Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 18.10.2022 - 00:00

Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori
FC Hermannstadt a suferit a treia înfrângere consecutivă în sezonul regular, fiind învinsă cu scorul de 2-0 la Mediaş de Rapid Bucureşti, în etapa a 14-a a Superligii. Golurile "alb-vişiniilor" au fost înscrise de belgianul Xian Emmers (75) şi de veteranul Dragoş Grigore (78). În primul joc al etapei FC Argeș Piteşti şi FC Voluntari au terminat la egalitate, scor 0-0. Paul Garita, atacantul francez dorit de Gigi Becali la FCSB, a ratat un penalty în minutul 39 şi a fost eliminat în minutul 72.
 
⚽️ Vineri, 14 octombrie 2022
 
14.10.2022, Piteşti, Stadion: "Nicolae Dobrin", ora: 18:15
Au marcat: -
# În minutul 39, Paul Garita a ratat un penalty (a respins portarul Mihai Popa)
Cartonaş roşu: Paul Garita (72, FC Argeş Piteşti)
 
14.10.2022, Mediaş, Stadion: "Gaz Metan", ora: 21:00
Au marcat: 0-1 Xian Emmers (75), 0-2 Dragoş Grigore (78)
 
⚽️ Sâmbătă, 15 octombrie 2022
 
15.10.2022, Botoșani, Stadion: "Municipal", ora: 15:30
A marcat: 1-0 Sekou Camara (90+1)
 
15.10.2022, Ovidiu, Stadion: "Central complex Academia Hagi", ora: 18:00
Au marcat: 1-0  Alexi Pitu (31), 2-0 Andrei Artean (51)
 
15.10.2022, Craiova, Stadion: "Ion Oblemenco", ora: 21:00
Au marcat: 0-1 Christian Irobiso (58), 1-1 Alexandru Câmpanu (76), 2-1 Rivaldinho (90+2)
 
⚽️ Duminică, 16 octombrie 2022
 
16.10.2022, Ploieşti, Stadion: "Ilie Oană", ora: 14:00
A marcat: 1-0 Esteban Orozco Fernández (87)
 
16.10.2022, Bucureşti, Stadion: "Arena Naţională", ora: 20:30
Au marcat: 1-0 Darius Olaru (16), 2-0 Andrea Compagno (88 penalty), 2-1 Claudiu Keşerü (90+1)
 
⚽️ Luni, 17 octombrie 2022
 
17.10.2022, Cluj Napoca, Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu", ora: 21:00
Au marcat: 0-1 Denis Ciobotariu (27), 1-1 Yuri Matias (33), 2-1 Karlo Muhar (84)
 
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Liga 1    Etapa 14    rezultate    marcatori    FC Hermannstadt    Rapid Bucureşti    Xian Emmers    Dragoş Grigore    FC Argeș Piteşti    FC Voluntari    Paul Garita   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 6: FC Hermannstadt - CFR Cluj 2-3 (restanţă)

FC Hermannstadt a pierdut cu scorul de 3-2 meciul disputat la Mediaş cu CFR Cluj, într-un meci restant din etapa a 6-a a Superligii. Echipa antrenată de Dan Petrescu a condus cu 2-0...

Liga 1 - Etapa 6: Chindia Târgoviște - CS Universitatea Craiova 1-1 (restanţă)

CS Universitatea Craiova a ratat şansa de a urca pe podium, după ce a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Chindia Târgovişte, la Ploieşti, într-un meci restant din etapa a 6-a a Ligii 1....

Superliga revine la finalul lunii noiembrie

Superliga a intrat în pauză competițională în următoarele săptămâni, pentru disputarea meciurilor din grupele Cupei Mondiale, așa cum FIFA a solicitat. Campionatul se va relua la finalul...

Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori

Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat cu scorul de 2-0 meciul disputat acasă cu Petrolul Ploieşti, în etapa a 18-a a Superligii. Ambele goluri ale covăsnenilor au fost marcate de atacantul...

Liga 1 - Etapa 18: FC Botoșani - FC Hermannstadt 0-0

FC Botoşani a terminat la egalitate cu FC Hermannstadt, 0-0, luni seara, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 18-a a Superligii de fotbal. Ambele echipe şi-au creat ocazii de...

Liga 1 - Etapa 18: Universitatea Cluj - FC Argeș Piteşti 1-1

Universitatea Cluj a terminat la egalitate cu FC Argeş, 1-1 (0-1), pe teren propriu, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii. "Alb-violeţii" au deschis scorul prin...

