Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


statistici fotbal


Spania: Primera División 03.11.2019 - 00:13

Spania: Primera Division - Etapa 12

Spania: Primera Division - Etapa 12
Spania: Primera Division - Etapa 12


Sambata 02 noiembrie 2019

02.11.2019, 14:00
Espanyol - Valencia 1-2
Au marcat:
1-0 Marc Roca (31 penalty), 1-1 Daniel Parejo (69), 1-2 Maxi Gómez (80)

02.11.2019, 17:00
Levante - Barcelona 3-1
Au marcat:
0-1 Lionel Messi (38 penalty), 1-1 Campaña (61), 2-1 Borja Mayoral (63), 3-1 Nemanja Radoja (68)

02.11.2019, 19:30
Sevilla - Atletico Madrid 1-1
Au marcat:
1-0 Franco Vazquez (28), 1-1 Álvaro Morata (60)

Duminica 03 noiembrie 2019

03.11.2019, 13:00
Valladolid - Mallorca 3-0
Au marcat:
1-0 Joaquin Fernandez (40), 2-0 Enes Unal (50 penalty), 3-0 Sandro Ramírez (90+4)

03.11.2019, 15:00
Villarreal - Athletic Bilbao 0-0
Au marcat:-

03.11.2019, 17:00
Osasuna - Alavés 4-2
Au marcat:
1-0 Rubén García (20), 2-0 Ezequiel Ávila (26), 2-1 Víctor Laguardia (27), 3-1 Roberto Torres (45+6), 3-2 Lucas Pérez (51 penalty), 4-2 Juan Villar (55 penalty)

03.11.2019, 19:30
Celta Vigo - Getafe 0-1
A marcat:
0-1 Kenedy (36)

03.11.2019, 19:30
Leganes - Eibar 1-2
Au marcat:
1-0 Youssef En Nesyri (6), 1-1 Charles Dias (17), 1-2 Kike García (84)

03.11.2019, 22:00
Granada - Real Sociedad 1-2
Au marcat:
0-1 Cristian Portugués (21), 1-1 Alvaro Vadillo (36), 1-2 Cristian Portugués (89)

Clasament Primera Division

Etapa urmatoare (08.11.2019 - 10.11.2019)

Real Sociedad 22 : 00 Leganes 
Alavés - Valladolid 
Valencia - Granada 
Eibar - Real Madrid 
Barcelona - Celta Vigo 
Mallorca - Villarreal 
Athletic Bilbao - Levante 
Atletico Madrid - Espanyol 
Getafe - Osasuna 
Betis - Sevilla

 









» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania: Primera Division - Etapa 13

Spania: Primera Division - Etapa 13 Vineri 08 noiembrie 2019 08.11.2019, 22:00 Real Sociedad - Leganes 1-1 Au marcat: 1-0 Mikel Merino (63), 1-1 Y. En-Nesyri (78) Sambata 09 noiembrie...

Spania: Primera Division - Etapa 11

Spania: Primera Division - Etapa 11 Marti 29 octombrie 2019 29.10.2019, 20:00 Alavés - Atletico Madrid 1-1 Au marcat: 0-1 Álvaro Morata (70), 1-1 Lucas Pérez (83) 29.10.2019, 22:15...

Spania: Primera Division - Etapa 10

Spania: Primera Division - Etapa 10 Vineri 25 octombrie 2019 25.10.2019, 22:00 Villarreal - Alavés 4-1 Au marcat: 1-0 Karl Toko Ekambi (13), 1-1 Lucas Pérez (50), 2-1 Karl Toko Ekambi...

Spania: Primera Division - Etapa 9

Spania: Primera Division - Etapa 9 Vineri 18 octombrie 2019 18.10.2019, 22:00 Granada - Osasuna 1-0 A marcat: 1-0 Domingos Duarte (38) Sambata 19 octombrie 2019 19.10.2019, 14:00...

Spania: Primera Division - Etapa 8

Spania: Primera Division - Etapa 8 Vineri 04 octombrie 2019 04.10.2019, 22:00 Betis - Eibar 1-1 Au marcat: 0-1 Fabián Orellana (34 penalty), 1-1 Loren Morón (68) Sambata 05 octombrie...

Spania: Primera Division - Etapa 7

Spania: Primera Division - Etapa 7 Vineri 27 septembrie 2019 27.09.2019, 22:00 Villarreal - Betis Sevilla 5-1 Au marcat: 1-0 Karl Toko Ekambi (39), 1-1 Emerson (48), 2-1 Santi Cazorla (68...

Spania: Primera Division - Etapa 6

Spania: Primera Division - Etapa 6 Marti 24 septembrie 2019 24.09.2019, 20:00 Valladolid - Granada 1-1 Au marcat: 1-0 Óscar Plano (12), 1-1 Carlos Fernández (42) 24.09.2019, 21:00...

