Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 20.05.2019 - 00:04

Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori
Gaz Metan Mediaș şi Dinamo Bucureşti continuă lupta pentru locul 1 în play-out. Concordia Chiajna mai are şanse minime de a evita retrogradarea. FC Hermannstadt vrea să câştige punct sau puncte în Copou, pentru a se apropia de FC Voluntari şi să cedeze ilfovenilor locul de baraj. Dunărea Călărași nu are voie să piardă la Voluntari, unde va încerca să câştige, pentru a încerca să părăsească poziţia retrogradabilă.

⚽️ Vineri, 17 mai 2019
 
17.05.2019, Botoșani, Stadion: "Municipal", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
A marcat: 1-0 Jonathan Emanuel Rodríguez (44 penalty)
 
⚽️ Sâmbătă, 18 mai 2019
 
18.05.2019, Iași, Stadion: "Emil Alexandrescu", ora: 15:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OUT: CSM Politehnica Iași - FC Hermannstadt 1 - 1 (0-0)
Au marcat: 1-0 Filipe Nascimento (64 penalty), 1-1 Ionuț Stoica (86)
 
18.05.2019, Chiajna, Stadion: "Concordia", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OUT: Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti 0 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Mattia Montini (61), 0-2 Reda Jaadi (76)
 
⚽️ Duminică, 19 mai 2019
 
19.05.2019, Voluntari, Stadion: "Anghel Iordănescu", ora: 17:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OUT: FC Voluntari - Dunărea Călărași 0 - 0
Au marcat: -
 
 






Taguri: Liga 1    Etapa 11    play-out    rezultate    marcatori   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

Etapa a 7-a va avea câteva meciuri interesante, Universitatea Craiova - Astra Giurgiu, CFR Cluj - FC Botoșani şi Gaz Metan Mediaş - Fotbal Club FCSB. "Alb-vişinii" şi...

Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

Vasile Negrea nu a fost cel mai cunoscut jucător al Stelei, nici cel mai titrat, nici cel cu multe ”tricouri galbene”. A jucat mijlocaș, post din care nu se...

Europa League, play-off, tur: FCSB - Vitória Guimarães 0-0

În căutarea unui antrenor, FCSB a reușit. încă odată, să termine la egalitate, 0-0, cu adversara din Europa League, care ieri s-a numit Vitoria din Guimaraes. Dacă va...

Liga Campionilor, play-off, tur: CFR Cluj - Slavia Praga 0-1

CFR a pierdut, pe propriul teren, meciul cu Slavia Praga și va avea o misiune grea, dar nu imposibilă, în capitala Cehiei. Dacă nu va face o minune acolo, CFR va avea un loc în grupele Europa...

Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 16 August 2019   16.08.2019, Târgu Mureş, Stadion: "TranSil", ora: 17:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport FC Hermannstadt - Academica Clinceni 2 - 1...

Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

AEK și Universitatea Craiova au jucat 2 meciuri fără spectatori, urmare a incidentelor din meciurile anterioare. AEK a deschis scorul în min.26, ducând avantajul la 3 goluri....

Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1

Meciul din Cehia înainta spre prelungiri când Panțîru a avut o fază de senzație în care a reușit să marcheze. Cehii jucau în acel moment cu...

Liga Campionilor: Celtic Glasgow - CFR Cluj 3-4

După eșecurile de anul trecut din cupele europene, puțini au crezut că CFR va face o minune la Glasgow, mai ales în condițiile în care a reușit să întoarcă scorul, defavorabil la un...

Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 9 august 2019   09.08.2019, Voluntari, Stadion: "Anghel Iordănescu", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport Academica Clinceni - Chindia...

Europa League: FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0

FCSB nu a reușit să întreacă echipa din Mlada Boleslav și meciul retur va decide echipa calificată mai departe. FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0 Stadion ''Marin Anastasovici'',...

Europa League: Universitatea Craiova - AEK Atena 0-2

Cu un stadion gol, Universitatea Craiova a fost învinsă pe teren propriu de AEK Atena cu 2-0. In 1979 FC Argeș surclasa AEK Atena cu 3-0 la Pitești. Au trecut 40 de ani și iată diferența...




Top News

-Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 2

-Germania: Bundesliga - Etapa 2

-Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

-Franta: Ligue 1 - Etapa 3

-Italia: Serie A - Etapa 1




S-au nascut azi

Adrian Hurdubei
România
29 ani

Adrien Goñi
Spania
31 ani

Alin Vârtopeanu
România
28 ani

Borja González
Spania
27 ani

C e l s i n h o
Brazilia
31 ani

Chris
Brazilia
41 ani

Cornel Cristescu
România
51 ani

Cornel Năbădan
România
35 ani

Daniel Popescu
România
26 ani

Élton Lexandro
Brazilia
34 ani

Elvedin Džinić
Slovenia
34 ani

Franck Queudrue
Franța
41 ani

Iuliu Năftănăilă
România
77 ani

Ivan Jurić
Croația
44 ani

Laurențiu Marinescu
România
35 ani

Luigi Lavecchia
Italia
38 ani

Luke Ayling
Anglia
28 ani

Marius Mindileac
România
41 ani

Marlon Harewood
Anglia
40 ani

Roberto Mussi
Italia
56 ani

Romario Kortzorg
Olanda
30 ani

Romulus Bealcu
România
53 ani

Takeshi Okada
Japonia
63 ani

Valer Săsărman
România
50 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
23.08.2019 CSM Politehnica Iaşi Chindia Târgoviște C
23.08.2019 Universitatea Craiova Astra Giurgiu C
24.08.2019 Academica Clinceni Sepsi Sfântu Gheorghe C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
25.08.2019 FC Viitorul
18:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
25.08.2019 Gaz Metan Mediaş
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
26.08.2019 Dinamo București
21:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 17
2. CSM Politehnica Iaşi 15
3. Universitatea Craiova 13
4. FC Viitorul 12
5. Gaz Metan Mediaş 12
6. FC Botoșani 10
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 9
8. Astra Giurgiu 8
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Chindia Târgoviște 5
12. Fotbal Club FCSB 4
13. Academica Clinceni 4
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
24.08.2019 Daco-Getica București CSM Reșița C
24.08.2019 Concordia Chiajna Turris Oltul Turnu-Măgurele C
24.08.2019 AFK Csíkszereda Dunărea Călărași C
24.08.2019 Pandurii Târgu-Jiu Viitorul Târgu-Jiu C
24.08.2019 Ripensia Timișoara UTA Arad C
24.08.2019 Sportul Snagov Metaloglobus București C
24.08.2019 Rapid București
0 - 0
ASU Poli Timişoara   C
25.08.2019 Universitatea Cluj
15:30
Gloria Buzău   C
26.08.2019 SSC Farul Constanţa
18:00
Petrolul Ploiești   C
27.08.2019 CS Mioveni
19:00
FC Argeș Pitești   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 12
2. Gloria Buzău 9
3. UTA Arad 9
4. CSM Reșița 7
5. CS Mioveni 7
6. FC Argeș Pitești 6
7. Metaloglobus București 6
8. Petrolul Ploiești 6
9. Ripensia Timișoara 6
10. Daco-Getica București 6
11. Concordia Chiajna 6
12. Rapid București 4
13. SSC Farul Constanţa 4
14. AFK Csíkszereda 4
15. Viitorul Târgu-Jiu 4
16. ASU Poli Timişoara 3
17. Universitatea Cluj 3
18. Dunărea Călărași 1
19. Pandurii Târgu-Jiu 1
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017