Liga 1 - Etapa 18: FC Universitatea Craiova - Fotbal Club FCSB 0-2

Aşa cum era de aşteptat, Fotbal Club FCSB s-a impus fără probleme în meciul disputat în Bănie cu FC Universitatea Craiova, în etapa a 18-a a Superligii....

Liga 1 - Etapa 18: CS Mioveni - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj a avut o prestaţie foarte slabă în partida susţinută în deplasare cu ultima clasată CS Mioveni, în etapa a 18-a a Superligii. Până la urmă...

Liga 1 - Etapa 18: FC UTA Arad - FC Voluntari 1-1

FC Voluntari şi-a îndeplinit obiectivul în meciul disputat în deplasare cu FC UTA Arad, câştigând un punct, în etapa a 18-a a Superligii. Ilfovenii au deschis scorul după 67 de secunde de...

Liga 1 - Etapa 18: Rapid Bucureşti - CS Universitatea Craiova 2-2

În etapa a 18-a a Superligii, CS Universitatea Craiova a avut în mai puţin de 20 de minute 2-0 pe tabela de marcaj în meciul disputat în Giuleşti cu Rapid Bucureşti, prin golurile marcate de...

Liga 1 - Etapa 18: Chindia Târgovişte - Farul Constanţa 1-1

Chindia Târgovişte a obţinut cu multă şansă un rezultat de egalitate în meciul cu Farul Constanţa, de acasă la Ploieşti, în etapa a 18-a Superligii. Oaspeţii au deschis scorul în...



Top News

-Liga 1 - Etapa 6: FC Hermannstadt - CFR Cluj 2-3 (restanţă)

-Liga 1 - Etapa 6: Chindia Târgoviște - CS Universitatea Craiova 1-1 (restanţă)

-CM 2022 - Grupa A: Ecuador - Senegal 1-2

-CM 2022 - Grupa A: Olanda - Qatar 2-0

-Franta, Brazilia si Portugalia - in optimi, Africa si Iran - redivivus

-CM 2022 - Grupa G: Camerun - Serbia 3-3

-CM 2022 - Grupa C: Polonia - Arabia Saudită 2-0




S-au nascut azi

Barry Bannan
Scoția
33 ani

Christos Melissis
Grecia
40 ani

Costinha
Portugalia
48 ani

Daniel Mogoșanu
România
55 ani

Diego Cavalieri
Brazilia
40 ani

Emliano Viviano
Italia
37 ani

François Van der Elst
Belgia
68 ani

Galliquio Castro
Peru
43 ani

Giedrius Arlauskis
Lituania
35 ani

Javier Aguirre
Mexic
64 ani

Jay Simpson
Anglia
34 ani

Joseph-Désiré Job
Camerun
45 ani

Kees van Iersel
Olanda
77 ani

Ladislav Petráš
Cehoslovacia
76 ani

Luciano Re Cecconi
Italia
74 ani

Miloš Živković
Serbia
38 ani

Nicuşor Fota
România
26 ani

Radu Danciu
România
33 ani

Richard Dürr
Elveția
84 ani

Rodrigues Neto
Brazilia
73 ani

Salvatore Schillaci
Italia
58 ani

Simon Donnelly
Scoția
48 ani

Tedj Bensaoula
Algeria
68 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2022-2023


Liga 1 2022-2023
11.11.2022
Cronica
Sepsi Sfântu Gheorghe Petrolul Ploiești C
12.11.2022
Cronica
Chindia Târgoviște Farul Constanța C
12.11.2022
Cronica
Rapid București CS Universitatea Craiova C
13.11.2022
Cronica
FC UTA Arad FC Voluntari C
13.11.2022
Cronica
CS Mioveni CFR 1907 Cluj C
13.11.2022
Cronica
FC Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
14.11.2022
Cronica
Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C
14.11.2022
Cronica
FC Botoșani FC Hermannstadt C


1. Farul Constanța 41
2. CFR 1907 Cluj 37
3. Rapid București 33
4. CS Universitatea Craiova 32
5. FC Hermannstadt 27
6. Fotbal Club FCSB 26
7. Petrolul Ploiești 26
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 25
9. Chindia Târgoviște 21
10. FC Voluntari 21
11. FC Argeș Pitești 21
12. FC Botoșani 20
13. Universitatea Cluj 18
14. FC UTA Arad 17
15. FC Universitatea Craiova 16
16. CS Mioveni 8
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017