Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


statistici fotbal


Spania: Primera División 19.05.2019 - 19:16

Spania: Primera Division - Etapa 38

Spania: Primera Division - Etapa 38
Sambata 18 mai 2019
 
18.05.2019, 14:00
Levante UD - Atlético Madrid 2 - 2 (2-0)
Au marcat: 1-0 Cabaco (6), 2-0 Roger (36), 2-1 Rodrigo (68), 2-2 Camello (79)
 
18.05.2019, 17:15
Getafe CF - Villarreal CF 2 - 2 (1-1)
Au marcat: 1-0 Portillo (13), 1-1 Iborra (44), 2-1 Maksimovic (76), 2-2 Moreno (87)
 
18.05.2019, 17:15
RCD Espanyol - Real Sociedad 2 - 0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Rosales (58), 2-0 Wu Lei (65)
 
18.05.2019, 17:15
Real Valladolid - Valencia CF 0 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Soler (36), 0-2 Rodrigo (52)
 
18.05.2019, 17:15
Sevilla FC - Athletic Bilbao 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Ben Yedder (44), 2-0 El Haddadi (90+2)
 
18.05.2019, 21:45
Celta de Vigo - Rayo Vallecano 2 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Embarba (29 penalty), 0-2 Medran (71), 1-2 Aspas (82 penalty), 2-2 Aspas (90+2)
 
18.05.2019, 21:45
Deportivo Alavés - Girona FC 2 - 1 (1-0)
A marcat: 1-0 Wakaso (40), 2-0 Calleri (83), 2-1 Portu (86)
 
18.05.2019, 21:45
SD Huesca - CD Leganés 2 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Mantovani (39 autogol), 1-1 Mantovani (56), 2-1 Mantovani (83)
 
Duminica 19 mai 2019
 
19.05.2019, 13:00
Real Madrid - Real Betis 0 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Loren (61), 0-2 Jese (75)
 
19.05.2019, 17:15
SD Eibar - FC Barcelona 2 - 2 (2-2)
Au marcat: 1-0 Cucurella (20), 1-1 Messi (31), 1-2 Messi (32), 2-2 De Blasis (45)
 






Taguri: Spania    Primera Division    Etapa 38   

» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania: Primera Division - Etapa 2

Spania: Primera Division - Etapa 2 Vineri 23 august 2019 23.08.2019, 21:00 Granada - Sevilla 0-1 A marcat: 0-1 Joan Jordán (52)   23.08.2019, 23:00 Levante - Villarreal 2-1 Au marcat:...

Spania: Primera Division - Etapa 1

Spania: Primera Division - Etapa 1 Vineri 16 august 2019 16.08.2019, 22:00 Athletic Bilbao - FC Barcelona 1-0 Au marcat: 1-0 Aritz Aduriz (89)   Sambata 17 august 2019   17.08.2019,...

"Derby" madrilen la International Champions Cup

Inaintea noului sezon din LaLiga, programat sa inceapa pe 16 august, Real Madrid si Atletico Madrid isi masoara fortele intr-o partida de pregatire, la International Champions Cup, pe 27 iulie....

Franta: Ligue 1 - Etapa 37

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 22:00 AS Monaco - Amiens SC 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Falcao (26), 2-0 Golovin (82)   18.05.2019, 22:00 AS Saint-Étienne - OGC...

Antoine Griezmann va pleca de la Atletico Madrid: Este momentul pentru noi provocări

Nu are niciun titlu în Primera División Atacantul francez Antoine Griezmann, în vârstă de 28 de ani, a anunţat că va pleca de la Atlético Madrid la finalul acestui sezon. Acesta a venit la...

Real Madrid il va transfera pe Eden Hazard de la Chelsea

Real Madrid a ratat totul în acest sezon Real Madrid a avut un sezon foarte slab, în care a ratat totul. Va termina pe locul 3 în Primera División, fiind cu o etapă înainte de finalul...

Spania: Primera Division - Etapa 37

Duminica 12 mai 2019   12.05.2019, 19:30 Athletic Bilbao - Celta de Vigo 3 - 1 (3-0) Au marcat: 1-0 Garcia (16 penalty), 2-0 Garcia (17), 3-0 Williams  (40), 3-1 Aspas (89)   12.05.2019,...

Spania: Primera Division - Etapa 36

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 22:00 Sevilla FC - CD Leganés 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 En Nesyri (8), 0-2 Braithwaite (20), 0-3 Oscar (82)   Sambata 4 mai 2019   04.05.2019, 14:00...

