Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Spania: Primera División 01.02.2020 - 01:14

Spania: Primera Division - Etapa 22

Spania: Primera Division - Etapa 22
Spania: Primera Division - Etapa 22


Sambata 01 februarie 2020

01.02.2020, 14:00
Granada - Espanyol 2-1
Au marcat:
0-1 Raul de Tomas (27 penalty), 1-1 Darwin Machís (38), 2-1 Carlos Fernandez (46)

01.02.2020, 17:00
Real Madrid - Atletico Madrid 1-0
A marcat:
1-0 Karim Benzema (56)

01.02.2020, 19:30
Mallorca - Valladolid 0-1
A marcat:
0-1 Enes Ünal (56)

01.02.2020, 22:00
Valencia - Celta Vigo 1-0
A marcat:
1-0 Carlos Soler (77)

Duminica 02 februarie 2020

02.02.2020, 13:00
Leganes - Real Sociedad 2-1
Au marcat:
0-1 Alexander Isak (21), 1-1 Kenneth Omeruo (49), 2-1 Óscar Rodriguez (90+4)

02.02.2020, 15:00
Eibar - Betis 1-1
Au marcat:
0-1 Fekir (8), 1-1 Orellana (16 penalty)

02.02.2020, 17:00
Athletic Bilbao - Getafe 0-2
Au marcat:
0-1 Damián Suárez (36), 0-2 Jaime Mata (50)

02.02.2020, 19:30
Sevilla - Alavés 1-1
Au marcat:
0-1 Mato Joselu (70), 1-1 Lucas Ocampos (77 penalty)

02.02.2020, 19:30
Villarreal - Osasuna 3-1
Au marcat:
1-0 Paco Alcacer (45+1), 1-1 Aridane Hernández (48), 2-1 Ruben Pena (54), 3-1 Santi Cazorla (59 penalty)

02.02.2020, 22:00
Barcelona - Levante 2-1
Au marcat:
1-0 Anssumane Fati (30), 2-0 Anssumane Fati (32), 2-1 Rubén Rochina (90)

Clasament Primera Division
Etapa urmatoare (07.02.2020 - 09.02.2020)
Alavés - Eibar 
Levante - Leganes 
Getafe - Valencia 
Valladolid 1- Villarreal 
Atletico Madrid - Granada 
Espanyol - Mallorca 
Real Sociedad - Athletic Bilbao 
Osasuna - Real Madrid 
Celta Vigo - Sevilla 
Betis - Barcelona








» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania: Primera Division - Etapa 28

Spania: Primera Division - Etapa 28 15.03.2020 Athletic Bilbao - Atletico Madrid  anulat 15.03.2020 Celta Vigo - Villarreal  anulat 15.03.2020 Espanyol -...

Spania: Primera Division - Etapa 27

Spania: Primera Division - Etapa 27 Vineri 06 martie 2020 06.03.2020, 22:00 Deportivo Alavés - Valencia CF 1-1 Au marcat: 0-1 Dani Parejo (34), 1-1 Édgar Méndez (73) Sambata 07 martie...

Spania: Primera Division - Etapa 26

Spania: Primera Division - Etapa 26 Vineri 28 februarie 2020 28.02.2020, 22:00 Real Sociedad - Real Valladolid 1-0 A marcat: 1-0 Adnan Januzaj (60) Sambata 29 februarie 2020...

Spania: Primera Division - Etapa 25

Spania: Primera Division - Etapa 25 Vineri 21 februarie 2020 21.02.2020, 22:00 Real Betis - Real Mallorca 3-3 Au marcat: 0-1 Cucho Hernández (16), 1-1 Sergio Canales (19 penalty), 1-2 Ante...

Spania: Primera Division - Etapa 24

Spania: Primera Division - Etapa 24 Vineri 14 februarie 2020 14.02.2020, 22:00 Valencia CF - Atlético Madrid 2-2 Au marcat: 0-1 Marcos Llorente (15), 1-1 Gabriel Paulista (40), 1-2 Thomas...

Spania: Primera Division - Etapa 23

Spania: Primera Division - Etapa 23 Vineri 07 februarie 2020 07.02.2020, 22:00 Deportivo Alavés - SD Eibar 2-1 Au marcat: 1-0 Lucas Pérez (46), 2-0 Oliver Burke (66), 2-1 Fabian Orellana...

Spania: Primera Division - Etapa 21

Spania: Primera Division - Etapa 21 Vineri 24 ianuarie 2020 24.01.2020, 22:00 Osasuna - Levante 2-0 Au marcat: 1-0 Rubén García (81 penalty), 2-0 Iñigo...

Spania: Primera Division - Etapa 20

Spania: Primera Division - Etapa 20 Vineri 17 ianuarie 2020 17.01.2020, 22:00 Leganes - Getafe 0-3 Au marcat: 0-1 Leandro Cabrera (12), 0-2 Allan-Roméo Nyom (21), 0-3 Jaime Mata (33)...

Spania: Primera Division - Etapa 19

Spania: Primera Division - Etapa 19 Vineri 03 ianuarie 2019 03.01.2020, 20:00 Valladolid - Leganes 2-2 AU marcat: 0-1 Martin Braithwaite (4), 1-1 Enes Ünal (8), 1-2 Roque Mesa (13), 2-2...

Spania: Primera Division - Etapa 18

Spania: Primera Division - Etapa 18 Vineri 20 decembrie 2019 20.12.2019, 22:00 Eibar - Granada 3-0 Au marcat: 1-0 Sergi Enrich (21), 2-0 Kike (26), 3-0 Inui (87) Sambata 21 decembrie...

Spania: Primera Division - Etapa 17

Spania: Primera Division - Etapa 17 Vineri 13 decembrie 2019 13.12.2019, 22:00 Alavés - Leganes 1-1 Au marcat: 0-1 Martin Braithwaite (44), 1-1 Joselu (81) Sambata 14 decembrie 2019...




Top News

-COVID-19 a diminuat salariile jucătorilor de la FCSB

-Dinamo Bucuresti in 2009-10

-Dinamo Bucuresti in 2008-09

-Dinamo Bucuresti in 2007-08

-Dinamo Bucuresti in 2006-07

-Dinamo Bucuresti in 2005-06

-Dinamo Bucuresti in 2004-05




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Albert Streit
Germania
40 ani

B 36 TÓRSHAVN
Insulele Feroe
84 ani

Christopher Samba
Congo
36 ani

Cristian Porav
România
43 ani

Dănuț Coman
România
41 ani

Denílson Custódio
Brazilia
77 ani

Earnest Stewart
SUA
51 ani

Florin Bejan
România
29 ani

Gabriel Boldici
România
63 ani

Habib Bellaïd
Algeria
34 ani

Igor De Lima
Brazilia
40 ani

Iván Helguera
Spania
45 ani

Juan Luis Cortijo
Spania
34 ani

Luca Marrone
Italia
30 ani

Luis Cubilla
Uruguay
80 ani

Mensur Mujdža
Bosnia
36 ani

Mihai Nicorec
România
34 ani

Nikola Petković
Serbia
34 ani

Noh Jung-Yoon
Coreea de Sud
49 ani

Raffael
Brazilia
35 ani

Rareș Lazăr
România
21 ani

REAL ZARAGOZA
Spania
88 ani

Stefano Ferrario
Italia
35 ani

Stefano Sorrentino
Italia
41 ani

Stelian Nicoliţă
România
31 ani

Steve Bull
Anglia
55 ani

Steve Mandanda
Franța
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017