Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Sepsi Sfântu Gheorghe 01.07.2022 - 10:00

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - Sepsi Sfântu Gheorghe

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - Sepsi Sfântu Gheorghe
Sepsi Sfântu Gheorghe a ratat calificarea în play-off, însă şi-a salvat sezonul, câştigând în premieră Cupa României. Echipa antrenată de italianul Cristiano Bergodi are ca obiectiv în sezonul 2022-2023 să se califice în play-off-ul Ligii 1 şi să câştige din nou Cupa României. Covăsnenii vor juca în turul al doilea preliminar din Europa Conference League cu învingătoarea dintre Olimpija Ljubljana şi FC Differdange 03, cel mai probabil cu slovenii. În urmă cu un an secuii au debutat în Europa Conference League, însă au fost eliminaţi în turul al doilea preliminar de Spartak Trnava, 0-0 în tur în Slovacia, 1-1 acasă şi 3-4 după executarea loviturilor de departajare. În acest sezon "alb-roşii" sunt mai puternici, au şi un nou stadion şi suporteri, astfel că speră să prindă un loc de play-off şi să se califice în grupele Europa Conference League. În pauza de vară Sepsi OSK a avut 3 victorii de senzaţie în meciurile amicale disputate în Austria, 3-0 cu Ferencváros Budapesta, 1-0 cu Legia Varşovia, 4-0 cu ŢSKA Sofia şi o înfrângere, 0-3 cu SV Sandhausen.

Programul Ligii 1 - sezonul regular 2022-2023 - etapele 1-30

Au venit

Denis Ciobotariu fundaş central de la CFR Cluj
Rareș Ispas fundaș stânga de la CFR Cluj
Jonathan Rodríguez -Argentina- mijlocaş defensiv de la CFR Cluj
Ion Gheorghe mijlocaș ofensiv de la FC Voluntari
Francisco Júnior -Guineea Bissau- mijlocaș central de la Gaz Metan Mediaș
Cosmin Matei mijlocaş ofensiv de la Dinamo București
Mario Rondón -Venezuela- atacant de la Radomiak Radom

Au revenit după ce au fost împrumutaţi

Lóránt Kovács mijlocaş defensiv de la FK Csikszereda
Petar Bojić -Serbia- mijlocaş ofensiv de la FK Kolubara

Au plecat

Răzvan Tincu fundaş central --> CSM Politehnica Iaşi
Florin Ștefan fundaş stânga --> Rapid Bucureşti
Boubacar Fofana -Guineea- mijlocaş defensiv --> final de contract
Gabriel Vaşvari mijlocaş defensiv --> CSM Politehnica Iaşi
Eder González -Spania- mijlocaş central --> FC Atromitos
István Fülöp mijlocaş ofensiv --> final de contract
Kevin Luckassen -Ţările de Jos- atacant --> Kayseri Spor Kulübü
Tsvetelin Chunchukov -Bulgaria- atacant --> Steaua Bucureşti

Antrenor: Cristiano Bergodi (confirmat)







Taguri: Liga 1    RoMercato    Sepsi Sfântu Gheorghe    Cupa României    play-off    Europa Conference League    Spartak Trnava    Olimpija Ljubljana    FC Differdange 03    Ferencváros Budapesta    Legia Varşovia    ŢSKA Sofia    SV Sandhausen   

Comenteaza

Ultimele stiri - Sepsi Sfântu Gheorghe

Preliminariile Europa Conference League, turul II, manşa întâi: Sepsi Sfântu Gheorghe - Olimpija Ljubljana 3-1

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins-o acasă, pe "Sepsi Arena", cu scorul de 3-1 pe Olimpija Ljubljana, în prima manşă a turului secund preliminar al Europa Conference League. Slovenii au...

Supercupa României: CFR Cluj - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-2

Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat în premieră Supercupa României, după ce a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 2-1, pe stadionul "Francisc Neuman" din Arad. "Alb-vişinii"...

Liga 1 - play-out - Etapa 8: Sepsi Sfântu Gheorghe - Chindia Târgovişte 2-1

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a impus cu scorul de 2-1 în meciul jucat acasă cu Chindia Târgovişte, în etapa a 8-a a fazei play-out a Ligii 1. Covăsnenii au...

Liga 1 - play-out - Etapa 7: Sepsi Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaş 3-1

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins-o pe Gaz Metan Mediaş cu scorul de 3-1 (2-1), vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 7-a a fazei play-out a Ligii 1....

Sepsi Sfântu Gheorghe - FC UTA Arad 1-0

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 pe FC UTA Arad, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Ligii 1. Golul a...

