Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Spania: Primera División 04.01.2021 - 23:58

Spania - La Liga - Etapa 17

Spania - La Liga - Etapa 17
Primul meci din anul 2021 din campionatul Spaniei a avut loc pe "Estadio de la Cerámica", unde s-au întâlnit Villarreal CF şi Levante UD. "El Submarino Amarillo" s-a impus cu scorul de 2-1, prin golurile marcate de Fer Niño (19) şi Gerard Moreno (54). Pentru "Granotas" a înscris Sergio León (73). Echipa antrenată de Unai Emery este pe locul 4 în clasament, cu 29 puncte, după Atlético Madrid 35 puncte, Real Madrid 33 şi Real Sociedad 29 puncte. Echipa antrenată de Paco López este clasată pe poziţia a 13-a, cu 18 puncte.
 
Sâmbătă, 2 ianuarie 2021
 
02.01.2021, Ora: 15:00
Villarreal CF - Levante UD 2-1
Au marcat: Fer Niño (19), Gerard Moreno (54) - Sergio León (73)
 
02.01.2021, Ora: 17:15
Real Betis Sevilla - FC Sevilla 1-1
Au marcat: Sergio Canales (53) - Suso (48)
# În minutul 75 Nabil Fekir (Betis) a ratat o lovitură de la 11 metri
 
02.01.2021, Ora: 19:30
Getafe CF - Real Valladolid 0-1
A marcat: Shon Weissman (37)
 
02.01.2021, Ora: 22:00
Real Madrid - Celta Vigo 2-0
Au marcat: Lucas Vázquez (6), Marco Asensio (53)
 
Duminică, 3 ianuarie 2021
 
03.01.2021, Ora: 15:00
Athletic Bilbao - Elche CF 1-0
A marcat: Iker Muniain (25)
 
03.01.2021, Ora: 17:15
Deportivo Alavés - Atlético Madrid 1-2
Au marcat: Felipe (84 autogol) - Marcos Llorente (41), Luis Suárez (90)
Cartonaş roşu: Víctor Laguardia (63, Alavés)
 
03.01.2021, Ora: 19:30
Real Sociedad - CA Osasuna Pamplona 1-1
Au marcat: Ander Barrenetxea (46) - Jonathan Calleri (20)
 
03.01.2021, Ora: 19:30
SD Eibar - Granada CF 2-0
Au marcat: Bryan Gil (55, 76)
# În minutul 55 Edu Expósito (Eibar) a ratat o lovitură de la 11 metri
 
03.01.2021, Ora: 22:00
SD Huesca - FC Barcelona 0-1
A marcat: Frenkie De Jong (27)
 
Luni, 4 ianuarie 2021
 
04.01.2021, Ora: 22:00
Valencia CF - Cádiz CF 1-1
Au marcat: Maxi Gómez (79) - Anthony Lozano (58)
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Spania    La Liga    Etapa 17    Villarreal CF    Levante UD    Fer Niño    Gerard Moreno    Sergio León    El Submarino Amarillo    Granotas    Unai Emery    Paco López   

» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania - La Liga - Etapa 18

Villarreal a rezolvat meciul cu Celta Vigo de pe "Estadio de Balaídos" în jumătate de oră. "El Submarino Amarillo" s-a impus cu scorul de 4-0 în faţa "Célticos"...

Spania - La Liga - Etapa 16

Ultima etapă a campionatului Spaniei din anul 2020 a fost perfectă pentru Atlético Madrid, care a învins-o acasă pe "Wanda Metropolitano" cu 1-0 pe Getafe CF (Luis Suárez 20), în...

Spania - La Liga - Etapa 15

FC Barcelona a învins-o pe "Estadio José Zorrilla" cu scorul de 3-0 pe Real Valladolid, în etapa a 15-a a campionatului Spaniei. Golurile...

Spania - La Liga - Etapa 14

Cel mai interesant şi spectaculos meci din etapa a 14-a a campionatului Spaniei a avut loc pe stadionul "Camp Nou", unde FC Barcelona şi Valencia CF au terminat la egalitate,...

Spania - La Liga - Etapa 13

"El Derbi Madrileño" a fost câştigat de Real Madrid cu scorul de 2-0, în etapa a 13-a a campionatului Spaniei. Golurile "Los Blancos" au fost marcate de Casemiro (15) şi...

Spania - La Liga - Etapa 12

Atlético Madrid a învins-o cu scorul de 2-0 acasă pe stadionul "Wanda Metropolitano" pe Real Valladolid, în etapa a 12-a a campionatului Spaniei....

Spania - La Liga - Etapa 11

Cel mai interesant meci din etapa a 11-a a campionatului Spaniei a avut loc pe "Estadio Mestalla" între Valencia CF şi Atlético Madrid. "Los Murciélagos" au fost aproape de...

Spania - La Liga - Etapa 10

Cel mai interesant meci din etapa a 10-a a campionatului Spaniei a avut loc pe stadionul "Wanda Metropolitano", unde s-au întâlnit Atlético Madrid...

