Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 07.06.2020 - 12:42

Primele meciuri amicale jucate după întrerupearea Ligii 1 cauzată de pandemia de coronavirus

Primul meciuri amicale jucate după întrerupearea Ligii 1 cauzată de pandemia de coronavirus
Liga 1 a fost întreruptă timp de 13 săptămâni şi 4 zile, din cauza pandemiei de coronavirus. Pe 16 martie, o dată cu decretarea stării de urgenţă, competiţiile fotbalistice de pe teritoriul României au fost întrerupte. Ultimele două partide din campionatul României s-au dispuat pe 9 martie, FC Voluntari - FC Hermannstadt 1-1 în play-out şi Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj 0-0, în play-off. Echipele din Liga 1 şi-au reluat activitatea pe 15 mai, când autorităţile statului au permis antrenamentele în grupuri restrânse, în condiţii de izolare. RomanianSoccer vă prezintă mai jos meciurile amicale ale echipelor din Liga 1, după o pauza cauzată de pandemia de coronavirus.
 
Universitatea Craiova - FC Viitorul 0-3
Au marcat: 0-1 Louis Munteanu (22), 0-2 Cosmin Bârnoi (39), 0-3 Louis Munteanu (41)
Cele două echipe au avut următoarele formule de start:
U Craiova: L. Popescu - Vlădoiu, Gardoş, Ćosić, Bancu - Qaka, Ivanov, A. Popescu - Gustavo, Niţu, Mihăilă. Rezerve: Marinescu, Vătăjelu, Mateiu, Baiaram şi Danciu.
FC Viitorul: Tordai – Dussaut, Dulca, P. Iacob, Căpuşă – V. Achim, Malcolm, Bârnoi – G. Ganea, L. Munteanu, C. Matei. Rezerve: Buzbuchi, Georgescu, Andronache, Buta, Chiţu, Dănuleasa, Grosu, N. Popescu, Grameni, Bodişteanu.
 
Sepsi Sfântu Gheorghe - Chindia Târgovişte 2-1
Au marcat: Anass Achahbar şi Lóránd Fülöp pentru "secui", respectiv Denis Dumitrașcu pentru dâmbovițeni
 
Fotbal Club FCSB - Academica Clinceni 2-3
Au marcat: 1-0 Florin Tănase (23), 1-1 Alexandru Buziuc (45+2), 2-1 Dennis Man (55), 2-2 Aristote N'Dongala (64), 2-3 Sofien Moussa (111)
Echipa de start FCSB-ului: A. Vlad - Ov. Popescu, Planić, Nedelcu, Panțâru - Oaidă, L. Filip, Olaru - Man, Fl. Tănase, Fl. Coman
 
Universitatea Craiova - FC Viitorul 2-1
Au marcat: 0-1 Rivaldinho (6), 1-1 Cristian Bărbuț (38), 2-1 Cristian Bărbuț (81)
U Craiova: Pigliacelli - Mitran, Bălaşa, Acka, Vătăjelu - Mateiu, Cicâldău, Nistor - Bărbuţ, A. Ivan, Baiaram. Rezerve: L. Popescu, Gardoş, Vlădoiu, Ivanov, Al. Popescu, Niţu, Danciu. Antrenor Cristiano Bergodi.
FC Viitorul: Căbuz - Boboc, Mladen, V. Ghiţă, Cr. Ganea - A. Ciobanu, Artean, Casap - G. Iancu, Rivaldinho, Pitu. Rezerve: Buzbuchi, Dănuleasa, Georgescu, Grosu, Andronache, N. Popescu, Buta, Grameni, Chţu, Bodişteanu. Antrenor Gheorghe Hagi.
 
FC Voluntari - Dinamo Bucureşti anulat
Jucătorii echipei Dinamo au refuzat să se prezinte la meciul amical de pe pe stadionul "Anghel Iordănescu", fiind nemulţumiţi că nu şi-au primit salariile de mai mult timp şi ameninţă că nu se vor prezenta nici la partidele din play-out.
 