Liga 1 - play-out - Etapa 3: Sepsi Sfântu Gheorghe - Academica Clinceni 6-0

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a distrat în meciul disputat acasă cu Academica Clinceni, din etapa a treia a play-out-ului Ligii 1, câştigând cu scorul de 6-0....

Liga 1 - play-out - Etapa 1: Sepsi Sfântu Gheorghe - CS Mioveni 3-1

CS Mioveni a condus-o la pauză cu 1-0 la Sfântu Gheorghe pe Sepsi OSK, datorită golului înscris de Ionuţ Balaur (38), însă în repriza a doua covăsnenii...

Liga 1 - Etapa 28: Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj 0-2

Sepsi Sfântu Gheorghe a primit gol încă din minutul 5 în meciul disputat acasă cu CFR Cluj, din etapa a 28-a a Ligii 1, pe care l-a pierdut cu scorul de 2-0....

Liga 1 - Etapa 25: Sepsi Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaș 2-0

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins-o pe Gaz Metan Mediaş cu scorul de 2-0 (0-0), marţi, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 25-a a Ligii 1. Sepsi OSK s-a impus...

Liga 1 - Etapa 23: Sepsi Sfântu Gheorghe - Universitatea Craiova 3-1

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins-o acasă cu scorul de pe Universitatea Craiova pe Universitatea Craiova, în primul meci din etapa a 23-a a Ligii 1. Secuii au deschis scorul după doar 23 de...

Liga 1 - Etapa 21: Sepsi Sfântu Gheorghe - Fotbal Club FCSB 0-0

Fotbal Club FCSB a câştigat cu multă şansă 1 punct în meciul disputat la Sfântu Gheorghe cu Sepsi OSK, în etapa a 21-a a Ligii 1. Scorul final a fost 0-0, însă cel mai bun jucător de pe...



Top News

-Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 4: Rapid Bucureşti - FC Argeș Piteşti 2-1

-Liga 1 - Etapa 4: CS Mioveni - Fotbal Club FCSB 1-1

-Liga 1 - Etapa 4: Universitatea Cluj - Petrolul Ploiești 0-1

-Se lansează FC Argeș TV History!

-Preliminariile Europa Conference League, turul 3, manşa întâi: FC DAC 1904 Dunajská Streda - FCSB 0-1

-Liga 1 - Etapa 3: Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Alin Bordeanu
România
41 ani

Aziz Khalouta
Maroc
33 ani

Branko Brnović
Yugoslavia
55 ani

Bruno Mezenga
Brazilia
34 ani

CD TENERIFE
Spania
100 ani

Claudiu Voiculeț
România
37 ani

David Lazar
România
31 ani

Dumitru Stângaciu
România
58 ani

FC AUGSBURG
Germania
115 ani

Florin Prunea
România
54 ani

Herbert Prohaska
Austria
67 ani

Ivan Lendrić
Croaţia
31 ani

Joël Matip
Camerun
31 ani

José Molina
Spania
52 ani

Julien Bègue
Franţa
29 ani

Louis Saha
Franța
44 ani

Louis van Gaal
Olanda
71 ani

M.Constantinescu
România
41 ani

Mahamadou Sissoko
Franţa
34 ani

Makoto Tanaka
Japonia
47 ani

Marcelo Balboa
SUA
55 ani

Marco Grassi
Elveția
54 ani

Miguel Queiros
Portugalia
38 ani

Roberto Dias
Brazilia
34 ani

Rubén Paz
Uruguay
63 ani

Weaam Amasha
Israel
37 ani

Zito
Brazilia
90 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2022-2023


Liga 1 2022-2023
05.08.2022
Cronica
Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
06.08.2022
Cronica
CS Mioveni Fotbal Club FCSB C
06.08.2022
Cronica
Rapid București FC Argeș Pitești C
07.08.2022 Sepsi Sfântu Gheorghe FC UTA Arad C
07.08.2022 Chindia Târgoviște CFR 1907 Cluj C
07.08.2022 FC Universitatea Craiova CS Universitatea Craiova C
08.08.2022 FC Hermannstadt
19:00
FC Voluntari Orange Sport 1 C
08.08.2022 FC Botoșani
21:00
Farul Constanța Orange Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 9
2. Rapid București 9
3. Farul Constanța 7
4. FC Botoșani 7
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 6
6. FC Voluntari 6
7. FC Argeș Pitești 6
8. FC Hermannstadt 5
9. CS Universitatea Craiova 5
10. FC Universitatea Craiova 4
11. Petrolul Ploiești 4
12. FC UTA Arad 4
13. Fotbal Club FCSB 3
14. Chindia Târgoviște 2
15. Universitatea Cluj 2
16. CS Mioveni 1
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017