Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 23.05.2019 - 23:05

Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori
FC Hermannstadt are nevoie de 3p în meciul de acasă cu FC Botoșani, pentru a nu da posibilitatea Dunării Călăraşi, care va juca tot acasă cu ultima clasată Concordia Chiajna, să o întreacă în clasament. Dinamo Bucureşti se va lupta cu Gaz Metan Mediaș pentru a termina pe prima poziţie în play-out. Dacă va câştiga la Sibiu şi FC Botoșani poate intra în lupta pentru locul întâi, mai ales că în etapa viitoare o va întâlni acasă pe Dinamo.

⚽️ Marți, 21 mai 2019
 
21.05.2019, Sibiu, Stadion: "Municipal", ora: 18:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OUT: FC Hermannstadt - FC Botoșani 0 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Mihai Roman II (85), 0-2 Cătălin Golofca (90+3)
 
⚽️ Miercuri, 22 mai 2019
 
22.05.2019, Călărași, Stadion: "Ion Comşa", ora: 18:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OUT: Dunărea Călărași - Concordia Chiajna 2 - 0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Luchin (76), 2-0 Ammari (90+4)
 
22.05.2019, Bucureşti, Stadion: "Dinamo", ora: 21:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OUT: Dinamo Bucureşti - CSM Politehnica Iași 0 - 0 (0-0)
 
⚽️ Joi, 23 mai 2019
 
23.05.2019, Mediaș, Stadion: "Gaz Metan", ora: 21:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport
PLAY-OUT: Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari 4 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Caiado (32), 2-0 Rondon (68 penalty), 3-0 Olaru (86), 4-0 Ely (90+2)
 
 






Taguri: Liga 1    Etapa 12    play-out    rezultate    marcatori   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

CFR Cluj - Slavia Praga 0-1

CFR a pierdut, pe propriul teren, meciul cu Slavia Praga și va avea o misiune grea, dar nu imposibilă, în capitala Cehiei. Dacă nu va face o minune acolo, CFR va avea un loc în grupele Europa...

Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 16 August 2019   16.08.2019, Târgu Mureş, Stadion: "TranSil", ora: 17:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport FC Hermannstadt - Academica Clinceni 2 - 1...

Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

AEK și Universitatea Craiova au jucat 2 meciuri fără spectatori, urmare a incidentelor din meciurile anterioare. AEK a deschis scorul în min.26, ducând avantajul la 3 goluri....

Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1

Meciul din Cehia înainta spre prelungiri când Panțîru a avut o fază de senzație în care a reușit să marcheze. Cehii jucau în acel moment cu...

Liga Campionilor: Celtic Glasgow - CFR Cluj 3-4

După eșecurile de anul trecut din cupele europene, puțini au crezut că CFR va face o minune la Glasgow, mai ales în condițiile în care a reușit să întoarcă scorul, defavorabil la un...

Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 9 august 2019   09.08.2019, Voluntari, Stadion: "Anghel Iordănescu", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport Academica Clinceni - Chindia...

Europa League: FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0

FCSB nu a reușit să întreacă echipa din Mlada Boleslav și meciul retur va decide echipa calificată mai departe. FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0 Stadion ''Marin Anastasovici'',...

Europa League: Universitatea Craiova - AEK Atena 0-2

Cu un stadion gol, Universitatea Craiova a fost învinsă pe teren propriu de AEK Atena cu 2-0. In 1979 FC Argeș surclasa AEK Atena cu 3-0 la Pitești. Au trecut 40 de ani și iată diferența...

Liga Campionilor: CFR Cluj - Celtic Glasgow 1-1

CFR și Celtic au remizat, la Cluj, 1-1. Calificarea se va decide la Glasgow. Dacă CFR va f echipa calificată, ea va avea un loc asigurat în grupele Europa League și va lupta pentru unul în...

Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 2 august 2019   02.08.2019, București, Stadion: "Dinamo", ora: 21:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport Dinamo București - Academica Clinceni 4 - 2 (0-0)...

Europa League:FCSB - Alashkert FC 2-3

FCSB a pierdut ieri, suprinzător, meciul cu Alashkert, 2-3, după ce armenii au condus cu 3-1 și le mai trebuia un gol pentru a se califica. După meci, antrenorul Bogdan Andone și-a dat...




Top News

-Germania: Bundesliga - Etapa 1

-Spania: Primera Division - Etapa 1

-Anglia: Premier League - Etapa 2

-Franta: Ligue 1 - Etapa 2

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

-Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

-Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1




S-au nascut azi

Alejandro Gavatorta
Argentina
39 ani

Aleksandar Madžar
Muntenegru
41 ani

Alexandru Ichim
România
30 ani

Antonio Benarrivo
Italia
51 ani

Bocar Djumo
Guineea-Bissau
25 ani

Călin Zanc
România
48 ani

Ciprian Stancu
România
39 ani

Didier Six
Franța
65 ani

Giuseppe Bellusci
Italia
30 ani

Ioan Hora
România
31 ani

Ivan Fatić
Muntenegru
31 ani

Ivan Vukadinović
Serbia
35 ani

Nelu Mitrică
România
49 ani

Njegoš Goločevac
Serbia
36 ani

Rajko Brežančć
Serbia
30 ani

Ramiro Costa
Argentina
27 ani

Robert Lewandowski
Polonia
31 ani

Ryan Griffiths
Australia
37 ani

Scott McDonald
Australia
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
16.08.2019 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
16.08.2019 Chindia Târgoviște Dinamo București C
17.08.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
18.08.2019 FC Botoșani Universitatea Craiova C
18.08.2019 Fotbal Club FCSB CSM Politehnica Iaşi C
19.08.2019 FC Voluntari Gaz Metan Mediaş C
19.08.2019 Astra Giurgiu FC Viitorul C


1. CFR 1907 Cluj 14
2. CSM Politehnica Iaşi 14
3. FC Viitorul 12
4. Gaz Metan Mediaş 12
5. FC Botoșani 10
6. Universitatea Craiova 10
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 8
8. Astra Giurgiu 8
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Fotbal Club FCSB 4
12. Chindia Târgoviște 4
13. Academica Clinceni 3
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
17.08.2019 Metaloglobus București Ripensia Timișoara C
17.08.2019 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2019 Gloria Buzău Sportul Snagov C
17.08.2019 UTA Arad AFK Csíkszereda C
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu CS Mioveni C
17.08.2019 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C
17.08.2019 ASU Poli Timişoara Daco-Getica București C
18.08.2019 Concordia Chiajna SSC Farul Constanţa C
18.08.2019 Dunărea Călărași Petrolul Ploiești C
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
19:00
Rapid București   C


1. Gloria Buzău 9
2. UTA Arad 9
3. CSM Reșița 7
4. CS Mioveni 7
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 6
6. FC Argeș Pitești 6
7. Petrolul Ploiești 6
8. Concordia Chiajna 6
9. Rapid București 4
10. SSC Farul Constanţa 4
11. ASU Poli Timişoara 3
12. Universitatea Cluj 3
13. Metaloglobus București 3
14. AFK Csíkszereda 3
15. Ripensia Timișoara 3
16. Viitorul Târgu-Jiu 3
17. Daco-Getica București 3
18. Dunărea Călărași 0
19. Pandurii Târgu-Jiu 0
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017