Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


statistici fotbal


Spania: Primera División 29.09.2019 - 23:59

Spania: Primera Division - Etapa 7

Spania: Primera Division - Etapa 7
Spania: Primera Division - Etapa 7


Vineri 27 septembrie 2019

27.09.2019, 22:00
Villarreal - Betis Sevilla 5-1
Au marcat:
1-0 Karl Toko Ekambi (39), 1-1 Emerson (48), 2-1 Santi Cazorla (68 penalty), 3-1 Karl Toko Ekambi (76), 4-1 Gerard Moreno (90+2), 5-1 Samuel Chukwueze (90+4)

Sambata 28 septembrie 2019

28.09.2019, 14:00
Athletic Bilbao - Valencia 0-1
A marcat:
0-1 Denis Cheryshev (27)

28.09.2019, 17:00
Getafe - Barcelona 0-2
Au marcat:
0-1 Luis Suárez (41), 0-2 Júnior Firpo (82)

28.09.2019, 19:30
Granada - Leganes 1-0
A marcat:
1-0 Antonio Puertas (28)

28.09.2019, 22:00
Atletico Madrid - Real Madrid  0-0
Au marcat: -

Duminica 29 septembrie 2019

29.09.2019, 13:00
Espanyol - Valladolid 0-2
Au marcat:
0-1 Michel (25 penalty), 0-2 Óscar Plano (90+4)

29.09.2019, 15:00
Eibar - Celta Vigo 2-0
Au marcat:
1-0 Edu Expósito (48), 2-0 Fabian Orellana (60)

29.09.2019, 17:00
Alavés - Mallorca 2-0
Au marcat:
1-0 Lucas Pérez (76 penalty), 2-0 Joselu (86)

29.09.2019, 19:30
Levante - Osasuna 1-1
Au marcat:
1-0 Hernâni (5), 1-1 Rubén García (57)

29.09.2019, 22:00
Sevilla - Real Sociedad 3-2
Au marcat:
0-1 Mikel Oyarzabal (4), 1-1 Nolito (18), 2-1 Lucas Ocampos (47), 3-1 Franco Vazquez (80), 3-2 Portu (87)


Etapa urmatoare (04.10.2019 - 06.10.2019)

Betis - Eibar  
Leganes - Levante  
Real Madrid - Granada  
Valencia - Alavés  
Osasuna - Villarreal  
Mallorca - Espanyol  
Celta Vigo - Athletic Bilbao  
Valladolid - Atletico Madrid  
Real Sociedad - Getafe  
Barcelona - Sevilla








» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania: Primera Division - Etapa 9

Spania: Primera Division - Etapa 9 Vineri 18 octombrie 2019 18.10.2019, 22:00 Granada - Osasuna 1-0 A marcat: 1-0 Domingos Duarte (38) Sambata 19 octombrie 2019 19.10.2019, 14:00...

Spania: Primera Division - Etapa 8

Spania: Primera Division - Etapa 8 Vineri 04 octombrie 2019 04.10.2019, 22:00 Betis - Eibar 1-1 Au marcat: 0-1 Fabián Orellana (34 penalty), 1-1 Loren Morón (68) Sambata 05 octombrie...

Spania: Primera Division - Etapa 6

Spania: Primera Division - Etapa 6 Marti 24 septembrie 2019 24.09.2019, 20:00 Valladolid - Granada 1-1 Au marcat: 1-0 Óscar Plano (12), 1-1 Carlos Fernández (42) 24.09.2019, 21:00...

Spania: Primera Division - Etapa 5

Spania: Primera Division - Etapa 5 Vineri 20 septembrie 2019 20.09.2019, 22:00 Osasuna - Betis 0-0 Au marcat: - Sambata 21 septembrie 2019 21.09.2019, 14:00 Villarreal - Valladolid...

Spania: Primera Division - Etapa 4

Spania: Primera Division - Etapa 4 Vineri 13 septembrie 2019 13.09.2019, 22:00 Mallorca - Athletic Bilbao 0-0 Au marcat: - Sambata 14 septembrie 2019 14.09.2019, 14:00 Real Madrid - Levante...

Spania: Primera Division - Etapa 8

Spania: Primera Division - Etapa 8 Vineri 04 octombrie 2019 04.10.2019, 22:00 Betis - Eibar 1-1 Au marcat: 0-1 Fabián Orellana (34 penalty), 1-1 Loren Morón (68)...

Spania:Primera Division - Etapa 3

 Spania:Primera Division - Etapa 3   Vineri 30 august 2019   30.08.2019, 21 : 00  Sevilla - Celta Vigo 1-1 Au marcat:1-0 Franco Vázquez (81), 1-1 Denis Suárez (84)   30.08.2019,...

Spania: Primera Division - Etapa 2

Spania: Primera Division - Etapa 2 Vineri 23 august 2019 23.08.2019, 21:00 Granada - Sevilla 0-1 A marcat: 0-1 Joan Jordán (52)   23.08.2019, 23:00 Levante -...

