Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


FC UTA Arad 23.04.2022 - 15:30

Liga 1 - play-out - Etapa 6: FC UTA Arad - Chindia Târgovişte 1-0

Liga 1 - play-out - Etapa 6: FC UTA Arad - Chindia Târgovişte 1-0
FC UTA Arad a câştigat cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă cu Chindia Târgovişte, în etapa a 6-a a fazei play-out a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Philip Otele, în minutul 69, când Desley Ubbink a centrat de pe partea dreaptă în fața porții, Karolis Laukžemis a trecut pe lângă minge, iar Philip Otele, din spatele său, a scuturat plasa porții lui Cătălin Căbuz. Dâmboviţenii au avut o bună ocazie de gol în minutul 63, când Nasser Chamed a trimis puțin alături, din careul mic.
 
23.04.2022, Arad, Stadion: "Francisc von Neuman", ora: 13:30
PLAY-OUT: FC UTA Arad - Chindia Târgovişte 1-0
A marcat: 1-0 Philip Otele (69)
 
UTA: Fl. Iacob - Vukcevici, Benga, Medimorec, Şliakov - Vorobjovas, Batha, Ubbink (Isac 84) - Laukzemis (Fl. Matei 70), Miculescu (Pătlăgică 90), Otele (Dangubici 84). Antrenor: Ionuţ Badea.
 
Chindia: Căbuz - Butean, P. Iacob, Piţian, C. Dinu (Popadiuc 82) - Căpuşă, Celea (Dulca 71), Passaglia (Chunchukov 82), M. Şerban - Chamed, D. Florea (Sila 85). Antrenor: Emil Săndoi.
 
Cartonaşe galbene: Batha (71) - C. Dinu (43), Chamed (48), P. Iacob (55)
 
Arbitri: Sebastian Colţescu - Vasile Marinescu, Daniel Mitruţi - Florin Andrei. Observator: Szekely Zoltan.






Taguri: Liga 1    play-out    Etapa 6    FC UTA Arad    Chindia Târgovişte    Philip Otele   

Comenteaza

Ultimele stiri - FC UTA Arad

Liga 1 - Etapa 21: FC UTA Arad - Rapid Bucureşti 1-1

Rapid Bucureşti a câştigat un punct norocos în meciul disputat în deplasare cu FC UTA Arad, în etapa a 21-a a Superligii României. În faţa a 8.500 de spectatori, pe un gazon execrabil,...

Liga 1 - Etapa 19: FC UTA Arad - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-4

Sepsi Sfântu Gheorghe a obţinut o victorie categorică cu scorul de 4-1 în meciul disputat la Arad cu UTA, în etapa a 19-a a Superligii. Covăsnenii au deschis scorul în minuttul 24 din...

Liga 1 - Etapa 18: FC UTA Arad - FC Voluntari 1-1

FC Voluntari şi-a îndeplinit obiectivul în meciul disputat în deplasare cu FC UTA Arad, câştigând un punct, în etapa a 18-a a Superligii. Ilfovenii au deschis scorul după 67 de secunde de...

Liga 1 - Etapa 16: FC UTA Arad - FC Argeș Piteşti 0-1

FC UTA Arad a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă cu FC Argeș Piteşti, în etapa a 16-a a Superligii. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 27 de...

Liga 1 - Etapa 15: FC UTA Arad - CS Universitatea Craiova 1-2

FC UTA Arad a pierdut cu scorul de 2-1 meciul disputat acasă cu CS Universitatea Craiova, în etapa a 15-a a Superligii. "Alb-roşii" au deschis scorul prin fundaşul stânga mauritan...

Liga 1 - Etapa 13: FC UTA Arad - CFR Cluj 1-1

CFR Cluj a pierdut 2 puncte în meciul disputat la Arad cu UTA, care terminat la egalitate, scor 1-1, în ultimul meci din etapa a 13-a a Superligii....

Liga 1 - Etapa 11: FC UTA Arad - FC Hermannstadt 1-2

FC UTA Arad a suferit prima înfrângere acasă din acest sezon, deşi a deschis scorul în meciul cu FC Hermannstadt, din etapa a 11-a a Superligii. În minutul...

Liga 1 - Etapa 9: FC UTA Arad - Chindia Târgoviște 1-1

FC UTA Arad nu a reuşit decât un rezultat de egalitate în partida susţinută pe teren propriu cu Chindia Târgovişte, în etapa a 9-a a Superligii....

Liga 1 - Etapa 7: FC UTA Arad - FC Universitatea Craiova 2-1

FC UTA Arad a învins-o cu scorul de 2-1 pe FC Universitatea Craiova, vineri seara, acasă în faţa a 11.000 de suporteri, în etapa a 7-a a Superligii. Prima repriză a fost dominată clar de...

Liga 1 - Etapa 5: FC UTA Arad - Universitatea Cluj 2-1

FC UTA Arad a învins-o acasă, cu scorul de 2-1, pe Universitatea Cluj, în etapa a 5-a a Superligii. Golurile "alb-roşilor" au fost marcate de moldoveanul Virgiliu Postolachi (6) şi...

