Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Universitatea Craiova 16.05.2022 - 22:30

Liga 1 - play-out - Etapa 9: FC U Craiova 1948 - Sepsi Sfântu Gheorghe 0-5

Liga 1 - play-out - Etapa 9: FC U Craiova 1948 - Sepsi Sfântu Gheorghe 0-5
FC U Craiova 1948 a prestat luni seară cel mai prost meci al său din acest campionat, fiind umilită de Sepsi Sfântu Gheorghe, care a câștigat la un scor care nu lasă loc de prea multe comentarii. Cu gândul probabil la vacanță, meciul neavând practic nicio miză pentru "alb-albaștrii", care nu s-au regăsit deloc în această partidă, iar jucători precum Cobrea, Marquet, Ondaan și Sidibe nu au profitat deloc de șansa oferită de către Nicolo Napoli. Golurile secuilor au fost înscrise de Kevin Luckassen (16), István Fülöp (57), Vitalie Damaşcan (67), Cătălin Golofca (72) şi George Dragomir (90 penalty).
 
Meicul din Bănie a fost întrerupt de două ori din cauza scandărilor xenofobe ale fanilor olteni. Prima dată, meciul a fost oprit în minutul 19 de arbitrul Adrian Cojocaru, după ce s-a scandat din tribune "afară, afară, cu ungurii din ţară", fiind reluat după două minute şi după ce de la staţia de amplificare au fost transmise mesaje pentru a pune capăt acestor scandări.
 
16.05.2022, Craiova, "Stadion de Fotbal pentru municipiul Craiova", ora: 20:30
PLAY-OUT: FC U Craiova 1948 - Sepsi Sfântu Gheorghe 0-5
Au marcat: 0-1 Kevin Luckassen (16), 0-2 István Fülöp (57), 0-3 Vitalie Damaşcan (67), 0-4 Cătălin Golofca (72), 0-5 George Dragomir (90 penalty)
 
FC U Craiova 1948: Cobrea - Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert - Pop, Marquet (69 Asamoah) - Baeten (69 A. Albu), Bauza (69 Cl. Bălan), Van Durmen (46 Sidibe) - Ondaan (46 Compagno). Antrenor: Nicolo Napoli.
 
Sepsi OSK: Began - Ashkovski (67 Ștefănescu), Ninaj, Tincu, Ispas - Fofana (67 Eder Gonzalez), Vașvari (77 I. Dragomir), I. Fulop (78 Bărbuț) - Damașcan (73 B. Mitrea), Luckassen, Golofca. Antrenor: Cristiano Bergodi.
 
Cartonaşe galbene: Baeten (61) - Vașvari (23)
 
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel), Marius Badea (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Cătălin Popa (Piteşti). Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Ion Căţoi (Bucureşti) - LPF.






Taguri: Liga 1    play-out    Etapa 9    Kevin Luckassen    István Fülöp    Vitalie Damaşcan    Cătălin Golofca    George Dragomir    scandări xenofobe   

Comenteaza

Ultimele stiri - Universitatea Craiova

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - FC U Craiova 1948

FC U Craiova 1948 a terminat pe locul 4 în clasamentul play-out, cu 34 punte. "Alb-albaştrii" au fost antrenaţi de Adrian Mutu (etapele 1-11), Flavius Stoican (etapele 12-14), Dan...

Liga 1 - play-out - Etapa 7: FC U Craiova 1948 - FC UTA Arad 1-0

FC U Craiova 1948 s-a impus la limită, cu scorul de 1-0, în meciul disputat acasă cu FC UTA Arad, în etapa a 7-a a fazei play-out a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost...

Liga 1 - play-out - Etapa 5: FC U Craiova 1948 - Academica Clinceni 4-0

FC U Craiova a învins-o pe FC Academica Clinceni cu scorul de 4-0 (2-0), duminică, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 5-a a fazei play-out a Ligii 1. Golurile au fost...

Liga 1 - play-out - Etapa 3: FC U Craiova 1948 - CS Mioveni 1-1

CS Mioveni a fost foarte aproape de un succes în Bănie în meciul disputat cu FC U Craiova 1948, în etapa a treia a play-out-ului Ligii 1, deşi la casele de pariuri de top pornea cu şansa a...

Liga 1 - Etapa 30: Sepsi Sfântu Gheorghe - FC U Craiova 1948 2-1

FC U Craiova 1948 a deschis scorul în meciul disputat la Sfântu Gheorghe cu Sepsi OSK, prin argentinianul Juan Francisco Bauza (8), în etapa a 30-a a Ligii 1, însă a plecat acasă învinsă....

Liga 1 - Etapa 29: FC U Craiova 1948 - Rapid București 3-2

FC U Craiova 1948 a învins-o pe FC Rapid Bucureşti cu scorul de 3-2 (0-0), marţi seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 29-a a Ligii 1. Oaspeţii au deschis scorul...

Liga 1 - Etapa 27: FC U Craiova 1948 - FC UTA Arad 1-1

FC U Craiova a fost foarte aproape de o victorie în meciul disputat pe stadionul "Complex Sportiv Craiova" din Bănie cu FC UTA Arad 1-1, în etapa a 27-a a...