Spania: Primera Division - Etapa 1

Spania: Primera Division - Etapa 1 Vineri 16 august 2019 16.08.2019, 22:00 Athletic Bilbao - FC Barcelona 1-0 Au marcat: 1-0 Aritz Aduriz (89)   Sambata 17 august 2019   17.08.2019,...

"Derby" madrilen la International Champions Cup

Inaintea noului sezon din LaLiga, programat sa inceapa pe 16 august, Real Madrid si Atletico Madrid isi masoara fortele intr-o partida de pregatire, la International Champions Cup, pe 27 iulie....

Spania: Primera Division - Etapa 38

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 14:00 Levante UD - Atlético Madrid 2 - 2 (2-0) Au marcat: 1-0 Cabaco (6), 2-0 Roger (36), 2-1 Rodrigo (68), 2-2 Camello (79)   18.05.2019, 17:15 Getafe...




Top News

-Italia: Seria A - Etapa 8

-Anglia: Premier League - Etapa 9

-Liga 1 - Etapa 13: Rezultate şi marcatori

-Spania: Primera Division - Etapa 9

-Franta: Ligue 1 - Etapa 10

-Germania: Bundesliga - Etapa 8

-Ce ceasuri aleg să poarte unii dintre jucătorii de top de la echipe din Premier League




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alekos Alexandris
Grecia
51 ani

Andoni Goikoetxea
Spania
54 ani

André Todescato
Brazilia
37 ani

Anele Ngcongca
Africa de Sud
32 ani

Dani Hernández
Venezuela
34 ani

Daniel Tătar
România
32 ani

Dwight Tiendalli
Olanda
34 ani

Francisc Fabian
România
102 ani

Henrique Hilário
Portugalia
44 ani

Hubert Wołąkiewicz
Polonia
34 ani

Ionuț Pătrană
România
41 ani

Johan Boskamp
Olanda
71 ani

Kevin Sheedy
Irlanda
60 ani

Kieran Richardson
Anglia
35 ani

Lică Movilă
România
58 ani

Marcel Răducanu
România
65 ani

Milan Vilotić
Serbia
33 ani

Nemanja Vidić
Serbia
38 ani

Oleksandr Romanchuk
Ucraina
35 ani

Paco Gento
Spania
86 ani

Paul Ince
Anglia
52 ani

Sam Vokes
Țara Galilor
30 ani

Valentin Velicu
România
34 ani

Vasile Suciu
România
77 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
18.10.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
18.10.2019 Dinamo București Gaz Metan Mediaş C
19.10.2019 CFR 1907 Cluj Universitatea Craiova C
20.10.2019 Academica Clinceni FC Viitorul C
20.10.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C
20.10.2019 Chindia Târgoviște Fotbal Club FCSB C
21.10.2019 CSM Politehnica Iaşi
20:30
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 27
2. FC Viitorul 25
3. Universitatea Craiova 23
4. Gaz Metan Mediaş 21
5. Astra Giurgiu 19
6. CSM Politehnica Iaşi 18
7. Fotbal Club FCSB 18
8. Dinamo București 17
9. FC Botoșani 16
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
11. Chindia Târgoviște 15
12. FC Hermannstadt 12
13. Academica Clinceni 10
14. FC Voluntari 6
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
19.10.2019 Dunărea Călărași Turris Oltul Turnu-Măgurele C
19.10.2019 Metaloglobus București CSM Reșița C
19.10.2019 Gloria Buzău Viitorul Târgu-Jiu C
19.10.2019 Sportul Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
19.10.2019 Petrolul Ploiești Concordia Chiajna C
19.10.2019 AFK Csíkszereda Rapid București C
20.10.2019 Ripensia Timișoara Daco-Getica București C
20.10.2019 UTA Arad ASU Poli Timişoara C
20.10.2019 Universitatea Cluj CS Mioveni C
21.10.2019 FC Argeș Pitești
18:00
SSC Farul Constanţa   C


1. CS Mioveni 27
2. Turris Oltul Turnu-Măgurele 26
3. UTA Arad 23
4. Metaloglobus București 22
5. Viitorul Târgu-Jiu 21
6. Petrolul Ploiești 21
7. Gloria Buzău 20
8. Rapid București 20
9. SSC Farul Constanţa 18
10. AFK Csíkszereda 18
11. FC Argeș Pitești 16
12. Ripensia Timișoara 16
13. Concordia Chiajna 16
14. Dunărea Călărași 15
15. CSM Reșița 15
16. ASU Poli Timişoara 13
17. Universitatea Cluj 12
18. Pandurii Târgu-Jiu 7
19. Daco-Getica București 6
20. Sportul Snagov 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
18.10.2019 CSM Bacău FC Ozana Târgu-Neamţ C
19.10.2019 CSU Galați Aerostar Bacău C
19.10.2019 Foresta Suceava CSM Pașcani C
19.10.2019 Huşana Huşi CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
19.10.2019 Şomuz Fălticeni FC Botoşani II C
19.10.2019 Bucovina Rădăuți CSM Foșcani C
19.10.2019 Sporting Liești Știința Miroslava C
19.10.2019 KSE Târgu-Secuiesc Oțelul Galați C


