Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Spania: Primera División 14.09.2020 - 01:00

Spania - La Liga - Etapa 1

Spania - La Liga - Etapa 1
Campionatul Spaniei a debutat cu o remiză albă, SD Eibar şi Celta Vigo terminând la egalitate, scor 0-0, meciul disputat pe "Ipurua Municipal". În celelalte partide disputate sâmbătă Athletic Bilbao s-a impus cu 2-0 la Granada iar CA Osasuna Pamplona tot cu 2-0 în deplasare cu nou promovata Cádiz CF.
 
Sâmbătă, 12 septembrie 2020
 
12.09.2020, Ora: 17:00
SD Eibar - Celta Vigo 0-0
Au marcat: -
 
12.09.2020, Ora: 19:30
Granada CF - Athletic Bilbao 2-0
Au marcat: Yangel Herrera (50), Luis Milla (54)
 
12.09.2020, Ora: 22:00
Cádiz CF - CA Osasuna Pamplona 0-2
Au marcat: Adrián López (10), Rubén García (80)
 
Duminică, 13 septembrie 2020
 
13.09.2020, Ora: 15:00
Deportivo Alavés - Real Betis Sevilla 0-1
A marcat: Cristian Tello (90+4)
 
13.09.2020, Ora: 17:00
Real Valladolid - Real Sociedad 1-1
Au marcat: Michel (40) - Roberto López (60)
 
13.09.2020, Ora: 18:00
Real Madrid - Getafe CF amânat
 
13.09.2020, Ora: 18:00
FC Barcelona - Elche CF amânat
 
13.09.2020, Ora: 18:00
Atlético Madrid - FC Sevilla amânat
 
13.09.2020, Ora: 19:30
Villarreal CF - SD Huesca 1-1
Au marcat: Gerard Moreno (68 penalty) - Pablo Maffeo (43)
 
13.09.2020, Ora: 22:00
Valencia CF - Levante UD 4-2
Au marcat: Gabriel Paulista (12), Maximiliano Gómez (39), Manu Vallejo (75, 90+4) - José Morales (1, 36)
 

SorinARO







Sursa: SorinARO
Taguri: Spania    La Liga    Etapa 1    SD Eibar    Celta Vigo    Ipurua Municipal   

» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania - La Liga - Etapa 36

Real Madrid a câştigat luni cu scorul de 2-1 pe "Nuevo Estadio de Los Cármenes" cu Granada CF şi mai are nevoie de doar 2 puncte în ultimele 2...

Spania - La Liga - Etapa 35

RCD Espanyol a pierdut cu scorul de 1-0 derby-ul cu FC Barcelona, în etapa a 35-a a campionatului Spaniei. Unicul gol al partide a fost marcat de atacantul uruguayan Luis...

Spania - La Liga - Etapa 34

Aşa cum era de aşteptat, Atlético Madrid nu a avut probleme cu RCD Mallorca în meciul disputat vineri pe stadionul "Wanda Metropolitano", în etapa a 34-a a campionatului Spaniei....

Spania - La Liga - Etapa 33

Cel mai interesant meci al etapei a 33-a din campionatul Spaniei a avut loc pe "Camp Nou" între FC Barcelona şi Atlético Madrid. Partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2. Lionel...

Spania - La Liga - Etapa 32

Real Madrid şi FC Barcelona sunt clasate pe primele două locuri în campionatul Spaniei, ambele având 68 puncte. În această etapă echipa antrenată de Zinedine Zidane va juca în Catalunia cu...

Spania - La Liga - Etapa 31

Etapa a 31-a din campionatului Spaniei a debutat luni cu meciurile Villarreal CF - FC Sevilla şi CD Leganés - Granada CF. Ambele partide s-a terminat la egalitate, 2-2, respectiv 0-0. Cel mai...

Spania - La Liga - Etapa 30

FC Barcelona a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat pe "Estadio Ramón Sánchez Pizjuán" cu FC Sevilla, în etapa a 30-a din La Liga. Catalanii au 65 de puncte în clasament...

Spania - La Liga - Etapa 29

La doar o zi după terminarea etapei a 28-a, a început runda următoare, care se va va termina joi. Primul meci a avut loc luni seară, de la ora 20:30, la Valencia, unde Levante UD şi FC Sevilla...

Spania - La Liga - Etapa 28

FC Sevilla şi Real Betis Sevilla au jucat joi seară pe "Estadio Ramón Sánchez Pizjuán" în etapa a 28-a a campionatului Spaniei, prima din La Liga de după pauza cauzată de pandemia...

Doliu în lumea fotbalului: A murit Radomir Antić

Lumea fotbalului este în doliu. Antrenorul sârb Radomir Antić a decedat la vârsta de 71 de ani după o lungă luptă cu o boală necruţătoare (cancer pancreatic)....

Spania: Primera Division - Etapa 28

Spania: Primera Division - Etapa 28 15.03.2020 Athletic Bilbao - Atletico Madrid  anulat 15.03.2020 Celta Vigo - Villarreal  anulat 15.03.2020 Espanyol -...



Top News

-Anglia - Premier League - Etapa 2

-Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

-Germania - Bundesliga - Etapa 1

-Europa League, turul 2 preliminar: FK TSC Bačka Topola - FCSB 6-6 (2-1, 4-4), după prelungiri, 4-5 la loviturile de departajare

-Europa League, turul 2 preliminar: FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1

-Liga 1 - Etapa 3: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 1




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Ene I
România
92 ani

Alexandru Forminte
România
38 ani

Aristide Bancé
Burkina Faso
36 ani

Attila Vajda
România
39 ani

Carlos Mozer
Brazilia
60 ani

Chico
Portugalia
39 ani

Chris Kullmann
Germania
34 ani

Constantin Rontea
România
48 ani

Costel Ilie
România
46 ani

Daniel Predoi
România
45 ani

David Seaman
Anglia
57 ani

Dionisiu Bumb
România
47 ani

Eduardo Carvalho
Portugalia
38 ani

FK BODØ/GLIMT
Norvegia
104 ani

Franck Signorino
Franța
39 ani

Ion Neacșu
România
90 ani

IRLANDA
Irlanda
99 ani

Jorge López
Spania
42 ani

Kazimierz Kmiecik
Polonia
69 ani

Kieran Trippier
Anglia
30 ani

Laurențiu Reghecampf
România
45 ani

Ognjen Koroman
Serbia
42 ani

Savvas Gentsoglou
Grecia
30 ani

Sergey Ryzhikov
Rusia
40 ani

Sorin Bucă
România
34 ani

Ștefan Filotti
România
98 ani

Stelian Isac
România
39 ani

Tommaso Rocchi
Italia
43 ani

Ulrich Ramé
Franța
48 ani

Vasile Miriuță
România
52 ani

Vjekoslav Lokica
Croaţia
55 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
18.09.2020 Chindia Târgoviște FC Hermannstadt C
18.09.2020 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C
19.09.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Viitorul C
19.09.2020 Universitatea Craiova
21:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
20.09.2020 FC Botoșani
16:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
20.09.2020 FC UTA Arad
18:45
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
20.09.2020 Fotbal Club FCSB
21:30
FC Argeș Pitești Telekom Sport 1 C
21.09.2020 Gaz Metan Mediaş
21:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 10
2. Universitatea Craiova 9
3. FC Botoșani 7
4. FC Voluntari 7
5. Fotbal Club FCSB 6
6. Gaz Metan Mediaş 6
7. FC Hermannstadt 5
8. Chindia Târgoviște 4
9. FC UTA Arad 3
10. CSM Politehnica Iaşi 3
11. Academica Clinceni 2
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 2
13. Dinamo București 2
14. FC Argeș Pitești 1
15. FC Viitorul 1
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
19.09.2020 Concordia Chiajna Pandurii Târgu-Jiu C
19.09.2020 CS Mioveni Metaloglobus București C
19.09.2020 Farul Constanța Gloria Buzău C
19.09.2020 CSM Reșița ASU Poli Timişoara C
19.09.2020 Ripensia Timișoara Aerostar Bacău C
19.09.2020 CSM Slatina ACS Comuna Recea C
19.09.2020 Rapid București Turris Oltul Turnu-Măgurele C
20.09.2020 Viitorul Târgu-Jiu
12:30
Universitatea Craiova   C
21.09.2020 AFK Csíkszereda
18:00
Petrolul Ploiești   C
22.09.2020 Universitatea Cluj
19:00
Unirea Slobozia   C


1. Rapid București 10
2. Concordia Chiajna 8
3. ASU Poli Timişoara 8
4. Universitatea Craiova 7
5. Farul Constanța 7
6. Petrolul Ploiești 6
7. Dunărea Călărași 6
8. Gloria Buzău 6
9. Viitorul Târgu-Jiu 6
10. Turris Oltul Turnu-Măgurele 5
11. Metaloglobus București 5
12. AFK Csíkszereda 4
13. Unirea Slobozia 4
14. CSM Reșița 4
15. Universitatea Cluj 3
16. CS Mioveni 3
17. CSM Slatina 3
18. Ripensia Timișoara 3
19. Aerostar Bacău 0
20. ACS Comuna Recea 0
21. Pandurii Târgu-Jiu 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017