Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 30.04.2019 - 00:03

Liga 1 - Etapa 7 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 26 aprilie 2019
 
26.04.2019, Chiajna, Stadion: "Concordia", ora: 21:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OUT: Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaș 0 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Yazalde (67), 0-2 Olaru (72)
 
⚽️ Sâmbătă, 27 aprilie 2019
 
27.04.2019, Călărași, Stadion: "Ion Comşa", ora: 16:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OUT: Dunărea Călărași - FC Hermannstadt 0 - 0 (0-0)
 
27.04.2019, Voluntari, Stadion: "Anghel Iordănescu", ora: 19:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OUT: FC Voluntari - Dinamo București 1 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Grigore (80), 0-2 Montini (89), 1-2 Tudorie (90+3)
 
⚽️ Duminică, 28 aprilie 2019
 
28.04.2019, Botoșani, Stadion: "Municipal", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OUT: FC Botoșani - CSM Politehnica Iași 3 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Fulop (31 penalty), 2-0 Fulop (45), 3-0 Golofca (90+4)
 
28.04.2019, București, Stadion: "Arena Naţională", ora: 21:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OFF: Fotbal Club FCSB - Astra Giurgiu 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 Tanase (55)
 
⚽️ Luni, 29 aprilie 2019
 
29.04.2019, Craiova, Stadion: "Ion Oblemenco", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OFF: Universitatea Craiova - Sepsi Sfântu Gheorghe 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 Cicaldau (57)
 
29.04.2019, Cluj Napoca, Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu", ora: 21:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OFF: FR Cluj - FC Viitorul 3 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Rivaldinho (14), 1-1 Camora (57), 2-1 Culio (67 penalty), 3-1 Vincius (74)
 
 
 
 






Taguri: Liga 1    Etapa 6    play-off    play-out    rezultate    marcatori   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

FC Hermannstadt are nevoie de 3p în meciul de acasă cu FC Botoșani, pentru a nu da posibilitatea Dunării Călăraşi, care va juca tot acasă cu ultima clasată Concordia Chiajna, să o...

Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

Cel mai atractiv meci este de departe cel din Bănie dintre Universitatea Craiova şi FC Viitorul, pentru că se va decide echipa care va termina pe locul 3 în clasament şi va juca în Europa...

Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

Gaz Metan Mediaș şi Dinamo Bucureşti continuă lupta pentru locul 1 în play-out. Concordia Chiajna mai are şanse minime de a evita retrogradarea. FC Hermannstadt vrea să câştige punct sau...

Liga 1 - Etapa 9 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 10 mai 2019   10.05.2019, Botoșani, Stadion: "Municipal", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport PLAY-OUT: FC Botoșani – FC Voluntari 2 - 0 (2-0)...

Liga 1 - Etapa 8 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 3 mai 2019   03.05.2019, Chiajna, Stadion: "Concordia", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport PLAY-OUT: Concordia Chiajna - FC Botoşani 2 - 2 (1-0)...

Marin Barbu: Am acceptat propunerea conducerii Sepsi

Noul antrenor al echipei de fotbal Sepsi Sfântu Gheorghe, Marin Barbu, a declarat că singurul obiectiv al formaţiei sale este să joace cât mai bine în ultimele...

Laszlo Dioszegi, patron Sepsi: Am vorbit cu domnul Eugen Neagoe, a venit timpul să ne despărţim

Patronul clubului Sepsi Sfântu Gheorghe, Laszlo Dioszegi, a declarat, miercuri, că a discutat cu antrenorul Eugen Neagoe, apreciind că a venit momentul despărţirii de acesta....

Cristiano Bergodi: Ne dorim să câştigăm cu Dinamo, încă nu ne-am salvat de la retrogradare

Antrenorul echipei de fotbal FC Voluntari, Cristiano Bergodi, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că îşi doreşte o victorie în partida de...

