Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 21.05.2021 - 04:00

Liga 1 - Etapa 9 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 9 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori
CFR Cluj a câştigat cu scorul de 1-0 meciul disputat în deplasare cu FC Botoşani, în etapa a 9-a a fazei play-off a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost marcat în propria poartă de Alexandru Ţigănaşu (53), în minutul 53, după ce fundaşul stânga al moldovenilor a deviat involuntar o minge trimisă cu capul de Andrei Burcă, după o lovitură de colţ. În urma acestui succes "feroviarii" au câştigat al 4-lea titlu consecutiv de campioani ai României. A fost al 7-lea titlu de campioană, după cele din sezoanele 2007-2008, 2009-2010, 2011-2012, 2017-2018, 2018-2019 şi 2019-2020.
 
⚽️ Marți, 18 mai 2021 2021
 
18.05.2021, Botoșani, Stadion: "Municipal", ora: 20:30
PLAY-OFF: FC Botoșani - CFR Cluj 0-1
A marcat: Alexandru Ţigănaşu (53 autogol)
 
Edward Iordănescu: "E un moment frumos, un moment unic, pentru acest moment am venit la CFR. Am crezut încă de la început în titlu, nu a fost uşor... Când am preluat echipa, ea era într-o anumită situaţie, dar am reuşit să recuperăm puncte, am reuşit să trecem pe primul loc şi iată, acum, cu o etapă înainte de final suntem campioni matematic. Nu a fost un drum lin, a fost o provocare deosebită pentru toţi. Mă bucur că în 8 luni la CFR Cluj am cucerit trei trofee din două bucăţi, sunt momente unice de care mă bucur. Acesta este un titlu pentru oraş, pentru suporteri, pentru clubul CFR, pentru noi toţi şi ne bucurăm de el. Personal dedic acest moment familiei mele, care mi-a fost tot timpul alături şi tuturor celor care au crezut în noi. Au fost momente grele... au fost critici când am venit, s-a spus că nu ştiu în ce intru, că e echipă la final de drum, consumată şi epuizată... nu a fost uşor să redresăm lucrurile, dar echipa a arătat caracter şi valoare. Este în proporţie de 99% titlul băieţilor şi 1% al echipei din spatele lor. Mă bucur că totul s-a terminat cu bine. Aş vrea să spun că lumea uită uşor în general. Uită în ce moment vii, aşteaptă continuitate, nu acceptă paşi greşiţi. Şi la fel, lumea uită că indiferent la ce echipă am fost, fie că s-a numit Pandurii, Astra sau Gaz Metan, eu mi-am îndeplinit obiectivele. Şi chiar mi le-am depăşit".
 
⚽️ Miercuri, 19 mai 2021
 
19.05.2021, Bucureşti, Stadion: "Dinamo", ora: 18:30
PLAY-OUT: Dinamo Bucureşti - Chindia Târgovişte 0-0
Au marcat: -
 
19.05.2021, Cluj Napoca, Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu", ora: 18:30
PLAY-OUT: FC Hermannstadt - FC Argeş Piteşti 1-0
A marcat: 1-0 Adrian Scarlatache (68)
 
19.05.2021, Voluntari, Stadion: "Anghel Iordănescu", ora: 18:30
PLAY-OUT: FC Voluntari - FC UTA Arad 0-0
Au marcat: -
 
19.05.2021, Mediaş, Stadion: "Gaz Metan", ora: 18:30
PLAY-OUT: Gaz Metan Mediaş - CSM P 2-0 olitehnica Iaşi 4-2
Au marcat: 1-0  Ricardo Valente (9), 2-0 Ricardo Valente (10), 3-0 Mihai Butean (16), 4-0 Zé Manuel (48), 4-1 Francisc Cristea (71), 4-2 Alexandru Zaharia (82)
 