Astra Giurgiu - Rapid Bucureşti 2-2
Au marcat: 1-0 Valentin Gheorghe (3), 1-1  Marian Drăghiceanu (45), 1-2  Marian Drăghiceanu (51), Kehinde Fatai (71)
 
CFR Cluj - FC Hermannstadt 2-1, într-un meci amical
Au marcat: 1-0 Mario Rondón (39), 2-0 Michaël Pereira (44), 2-1 Yazalde Gomes Pinto (60)
Echipa de start CFR-ului: Sandomierski - Cr. Manea, K. Boli, D. Ciobotariu, Cestor - Chipciu, Luís Aurélio, M. Pereira - Golofca, Rondón, Petrila⁣.
Echipa de start a lui Hermannstadt: Cristiano - Vodă, Vieira, I. Stoica, Opruţ - P. Petrescu, Romario Pires, Dâlbea, Cordea - Sântean, Ad. Bălan.
 
Dinamo Bucureşti - Rapid Bucureşti 1-0
A marcat: 1-0 Slavko Perović (59) 
Echipa de start a lui Dinamo: Straton - Kostrna, M. Popescu, R. Grigore, Sin - I. Şerban, I. Filip - Ahmed Bani, Montini, Sorescu - D. Popa.
Echipa de start a lui Rapid: M. Popa - I. Voicu, Al. Iacob, Mallo, Copaci - R. Lazăr, Djurić - G. Creţu, Alami, Drăghiceanu - Hlistei.

SorinARO







Sursa: SorinARO
Taguri: amical    Liga 1    coronavirus    Universitatea Craiova    FC Viitorul    Sepsi Sfântu Gheorghe    Chindia Târgovişte    FCSB    Academica Clinceni    Dinamo Bucureşti    FC Voluntari    Astra Giurgiu    Rapid Bucureşti    CFR Cluj    FC Hermannstadt   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori

Aşa cum era de aşteptat, Fotbal Club FCSB a învins-o pe FC Voluntari, însă nu la o diferenţă mare de goluri, ci la limită cu scorul de 2-1, în etapa a 18-a a Ligii 1. Meciul a avut loc pe

Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori

Dinamo Bucureşti a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă în Şoseaua Ştefan cel Mare cu Chindia Târgovişte, în etapa a 17-a a Ligii 1. Golul dâmboviţenilor a fost înscris de...

Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori

Gaz Metan Mediaş a debutat cu o victorie în primul meci disputat în 2021, învingând-o acasă cu scorul de 2-0 pe FC Voluntari, în etapa a 16-a a Ligii 1, prima din retur. După o primă...

Cristian Dumitru, ȋmprumutat la FC Argeş

FC Argeş Piteşti şi FCSB au ajuns la un acord pentru împrumutul fotbalistul Cristian Dumitru. Jucătorul în vârstă de 19 ani a fost cedat la Piteşti până la sfârşitul acestui sezon...

FC Argeş ȋncepe cantonamentul de la Mogoșoaia

FC Argeș Piteşti va începe luni perioada de pregătire centralizată din această iarnă. Echipa va pleca în această după-amiază în cantonament la Mogoșoaia,...

Jean Vlădoiu, manager general la FC Argeș, Mihăiță Ianovschi, antrenor!

FC Argeș are o nouă conducere administrativă și un nou staff tehnic. Fostul mare fotbalist alb-violet, Jean Vlădoiu, a fost numit în funcția de manager general al grupării din...

Liga 1 - Etapa 15: Rezultate şi marcatori

Gaz Metan Mediaş s-a impus cu scorul de 1-0 în meciul disputat pe teren propriu cu FC Viitorul, în etapa a 15-a din Liga 1. "Gaziştii" veneau după 4 înfrângeri consecutive, însă...

Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori

CFR Cluj a câştigat cu scorul de 2-0 meciul disputat la Bucureşti cu Dinamo, în etapa a 14-a a Ligii 1. Golurile "feroviarilor" au fost marcate în prima repriză de Gabriel Debeljuh...

Alexandru Greab: Să fim uniţi şi să ne dăruim pe teren!

Portarul Alexandru Greab este convins că FC Argeş poate ieşi impas dacă va reuşi să se impună în confruntările cu FC Hermannstadt şi Chindia Târgovişte, din ultimele...

Liga 1 - Etapa 13: Rezultate şi marcatori

Dinamo Bucureşti a câştigat cu scorul de 4-1 meciul disputat acasă cu CSM Politehnica Iaşi, în etapa a 13-a a Ligii 1. "Alb-albaştrii" au deschis scorul prin capverdianul Platini...

