Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Sepsi Sfântu Gheorghe 24.07.2022 - 14:00

Liga 1 - Etapa 2: Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Argeş Pitești 4-0

Liga 1 - Etapa 2: Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Argeş Pitești 4-0
Sepsi Sfântu Gheorghe a învins-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, pe FC Argeş Pitești, în etapa a 2-a din Superliga. Golurile au fost marcate de Cosmin Matei (49 penalty), Bogdan Mitrea (60), Marius Ștefănescu (63) şi Cătălin Golofca (80). În prima repriză a meciului de la Sfântu Gheorghe cele două echipe s-au anulat reciproc, la o temperatură de peste 30 de grade Celsius resimțită în aer. După pauză, Sepsi OSK a obținut un penalty după hențul clar făcut de Mike Cestor. Cosmin Matei a executat cu calm și a deschis scorul de la punctul cu var, în minutul 49. Secuii s-au dezlănțuit în următorul sfert de oră. Mai întâi, căpitanul Bogdan Mitrea a marcat cu o lovitură superbă de cap, la colțul lung, din centrarea lui Marius Ștefănescu. Mijlocașul lui Sepsi și-a continuat repriza de vis. A scăpat singur pe un contraatac și l-a învins pe Alexandru Greab, din postură de unu la unu, în minutul 63. Cătălin Golofca a închis tabela în minutul 80, cu capul, după ce mingea a lovit transversala.
 
24.07.2022, Sfântu Gheorghe, Stadion: "Sepsi Arena", ora: 12:00
Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Argeş Pitești 4-0
Au marcat: 1-0 Cosmin Matei (49 penalty), 2-0 Bogdan Mitrea (60), 3-0 Marius Ștefănescu (63), 4-0 Cătălin Golofca (80)
 
Sepsi: Niczuly - Ciobotariu, Niňaj, B. Mitrea, A. Dumitrescu - J. Rodríguez (Damaşcan 61), N. Păun, C. Matei (Golofca 70) - Bărbuţ (Aganović 62), Tudorie (Rondón 70), M. Ştefănescu (I. Gheorghe 75). Antrenor: Cristiano Bergodi.
 
FC Argeş: Greab - Tofan, M. Constantin, Cestor, Latovlevici (Célestine 70) - Meza Colli (Alceus 70), Nijke - Jakoliš, Calcan (Garita 62), Bertrand (Donisa 77) - Işfan. Antrenor: Andrei Prepeliţă.
 
Cartonaşe galbene: N. Păun (51), A. Dumitrescu (78) - Latovlevici (54), Tofan (59)
 
Meciul a fost arbitrat de Viorel Flueran, ajutat de Sebastian Gheorghe şi Marius Badea.






Taguri: Liga 1    Etapa 2    Sepsi Sfântu Gheorghe    FC Argeş Pitești    Cosmin Matei    Bogdan Mitrea    Marius Ștefănescu    Cătălin Golofca    Viorel Flueran   

Comenteaza

Ultimele stiri - Sepsi Sfântu Gheorghe

Liga 1 - Etapa 18: Sepsi Sfântu Gheorghe - Petrolul Ploieşti 2-0

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-o pe Petrolul Ploieşti cu scorul de 2-0, vineri seara, acasă, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii. Ambele goluri al "secuilor" au fost...

Liga 1 - Etapa 16: Sepsi Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova 0-1

CS Universitatea Craiova a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 16-a a Superligii, prima a returului. Unicul...

Liga 1 - Etapa 15: Sepsi Sfântu Gheorghe - Fotbal Club FCSB 0-1

Sepsi Sfântu Gheorghe a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat pe teren propriu cu Fotbal Club FCSB, în etapa a 15-a a Superligii. Unicul gol al partidei a fost marcat...

Liga 1 - Etapa 13: Sepsi Sfântu Gheorghe - Farul Constanța 0-1

Sepsi Sfântu Gheorghe a pierdut cu scorul de 1-0 meciul jucat acasă cu Farul Constanţa, în etapa a 13-a a Superligii. Unicul gol al partidei a fost înscris...

Liga 1 - Etapa 11: Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Botoşani 7-0

FC Botoşani a suferit cea mai drastică înfrângere de când joacă în Liga 1, fiind umilită cu scorul de 7-0 la Sfântu Gheorghe de Sepsi OSK, în etapa a 11-a. Golurile covăsnenilor au fost...

Liga 1 - Etapa 9: Sepsi Sfântu Gheorghe - CS Mioveni 0-1

CS Mioveni a obţinut primul succes din acest sezon, câştigând cu scorul de 1-0 la Sfântu Gheorghe cu Sepsi OSK, în primul meci din etapa a 9-a a Superligii. Unicul gol al meciului a fost...

Liga 1 - Etapa 7: Sepsi Sfântu Gheorghe - Rapid Bucureşti 1-2

Sepsi Sfântu Gheorghe a pierdut pentru prima dată acasă în acest sezon regular, fiind învinsă cu scorul de 2-1 de Rapid Bucureşti, în etapa a 7-a a Ligii 1. Covăsnenii au marcat primii...

