Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 02.09.2019 - 03:00

Liga 1 - Etapa 8: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 8: Rezultate şi marcatori
Cele mai atractive meciuri din această etapă vor fi Astra Giurgiu - CFR Cluj, "feroviarii" având 6 succese la rând pe terenul giurgiuvenilor, Fotbal Club FCSB - FC Viitorul, în care e de aşteptat să vedem replica fostei Steaua după eliminarea din partida cu Vitória Guimarães şi Sespi Sfântu Gheorghe - Dinamo Bucureşti, în care "secuii" vizează prima victorie de acasă din anul 2019.
 
Liga 1 - Etapa 8: Rezultate şi marcatori
 
⚽️ Vineri, 30 August 2019
 
30.08.2019, Botoșani, Stadion: "Municipal", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
Au marcat: 1-0 Alexandru Țigănașu (4), 2-0 Reagy Ofosu (26), 2-1 Alexandru Buziuc (36), 2-2 Jakub Vojtuš (45+2)
 
30.08.2019, Voluntari, Stadion: "Anghel Iordănescu", ora: 21:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
Au marcat:  1-0 Avtandil Ebralidze (16), 1-1 Valentin Mihăilă (46), 1-2 Mihai Roman II (86)
 
⚽️ Sâmbătă, 31 August 2019
 
31.08.2019, Mediaș, Stadion: "Municipal", ora: 15:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
Au marcat: 0-1 Adrian Bălan (49), 0-2 Adrian Bălan (52 penalty), 1-2 Marius Constantin (59 penalty), 2-2 Nasser Chamed (68), 3-2 Sergiu Buş (73)
 
31.08.2019, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 21:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
Au marcat: 0-1 Adrian Alexandru-Păun (27), 1-1 Risto Radunović (38 penalty), 3-1 Risto Radunović (62 penalty), 3-2 Adrian Alexandru-Păun (90+1)
 
⚽️ Duminică, 1 Septembrie 2019
 
01.09.2019, Târgu Mureş, Stadion: "TranSil", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
Au marcat: 1-0 Petrişor Petrescu (17), 1-1 Daniel Florea (48), 1-2 Gabriel Debeljuh (75)
 
01.09.2019, Piteşti, Stadion: "Nicolae Dobrin", ora: 21:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
Au marcat:  1-0 Adrian Popa (38), 1-1 Gabriel Iancu (45+1),  2-1 Harlem Gnohéré (65)
 
⚽️ Luni, 2 Septembrie 2019
 
02.09.2019, Sfântu Gheorghe, Stadion: "Municipal", ora: 21:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
A marcat: 0-1 Daniel Popa (83)
 

Clasament Liga 1

Cătălin TUDOSE







Taguri: Liga 1    Etapa 8    sezonul regular    rezultate    marcatori    sezonul 2019-2020   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

Chindia Târgovişte a pierdut cu scorul de 3-1 meciul disputat acasă la Ploieşti cu FC Hermannstadt, în etapa a 4-a a sezonului regular din Liga 1. Dâmboviţenii au deschis scorul prin Daniel...

Europa League, turul 2 preliminar: FK TSC Bačka Topola - FCSB 6-6 (2-1, 4-4), după prelungiri, 4-5 la loviturile de departajare

Fotbal Club FCSB, cu lotul afectat puternic de coronavirus, a eliminat-o pe FK TSC Bačka Topola în turul 2 preliminar al Europa League, după un meci dramatic, care a avut de toate, cu multe...

Europa League, turul 2 preliminar: FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1

FC Botoşani a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă cu KF Shkëndija, în turul al doilea preliminar din Europa League, fiind eliminată din competiţie. Golul nord-macedonienilor a fost...

Liga 1 - Etapa 3: Rezultate şi marcatori

FC Argeş Piteşti şi FC UTA Arad au terminat la egalitate, scor 1-1, în primul meci din etapa a 3-a a Ligii 1. "Alb-roşii" au deschis scorul în minutul 10 prin Sorin Buștea 10,...

Ionuţ Badea: Un punct de moral

La finalul partidei de vineri seară, cu UTA, terminată la egalitate, 1-1, Ionuţ Badea, antrenorul echipei FC Argeş, s-a declarat mulţumit de rezultat, în contextul în care...

Amical: FC Argeș - Academica Clinceni 4-1

FC Argeș a obținut o victorie de moral în amicalul de sâmbătă, de la ora 11, cu Academica Clinceni. Piteștenii s-au impus cu 4-1 în testul cu ilfovenii prin...

FC Botoşani - Shkendija, o confruntare plină de inedit

FC Botoşani urmează să ȋntâlnească formaţia Shkendija ȋn turul al II-lea preliminar al Europa League, ȋnvingătoarea urmând să se confrunte cel mai probabil, pe terenul...

Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

Gaz Metan Mediaş a învins-o acasă cu scorul de 2-0 pe nou promovata FC Argeş Piteşti, în etapa a 2-a a sezonului regular al Ligii 1. "Gaziştii" au avut 11 meciuri consecutive...

Europa League, turul I preliminar: FCSB - Şirak Ghiumri 3-0

Fotbal Club FCSB a jucat joi seară acasă pe Arena Naţională din Bucureşti, în turul I preliminar al Europa League cu Şirak Ghiumri, pe care a învins-o cu scorul de 3-0. Golurile...

Europa League, turul I preliminar: Locomotive Tbilisi - Universitatea Craiova 2-1

Universitatea Craiova pornea ca mare favorită în meciul din turul I preliminar al Europa League disputat în Georgia cu Locomotive Tbilisi. Oltenii au jucat însă execrabil, fiind învinşi cu...

Europa League, turul I preliminar: FC Ordabasy - FC Botoşani 1-2

FC Botoşani a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat la Şimkent cu FC Ordabasy, în turul I preliminar al Europa League. Golurile moldovenilor au fost marcate de austriacul...



Top News

-Spania - La Liga - Etapa 2

-Germania - Bundesliga - Etapa 1

-Anglia - Premier League - Etapa 2

-Italia - Serie A - Etapa 1

-Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

-Europa League, turul 2 preliminar: FK TSC Bačka Topola - FCSB 6-6 (2-1, 4-4), după prelungiri, 4-5 la loviturile de departajare

-Europa League, turul 2 preliminar: FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1




S-au nascut azi

Cătălin Răcănel
România
44 ani

Daniel Ghindeanu
România
40 ani

Diogo Valente
Portugalia
36 ani

Fábio Simplício
Brazilia
41 ani

JI Callsen-Bracker
Germania
36 ani

Kanu
Brazilia
33 ani

Kevin Vogt
Germania
29 ani

LILLE OSC
Franţa
76 ani

Mihai Filip
România
41 ani

Narcis Răducan
România
46 ani

OS BELENENSES
Portugalia
101 ani

Paolo Rossi
Italia
64 ani

Petre Deselnicu
România
74 ani

Quini
Spania
71 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
18.09.2020 Chindia Târgoviște FC Hermannstadt C
18.09.2020 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C
19.09.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Viitorul C
19.09.2020 Universitatea Craiova FC Voluntari C
20.09.2020 FC Botoșani Academica Clinceni C
20.09.2020 FC UTA Arad CSM Politehnica Iaşi C
20.09.2020 Fotbal Club FCSB FC Argeș Pitești C
21.09.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C


1. Universitatea Craiova 12
2. CFR 1907 Cluj 10
3. Fotbal Club FCSB 9
4. FC Botoșani 8
5. FC Voluntari 7
6. Gaz Metan Mediaş 6
7. CSM Politehnica Iaşi 6
8. FC Hermannstadt 5
9. Dinamo București 5
10. Chindia Târgoviște 4
11. FC UTA Arad 3
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 3
13. Academica Clinceni 3
14. FC Viitorul 2
15. FC Argeș Pitești 1
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
19.09.2020 Concordia Chiajna Pandurii Târgu-Jiu C
19.09.2020 CS Mioveni Metaloglobus București C
19.09.2020 Farul Constanța Gloria Buzău C
19.09.2020 CSM Reșița ASU Poli Timişoara C
19.09.2020 Ripensia Timișoara Aerostar Bacău C
19.09.2020 CSM Slatina ACS Comuna Recea C
19.09.2020 Rapid București Turris Oltul Turnu-Măgurele C
20.09.2020 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Craiova C
21.09.2020 AFK Csíkszereda Petrolul Ploiești C
22.09.2020 Universitatea Cluj Unirea Slobozia C


1. Universitatea Craiova 10
2. Rapid București 10
3. Petrolul Ploiești 9
4. Concordia Chiajna 8
5. ASU Poli Timişoara 8
6. Farul Constanța 7
7. Dunărea Călărași 6
8. Universitatea Cluj 6
9. Gloria Buzău 6
10. Viitorul Târgu-Jiu 6
11. Turris Oltul Turnu-Măgurele 5
12. Metaloglobus București 5
13. AFK Csíkszereda 4
14. Unirea Slobozia 4
15. CSM Reșița 4
16. CS Mioveni 3
17. CSM Slatina 3
18. Ripensia Timișoara 3
19. Aerostar Bacău 0
20. ACS Comuna Recea 0
21. Pandurii Târgu-Jiu 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017