LPF a vândut la pachet drepturile tv şi drepturile comerciale pentru 28 de milioane de euro pe sezon

Liga Profesionistă de Fotbal a anunţat, luni, într-o conferinţă de presă, că drepturile de televiziune pentru meciurile din Liga 1 au fost cedate către compania eAd la pachet cu...

Liga 1 - Etapa 6 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 19 aprilie 2019   19.04.2019, Piteşti, Stadion: "Nicolae Dobrin", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport PLAY-OUT: FC Hermannstadt - FC Voluntari 1...

Mircea Rednic: Nu ştiu dacă e o revanşă de luat cu FC Botoşani

Tehnicianul Mircea Rednic a declarat, duminică, într-o conferinţă de presă, că Dinamo vrea să continue seria de rezultate bune şi la meciul cu FC Botoşani, deoarece obiectivul...




Top News

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta

-KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

-Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei




S-au nascut azi

Alexandru Zaharia
România
29 ani

BRADFORD CITY
Anglia
116 ani

Carlos Bocanegra
SUA
40 ani

Daniel Passarella
Argentina
66 ani

Dany Mendes Ribeiro
Insula Capului Verde
31 ani

Demba Ba
Senegal
34 ani

Doru Dumitrescu
România
21 ani

Éder Aleixo de Assis
Brazilia
62 ani

Eduard Tismanăru
România
32 ani

Eugen Baciu
România
39 ani

Gaetano Scirea
Italia
66 ani

Geoffrey Castillion
Olanda
28 ani

Ilir Bozhiqi
Albania
54 ani

Luc Nilis
Belgia
52 ani

Lucian Chețan
România
33 ani

Marcos António
Brazilia
36 ani

Martin Jiránek
Cehia
40 ani

Patrick Bonner
Irlanda
59 ani

Răzvan Neagu
România
32 ani

Reinaldo da Silva
Brazilia
35 ani

Roger Milla
Camerun
67 ani

Wendel Gomes
Brazilia
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
21.05.2019 FC Hermannstadt FC Botoșani C
22.05.2019 Dunărea Călărași Concordia Chiajna C
22.05.2019 Dinamo București CSM Politehnica Iași C
23.05.2019 Gaz Metan Mediaș FC Voluntari C


