Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Spania: Primera División 09.11.2019 - 00:15

Spania: Primera Division - Etapa 13

Spania: Primera Division - Etapa 13


Vineri 08 noiembrie 2019

08.11.2019, 22:00
Real Sociedad - Leganes 1-1
Au marcat: 1-0 Mikel Merino (63), 1-1 Y. En-Nesyri (78)

Sambata 09 noiembrie 2019

09.11.2019, 14:00
Alavés - Valladolid 3-0
Au marcat:
1-0 Joselu (26), 2-0 Tomás Pina (32), 3-0 Lucas Pérez (75 penalty)

09.11.2019, 17:00
Valencia - Granada 2-0
Au marcat:
1-0 Daniel Wass (74), 2-0 Ferran Torres (90+7)

09.11.2019, 19:30
Eibar - Real Madrid 0-4
Au marcat:
0-1 Karim Benzema (17), 0-2 Sergio Ramos (20 penalty), 0-3 Karim Benzema (29 penalty), 0-4 Federico Valverde (62)

09.11.2019, 22:00
Barcelona - Celta Vigo 4-1
Au marcat:
1-0 Lionel Messi (23 penalty), 1-1 Lucas Oalaza (42), 2-1 Lionel Messi (45+1), 3-1 Lionel Messi (48), 4-1 Sergio Busquets (85)

Duminica 10 noeimbrie 2019

10.11.2019, 13:00
Mallorca - Villarreal 3-1
Au marcat:
1-0 Lago Júnior (13 penalty), 2-0 Dani Rodriguez (24 penalty), 2-1 Santi Cazorla (49 penalty), 3-1 Takefusa Kubo (53)

10.11.2019, 15:00
Athletic Bilbao - Levante 2-1
Au marcat:
0-1 Sergio Postigo (45+2), 1-1 Iker Muniain (57), 2-1 Ander Capa (88)

10.11.2019, 17:00
Atletico Madrid - Espanyol 3-1
Au marcat:
0-1 Sergi Darder (39), 1-1 Ángel Correa (45+1), 2-1 Álvaro Morata (58), 3-1 Koke (90+1)

10.11.2019, 19:30
Getafe - Osasuna 0-0
Au marcat: -


10.11.2019, 22:00
Betis - Sevilla 1-2
Au marcat:
0-1 Lucas Ocampos (13), 1-1 Loren Morón (45), 1-2 Luuk de Jong (56)

Clasament Primera Division
Etapa urmatoare (22.11.2019 - 24.11.2019)
Levante - Mallorca
Leganes - Barcelona
Betis - Valencia
Granada - Atletico Madrid
Real Madrid - Real Sociedad
Espanyol - Getafe
Osasuna - Athletic Bilbao
Eibar - Alavés
Villarreal - Celta Vigo
Valladolid - Sevilla








» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania: Primera Division - Etapa 25

Spania: Primera Division - Etapa 25 Vineri 21 februarie 2020 21.02.2020, 22:00 Real Betis - Real Mallorca 3-3 Au marcat: 0-1 Cucho Hernández (16), 1-1 Sergio Canales (19 penalty), 1-2 Ante...

Spania: Primera Division - Etapa 24

Spania: Primera Division - Etapa 24 Vineri 14 februarie 2020 14.02.2020, 22:00 Valencia CF - Atlético Madrid 2-2 Au marcat: 0-1 Marcos Llorente (15), 1-1 Gabriel Paulista (40), 1-2 Thomas...

Spania: Primera Division - Etapa 23

Spania: Primera Division - Etapa 23 Vineri 07 februarie 2020 07.02.2020, 22:00 Deportivo Alavés - SD Eibar 2-1 Au marcat: 1-0 Lucas Pérez (46), 2-0 Oliver Burke (66), 2-1 Fabian Orellana...

Spania: Primera Division - Etapa 22

Spania: Primera Division - Etapa 22 Sambata 01 februarie 2020 01.02.2020, 14:00 Granada - Espanyol 2-1 Au marcat: 0-1 Raul de Tomas (27 penalty), 1-1 Darwin Machís (38), 2-1 Carlos...

Spania: Primera Division - Etapa 21

Spania: Primera Division - Etapa 21 Vineri 24 ianuarie 2020 24.01.2020, 22:00 Osasuna - Levante 2-0 Au marcat: 1-0 Rubén García (81 penalty), 2-0 Iñigo...

Spania: Primera Division - Etapa 20

Spania: Primera Division - Etapa 20 Vineri 17 ianuarie 2020 17.01.2020, 22:00 Leganes - Getafe 0-3 Au marcat: 0-1 Leandro Cabrera (12), 0-2 Allan-Roméo Nyom (21), 0-3 Jaime Mata (33)...

Spania: Primera Division - Etapa 19

Spania: Primera Division - Etapa 19 Vineri 03 ianuarie 2019 03.01.2020, 20:00 Valladolid - Leganes 2-2 AU marcat: 0-1 Martin Braithwaite (4), 1-1 Enes Ünal (8), 1-2 Roque Mesa (13), 2-2...

Spania: Primera Division - Etapa 18

Spania: Primera Division - Etapa 18 Vineri 20 decembrie 2019 20.12.2019, 22:00 Eibar - Granada 3-0 Au marcat: 1-0 Sergi Enrich (21), 2-0 Kike (26), 3-0 Inui (87) Sambata 21 decembrie...

Spania: Primera Division - Etapa 17

Spania: Primera Division - Etapa 17 Vineri 13 decembrie 2019 13.12.2019, 22:00 Alavés - Leganes 1-1 Au marcat: 0-1 Martin Braithwaite (44), 1-1 Joselu (81) Sambata 14 decembrie 2019...

Spania: Primera Division - Etapa 16

Spania: Primera Division - Etapa 16 Vineri 06 decembrie 2019 06.12.2019, 22:00 Villarreal - Atletico Madrid Au marcat: Sambata 07 decembrie 2019 07.12.2019, 14:00 Real Madrid -...

Spania: Primera Division - Etapa 15

Spania: Primera Division - Etapa 15 Vineri 29 noiembrie 2019 29.11.2019, 22:00 Celta Vigo - Valladolid 0-0 Au marcat: - Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 14:00 Alavés - Real...




Top News

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-Dinamo Bucuresti in 1985-86

-Anglia: Premier League - Etapa 27

-Franta: Ligue 1 - Etapa 26

-Spania: Primera Division - Etapa 25

-Italia: Serie A - Etapa 25

-Germania: Bundesliga - Etapa 23




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Anatoliy Banishevskiy
URSS
74 ani

André Strappe
Franța
92 ani

Andrei Țepeș
România
29 ani

Ayhan Akman
Turcia
43 ani

Cédric Makiadi
RD Congo
36 ani

Cillian Sheridan
Irlanda
31 ani

Daniele Ficagna
Italia
39 ani

Davide Marchini
Italia
39 ani

Gareth Barry
Anglia
39 ani

Hassen Gabsi
Tunisia
46 ani

Hendry Thomas
Honduras
35 ani

Hrvoje Spahija
Croaţia
32 ani

Ivo Knoflíček
Cehoslovacia
58 ani

Joe-Max Moore
SUA
49 ani

K SINT-TRUIDEN VV
Belgia
96 ani

Károly Csapó
Ungaria
68 ani

Kévin Rimane
Franţa
29 ani

Kyr. Papadopoulos
Grecia
28 ani

Lavi Hrib
România
47 ani

Liviu Ganea
România
32 ani

M i d o
Egipt
37 ani

Mihai Vintilă
România
31 ani

Nicolás Gaitán
Argentina
32 ani

Pedro Monzón
Argentina
58 ani

Rostislav Vojáček
Cehoslovacia
71 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul
16:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş
16:30
Dinamo București Telekom Sport 1 C
23.02.2020 Astra Giurgiu
16:30
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
23.02.2020 Universitatea Craiova
20:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
24.02.2020 FC Botoșani
20:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Universitatea Craiova 46
3. Fotbal Club FCSB 44
4. FC Botoșani 42
5. Astra Giurgiu 41
6. Gaz Metan Mediaş 40
7. FC Viitorul 39
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 32
10. Chindia Târgoviște 25
11. FC Hermannstadt 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 21
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
21.02.2020 Daco-Getica București
-
ASU Poli Timişoara ANULAT C
21.02.2020 Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C
22.02.2020 SSC Farul Constanţa Concordia Chiajna C
22.02.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
22.02.2020 Sportul Snagov Gloria Buzău C
22.02.2020 Ripensia Timișoara Metaloglobus București C
22.02.2020 Petrolul Ploiești Dunărea Călărași C
22.02.2020 Pandurii Târgu-Jiu CSM Reșița C
24.02.2020 AFK Csíkszereda
17:30
UTA Arad   C
25.02.2020 Rapid București
19:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 34
5. Petrolul Ploiești 34
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
7. SSC Farul Constanţa 32
8. ASU Poli Timişoara 31
9. Gloria Buzău 31
10. Metaloglobus București 31
11. Viitorul Târgu-Jiu 30
12. Dunărea Călărași 27
13. Ripensia Timișoara 27
14. Universitatea Cluj 25
15. AFK Csíkszereda 24
16. CSM Reșița 21
17. Concordia Chiajna 21
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017