Preliminariile Europa Conference League, turul 3, manşa a doua: Djurgårdens IF - Sepsi Sfântu Gheorghe 3-1

Sepsi Sfântu Gheorghe a fost eliminată de formaţia suedeză Djurgårdens IF, după ce a fost învinsă cu scorul de 3-1, joi, pe Stockholm Arena, în manşa secundă a turului al treilea...

Liga 1 - Etapa 4: Sepsi Sfântu Gheorghe - FC UTA Arad 0-0

FC UTA Arad şi-a îndeplinit obiectivul în meciul disputat la Sfântu Gheorghe cu Sepsi OSK, câştigând un punct, în etapa a 4a a...

Preliminariile Europa Conference League, turul II, manşa întâi: Sepsi Sfântu Gheorghe - Olimpija Ljubljana 3-1

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins-o acasă, pe "Sepsi Arena", cu scorul de 3-1 pe Olimpija Ljubljana, în prima manşă a turului secund preliminar al Europa Conference League. Slovenii au...

Supercupa României: CFR Cluj - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-2

Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat în premieră Supercupa României, după ce a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 2-1, pe stadionul "Francisc Neuman" din Arad. "Alb-vişinii"...



Top News

-Liga 1 - Etapa 6: FC Hermannstadt - CFR Cluj 2-3 (restanţă)

-Liga 1 - Etapa 6: Chindia Târgoviște - CS Universitatea Craiova 1-1 (restanţă)

-CM 2022 - Grupa A: Ecuador - Senegal 1-2

-CM 2022 - Grupa A: Olanda - Qatar 2-0

-Franta, Brazilia si Portugalia - in optimi, Africa si Iran - redivivus

-CM 2022 - Grupa G: Camerun - Serbia 3-3

-CM 2022 - Grupa C: Polonia - Arabia Saudită 2-0




Care este jucătorul tău preferat de la Sepsi Sfântu Gheorghe? (sezonul 2022-2023)
Roland Niczuly
Marius Ștefănescu
Mario Rondón
Adnan Aganović
Nicolae Păun
Radoslav Dimitrov
Cătălin Golofca
Pavol Šafranko
Branislav Niňaj
Denis Ciobotariu
Ion Gheorghe
Anass Achahbar
Mihai Bălașa
Alexandru Tudorie
Francisco Júnior
Cristian Bărbuț
Cosmin Matei
Andres Dumitrescu
George Dragomir
Jonathan Rodríguez
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Ali Mansourian
Iran
51 ani

Andrei Zygmantovich
Belarus
60 ani

Antonín Panenka
Cehoslovacia
74 ani

Carlos Sánchez
Uruguay
38 ani

Claudiu Keserü
România
36 ani

Daniel Stana
România
40 ani

Danijel Pranjić
Croația
41 ani

David Batty
Anglia
54 ani

David Régis
SUA
54 ani

David Rivas
Spania
44 ani

Dmitri Radchenko
Rusia
50 ani

Em. Agyemang-Badu
Ghana
32 ani

Francesco Toldo
Italia
51 ani

Gabriel Mărgărit
România
51 ani

Ioan Drăgan
România
57 ani

James Spray
Anglia
30 ani

Jordon Mutch
Anglia
31 ani

Julio Baldivieso
Bolivia
51 ani

Kirill Lapidus
Rusia
31 ani

Luis Artime
Argentina
84 ani

Luke Wilkinson
Anglia
31 ani

Nicolaie Alexa
România
61 ani

Onandi Lowe
Jamaica
48 ani

Ronald Vargas
Venezuela
36 ani

Siyabonga Nomvete
Africa de Sud
45 ani

Sorin Marin
România
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2022-2023


Liga 1 2022-2023
11.11.2022
Cronica
Sepsi Sfântu Gheorghe Petrolul Ploiești C
12.11.2022
Cronica
Chindia Târgoviște Farul Constanța C
12.11.2022
Cronica
Rapid București CS Universitatea Craiova C
13.11.2022
Cronica
FC UTA Arad FC Voluntari C
13.11.2022
Cronica
CS Mioveni CFR 1907 Cluj C
13.11.2022
Cronica
FC Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
14.11.2022
Cronica
Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C
14.11.2022
Cronica
FC Botoșani FC Hermannstadt C


1. Farul Constanța 41
2. CFR 1907 Cluj 37
3. Rapid București 33
4. CS Universitatea Craiova 32
5. Fotbal Club FCSB 29
6. FC Hermannstadt 27
7. Petrolul Ploiești 26
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 25
9. Chindia Târgoviște 21
10. FC Voluntari 21
11. FC Argeș Pitești 21
12. FC Botoșani 20
13. Universitatea Cluj 18
14. FC UTA Arad 17
15. FC Universitatea Craiova 16
16. CS Mioveni 8
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017