Spania: Primera Division - Etapa 5

Spania: Primera Division - Etapa 5 Vineri 20 septembrie 2019 20.09.2019, 22:00 Osasuna - Betis 0-0 Au marcat: - Sambata 21 septembrie 2019 21.09.2019, 14:00 Villarreal - Valladolid...

Spania: Primera Division - Etapa 4

Spania: Primera Division - Etapa 4 Vineri 13 septembrie 2019 13.09.2019, 22:00 Mallorca - Athletic Bilbao 0-0 Au marcat: - Sambata 14 septembrie 2019 14.09.2019, 14:00 Real Madrid - Levante...

Spania: Primera Division - Etapa 8

Spania: Primera Division - Etapa 8 Vineri 04 octombrie 2019 04.10.2019, 22:00 Betis - Eibar 1-1 Au marcat: 0-1 Fabián Orellana (34 penalty), 1-1 Loren Morón (68)...

Spania:Primera Division - Etapa 3

 Spania:Primera Division - Etapa 3   Vineri 30 august 2019   30.08.2019, 21 : 00  Sevilla - Celta Vigo 1-1 Au marcat:1-0 Franco Vázquez (81), 1-1 Denis Suárez (84)   30.08.2019,...




Top News

-Preliminariile CE 2020: Spania - România 5-0

-Remember: România - Grecia 1969

-Preliminariile Campionatului European 2020: România - Suedia 0-2

-Remember: România - Danemarca 1989

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Finlanda 4-1

-Remember: Romania - Slovacia 1994

-Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alin Chibulcutean
România
41 ani

Anıl Dilaver
Turcia
29 ani

Bertrand Ngapounou
Camerun
37 ani

Claudio Husaín
Argentina
45 ani

Dele Aiyenugba
Nigeria
36 ani

Dušan Tadić
Serbia
31 ani

Eduardo Vargas
Chile
30 ani

Fabio Galante
Italia
46 ani

Gideon Ejibitimi
Nigeria
38 ani

Grant Hanley
Scoția
28 ani

İbrahim Toraman
Turcia
38 ani

Ionuț Botezatu
România
38 ani

Manu Molina
Spania
28 ani

Miloš Hrstić
Yugoslavia
64 ani

OSASUNA PAMPLONA
Spania
99 ani

Özer Hurmacı
Turcia
33 ani

Skander Souayah
Tunisia
47 ani

Tom Overtoom
Olanda
29 ani

Valdet Rama
Kosovo
32 ani

Valentin Stănescu
România
97 ani

VITÓRIA SETÚBAL
Portugalia
109 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
08.11.2019 Astra Giurgiu FC Voluntari C
08.11.2019 FC Hermannstadt FC Viitorul C
09.11.2019 Academica Clinceni CSM Politehnica Iaşi C
09.11.2019 Chindia Târgoviște Universitatea Craiova C
09.11.2019 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C
10.11.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaş C
10.11.2019 Dinamo București CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 31
2. FC Viitorul 29
3. Astra Giurgiu 28
4. Universitatea Craiova 28
5. Fotbal Club FCSB 27
6. Gaz Metan Mediaş 26
7. FC Botoșani 22
8. CSM Politehnica Iaşi 21
9. Dinamo București 21
10. Chindia Târgoviște 17
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 16
12. Academica Clinceni 14
13. FC Hermannstadt 14
14. FC Voluntari 7
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
15.11.2019 SSC Farul Constanţa
-
Daco-Getica București ANULAT C
16.11.2019 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
16.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu AFK Csíkszereda C
16.11.2019 Gloria Buzău Dunărea Călărași C
16.11.2019 Rapid București Pandurii Târgu-Jiu C
16.11.2019 ASU Poli Timişoara Sportul Snagov C
17.11.2019 Concordia Chiajna CS Mioveni C
17.11.2019 FC Argeș Pitești Petrolul Ploiești C
17.11.2019 Metaloglobus București UTA Arad C
17.11.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 32
2. CS Mioveni 31
3. Petrolul Ploiești 29
4. Turris Oltul Turnu-Măgurele 28
5. Rapid București 28
6. Metaloglobus București 27
7. FC Argeș Pitești 26
8. SSC Farul Constanţa 25
9. ASU Poli Timişoara 24
10. Gloria Buzău 23
11. Viitorul Târgu-Jiu 22
12. AFK Csíkszereda 22
13. Ripensia Timișoara 22
14. Universitatea Cluj 21
15. Concordia Chiajna 20
16. Dunărea Călărași 19
17. CSM Reșița 16
18. Sportul Snagov 8
19. Pandurii Târgu-Jiu 7
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
15.11.2019 CSM Bacău Foresta Suceava C
16.11.2019 Huşana Huşi Aerostar Bacău C
16.11.2019 Şomuz Fălticeni CSU Galați C
16.11.2019 Bucovina Rădăuți CSM Pașcani C
16.11.2019 Sporting Liești CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
16.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc FC Ozana Târgu-Neamţ C
16.11.2019 Oțelul Galați FC Botoşani II C
16.11.2019 Știința Miroslava CSM Foșcani C