Spania - La Liga - Etapa 9

Real Madrid a deschis scorul în meciul disputat pe "Estadio Mestalla" cu Valencia CF prin Karim Benzema (23), însă "Los...

Spania - La Liga - Etapa 8

SD Huesca a rezistat 39 de minute fără a primi gol în meciul disputat pe "Estadio Alfredo Di Stéfano" cu Real Madrid, în etapa a 8-a a campionatului Spaniei. "Los Blancos"...

Spania - La Liga - Etapa 7

Real Sociedad a câştigat cu scorul de 4-1 acasă pe "Reale Arena" din San Sebastián cu SD Huesca, în etapa a 7-a a campionatului Spaniei. Echipa...



Top News

-Germania - Bundesliga - Etapa 16

-Italia - Serie A - Etapa 18

-Anglia - Premier League - Etapa 19

-Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 18

-Italia - Serie A - Etapa 17

-Spania - La Liga - Etapa 18




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessio Campoli
Italia
29 ani

Alexander Meier
Germania
38 ani

Ali El Khattabi
Maroc
44 ani

Alphousseyni Sane
Franţa
25 ani

Álvaro Arbeloa
Spania
38 ani

Cuauhtémoc Blanco
Mexic
48 ani

Dani Coelho
Portugalia
31 ani

Dick Nanninga
Olanda
72 ani

Esmir Ahmetović
Bosnia
30 ani

Filip Hološko
Slovacia
37 ani

Francesco Pratali
Italia
42 ani

Georges Bregy
Elveția
63 ani

Héctor Moreno
Mexic
33 ani

Ionuț Stancu
România
38 ani

Jorge Guasch
Paraguay
60 ani

Juan Manuel Peña
Bolivia
48 ani

Kaj Ramsteijn
Olanda
31 ani

Konstantin Kadeev
Rusia
32 ani

Leontin Doană
România
51 ani

Lukáš Magera
Cehia
38 ani

Manolo
Spania
56 ani

Mykola Morozyuk
Ucraina
33 ani

Nenad Đurović
Muntenegru
35 ani

Nikos Nioplias
Grecia
56 ani

Octavian Cocan
România
51 ani

Pablo Barrientos
Argentina
36 ani

Patrick Suffo
Camerun
43 ani

Patrick Vervoort
Belgia
56 ani

Răzvan Riviș
România
32 ani

Ricardo Cabanas
Elveția
42 ani

Rıdvan Șimșek
Turcia
30 ani

Robert Oepkes
Olanda
29 ani

Rovérsio
Brazilia
37 ani

Yang Chen
China
47 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2020-2021


Liga 1 2020-2021
12.01.2021 Gaz Metan Mediaş FC Voluntari C
12.01.2021 Universitatea Craiova Sepsi Sfântu Gheorghe C
13.01.2021 Chindia Târgoviște CSM Politehnica Iaşi C
13.01.2021 FC Hermannstadt Dinamo București C
14.01.2021 FC Botoșani FC Argeș Pitești C
14.01.2021 CFR 1907 Cluj Academica Clinceni C
15.01.2021 FC UTA Arad FC Viitorul C
15.01.2021 Fotbal Club FCSB Astra Giurgiu C


1. Fotbal Club FCSB 37
2. CFR 1907 Cluj 34
3. Universitatea Craiova 33
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 28
5. Academica Clinceni 25
6. FC Viitorul 21
7. Chindia Târgoviște 21
8. Dinamo București 19
9. Gaz Metan Mediaş 19
10. FC Botoșani 18
11. FC UTA Arad 18
12. Astra Giurgiu 16
13. FC Voluntari 15
14. FC Hermannstadt 15
15. CSM Politehnica Iaşi 15
16. FC Argeș Pitești 14
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
05.12.2020 Gloria Buzău Aerostar Bacău C
05.12.2020 Pandurii Târgu-Jiu Universitatea Craiova C
05.12.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele ACS Comuna Recea C
05.12.2020 Concordia Chiajna CSM Slatina C
05.12.2020 Farul Constanța AFK Csíkszereda C
05.12.2020 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
05.12.2020 Unirea Slobozia Petrolul Ploiești C
06.12.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
06.12.2020 ASU Poli Timişoara Rapid București C
08.12.2020 Universitatea Cluj Dunărea Călărași C


1. Universitatea Craiova 30
2. Viitorul Târgu-Jiu 26
3. Rapid București 26
4. Dunărea Călărași 24
5. ASU Poli Timişoara 24
6. Universitatea Cluj 23
7. Farul Constanța 23
8. Metaloglobus București 22
9. AFK Csíkszereda 22
10. Petrolul Ploiești 21
11. Gloria Buzău 21
12. CS Mioveni 21
13. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
14. CSM Reșița 18
15. Ripensia Timișoara 18
16. CSM Slatina 16
17. Concordia Chiajna 15
18. ACS Comuna Recea 15
19. Unirea Slobozia 15
20. Aerostar Bacău 9
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017