19.05.2021, Mediaş, Stadion: "Gaz Metan", ora: 18:30
PLAY-OUT: FC Viitorul - Astra Giurgiu 1-0
A marcat: 1-0 Aurelian Chiţu (90+6)
 
19.05.2021, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 21:30
PLAY-OFF: Fotbal Club FCSB - Universitatea Craiova 0-1
A marcat: 0-1 Alexandru Cicâldău (55)
 
⚽️ Joi, 20 mai 2021
 
20.05.2021, Clinceni, Stadion: "Clinceni Arena", ora: 20:30 
PLAY-OFF: Academica Clinceni - Sepsi Sfântu Gheorghe 2-1
Au marcat: 0-1 Adnan Aganović (13), 1-1 Cristian Tănase (15), 2-1 Tsvetelin Chunchukov (54)
 
 
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Liga 1    Etapa 9    rezultate    marcatori    play-off    play-out    FC Botoșani    CFR Cluj    Alexandru Ţigănaşu    autogol    titlu   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

FC Argeș a început pregătirea pentru noul sezon

După o vacanță de trei săptămâni, FC Argeș a început luni seară pregătirea pentru noul sezon competițional. La primul antrenament care a fost unul de reacomodare la efort, sub comanda...

FC Argeş, cantonament în Austria și amicale cu vicecampioana Sloveniei și campioana Serbiei!

După o vacanță de trei săptămâni, FC Argeș va începe luni, 14 iunie, pregătirea pentru noul sezon competițional. Reunirea lotului este programată la ora 17:00, la stadionul Nicolae...

Baraj retrogradare Liga 2 / promovare Liga 1, retur: FC Hermannstadt - CS Mioveni 1-2

FC Hermannstadt a retrogradat în Liga 2 după ce a pierdut, acasă la Mediaş, cu scorul de 2-1 meciul cu CS Mioveni, în manşa a doua a barajului pentru menţinerea/promovarea în eşalonul de...

Meci de baraj pentru Europa Conference League: Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Viitorul 1-0

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins-o duminică seara, cu scorul de 1-0 pe FC Viitorul, într-un meci de baraj pentru Europa Conference League şi s-a calificat pentru prima dată în cupele europene....

Baraj retrogradare Liga 2 / promovare Liga 1, tur: Dunărea Călăraşi - FC Voluntari 1-2

Azi au avut loc meciurile tur a barajului de retrogradare/promovare, în care s-au întâlnit echipele clasate pe locurile 7 şi 8 din play-out-ul Ligii 1 şi formaţiile...

Baraj retrogradare Liga 2 / promovare Liga 1, tur: CS Mioveni - FC Hermannstadt 0-0

Azi au avut loc meciurile tur a barajului de retrogradare/promovare, în care s-au întâlnit echipele clasate pe locurile 7 şi 8 din play-out-ul Ligii 1 şi formaţiile care au ocupat poziţiile...

Liga 1 - Etapa 10 - play-off: Rezultate şi marcatori

CFR Cluj a câştigat cu scorul de 2-0 meciul disputat acasă cu Fotbal Club FCSB, în etapa a 10-a a fazei play-off a Ligii 1. Golurile campioanei au fost marcate de Adrian Gâdea (14) şi...

Liga 1 - Etapa 8 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

CSM Politehnica Iaşi a retrogradat în Liga 2 după ce a pierdut sâmbătă acasă în Copou cu scorul de 1-0 în faţa lui FC Hermannstadt, în etapa a 8-a a fazei play-out din Liga 1. Unicul gol...

FC Argeş, cu gândul la barajul pentru Europa Conference League

După ce şi-a asigurat matematic rămânerea în Liga 1 şi în sezonul viitor, FC Argeş va încerca să facă pasul decisiv prin care să-şi asigure şi prezenţa la barajul pentru cupele...

Liga 1 - Etapa 7 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

Gaz Metan Mediaş a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat pe teren propriu cu Astra Giurgiu, în etapa a 8-a a fazei play-out a Ligii 1. Prima repriză a fost echilibrată, însă în minutul...

