echipe naţionale, unii dintre ei care au evoluat la echipele naţionale, alţii care sunt şi acum la echipele naţionale, dar trebuie să avem mai mare încredere în noi, în posibilităţile noastre, atitudine şi determinare care nu trebuie să ne lipsească la niciun meci. Am dovedit pe parcursul acestui campionat, cum am spus, că putem să câştigăm împotriva oricărui adversar şi la fel vor sta lucrurile şi luni seară", a declarat, vineri, Eugen Neagoe, în cadrul unei conferinţe de presă.
 
Acesta a mai spus că echipa nu se va putea baza pe Marko Simonovski şi, probabil, nici pe Adrian Rus, care sunt accidentaţi.
 
Meciul dintre Sepsi OSK şi Astra Giurgiu se va disputa luni, de la ora 21:00, pe stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe.






Taguri: Sepsi Sfântu Gheorghe    Eugen Neagoe    Astra Giurgiu   

Comenteaza

Ultimele stiri - Sepsi Sfântu Gheorghe

Marin Barbu: Am acceptat propunerea conducerii Sepsi

Noul antrenor al echipei de fotbal Sepsi Sfântu Gheorghe, Marin Barbu, a declarat că singurul obiectiv al formaţiei sale este să joace cât mai bine în ultimele...

Laszlo Dioszegi, patron Sepsi: Am vorbit cu domnul Eugen Neagoe, a venit timpul să ne despărţim

Patronul clubului Sepsi Sfântu Gheorghe, Laszlo Dioszegi, a declarat, miercuri, că a discutat cu antrenorul Eugen Neagoe, apreciind că a venit momentul despărţirii de acesta....

Eugen Neagoe: Cei de la CFR Cluj nu au pierdut niciun joc în acest play-off

Antrenorul echipei de fotbal Sepsi Sfântu Gheorghe, Eugen Neagoe, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, că formaţia sa a meritat să intre în play-off,...

Eugen Neagoe: Gică Hagi merită felicitări pentru tot ce a realizat cu această echipă

Antrenorul echipei de fotbal Sepsi Sfântu Gheorghe, Eugen Neagoe, a declarat că Gheorghe Hagi merită felicitări pentru rezultatele echipei FC Viitorul, dar speră ca în...

Eugen Neagoe: Începutul de an nu a fost cum ni l-am dorit; sperăm că câştigăm la Mediaş

Antrenorul echipei de fotbal Sepsi Sfântu Gheorghe, Eugen Neagoe, a declarat vineri, înaintea partidei cu Gaz Metan Mediaş, că începutul de an nu a adus echipei sale...

Sepsi cere măsuri după manifestările cu caracter antimaghiar şi xenofob ale fanilor FC Dinamo

Clubul Sepsi cere măsuri după manifestările cu caracter antimaghiar şi xenofob ale fanilor FC Dinamo la adresa echipei din Sfântu Gheorghe, la meciul care a avut loc...

Eugen Neagoe: FC Voluntari s-a întărit după venirea lui Bergodi

Tehnicianul formaţiei Sepsi Sfântu Gheorghe, Eugen Neagoe, consideră că FC Voluntari, pe care echipa sa o va întâlni duminică în deplasare, s-a...

Sepsi Sfântu Gheorghe a mizat doar pe 22 de jucători în 21 de etape

În primele 21 de etape din ediţia 2018-2019 a Ligii 1 au evoluat 369 de jucători, cu șase mai mulţi faţă de acelaşi interval din ediţia trecută. Conform LPF, Dunărea...

Amical: Sepsi Sfântu Gheorghe - Sivasspor 1-2

Echipa Sepsi Sfântu Gheorghe a fost învinsă, duminică, la Belek, cu scorul de 2-1 (1-0), de Sivasspor, în primul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din...

Sepsi l-a achiziţionat pe fundaşul polonez Sebastian Rudol

Clubul Sepsi Sfântu Gheorghe a anunţat că l-a achiziţionat pe fundaşul central polonez Sebastian Rudol, ultima dată component al echipei Pogoń Szczecin.   Jucătorul...

Kenyanul Abud Omar a semnat cu Sepsi

Clubul Sepsi Sfântu Gheorghe a anunţat că a obţinut serviciile internaţionalului kenyan Abud Omar, în vârstă de 27 de ani.   Omar a semnat un contract...




Top News

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta




S-au nascut azi

Brian McBride
SUA
47 ani

CAMBUUR LEEUWARDEN
Olanda
55 ani

Christian Pouga
Camerun
33 ani

ESKIȘEHIRSPOR
Turcia
54 ani

José Ernesto Sosa
Argentina
34 ani

José Kléberson
Brazilia
40 ani

Pedro Munitis
Spania
44 ani

R e n a n
Brazilia
33 ani

Răzvan Pădurețu
România
38 ani

Robert Ţicămucă
România
20 ani

Washington
Brazilia
34 ani

Zózimo
Brazilia
85 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Baraj


Liga 1 Baraj
09.06.2019 Universitatea Cluj
0 - 2
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C


1. FC Hermannstadt 3
2. Universitatea Cluj 0
Clasament Baraj

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
31.05.2019 CSM Politehnica Iași FC Botoșani C
31.05.2019 Dinamo București FC Voluntari C
02.06.2019 FC Hermannstadt Dunărea Călărași C
02.06.2019 Gaz Metan Mediaș Concordia Chiajna C


1. Gaz Metan Mediaș 48
2. FC Botoșani 44
3. Dinamo București 43
4. FC Voluntari 31
5. CSM Politehnica Iași 31
6. FC Hermannstadt 27
7. Dunărea Călărași 25
8. Concordia Chiajna 19
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
31.05.2019 SSC Farul Constanţa Ripensia Timișoara C
31.05.2019 Aerostar Bacău CS Balotești C
31.05.2019 CS Mioveni UTA Arad C
01.06.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti ACS Poli Timișoara C
01.06.2019 ASU Politehnica Timişoara Metaloglobus București C
01.06.2019 Luceafărul Oradea Dacia Unirea Brăila C
01.06.2019 FC Argeș Pitești FC Snagov C
01.06.2019 Petrolul Ploiești Academica Clinceni C
01.06.2019 Universitatea Cluj Pandurii Târgu-Jiu C
01.06.2019 Energeticianul Petroşani Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 88
2. Academica Clinceni 87
3. Universitatea Cluj 82
4. Petrolul Ploiești 77
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 68
7. CS Mioveni 59
8. Luceafărul Oradea 52
9. ASU Politehnica Timişoara 49
10. Metaloglobus București 49
11. SSC Farul Constanţa 48
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 47
13. UTA Arad 47
14. Ripensia Timișoara 45
15. Pandurii Târgu-Jiu 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 38
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro