Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Spania: Primera División 22.01.2021 - 02:00

Spania - La Liga - Etapa 19

Spania - La Liga - Etapa 19
FC Sevilla a câştigat cu mari emoţii meciul disputat în deplasare pe stadionul "Mendizorrotza" cu Deportivo Alavés, în etapa a 19-a a campionatul Spaniei, ultima a turului. "Los Nervionenses" au deschis repede scorul în minutul 2 prin Youssef En Nesyri, însă "Babazorros" au egalat după 9 minute prin Edgar Méndez. Andaluzii au trecut din nou în avantaj în minutul 30, când a înscris Suso, gol care s-a dovedit a fi decisiv. În prelungiri gazdele ar fi putut egala, însă Joselu a ratat un penalty. Meciurile Real Madrid - Athletic Bilbao 3-1 şi FC Barcelona - Real Sociedad 2-1 s-au jucat în avans, pe 15 şi 16 decembrie 2020.
 
Marți, 15 decembrie 2020
 
15.12.2020, Ora: 23:00
Real Madrid - Athletic Bilbao 3-1
Au marcat: Toni Kroos (45+2), Karim Benzema (75, 90+2) - Ander Capa (52)
Cartonaş roşu: Raúl García (14, Athletic Bilbao)
 
Miercuri, 16 decembrie 2020
 
16.12.2020, Ora: 22:00
FC Barcelona - Real Sociedad 2-1
Au marcat: Jordi Alba (31), Frenkie De Jong (43) - Willian José (27)
 
Marți, 19 ianuarie 2021
 
19.01.2021, Ora: 20:00
Cádiz CF - Levante UD 2-2
Au marcat: Alberto Perea (4), Juan Cala (28) - Marti Roger (7, 11)
 
19.01.2021, Ora: 20:00
Real Valladolid - Elche CF 2-2
Au marcat: Míchel Herrero (72), Joaquín Fernández (89) - Antonio Josan (9, 43)
 
19.01.2021, Ora: 22:30
Deportivo Alavés - FC Sevilla 1-2
Au marcat: Edgar Méndez (11) - Youssef En Nesyri (2), Suso (30)
# În minutul 90+1 Joselu (Deportivo Alavés) a ratat o lovitură de la 11 metri
 
Miercuri, 20 ianuarie 2021
 
20.01.2021, Ora: 20:00
Getafe CF - SD Huesca 1-0
A marcat: Mauro Arambarri (69)
 
20.01.2021, Ora: 22:00
Real Betis Sevilla - Celta Vigo 2-1
Au marcat: Sergio Canales (25, 44) - Santi Mina (16)
 
20.01.2021, Ora: 22:30
Villarreal CF - Granada CF 2-2
Au marcat: Rubén Peña (29), Moi Gómez (65) - Roberto Soldado (21), Kenedy (75)
Cartonaş roşu: Yan Eteki (90+2, Granada CF)
# În minutul 90+2 Paco Alcacer (Villarreal CF) a ratat o lovitură de la 11 metri
 
Joi, 21 ianuarie 2021
 
21.01.2021, Ora: 20:00
Valencia CF - CA Osasuna Pamplona 1-1
Au marcat: Unai García (69 autogol) - Jonathan Calleri (42)
 
21.01.2021, Ora: 22:30
SD Eibar - Atlético Madrid 1-2
Au marcat: Marko Dmitrović (12 penalty) - Luis Suárez (40, 89 penalty)
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Spania    La Liga    campionatul Spaniei    Etapa 19    Deportivo Alavés    FC Sevilla    Mendizorrotza   

» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania - La Liga - Etapa 25

Real Sociedad a fost foarte aproape de un egal în meciul disputat pe "Estadio Alfredo Di Stéfano" cu Real Madrid, în etapa a 25 a campionatului...

Spania - La Liga - Etapa 24

În etapa a 24-a a campionatului Spaniei au fost două surprize mari. Lidera campionatului, Atlético Madrid a fost bătută sâmbătă acasă pe stadionul "Wanda Metropolitano" cu scorul...

Spania - La Liga - Etapa 23

Cel mai atractiv meci al etapei a 23-a din campionatul Spaniei a avut loc pe "Estadio Alfredo Di Stéfano" între Real Madrid - Valencia CF. "Los Blancos" au dominat jocul, au...

Spania - La Liga - Etapa 22

Cel mai spectaculos meci din etapa a 22-a a campionatului Spaniei a avut loc duminică pe "Estadio Benito Villamarín" din Sevilla, unde Betis a fost aproape de un rezultat de egalitate...

Spania - La Liga - Etapa 21

Levante a dat lovitura în etapa a 21-a a campionatului Spaniei, câştigând sâmbătă cu scorul de 2-1 pe "Estadio Alfredo Di Stéfano" în faţa lui Real Madrid. "Los...

Spania - La Liga - Etapa 20

Levante UD şi Real Valladolid au terminat la egalitate, scor 2-2, în meciul disputat pe stadionul "Ciutat de València", în etapa a 20-a a campionatului Spaniei. "Granotas"...

Germania - Bundesliga - Etapa 18

Borussia Mönchengladbach a învinas-o acasă, pe stadionul "Borussia-Park" cu scorul de 4-2 pe Borussia Dortmund, în etapa a 18-a a campionatului Germaniei, prima din retur. A fost un...

Spania - La Liga - Etapa 18

Villarreal a rezolvat meciul cu Celta Vigo de pe "Estadio de Balaídos" în jumătate de oră. "El Submarino Amarillo" s-a impus cu scorul de 4-0 în faţa "Célticos"...

Spania - La Liga - Etapa 17

Primul meci din anul 2021 din campionatul Spaniei a avut loc pe "Estadio de la Cerámica", unde s-au întâlnit Villarreal CF şi Levante UD. "El Submarino Amarillo" s-a impus...

Spania - La Liga - Etapa 16

Ultima etapă a campionatului Spaniei din anul 2020 a fost perfectă pentru Atlético Madrid, care a învins-o acasă pe "Wanda Metropolitano" cu 1-0 pe Getafe CF (Luis Suárez 20), în...

Spania - La Liga - Etapa 15

FC Barcelona a învins-o pe "Estadio José Zorrilla" cu scorul de 3-0 pe Real Valladolid, în etapa a 15-a a campionatului Spaniei. Golurile...



Top News

-Germania - Bundesliga - Etapa 24

-Anglia - Premier League - Etapa 27

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-FC Argeș - Politehnica Iași, duel aprins

-Weekend de foc în fotbalul european: Der Klassiker, Atletico vs. Real Madrid și Manchester City vs. Manchester United

-FC Argeș, victorie la pas în amicalul cu Vedița Colonești

-Italia - Serie A - Etapa 25




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Vecchi
Italia
30 ani

Aristide Guarneri
Italia
83 ani

Cédric Collet
Franța
37 ani

César Farías
Venezuela
48 ani

Christian N'Kongue
Camerun
38 ani

Daniel Onescu
România
28 ani

Dimitar Rangelov
Bulgaria
38 ani

Dragoș Stăvaru
România
34 ani

Endrick dos Santos
Brazilia
26 ani

Gianluca Grava
Italia
44 ani

José Nunes
Portugalia
44 ani

Jozef Chovanec
Cehoslovacia
61 ani

Juan Machuca
Chile
70 ani

Kamil Zayatte
Guineea
36 ani

Kanga Akalé
Coasta de Fildeș
40 ani

LIERSE SK
Belgia
115 ani

Marc Planus
Franța
39 ani

Markus Steinhöfer
Germania
35 ani

Mathieu Flamini
Franța
37 ani

Mihai Ștețca
România
40 ani

Quenten Martinus
Olanda
30 ani

Selim Teber
Germania
40 ani

Tomasz Kłos
Polonia
48 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
05.03.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Chindia Târgoviște C
05.03.2021 FC Viitorul Academica Clinceni C
06.03.2021 Universitatea Craiova FC Botoșani C
06.03.2021 FC UTA Arad
21:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
07.03.2021 Astra Giurgiu
15:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
07.03.2021 Fotbal Club FCSB
20:30
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C
08.03.2021 FC Argeș Pitești
17:30
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
08.03.2021 FC Voluntari
20:30
Dinamo București Telekom Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 54
2. CFR 1907 Cluj 54
3. Universitatea Craiova 50
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 40
5. FC Botoșani 37
6. Academica Clinceni 37
7. Chindia Târgoviște 35
8. FC UTA Arad 33
9. FC Argeș Pitești 30
10. FC Viitorul 29
11. Astra Giurgiu 29
12. Gaz Metan Mediaş 28
13. Dinamo București 26
14. FC Voluntari 24
15. FC Hermannstadt 22
16. CSM Politehnica Iaşi 16
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
05.03.2021 Petrolul Ploiești
-
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
06.03.2021 CSM Slatina Farul Constanța C
06.03.2021 Aerostar Bacău Pandurii Târgu-Jiu C
06.03.2021 Gloria Buzău Unirea Slobozia C
06.03.2021 Rapid București AFK Csíkszereda C
07.03.2021 Dunărea Călărași
11:00
Ripensia Timișoara   C
07.03.2021 Viitorul Târgu-Jiu
11:00
CSM Reșița   C
07.03.2021 ASU Poli Timişoara
13:00
Metaloglobus București   C
08.03.2021 ACS Comuna Recea
15:30
Universitatea Cluj   C
09.03.2021 Universitatea Craiova
19:00
CS Mioveni   C


1. Universitatea Craiova 31
2. AFK Csíkszereda 28
3. Farul Constanța 28
4. ASU Poli Timişoara 28
5. Petrolul Ploiești 27
6. Dunărea Călărași 27
7. Rapid București 27
8. Universitatea Cluj 26
9. Gloria Buzău 25
10. Viitorul Târgu-Jiu 25
11. Metaloglobus București 24
12. CS Mioveni 24
13. CSM Reșița 18
14. Concordia Chiajna 17
15. Ripensia Timișoara 17
16. ACS Comuna Recea 16
17. Unirea Slobozia 16
18. CSM Slatina 14
19. Aerostar Bacău 10
20. Pandurii Târgu-Jiu 8
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017