Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Sepsi Sfântu Gheorghe 11.11.2022 - 23:00

Liga 1 - Etapa 18: Sepsi Sfântu Gheorghe - Petrolul Ploieşti 2-0

Liga 1 - Etapa 18: Sepsi Sfântu Gheorghe - Petrolul Ploieşti 2-0
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-o pe Petrolul Ploieşti cu scorul de 2-0, vineri seara, acasă, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii. Ambele goluri al "secuilor" au fost înscrise în minutele 16 şi 56 de atacantul venezuelean Mario Rondón. Covăsnenii au mai avut un gol, marcat de Cosmin Matei (66), anulat în cele din urmă pentru un ofsaid, în urma consultării VAR. Au asistat 3.240 spectatori. În tur pe stadionul "Ilie Oană", scorul a fost egal, 1-1.
 
Echipa antrenată de italianul Cristiano Bergodi a reuşit al doilea succes consecutiv, după 5-0 în Trivale cu FC Argeş Piteşti. Echipa antrenată de Nicolae Constantin venea după 3 victorii consecutive în sezonul regular. După victoria cu Petrolul, "alb-roşii" au urcat pe locul 7, cu 25 de puncte, unul sub ploieșteni. "Galben-roşii" au rămas pe poziția a 6-a, ultima de play-off, însă pot fi întrecuţi de FCSB.
 
11.11.2022, Sfântu Gheorghe, Stadion: "Sepsi Arena", ora: 21:00
Sepsi Sfântu Gheorghe - Petrolul Ploieşti 2-0
Au marcat: 1-0 Mario Rondón (16), 2-0 Mario Rondón (56)
 
Sepsi OSK: Niczuly - Aganović (Ciobotariu 90), Niňaj, Tamás, Dumitrescu - Păun, J. Rodríguez, Şefănescu - Rondón (Varga 64), C. Matei (Achahbar 90), Šafranko. Antrenor: Cristiano Bergodi.
 
Petrolul Ploieşti: Vâlceanu - Félix Mathaus (Ivanovski 60), Meijers, Huja - Borţa (Pashov 46), Jair, Seto, Ţicu - Cioiu (Budescu 46), Grozav (Manzala 86), Dumitriu (Cebotaru 60). Antrenor: Nicolae Constantin.
 
Cartonaşe galbene: Niňaj (75), Ştefănescu (89) - Félix Mathaus (52)
 
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); al patrulea oficial: Ionuţ Coza (Cernica). Arbitru video: Sorin Costreie (Buftea); arbitru asistent video: Vlad Bârleanu (Bucureşti). Observatori: Zoltán Székely (Baia Mare) - CCA, Constantin Stătescu (Bucureşti) - LPF.






Taguri: Liga 1    Etapa 18    Sepsi Sfântu Gheorghe    Petrolul Ploieşti    Mario Rondón   

Comenteaza

Ultimele stiri - Sepsi Sfântu Gheorghe

Liga 1 - Etapa 16: Sepsi Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova 0-1

CS Universitatea Craiova a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 16-a a Superligii, prima a returului. Unicul...

Liga 1 - Etapa 15: Sepsi Sfântu Gheorghe - Fotbal Club FCSB 0-1

Sepsi Sfântu Gheorghe a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat pe teren propriu cu Fotbal Club FCSB, în etapa a 15-a a Superligii. Unicul gol al partidei a fost marcat...

Liga 1 - Etapa 13: Sepsi Sfântu Gheorghe - Farul Constanța 0-1

Sepsi Sfântu Gheorghe a pierdut cu scorul de 1-0 meciul jucat acasă cu Farul Constanţa, în etapa a 13-a a Superligii. Unicul gol al partidei a fost înscris...

Liga 1 - Etapa 11: Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Botoşani 7-0

FC Botoşani a suferit cea mai drastică înfrângere de când joacă în Liga 1, fiind umilită cu scorul de 7-0 la Sfântu Gheorghe de Sepsi OSK, în etapa a 11-a. Golurile covăsnenilor au fost...

Liga 1 - Etapa 9: Sepsi Sfântu Gheorghe - CS Mioveni 0-1

CS Mioveni a obţinut primul succes din acest sezon, câştigând cu scorul de 1-0 la Sfântu Gheorghe cu Sepsi OSK, în primul meci din etapa a 9-a a Superligii. Unicul gol al meciului a fost...

Liga 1 - Etapa 7: Sepsi Sfântu Gheorghe - Rapid Bucureşti 1-2

Sepsi Sfântu Gheorghe a pierdut pentru prima dată acasă în acest sezon regular, fiind învinsă cu scorul de 2-1 de Rapid Bucureşti, în etapa a 7-a a Ligii 1. Covăsnenii au marcat primii...

Preliminariile Europa Conference League, turul 3, manşa a doua: Djurgårdens IF - Sepsi Sfântu Gheorghe 3-1

Sepsi Sfântu Gheorghe a fost eliminată de formaţia suedeză Djurgårdens IF, după ce a fost învinsă cu scorul de 3-1, joi, pe Stockholm Arena, în manşa secundă a turului al treilea...