Liga 1 - Etapa 25: FC U Craiova 1948 - FC Botoșani 3-2

FC U Craiova 1948 a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 3-2 (2-2), joi seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 25-a a Ligii 1. Gazdele au deschis scorul prin Claudiu...

Liga 1 - Etapa 23: FC U Craiova 1948 - FC Argeş Piteşti 1-0

FC U Craiova 1948 a câştigat cu scorul de 1-0 partida disputată în Bănie cu FC Argeş Piteşti, în etapa a 23-a a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost reuşit de...

Liga 1 - Etapa 19: FC U Craiova 1948 - Academica Clinceni 1-2

FC U Craiova 1948 a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, meciul disputat cu Academica Clinceni, în etapa a 19-a a Ligii 1. Oltenii au deschis scorul în minutul 28 prin italianul...

Liga 1 - Etapa 18: FC U Craiova 1948 - FC Voluntari 0-2

FC Voluntari a obţinut a 10 victorie din acest sezon în Bănie, unde a câştigat cu scorul de 2-0 în faţa Craiovei lui Mititelu, în etapa a 18-a a Ligii 1....



Top News

-Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - Rapid Bucureşti

-Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - FC U Craiova 1948

-Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - FC UTA Arad

-Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - CS Mioveni

-Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - Chindia Târgoviște

-Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - FC Hermannstadt

-Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - Petrolul Ploieşti




Care este jucătorul tău preferat de la FC Universitatea Craiova? (sezonul 2013/2014)
Ciucă
Baird
Săceanu
Stoianof
Mitić
Acka
Hotoboc
Frăsineanu
Goge
Cruceru
Ripoli
Cl.Bălan
Mârzeanu
Ćosić
Bălaşa
V.Gheorghe
Crăciun
N.Nicolae
Stania
Buşu
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Bițică
România
43 ani

Bogdan Dolha
România
37 ani

Caner Erkin
Turcia
33 ani

Cristiano Lucarelli
Italia
46 ani

Gigel Coman
România
43 ani

Hans van Breukelen
Olanda
65 ani

Jorge Valdano
Argentina
66 ani

LEEDS UNITED
Anglia
102 ani

Marquinhos Pedroso
Brazilia
28 ani

Mauro Camoranesi
Italia
45 ani

Milan Lukač
Serbia
36 ani

PARTIZAN BELGRAD
Serbia
76 ani

Rambé
Capul Verde
32 ani

Ryan Shawcross
Anglia
34 ani

Tomáš Rosický
Cehia
41 ani

Valentin Năstase
România
47 ani

Zdravko Zdravkov
Bulgaria
51 ani

Zeno Bundea
România
44 ani

Zoran Vulić
Croația
60 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2021-2022


Liga 1 2021-2022
04.03.2022
Cronica
Sepsi Sfântu Gheorghe FC U Craiova 1948 C
05.03.2022
Cronica
FC UTA Arad CS Mioveni C
05.03.2022
Cronica
Rapid București Academica Clinceni C
06.03.2022
Cronica
Gaz Metan Mediaș Chindia Târgoviște C
06.03.2022
Cronica
CFR 1907 Cluj Dinamo București C
06.03.2022
Cronica
Fotbal Club FCSB FC Voluntari C
07.03.2022
Cronica
FC Botoșani FC Argeș Pitești C
07.03.2022
Cronica
Universitatea Craiova Farul Constanța C


1. CFR 1907 Cluj 76
2. Fotbal Club FCSB 62
3. Universitatea Craiova 54
4. FC Argeș Pitești 48
5. Farul Constanța 48
6. FC Voluntari 47
7. FC Botoșani 46
8. Rapid București 40
9. FC UTA Arad 40
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 39
11. Chindia Târgoviște 35
12. FC U Craiova 1948 33
13. CS Mioveni 29
14. Dinamo București 17
15. Academica Clinceni 14
16. Gaz Metan Mediaș 10
Clasament 2021-2022

Baraj


Liga 1 Baraj
29.05.2022 Chindia Târgoviște Concordia Chiajna C
29.05.2022 Dinamo București Universitatea Cluj C


Clasament Baraj

Play-off


Liga 1 Play-off
20.05.2022
Cronica
Universitatea Craiova Farul Constanța C
22.05.2022
Cronica
Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
23.05.2022
Cronica
FC Argeș Pitești FC Voluntari C


1. Fotbal Club FCSB 25
2. Universitatea Craiova 21
3. CFR 1907 Cluj 19
4. FC Voluntari 11
5. Farul Constanța 8
6. FC Argeș Pitești 3
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
13.05.2022
Cronica
Chindia Târgoviște Gaz Metan Mediaș C
13.05.2022
Cronica
Dinamo București FC UTA Arad C
16.05.2022
Cronica
FC U Craiova 1948 Sepsi Sfântu Gheorghe C
16.05.2022
Cronica
CS Mioveni Rapid București C
16.05.2022
Cronica
Academica Clinceni FC Botoșani C


1. Sepsi Sfântu Gheorghe 22
2. Rapid București 19
3. FC Botoșani 18
4. FC U Craiova 1948 17
5. CS Mioveni 16
6. Dinamo București 14
7. FC UTA Arad 13
8. Chindia Târgoviște 8
9. Gaz Metan Mediaș 3
10. Academica Clinceni 0
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017