Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Spania: Primera División 22.06.2020 - 01:00

Spania - La Liga - Etapa 30

Spania - La Liga - Etapa 30
FC Barcelona a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat pe "Estadio Ramón Sánchez Pizjuán" cu FC Sevilla, în etapa a 30-a din La Liga. Catalanii au 65 de puncte în clasament şi un avans de 3 puncte faţă de Real Madrid, care va juca duminică la San Sebastián cu Real Sociedad. FC Sevilla a rămas pe locul al 3-lea, cu 52 puncte.
 
Vineri, 19 iunie 2020
 
19.06.2020, Ora: 20:30
Granada CF - Villarreal CF 0-1
A marcat: Gerard Moreno (11)
 
19.06.2020, Ora: 20:30
RCD Mallorca - CD Leganés 1-1
Au marcat: Salva Sevilla (9) - Óscar Rodríguez (87)
 
19.06.2020, Ora: 23:00
FC Sevilla - FC Barcelona 0-0
Au marcat: -
 
Sâmbătă, 20 iunie 2020
 
20.06.2020, Ora: 15:00
RCD Espanyol - Levante UD 1-3
Au marcat: David López (28) - Borja Mayoral (14), Enis Bardhi (66), Adrià Pedrosa (86 autogol)
 
20.06.2020, Ora: 18:00
Athletic Bilbao - Real Betis Sevilla 1-0
A marcat: Iñigo Martínez (7)
 
20.06.2020, Ora: 20:30
Getafe CF - SD Eibar 1-1
Au marcat: Oghenekaro Etebo (30) - Charles (45+6)
 
20.06.2020, Ora: 20:30
Atlético Madrid - Real Valladolid 1-0
A marcat: Vitolo (81)
 
Duminică, 21 iunie 2020
 
21.06.2020, Ora: 15:00
Celt Vigo - Deportivo Alavés 6-0
Au marcat: Jeison Murillo (15), Iago Aspas (20 penalty), Rafinha (40, 42), Nolito (72), Santi Mina (86)
 
21.06.2020, Ora: 20:30
Valencia CF - CA Osasuna Pamplona 2-0
Au marcat: Gonçalo Guedes (12), Rodrigo Moreno (35)
 
21.06.2020, Ora: 23:00
Real Sociedad - Real Madrid 1-2
Au marcat: Mikel Merino (83) - Sergio Ramos (50 penalty), Karim Benzema (70)
 

SorinARO







Taguri: Spania    La Liga    Etapa 30    FC Sevilla    FC Barcelona   

» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania - La Liga - Etapa 25

Real Sociedad a fost foarte aproape de un egal în meciul disputat pe "Estadio Alfredo Di Stéfano" cu Real Madrid, în etapa a 25 a campionatului...

Spania - La Liga - Etapa 24

În etapa a 24-a a campionatului Spaniei au fost două surprize mari. Lidera campionatului, Atlético Madrid a fost bătută sâmbătă acasă pe stadionul "Wanda Metropolitano" cu scorul...

Spania - La Liga - Etapa 23

Cel mai atractiv meci al etapei a 23-a din campionatul Spaniei a avut loc pe "Estadio Alfredo Di Stéfano" între Real Madrid - Valencia CF. "Los Blancos" au dominat jocul, au...

Spania - La Liga - Etapa 22

Cel mai spectaculos meci din etapa a 22-a a campionatului Spaniei a avut loc duminică pe "Estadio Benito Villamarín" din Sevilla, unde Betis a fost aproape de un rezultat de egalitate...

Spania - La Liga - Etapa 21

Levante a dat lovitura în etapa a 21-a a campionatului Spaniei, câştigând sâmbătă cu scorul de 2-1 pe "Estadio Alfredo Di Stéfano" în faţa lui Real Madrid. "Los...

Spania - La Liga - Etapa 20

Levante UD şi Real Valladolid au terminat la egalitate, scor 2-2, în meciul disputat pe stadionul "Ciutat de València", în etapa a 20-a a campionatului Spaniei. "Granotas"...

Germania - Bundesliga - Etapa 18

Borussia Mönchengladbach a învinas-o acasă, pe stadionul "Borussia-Park" cu scorul de 4-2 pe Borussia Dortmund, în etapa a 18-a a campionatului Germaniei, prima din retur. A fost un...

Spania - La Liga - Etapa 19

FC Sevilla a câştigat cu mari emoţii meciul disputat în deplasare pe stadionul "Mendizorrotza" cu Deportivo Alavés, în etapa a 19-a a campionatul Spaniei, ultima a turului....

Spania - La Liga - Etapa 18

Villarreal a rezolvat meciul cu Celta Vigo de pe "Estadio de Balaídos" în jumătate de oră. "El Submarino Amarillo" s-a impus cu scorul de 4-0 în faţa "Célticos"...

Spania - La Liga - Etapa 17

Primul meci din anul 2021 din campionatul Spaniei a avut loc pe "Estadio de la Cerámica", unde s-au întâlnit Villarreal CF şi Levante UD. "El Submarino Amarillo" s-a impus...