1. Aerostar Bacău 27
2. Oțelul Galați 22
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 21
4. Bucovina Rădăuți 19
5. Foresta Suceava 17
6. CSM Foșcani 15
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 14
8. Știința Miroslava 14
9. FC Botoşani II 11
10. Şomuz Fălticeni 9
11. Sporting Liești 8
12. Huşana Huşi 7
13. CSU Galați 6
14. CSM Bacău 6
15. KSE Târgu-Secuiesc 5
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
18.10.2019 Înainte Modelu Recolta Gheorghe Doja C
19.10.2019 Mostiştea Ulmu CS Tunari C
19.10.2019 Poseidon Limanu 2 Mai Fotbal Club FCSB II C
19.10.2019 SC Popeşti Leordeni Metalul Buzău C
19.10.2019 CS Făurei Viitorul Ianca C
19.10.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Dacia Unirea Brăila C
19.10.2019 Unirea Slobozia CSM Medgidia C
19.10.2019 CS Afumați Agricola Borcea C


1. Unirea Slobozia 21
2. CS Afumați 20
3. Mostiştea Ulmu 20
4. Înainte Modelu 20
5. Metalul Buzău 17
6. CS Tunari 17
7. Viitorul Ianca 15
8. SC Popeşti Leordeni 14
9. CSM Medgidia 11
10. Poseidon Limanu 2 Mai 10
11. Fotbal Club FCSB II 9
12. CS Făurei 7
13. Dacia Unirea Brăila 7
14. Agricola Borcea 5
15. Axiopolis Sport Cernavodă 5
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
18.10.2019 CSM Slatina Progresul Spartac București C
18.10.2019 Flacăra Moreni Vediţa Coloneşti C
18.10.2019 FC Voluntari II CS Blejoi C
18.10.2019 CS Universitatea Craiova II FC Pucioasa C
18.10.2019 CS Balotești FC Brașov C
18.10.2019 Unirea Bascov CSM Alexandria C
19.10.2019 Olimpic Cetate Râşnov Astra Giurgiu II C
19.10.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Tractorul Cetate C


1. Flacăra Moreni 19
2. CSM Slatina 18
3. Progresul Spartac București 18
4. CS Universitatea Craiova II 18
5. CSM Alexandria 16
6. Vediţa Coloneşti 14
7. FC Voluntari II 13
8. Unirea Bascov 12
9. CS Blejoi 12
10. Olimpic Cetate Râşnov 11
11. CS Balotești 10
12. FC Brașov 9
13. Tractorul Cetate 9
14. Astra Giurgiu II 8
15. Sporting Roșiori-de-Vede 7
16. FC Pucioasa 5
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
18.10.2019 Șoimii Lipova Comunal Dumbrăviţa C
18.10.2019 ACSO Filiaşi Fortuna Becicherecu-Mic C
19.10.2019 Viitorul Dăeşti ACS Poli Timișoara C
19.10.2019 CS Național Sebiș CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
19.10.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti Progresul Pecica C
19.10.2019 Universitatea Craiova Crișul Chișineu-Criș C
19.10.2019 Flacăra Horezu Cetate Deva C
19.10.2019 CS Hunedoara
15:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C


1. Universitatea Craiova 25
2. Flacăra Horezu 17
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 15
4. Fortuna Becicherecu-Mic 15
5. Viitorul Dăeşti 15
6. Progresul Pecica 15
7. Crișul Chișineu-Criș 14
8. Comunal Dumbrăviţa 13
9. Șoimii Lipova 12
10. CS Hunedoara 12
11. ACSO Filiaşi 11
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 8
13. CS Național Sebiș 8
14. Cetate Deva 8
15. ACS Poli Timișoara 7
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 2
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
18.10.2019 CS Sânmartin Unirea Dej C
18.10.2019 CFR 1907 Cluj II Avântul Reghin C
18.10.2019 Arieșul Turda Gloria Bistrița C
19.10.2019 ACS Comuna Recea Viitorul Şelimbăr C
19.10.2019 Metalurgistul Cugir SCM Zalău C
19.10.2019 Minaur Baia-Mare Unirea Alba-Iulia C
19.10.2019 Industria Galda de Jos Sănătatea Cluj C
19.10.2019 Luceafărul Oradea AFC Odorheiu-Secuiesc C


1. Luceafărul Oradea 21
2. ACS Comuna Recea 21
3. CS Sânmartin 16
4. Viitorul Şelimbăr 14
5. Minaur Baia-Mare 14
6. Arieșul Turda 13
7. CFR 1907 Cluj II 12
8. Sănătatea Cluj 12
9. Gloria Bistrița 12
10. Avântul Reghin 11
11. Metalurgistul Cugir 10
12. Unirea Dej 10
13. Unirea Alba-Iulia 9
14. SCM Zalău 8
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 7
16. Industria Galda de Jos 4
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017