1. Gaz Metan Mediaș 42
2. Dinamo București 42
3. FC Botoșani 38
4. CSM Politehnica Iași 31
5. FC Voluntari 27
6. Dunărea Călărași 25
7. FC Hermannstadt 24
8. Concordia Chiajna 16
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
24.05.2019 Academica Clinceni FC Argeș Pitești C
25.05.2019 Metaloglobus București
11:00
Energeticianul Petroşani   C
25.05.2019 Pandurii Târgu-Jiu
11:00
ASU Politehnica Timişoara   C
25.05.2019 FC Snagov
11:00
Aerostar Bacău   C
25.05.2019 ACS Poli Timișoara
11:00
CS Mioveni   C
25.05.2019 Ripensia Timișoara
11:00
ASC Daco-Getica Bucureşti   C
25.05.2019 Dacia Unirea Brăila
11:00
SSC Farul Constanţa   C
25.05.2019 CS Balotești
12:00
Universitatea Cluj   C
25.05.2019 Chindia Târgoviște
14:00
Luceafărul Oradea   C
26.05.2019 UTA Arad
14:00
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 84
2. Chindia Târgoviște 82
3. Petrolul Ploiești 74
4. Universitatea Cluj 73
5. FC Snagov 67
6. FC Argeș Pitești 65
7. CS Mioveni 53
8. Luceafărul Oradea 49
9. UTA Arad 47
10. ASU Politehnica Timişoara 46
11. Metaloglobus București 46
12. SSC Farul Constanţa 44
13. ASC Daco-Getica Bucureşti 43
14. Ripensia Timișoara 43
15. Pandurii Târgu-Jiu 41
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 35
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
17.05.2019 Metalul Buzău CSM Pașcani C
17.05.2019 Şomuz Fălticeni FC Botoşani II C
18.05.2019 Oțelul Galați CSM Râmnicu-Sărat C
18.05.2019 Sporting Liești Știința Miroslava C
18.05.2019 KSE Târgu-Secuiesc Sănătatea Darabani C
18.05.2019 CSM Roman
-
Ceahlăul Piatra-Neamț   C
18.05.2019 Foresta Suceava Gloria Buzău C
18.05.2019 CSM Foșcani Bucovina Rădăuți C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 54
3. Oțelul Galați 53
4. CSM Foșcani 49
5. Foresta Suceava 49
6. Știința Miroslava 47
7. Metalul Buzău 42
8. Sporting Liești 37
9. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
10. KSE Târgu-Secuiesc 34
11. Şomuz Fălticeni 26
12. CSM Pașcani 25
13. FC Botoşani II 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
17.05.2019 Înainte Modelu Rapid București C
17.05.2019 Fotbal Club FCSB II CS Făurei C
18.05.2019 Progresul Spartac București CS Afumați C
18.05.2019 Sportul Chiscani CSM Olteniţa C
18.05.2019 Delta Dobrogea Tulcea CSM Medgidia C
18.05.2019 SC Popeşti Leordeni
-
CSO Bragadiru   C
18.05.2019 CS Axiopolis Cernavodă Agricola Borcea C
18.05.2019 Unirea Slobozia CS Tunari C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 61
3. Progresul Spartac București 57
4. Unirea Slobozia 57
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 40
7. Înainte Modelu 36
8. CS Axiopolis Cernavodă 33
9. CSM Medgidia 32
10. CS Făurei 32
11. Agricola Borcea 30
12. Sportul Chiscani 28
13. Fotbal Club FCSB II 27
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
17.05.2019 Atletic Bradu FC Pucioasa C
17.05.2019 Flacăra Moreni FC Brașov C
17.05.2019 Viitorul Domnești Universitatea Craiova C
17.05.2019 FC Hermannstadt II FC Voluntari II C
17.05.2019 CS Universitatea Craiova II CSM Alexandria C
17.05.2019 ACSO Filiaşi Flacăra Horezu C
17.05.2019 Unirea Bascov Astra Giurgiu II C
18.05.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Turris Oltul Turnu-Măgurele C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 71
2. Universitatea Craiova 59
3. Flacăra Horezu 54
4. ACSO Filiaşi 49
5. CSM Alexandria 47
6. FC Brașov 43
7. CS Universitatea Craiova II 43
8. FC Pucioasa 42
9. Unirea Bascov 41
10. Flacăra Moreni 40
11. Astra Giurgiu II 37
12. FC Voluntari II 37
13. Atletic Bradu 30
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
28.09.2018 Cetate Deva Metalurgistul Cugir C
28.09.2018 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii CS Hunedoara C
28.09.2018 CS Național Sebiș CSM Lugoj C
28.09.2018 Șoimii Lipova Gloria Lunca Teuz Cernei C
28.09.2018 ACS Dumbrăviţa Industria Galda de Jos C
29.09.2018 FC Avrig Milenium Giarmata C
29.09.2018 CS Ocna-Mureș Crișul Chișineu-Criș C
30.09.2018 FC Școlar Reșița Unirea Alba-Iulia C


1. ACS Dumbrăviţa 0
2. Cetate Deva 0
3. Crișul Chișineu-Criș 0
4. CS Hunedoara 0
5. CS Național Sebiș 0
6. CS Ocna-Mureș 0
7. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
8. CSM Lugoj 0
9. FC Avrig 0
10. FC Școlar Reșița 0
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
12. Industria Galda de Jos 0
13. Metalurgistul Cugir 0
14. Milenium Giarmata 0
15. Șoimii Lipova 0
16. Unirea Alba-Iulia 0
Clasament C4

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro