Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Spania: Primera División 26.10.2020 - 03:00

Spania - La Liga - Etapa 7

Spania - La Liga - Etapa 7
Real Sociedad a câştigat cu scorul de 4-1 acasă pe "Reale Arena" din San Sebastián cu SD Huesca, în etapa a 7-a a campionatului Spaniei. Echipa antrenată de Imanol Alguacil se află pe primul loc în clasament, cu 14 puncte, fiin urmată de Real Madrid şi Granada CF, care au însă un meci mai puţin disputat.
 
Vineri, 23 octombrie 2020
 
23.10.2020, Ora: 22:00
Elche CF - Valencia CF 2-1
Au marcat: Josan (19), Fidel (37) - Toni Lato (74)
 
Sâmbătă, 24 octombrie 2020
 
24.10.2020, Ora: 17:00
FC Barcelona - Real Madrid 1-3
Au marcat: Ansu Fati (9) - Federico Valverde (5), Sergio Ramos (63 penalty), Luka Modrić (90)
 
24.10.2020, Ora: 19:30
FC Sevilla - SD Eibar 0-1
A marcat: Garcia Kike (42)
 
24.10.2020, Ora: 19:30
CA Osasuna Pamplona - Athletic Bilbao 1-0
A marcat: Ruben Garcia (80 penalty)
 
24.10.2020, Ora: 22:00
Atlético Madrid - Real Betis Sevilla 2-0
Au marcat: Marcos Llorente (46), Luis Suárez (90+1)
Cartonaş roşu: Martín Montoya (74, Betis)
 
Duminică, 26 octombrie 2020
 
26.10.2020, Ora: 15:00
Real Valladolid - Deportivo Alavés 0-2
Au marcat: Tomas Pina (55), Borja Sainz (85)
Cartonaş roşu: Nacho Martínez (22, Real Valladolid)
# În minutul 23 Lucas Pérez (Deportivo Alavés) a ratat o lovitură de la 11 metri
 
26.10.2020, Ora: 17:00
Cádiz CF - Villarreal CF 0-0
Au marcat: -
 
26.10.2020, Ora: 19:30
Getafe CF - Granada CF 0-1
A marcat: Angel Montoro (45+3)
 
26.10.2020, Ora: 17:00
Real Sociedad - SD Huesca 4-1
Au marcat: Mikel Oyarzabal (35, 54), Cristian Portu (68), Alexander Isak (75) - Rafa Mir (46)
 
26.10.2020, Ora: 22:00
Levante UD - Celta Vigo 1-1
Au marcat: Marti Roger (47 penalty) - Sergio Carreira (53)
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Spania    La Liga    Etapa 7    Real Sociedad    SD Huesca    Imanol Alguacil    Reale Arena   

» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania - La Liga - Etapa 11

Cel mai interesant meci din etapa a 11-a a campionatului Spaniei a avut loc pe "Estadio Mestalla" între Valencia CF şi Atlético Madrid. "Los Murciélagos" au fost aproape de...

Spania - La Liga - Etapa 10

Cel mai interesant meci din etapa a 10-a a campionatului Spaniei a avut loc pe stadionul "Wanda Metropolitano", unde s-au întâlnit Atlético Madrid...

Spania - La Liga - Etapa 9

Real Madrid a deschis scorul în meciul disputat pe "Estadio Mestalla" cu Valencia CF prin Karim Benzema (23), însă "Los...

Spania - La Liga - Etapa 8

SD Huesca a rezistat 39 de minute fără a primi gol în meciul disputat pe "Estadio Alfredo Di Stéfano" cu Real Madrid, în etapa a 8-a a campionatului Spaniei. "Los Blancos"...

Idei de pariuri selectate pentru derby-ul Spaniei, FC Barcelona - Real Madrid

El Clasico ajunge la episodul 245, meci programat sâmbătă, de la ora 17:00. Este genul de partidă care atrage toate privirile, estimându-se că sute de milioane de oameni vor urmări live...

Spania - La Liga - Etapa 6

Real Madrid şi FC Barcelona nu prea mai sunt "galactici" sau "extratereştri", fiind învinse în etapa a 6-a a campionatului Spaniei, cu 1-0...

Spania - La Liga - Etapa 5

Cel mai interesant meci al etapei a 5-a din campionatul Spaniei a avut loc pe "Camp Nou" între FC Barcelona şi FC Sevilla, câştigătoarea Europa League....

Spania - La Liga - Etapa 4

"Los murciélagos" au câştigat cu scorul de 1-0 meciul disputat cu Real Sociedad pe stadionul "Reale Arena" din San Sebastián, în etapa a 4-a a campionatului Spaniei. Unicul...