Piteștenii vor șefia play-out-ului!

Viitorul Constanța – FC Argeș, duminică, ora 16.30, Digi Sport, Look Sport, Telekom Sport După ce a reușit în mare măsură să rezolve ecuația menținerii în Liga 1 și în sezonul...



Top News

-EURO 2020, Grupa A: Italia - Elveţia 3-0

-FC Argeș a început pregătirea pentru noul sezon

-FC Argeş, cantonament în Austria și amicale cu vicecampioana Sloveniei și campioana Serbiei!

-EURO 2020, Grupa C: Olanda - Ucraina 3-2

-EURO 2020, Grupa C: Austria - Macedonia de Nord 3-1

-EURO 2020, Grupa D: Anglia - Croaţia 1-0

-EURO 2020, Grupa B: Belgia - Rusia 3-0




S-au nascut azi

Adrian Szabo
România
61 ani

Alex
Brazilia
39 ani

Alexandru Răuţă
România
29 ani

Ali Kuçik
Turcia
30 ani

Ante Sarić
Croaţia
29 ani

Carlos Alberto Torres
Brazilia
76 ani

Doru Buican
România
39 ani

Edel Apula Bete
Armenia
35 ani

Emanuel Crețulescu
România
29 ani

Ilya Tsymbalar
Rusia
52 ani

Ivan Paunović
Serbia
35 ani

Joel Robles
Spania
31 ani

Jordan Henderson
Anglia
31 ani

Juan Carlos Valerón
Spania
46 ani

Leandro Cabrera
Uruguay
30 ani

Luis Jiménez
Chile
37 ani

Manuel Arteaga
Venezuela
27 ani

NORWICH CITY
Anglia
119 ani

Sorin Paraschiv
România
40 ani

VILLARREAL CF
Spania
98 ani

Zinho
Brazilia
54 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
09.04.2021 Astra Giurgiu FC UTA Arad C
09.04.2021 Dinamo București Academica Clinceni C
09.04.2021 FC Argeș Pitești Chindia Târgoviște C
09.04.2021 FC Voluntari FC Botoșani C
10.04.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Fotbal Club FCSB C
11.04.2021 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
12.04.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
12.04.2021 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. Fotbal Club FCSB 65
2. CFR 1907 Cluj 64
3. Universitatea Craiova 58
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 45
5. Academica Clinceni 44
6. FC Botoșani 42
7. FC Argeș Pitești 40
8. Chindia Târgoviște 39
9. Astra Giurgiu 38
10. FC UTA Arad 37
11. Gaz Metan Mediaş 33
12. FC Voluntari 32
13. FC Viitorul 31
14. Dinamo București 27
15. FC Hermannstadt 26
16. CSM Politehnica Iaşi 25
Clasament 2020-2021

Play-off


Liga 1 Play-off
25.05.2021 CFR 1907 Cluj Fotbal Club FCSB C
26.05.2021 Universitatea Craiova Academica Clinceni C
27.05.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Botoșani C


1. CFR 1907 Cluj 22
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 17
3. Fotbal Club FCSB 12
4. Universitatea Craiova 12
5. Academica Clinceni 11
6. FC Botoșani 10
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
19.05.2021 FC Hermannstadt FC Argeș Pitești C
19.05.2021 Dinamo București Chindia Târgoviște C
19.05.2021 FC Viitorul Astra Giurgiu C
19.05.2021 FC Voluntari FC UTA Arad C
19.05.2021 Gaz Metan Mediaş
18:30
CSM Politehnica Iaşi   C


1. Dinamo București 17
2. FC Viitorul 16
3. Chindia Târgoviște 16
4. Gaz Metan Mediaş 15
5. FC UTA Arad 13
6. FC Hermannstadt 13
7. FC Voluntari 12
8. FC Argeș Pitești 11
9. CSM Politehnica Iaşi 7
10. Astra Giurgiu 5
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017