Liga 1 - Etapa 4: Sepsi Sfântu Gheorghe - FC UTA Arad 0-0

FC UTA Arad şi-a îndeplinit obiectivul în meciul disputat la Sfântu Gheorghe cu Sepsi OSK, câştigând un punct, în etapa a 4a a...

Liga 1 - Etapa 2: Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Argeş Pitești 4-0

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, pe FC Argeş Pitești, în etapa a 2-a din Superliga. Golurile au fost marcate de Cosmin Matei (49 penalty),...

Preliminariile Europa Conference League, turul II, manşa întâi: Sepsi Sfântu Gheorghe - Olimpija Ljubljana 3-1

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins-o acasă, pe "Sepsi Arena", cu scorul de 3-1 pe Olimpija Ljubljana, în prima manşă a turului secund preliminar al Europa Conference League. Slovenii au...

Supercupa României: CFR Cluj - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-2

Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat în premieră Supercupa României, după ce a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 2-1, pe stadionul "Francisc Neuman" din Arad. "Alb-vişinii"...



Top News

-Liga 1 - Etapa 19: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 6: FC Hermannstadt - CFR Cluj 2-3 (restanţă)

-Liga 1 - Etapa 6: Chindia Târgoviște - CS Universitatea Craiova 1-1 (restanţă)

-CM 2022 - Grupa A: Ecuador - Senegal 1-2

-CM 2022 - Grupa A: Olanda - Qatar 2-0

-Franta, Brazilia si Portugalia - in optimi, Africa si Iran - redivivus

-CM 2022 - Grupa G: Camerun - Serbia 3-3




Care este jucătorul tău preferat de la Sepsi Sfântu Gheorghe? (sezonul 2022-2023)
Roland Niczuly
Marius Ștefănescu
Mario Rondón
Adnan Aganović
Nicolae Păun
Radoslav Dimitrov
Cătălin Golofca
Pavol Šafranko
Branislav Niňaj
Denis Ciobotariu
Ion Gheorghe
Anass Achahbar
Mihai Bălașa
Alexandru Tudorie
Francisco Júnior
Cristian Bărbuț
Cosmin Matei
Andres Dumitrescu
George Dragomir
Jonathan Rodríguez
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alberto Tarantini
Argentina
67 ani

Andrea Lazzari
Italia
38 ani

Av. Papadopoulos
Grecia
38 ani

BRØNDBY IF
Danemarca
58 ani

Christian Benteke
Belgia
32 ani

Christian Karembeu
Franța
52 ani

Claudiu Răducanu
România
46 ani

Cosmin Moți
România
38 ani

David Villa
Spania
41 ani

Eugen Anghel
România
49 ani

Fabio Coltorti
Elveția
42 ani

Fausto Rossi
Italia
32 ani

Frank Sinclair
Jamaica
51 ani

Henk Timmer
Olanda
51 ani

Ioannis Amanatidis
Grecia
41 ani

Iulian Apostol
România
44 ani

Johnny Szlykowicz
Franța
42 ani

Keirrison
Brazilia
34 ani

Leopold Novak
Croaţia
32 ani

Leopold Novak
Croaţia
32 ani

Luciano Siqueira
Brazilia
47 ani

Luis Garisto
Uruguay
77 ani

Manuel Arana
Spania
38 ani

Michael Essien
Ghana
40 ani

Pedro Rocha
Uruguay
80 ani

Silviu Izvoranu
România
40 ani

Ștefan Mardare
România
35 ani

Theodoros Moschonas
Grecia
32 ani

TORINO CALCIO
Italia
116 ani

Tosh McKinlay
Scoția
58 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2022-2023


Liga 1 2022-2023
02.12.2022 FC UTA Arad Sepsi Sfântu Gheorghe C
02.12.2022 Petrolul Ploiești Universitatea Cluj C
03.12.2022 FC Voluntari FC Hermannstadt C
03.12.2022 CS Universitatea Craiova
19:00
FC Universitatea Craiova Orange Sport 1 C
04.12.2022 Farul Constanța
13:15
FC Botoșani Orange Sport 1 C
04.12.2022 CFR 1907 Cluj
15:30
Chindia Târgoviște Orange Sport 1 C
04.12.2022 FC Argeș Pitești
19:00
Rapid București Orange Sport 1 C
05.12.2022 Fotbal Club FCSB
19:00
CS Mioveni Orange Sport 1 C


1. Farul Constanța 41
2. CFR 1907 Cluj 37
3. Rapid București 33
4. CS Universitatea Craiova 32
5. Fotbal Club FCSB 29
6. Petrolul Ploiești 29
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 28
8. FC Hermannstadt 27
9. FC Voluntari 24
10. Chindia Târgoviște 21
11. FC Argeș Pitești 21
12. FC Botoșani 20
13. Universitatea Cluj 18
14. FC UTA Arad 17
15. FC Universitatea Craiova 16
16. CS Mioveni 8
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017