Spania: Primera Division - Etapa 35

Sambata 27 aprilie 2019   27.04.2019, 14:00 Athletic Bilbao - Deportivo Alavés 1 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Benat (41), 1-1 Baston (45)   27.04.2019, 17:15 Atlético Madrid - Real...

Zinedine Zidane cere transferul lui Jadon Sancho la Real Madrid

Francezul Zinedine Zidane, antrenorul lui Real Madrid, i-a cerut preşedintelui clubului, Florentino Perez, să-l transfere pe atacantul englez Jadon Sancho, jucătorul echipei de fotbal Borussia...

Spania: Primera Division - Etapa 33

Vineri 19 aprilie 2019   19.04.2019, 22:00 Deportivo Alavés - Real Valladolid 2 - 2 (2-1) Au marcat: 1-0 Guidetti (4), 2-0 Jony (24), 2-1 Fernandez (38), 2-2 Unal (76 penalty)   Sambata 20...




Top News

-Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 2

-Germania: Bundesliga - Etapa 2

-Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

-Franta: Ligue 1 - Etapa 3

-Italia: Serie A - Etapa 1




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Hurdubei
România
29 ani

Adrien Goñi
Spania
31 ani

Alin Vârtopeanu
România
28 ani

Borja González
Spania
27 ani

C e l s i n h o
Brazilia
31 ani

Chris
Brazilia
41 ani

Cornel Cristescu
România
51 ani

Cornel Năbădan
România
35 ani

Daniel Popescu
România
26 ani

Élton Lexandro
Brazilia
34 ani

Elvedin Džinić
Slovenia
34 ani

Franck Queudrue
Franța
41 ani

Iuliu Năftănăilă
România
77 ani

Ivan Jurić
Croația
44 ani

Laurențiu Marinescu
România
35 ani

Luigi Lavecchia
Italia
38 ani

Luke Ayling
Anglia
28 ani

Marius Mindileac
România
41 ani

Marlon Harewood
Anglia
40 ani

Roberto Mussi
Italia
56 ani

Romario Kortzorg
Olanda
30 ani

Romulus Bealcu
România
53 ani

Takeshi Okada
Japonia
63 ani

Valer Săsărman
România
50 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
23.08.2019 CSM Politehnica Iaşi Chindia Târgoviște C
23.08.2019 Universitatea Craiova Astra Giurgiu C
24.08.2019 Academica Clinceni Sepsi Sfântu Gheorghe C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
25.08.2019 FC Viitorul
18:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
25.08.2019 Gaz Metan Mediaş
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
26.08.2019 Dinamo București
21:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 17
2. CSM Politehnica Iaşi 15
3. Universitatea Craiova 13
4. FC Viitorul 12
5. Gaz Metan Mediaş 12
6. FC Botoșani 10
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 9
8. Astra Giurgiu 8
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Chindia Târgoviște 5
12. Fotbal Club FCSB 4
13. Academica Clinceni 4
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
24.08.2019 Daco-Getica București CSM Reșița C
24.08.2019 Concordia Chiajna Turris Oltul Turnu-Măgurele C
24.08.2019 AFK Csíkszereda Dunărea Călărași C
24.08.2019 Pandurii Târgu-Jiu Viitorul Târgu-Jiu C
24.08.2019 Ripensia Timișoara UTA Arad C
24.08.2019 Sportul Snagov Metaloglobus București C
24.08.2019 Rapid București
0 - 0
ASU Poli Timişoara   C
25.08.2019 Universitatea Cluj
15:30
Gloria Buzău   C
26.08.2019 SSC Farul Constanţa
18:00
Petrolul Ploiești   C
27.08.2019 CS Mioveni
19:00
FC Argeș Pitești   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 12
2. Gloria Buzău 9
3. UTA Arad 9
4. CSM Reșița 7
5. CS Mioveni 7
6. FC Argeș Pitești 6
7. Metaloglobus București 6
8. Petrolul Ploiești 6
9. Ripensia Timișoara 6
10. Daco-Getica București 6
11. Concordia Chiajna 6
12. Rapid București 4
13. SSC Farul Constanţa 4
14. AFK Csíkszereda 4
15. Viitorul Târgu-Jiu 4
16. ASU Poli Timişoara 3
17. Universitatea Cluj 3
18. Dunărea Călărași 1
19. Pandurii Târgu-Jiu 1
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017