1. Aerostar Bacău 36
2. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 29
3. Foresta Suceava 29
4. Bucovina Rădăuți 28
5. Oțelul Galați 26
6. CSM Foșcani 21
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 20
8. Știința Miroslava 20
9. FC Botoşani II 16
10. Şomuz Fălticeni 14
11. Huşana Huşi 13
12. KSE Târgu-Secuiesc 11
13. CSU Galați 10
14. Sporting Liești 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
15.11.2019 Înainte Modelu CS Tunari C
15.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Fotbal Club FCSB II C
16.11.2019 SC Popeşti Leordeni Poseidon Limanu 2 Mai C
16.11.2019 CS Făurei Mostiştea Ulmu C
16.11.2019 Unirea Slobozia Recolta Gheorghe Doja C
16.11.2019 CS Afumați Metalul Buzău C
16.11.2019 Agricola Borcea Viitorul Ianca C
16.11.2019 CSM Medgidia Dacia Unirea Brăila C


1. Unirea Slobozia 33
2. CS Afumați 30
3. Mostiştea Ulmu 30
4. CS Tunari 27
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 21
7. Metalul Buzău 20
8. Viitorul Ianca 19
9. CS Făurei 17
10. Agricola Borcea 14
11. CSM Medgidia 12
12. Poseidon Limanu 2 Mai 11
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
15.11.2019 FC Voluntari II Progresul Spartac București C
15.11.2019 CS Universitatea Craiova II Flacăra Moreni C
15.11.2019 CS Balotești CSM Slatina C
15.11.2019 Unirea Bascov Vediţa Coloneşti C
15.11.2019 Astra Giurgiu II CSM Alexandria C
16.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Blejoi C
16.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede FC Pucioasa C
16.11.2019 Tractorul Cetate FC Brașov C


1. Progresul Spartac București 28
2. CSM Slatina 28
3. CS Universitatea Craiova II 24
4. Unirea Bascov 22
5. CSM Alexandria 22
6. Olimpic Cetate Râşnov 21
7. Flacăra Moreni 21
8. Vediţa Coloneşti 20
9. CS Blejoi 16
10. FC Brașov 16
11. FC Voluntari II 15
12. Astra Giurgiu II 13
13. FC Pucioasa 12
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 8
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
15.11.2019 Șoimii Lipova ACS Poli Timișoara C
15.11.2019 Universitatea Craiova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
15.11.2019 Flacăra Horezu Comunal Dumbrăviţa C
15.11.2019 Cetate Deva Crișul Chișineu-Criș C
16.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti CS Național Sebiș C
16.11.2019 ACSO Filiaşi Viitorul Dăeşti C
16.11.2019 CS Hunedoara Progresul Pecica C
16.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 35
2. Progresul Pecica 25
3. Șoimii Lipova 22
4. Crișul Chișineu-Criș 22
5. Flacăra Horezu 20
6. Comunal Dumbrăviţa 19
7. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 19
8. Fortuna Becicherecu-Mic 19
9. Viitorul Dăeşti 19
10. CS Hunedoara 16
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 15
12. CS Național Sebiș 14
13. Cetate Deva 13
14. ACSO Filiaşi 12
15. ACS Poli Timișoara 8
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
15.11.2019 Arieșul Turda Unirea Dej C
15.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc SCM Zalău C
15.11.2019 Sănătatea Cluj Unirea Alba-Iulia C
16.11.2019 ACS Comuna Recea CFR 1907 Cluj II C
16.11.2019 Metalurgistul Cugir CS Sânmartin C
16.11.2019 Minaur Baia-Mare Avântul Reghin C
16.11.2019 Industria Galda de Jos Gloria Bistrița C
16.11.2019 Luceafărul Oradea Viitorul Şelimbăr C


1. ACS Comuna Recea 30
2. Luceafărul Oradea 26
3. Minaur Baia-Mare 24
4. Arieșul Turda 21
5. Metalurgistul Cugir 20
6. Sănătatea Cluj 19
7. CS Sânmartin 19
8. Viitorul Şelimbăr 19
9. Gloria Bistrița 18
10. Unirea Dej 17
11. CFR 1907 Cluj II 15
12. Avântul Reghin 13
13. Unirea Alba-Iulia 12
14. SCM Zalău 12
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017