Spania - La Liga - Etapa 16

Ultima etapă a campionatului Spaniei din anul 2020 a fost perfectă pentru Atlético Madrid, care a învins-o acasă pe "Wanda Metropolitano" cu 1-0 pe Getafe CF (Luis Suárez 20), în...



Top News

-Spania - La Liga - Etapa 25

-Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 26

-Italia - Serie A - Etapa 24

-Germania - Bundesliga - Etapa 23

-Liga Campionilor - optimi de finală - tur

-Liga 1 - Etapa 24: Rezultate şi marcatori




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

A l e m ã o
Brazilia
32 ani

AC BRANDSEN
Argentina
79 ani

André Santos
Portugalia
32 ani

Anthony Bran
Australia
30 ani

Christian Chirieletti
Italia
33 ani

Ciriaco Sforza
Elveția
51 ani

Daan van Gijseghem
Belgia
33 ani

Damien Duff
Irlanda
42 ani

DEPORTIVO LA CORUÑA
Spania
115 ani

Dorel Bernard
România
47 ani

Dorin Pandele
România
36 ani

Dumitru Bolborea
România
63 ani

Edson Nobre
Angola
41 ani

Fabrizio Di Bella
Italia
33 ani

Florentin Pham
România
24 ani

Florin Maxim
România
40 ani

Francesco Tavano
Italia
42 ani

Ionuț Bălan
România
43 ani

Jamie Ness
Scoția
30 ani

Jong Tae-Se
Coreea de Nord
37 ani

José Raúl Baena
Spania
32 ani

Juan Masnik
Uruguay
78 ani

Juan Simón
Argentina
61 ani

Kevin Kurányi
Germania
39 ani

Kim Do-Keun
Coreea de Sud
49 ani

Lazar Marković
Serbia
27 ani

Leon Črnčič
Slovenia
31 ani

Marc Hornschuh
Germania
30 ani

Marius Chelaru
România
24 ani

Mauricio Pochettino
Argentina
49 ani

Pedro Uralde
Spania
63 ani

Peter Cargill
Jamaica
57 ani

Petre Ivanovici
România
31 ani

Radu Niculescu
România
46 ani

Răzvan Oaidă
România
23 ani

Ruslan Fomin
Ucraina
35 ani

Semen Fedotov
Rusia
29 ani

Simon Terodde
Germania
33 ani

Tim van der Meulen
Olanda
31 ani

Toby Alderweireld
Belgia
32 ani

Václav Mašek
Cehoslovacia
80 ani

Vito Mannone
Italia
33 ani

Zie Diabaté
Coasta de Fildeș
32 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
26.02.2021 Dinamo București FC Viitorul C
27.02.2021 Gaz Metan Mediaş FC UTA Arad C
27.02.2021 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
27.02.2021 Chindia Târgoviște Universitatea Craiova C
28.02.2021 FC Hermannstadt Sepsi Sfântu Gheorghe C
28.02.2021 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C
01.03.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Voluntari C
01.03.2021 CFR 1907 Cluj FC Argeș Pitești C


1. Fotbal Club FCSB 54
2. CFR 1907 Cluj 54
3. Universitatea Craiova 47
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 40
5. FC Botoșani 37
6. Academica Clinceni 36
7. FC UTA Arad 33
8. Chindia Târgoviște 32
9. FC Argeș Pitești 30
10. Astra Giurgiu 29
11. FC Viitorul 28
12. Gaz Metan Mediaş 28
13. Dinamo București 26
14. FC Voluntari 24
15. FC Hermannstadt 22
16. CSM Politehnica Iaşi 16
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
25.02.2021 Gloria Buzău Rapid București C
26.02.2021 Universitatea Cluj CSM Slatina C
27.02.2021 Unirea Slobozia ASU Poli Timişoara C
27.02.2021 Metaloglobus București Aerostar Bacău C
27.02.2021 CS Mioveni ACS Comuna Recea C
27.02.2021 CSM Reșița Dunărea Călărași C
27.02.2021 Ripensia Timișoara AFK Csíkszereda C
28.02.2021 Farul Constanța Viitorul Târgu-Jiu C
28.02.2021 Pandurii Târgu-Jiu Petrolul Ploiești C
02.03.2021 Concordia Chiajna
17:30
Universitatea Craiova   C


1. Universitatea Craiova 30
2. ASU Poli Timişoara 28
3. Petrolul Ploiești 27
4. Farul Constanța 27
5. Dunărea Călărași 27
6. Rapid București 27
7. Universitatea Cluj 26
8. AFK Csíkszereda 25
9. Viitorul Târgu-Jiu 25
10. Metaloglobus București 24
11. CS Mioveni 24
12. Gloria Buzău 22
13. CSM Reșița 18
14. Ripensia Timișoara 17
15. Concordia Chiajna 16
16. ACS Comuna Recea 16
17. Unirea Slobozia 16
18. CSM Slatina 13
19. Aerostar Bacău 9
20. Pandurii Târgu-Jiu 7
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017