Europa League, Grupa A: Young Boys Berna - CFR Cluj 2-1

CFR Cluj nu a mai reuşit în acest sezon să se califice în şaisprezecimile de finală din Europa League, fiind învinsă pe stadionul "Wankdorf" cu...



Top News

-Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 19

-Spania - La Liga - Etapa 20

-Meciuri de top în week-end: Trei dueluri de neratat și ponturi la pariuri

-Spania - La Liga - Etapa 19

-Germania - Bundesliga - Etapa 17

-Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Alex Baumjohann
Germania
34 ani

Alexandru Dandea
România
33 ani

Andrei Dumitraș
România
33 ani

Arjen Robben
Olanda
37 ani

Bernard Diomède
Franța
47 ani

Birger Longueville
Belgia
30 ani

Brian Labone
Anglia
81 ani

Bruno Grigore
România
70 ani

Dragan Mrđa
Serbia
37 ani

Erich Obermayer
Austria
68 ani

Gheorghe Rohat
România
46 ani

Gustavo Morínigo
Paraguay
44 ani

Hamdi Marzouki
Tunisia
44 ani

Hugo Lopes
Portugalia
31 ani

Isaac Terrazas
Mexic
48 ani

Ivan Pecha
Slovacia
35 ani

James Chester
Anglia
32 ani

Jean Sony Alcenat
Haiti
35 ani

Kamil Biliński
Polonia
33 ani

Laurențiu Preda
România
39 ani

Maksym Imerekov
Ucraina
30 ani

Minja Popović
Serbia
38 ani

Moreno Torricelli
Italia
51 ani

Ovidiu Mordonu
România
51 ani

Paul Steiner
Germania
64 ani

Pedro Araya
Chile
79 ani

Rildo
Brazilia
79 ani

Rob Friend
Canada
40 ani

Rúben Bareño
Uruguay
77 ani

Rüdiger Schnuphase
RDG
67 ani

Rudolf Kotormány
România
110 ani

Valentin Ioviță
România
37 ani

Vlad Mitrea
România
20 ani

Werner Krămer
Germania
81 ani

Yannick Rymenants
Belgia
32 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2020-2021


Liga 1 2020-2021
22.01.2021 Chindia Târgoviște Academica Clinceni C
22.01.2021 Fotbal Club FCSB FC Voluntari C
23.01.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C
23.01.2021 FC UTA Arad FC Argeș Pitești C
23.01.2021 Universitatea Craiova
21:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C
24.01.2021 Gaz Metan Mediaş
18:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
24.01.2021 FC Botoșani
20:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C
25.01.2021 FC Hermannstadt
20:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 41
2. CFR 1907 Cluj 37
3. Universitatea Craiova 34
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 31
5. Chindia Târgoviște 27
6. Academica Clinceni 26
7. FC Viitorul 22
8. FC Botoșani 21
9. FC UTA Arad 21
10. Gaz Metan Mediaş 20
11. Dinamo București 19
12. FC Argeș Pitești 18
13. Astra Giurgiu 17
14. FC Hermannstadt 16
15. FC Voluntari 15
16. CSM Politehnica Iaşi 15
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
05.12.2020 Gloria Buzău Aerostar Bacău C
05.12.2020 Pandurii Târgu-Jiu Universitatea Craiova C
05.12.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele ACS Comuna Recea C
05.12.2020 Concordia Chiajna CSM Slatina C
05.12.2020 Farul Constanța AFK Csíkszereda C
05.12.2020 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
05.12.2020 Unirea Slobozia Petrolul Ploiești C
06.12.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
06.12.2020 ASU Poli Timişoara Rapid București C
08.12.2020 Universitatea Cluj Dunărea Călărași C


1. Universitatea Craiova 30
2. Viitorul Târgu-Jiu 26
3. Rapid București 26
4. Dunărea Călărași 24
5. ASU Poli Timişoara 24
6. Universitatea Cluj 23
7. Farul Constanța 23
8. Metaloglobus București 22
9. AFK Csíkszereda 22
10. Petrolul Ploiești 21
11. Gloria Buzău 21
12. CS Mioveni 21
13. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
14. CSM Reșița 18
15. Ripensia Timișoara 18
16. CSM Slatina 16
17. Concordia Chiajna 15
18. ACS Comuna Recea 15
19. Unirea Slobozia 15
20. Aerostar Bacău 9
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017