Spania - La Liga - Etapa 3

Real Betis Sevilla a avut la pauză 2-1 pe tabela de marcaj în meciul de acasă de pe "Estadio Benito Villamarín" cu Real Madrid, însă la final campioana Spaniei s-a impus cu scorul...

Spania - La Liga - Etapa 2

Villarreal CF s-a impus cu scorul de 2-1 în meciul disputat acasă pe "Estadio de la Cerámica" cu SD Eibar, în etapa a 2-a a campionatului Spaniei. Golurile "El Submarino...

Spania - La Liga - Etapa 1

Campionatul Spaniei a debutat cu o remiză albă, SD Eibar şi Celta Vigo terminând la egalitate, scor 0-0, meciul disputat pe "Ipurua Municipal". În celelalte partide disputate...



Top News

-Spania - La Liga - Etapa 11

-Italia - Serie A - Etapa 9

-Germania - Bundesliga - Etapa 9

-Anglia - Premier League - Etapa 10

-Meciuri de urmărit în Cupa României și cele mai bune cote la pariuri

-Europa League, Grupa A: CFR Cluj - AS Roma 0-2

-24-25 noiembrie: Champions League revine cu primele dueluri din retur




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Ali Mansourian
Iran
49 ani

Andrei Zygmantovich
Belarus
58 ani

Antonín Panenka
Cehoslovacia
72 ani

Carlos Sánchez
Uruguay
36 ani

Claudiu Keserü
România
34 ani

Daniel Stana
România
38 ani

Danijel Pranjić
Croația
39 ani

David Batty
Anglia
52 ani

David Régis
SUA
52 ani

David Rivas
Spania
42 ani

Dmitri Radchenko
Rusia
48 ani

Em. Agyemang-Badu
Ghana
30 ani

Francesco Toldo
Italia
49 ani

Gabriel Mărgărit
România
49 ani

Ioan Drăgan
România
55 ani

James Spray
Anglia
28 ani

Jordon Mutch
Anglia
29 ani

Julio Baldivieso
Bolivia
49 ani

Kirill Lapidus
Rusia
29 ani

Luis Artime
Argentina
82 ani

Luke Wilkinson
Anglia
29 ani

Nicolaie Alexa
România
59 ani

Onandi Lowe
Jamaica
46 ani

Ronald Vargas
Venezuela
34 ani

Siyabonga Nomvete
Africa de Sud
43 ani

Sorin Marin
România
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2020-2021


Liga 1 2020-2021
20.11.2020 CSM Politehnica Iaşi FC Argeș Pitești C
20.11.2020 Dinamo București FC Voluntari C
21.11.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
21.11.2020 FC Botoșani Universitatea Craiova C
22.11.2020 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C
22.11.2020 CFR 1907 Cluj FC UTA Arad C
23.11.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.11.2020 Gaz Metan Mediaş Fotbal Club FCSB C


1. Fotbal Club FCSB 27
2. Universitatea Craiova 25
3. CFR 1907 Cluj 21
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
5. Academica Clinceni 19
6. FC UTA Arad 17
7. FC Viitorul 16
8. Chindia Târgoviște 14
9. Gaz Metan Mediaş 13
10. FC Voluntari 13
11. FC Botoșani 12
12. FC Hermannstadt 11
13. CSM Politehnica Iaşi 10
14. Dinamo București 9
15. FC Argeș Pitești 9
16. Astra Giurgiu 8
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
24.11.2020 Universitatea Craiova Metaloglobus București C
25.11.2020 Ripensia Timișoara
-
Farul Constanța AMANAT C
25.11.2020 Dunărea Călărași CS Mioveni C
25.11.2020 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
25.11.2020 CSM Slatina Turris Oltul Turnu-Măgurele C
25.11.2020 ACS Comuna Recea Pandurii Târgu-Jiu C
25.11.2020 Aerostar Bacău ASU Poli Timişoara C
25.11.2020 Petrolul Ploiești Gloria Buzău C
26.11.2020 AFK Csíkszereda Universitatea Cluj C
26.11.2020 Rapid București CSM Reșița C


1. Universitatea Craiova 27
2. Dunărea Călărași 24
3. ASU Poli Timişoara 24
4. Farul Constanța 23
5. Viitorul Târgu-Jiu 23
6. Rapid București 23
7. Metaloglobus București 22
8. Gloria Buzău 20
9. AFK Csíkszereda 19
10. Petrolul Ploiești 18
11. Turris Oltul Turnu-Măgurele 18
12. CS Mioveni 18
13. Universitatea Cluj 17
14. CSM Slatina 16
15. Unirea Slobozia 15
16. Ripensia Timișoara 15
17. CSM Reșița 15
18. ACS Comuna Recea 14
19. Concordia Chiajna 12
20. Aerostar Bacău 8
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017