Liga 1 - Etapa 2: FC UTA Arad - Petrolul Ploieşti 2-0

FC UTA Arad a învins-o pe Petrolul Ploieşti cu scorul de 2-0, luni seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 2-a a Superligii. Ambele goluri ale arădenilor au fost marcate de David...



Top News

-Liga 1 - Etapa 23: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 23: Universitatea Cluj - Rapid Bucureşti 0-0

-Liga 1 - Etapa 22: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 22: Farul Constanţa - CFR Cluj 0-3

-Liga 1 - Etapa 22: Chindia Târgovişte - FC Argeș Piteşti 1-1

-Liga 1 - Etapa 22: FC Hermannstadt - Fotbal Club FCSB 0-1

-Liga 1 - Etapa 22: FC Universitatea Craiova - FC UTA Arad 1-1




Care este jucătorul tău preferat de la FCM UTA Arad? (sezonul 2022-2023)
Virgiliu Postolachi
Marko Vukčević
Florin Iacob
Juan Cascini
Claudiu Keșerü
Desley Ubbink
Philip Otele
Erico da Silva
Idriz Batha
Andrei Chindriș
Alexandru Benga
Damian Isac
Orhan Ademi
Wesley Jobello
Paul Anton
Albert Stahl
Florentin Matei
Raul Șteau
Erion Hoxhallari
Dragoș Balauru
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Gazzi
Italia
40 ani

Andrei Bărbulescu
România
42 ani

Andrei Coroian
România
32 ani

Antonis Petropoulos
Grecia
37 ani

Arturo Ymeri
Italia
31 ani

Bianchi Arce
Argentina
36 ani

Bruno Metsu
Franța
69 ani

Cristian Monac
România
31 ani

Dan Văscan
România
35 ani

David McPherson
Scoția
59 ani

Dejan Rusmir
Serbia
43 ani

Edevaldo
Brazilia
65 ani

Ezequias
Brazilia
42 ani

Fernando Cornejo
Chile
54 ani

Florin Axinia
România
49 ani

GERMANIA
Germania
123 ani

Gianluigi Buffon
Italia
45 ani

Gianvito Plasmati
Italia
40 ani

Günther Happich
Austria
71 ani

Heinz Flohe
Germania
75 ani

Issam Jemâa
Tunisia
39 ani

Jamie Carragher
Anglia
45 ani

Jasmin Handanović
Slovenia
45 ani

Jordan Mustoe
Anglia
32 ani

Jordan Mustoe
Anglia
32 ani

Jorge Otero
Spania
54 ani

Joshua
Spania
34 ani

Junior Măcriş-Dan
România
26 ani

Marek Štěch
Cehia
33 ani

Marko Babić
Croația
42 ani

Mauricio Cuero
Columbia
30 ani

Melvin Brown
Mexic
44 ani

Miguel Torres
Spania
37 ani

Mitchell Schet
Olanda
35 ani

Nenad Savić
Serbia
42 ani

Onur Ayık
Turcia
33 ani

Papa Bouba Diop
Senegal
45 ani

Patrick Mtiliga
Danemarca
42 ani

Philippe Vercruysse
Franța
61 ani

Pol Roigé
Spania
29 ani

Richmond Boakye
Ghana
30 ani

Ruben Pereira
Uruguay
55 ani

Siem de Jong
Olanda
34 ani

Silviu Ploeșteanu
România
110 ani

Tam Nsaliwa
Canada
41 ani

Urko Rafael Pardo
Belgia
40 ani

Victor Crângureanu
România
45 ani

Yasuhito Endo
Japonia
43 ani

Žarko Marković
Serbia
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2022-2023


Liga 1 2022-2023
27.01.2023
Cronica
Universitatea Cluj Rapid București C
28.01.2023 FC UTA Arad
14:30
CS Mioveni Orange Sport 1 C
28.01.2023 Petrolul Ploiești
17:00
Chindia Târgoviște Orange Sport 1 C
28.01.2023 CS Universitatea Craiova
20:00
FC Hermannstadt Orange Sport 1 C
29.01.2023 FC Argeș Pitești
13:30
FC Botoșani Orange Sport 1 C
29.01.2023 Sepsi Sfântu Gheorghe
16:00
FC Universitatea Craiova Orange Sport 1 C
29.01.2023 Fotbal Club FCSB
19:00
Farul Constanța Orange Sport 1 C
30.01.2023 FC Voluntari
20:00
CFR 1907 Cluj Orange Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 47
2. Farul Constanța 45
3. Fotbal Club FCSB 41
4. Rapid București 41
5. CS Universitatea Craiova 38
6. FC Hermannstadt 33
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 32
8. Petrolul Ploiești 30
9. FC Voluntari 26
10. FC Universitatea Craiova 24
11. FC Argeș Pitești 24
12. FC Botoșani 24
13. Chindia Târgoviște 22
14. Universitatea Cluj 22
15. FC UTA Arad 20
16. CS Mioveni 12
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017