Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala Qatar 23.11.2022 - 14:00

CM 2022 - Grupa F: Maroc - Croaţia 0-0

CM 2022 - Grupa F: Maroc - Croaţia 0-0
Selecţionata Croaţiei, vicecampioana mondială, a terminat la egalitate cu echipa Marocului, 0-0, miercuri, pe stadionul "Al Bayt" din Al Khor, în Grupa F a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar. Echipa antrenată de Zlatko Dalic a părut că s-a mulţumit cu puţin în acest meci, pe care l-a dominat destul de autoritar, dar în care a riscat puţin şi a avut doar câteva ocazii.
 
Prima repriză a avut multe momente confuze, în care cele două echipe au aglomerat jocul şi nu au avut răbdare să construiască faze elaborate. Africanii au avut prima situaţie de poartă, dar centrarea deviată a lui Hakimi a fost reţinută de Livakovic la colţul scurt (13). Perisic a şutat puternic de la aproape 30 de metri, dar mingea s-a dus peste transversală (17). Vicecampioana mondială a avut două ocazii bune în finalul primei părţi, însă portarul Bounou s-a opus la mingea deviată de Vlasic (45+1), iar Modric a şutat de la 18 metri, peste poartă (45+2).
 
Dominarea croaţilor s-a accentuat după pauză, dar jocul s-a desfăşurat pe aceleaşi coordonate, marocanii apărându-se aproape impecabil. "Leii din Atlas" l-au pierdut în minutul 50 pe Mazraoui, care s-a accidentat la o minge trimisă cu capul din unghi, fără probleme pentru Livakovic. Una dintre cele mai periculoase faze ale croaţilor s-a consumat în minutul 52, când Bounou a respins mingea trimisă de Perisic, iar apoi Lovren a reluat din cădere, însă Amrabat a respins din faţa porţii goale. Marocanii au avut o oportunitate bună în minutul 65, dar Livakovic a boxat mingea şutată de Hakimi de la 25 m. Ultima fază de poartă cu un grad de periculozitate a fost în minutul 71, când atacantul marocan En-Nesyri a avut intervenţie acrobatică în propriul careu, în faţa lui Pasalic.
 
Acesta a fost al treilea rezultat de 0-0 la CM 2022 în nouă meciuri. Marocul, la a şasea sa participare la Cupa Mondială, nu a depăşit niciodată până acum faza grupelor. Celălalt meci al grupei va avea loc tot miercuri, între Belgia şi Canada (stadion "Ahmad Bin Ali" din Ar-Rayyan, 21:00). Următoarea etapă programează, duminică 27 noiembrie, meciurile Belgia - Maroc (Al Thumama Stadium - Doha, 15:00) şi Croaţia - Canada (stadion "Khalifa International" din Ar-Rayyan, 18:00).
 
Cupa Mondială 2022 - Grupa F
23.11.2022, Al Khor, Stadion: "Al Bayt", Spectatori: 59.407, Ora: 12:00
Maroc - Croaţia 0-0
Au marcat: -
 
Maroc: 1. Yassine Bounou - 2. Achraf Hakimi, 5. Nayef Aguerd, 6. Romain Saiss (căpitan), 3. Noussair Mazraoui (25. Yahya Attiat-Allah, 60) - 8. Azzedine Ounahi (11. Abdelhamid Sabiri, 82), 4. Sofyan Amrabat, 15. Selim Amallah - 7. Hakim Ziyech, 19. Youssef En-Nesyri (9. Abderrazzaq Hamedallah, 81), 17. Sofiane Boufal (16. Abdessamad Ezzalzouli, 65). Selecţioner: Walid Regragui.
Rezerve neutilizate: 12. Monir El Kajoui, 22. Ahmed Tagnaouti - 18. Jawad El-Yamiq, 20. Achraf Dari, 24. Badr Benoun, 10. Anass Zaroury, 13. Ilias Chair, 14. Zakaria Aboukhlal, 23. Bilal El Khannouss, 26. Yahya Jabrane, 21. Walid Cheddira.
 
Croaţia: 1. Dominik Livakovic - 22. Josip Juranovic, 6. Dejan Lovren, 20. Josko Gvardiol, 19. Borna Sosa - 10. Luka Modric (căpitan), 11. Marcelo Brozovic, 8. Mateo Kovacic (7. Lovro Majer, 79) - 13. Nikola Vlasic (15. Mario Pasalic, 46), 9. Andrej Kramaric (14. Marko Livaja, 71), 4. Ivan Perisic (18. Mislav Orsic, 90). Selecţioner: Zlatko Dalic.
Rezerve neutilizate: 12. Ivo Grbic, 23. Ivica Ivusic - 2. Josip Stanisic, 3. Borna Barisic, 5. Martin Erlic, 21. Domagoj Vida, 24. Josip Sutalo, 25. Luka Sucic, 26. Kristijan Jakic, 16. Bruno Petkovic, 17. Ante Budimir.
 
Cartonaş galben: Amrabat (78).
 
Arbitru: Fernando Andres Rapallini; arbitri asistenţi: Juan Pablo Belatti, Diego Yamil Bonfa (toţi din Argentina); al patrulea oficial: Kevin Ortega (Peru).






Taguri: CM 2022    Cupa Mondială din Qatar    Grupa F    Maroc    Croaţia    Zlatko Dalic   

Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala Qatar

CM 2022 - Grupa A: Ecuador - Senegal 1-2

Ecuador a debutat la Campionatul Mondial 2022 cu un succes, 2-0 în faţa Qatarului, apoi a terminat la egalitate, 1-1 cu Olanda, însă deşi a avut 4 puncte după primele două partide, a ratat...

CM 2022 - Grupa A: Olanda - Qatar 2-0

Aşa cum era de aşteptat, Olanda a învins-o pe Qatar fără a o umili, doar cu scorul de 2-0, pe stadionul "Al Bayt" din Al Khor, în Grupa A de la Campionatul Mondial 2022. Golurile...

Franta, Brazilia si Portugalia - in optimi, Africa si Iran - redivivus

Mondialul a inceput sa cearna echipele care merg mai departe si, dupa a doua etapa a grupelor, deja trei mari favorite au obtinut calificarea in optimi: Franta, Brazilia si Portugalia.  ...

CM 2022 - Grupa G: Camerun - Serbia 3-3

"Ne simţim frustraţi de rezultat", a declarat selecţionerul Dragan Stojkovic, după meciul încheiat la egalitate luni împotriva Camerunului, 3-3, în Grupa G a Cupei Mondiale din...

CM 2022 - Grupa C: Polonia - Arabia Saudită 2-0

Arabia Saudită au reuşit în primul meci disputat în Grupa C la Campionatul Mondial din Qatar să bată o favorită la titlu, 2-1 cu Argentina, însă în al doilea joc a fost învinsă cu 2-0...

CM 2022 - Grupa A: Qatar - Senegal 1-3

Echipa naţională a Qatarului a fost eliminată de la Campionatul Mondial pe care îl organizează, după ce a fost bătută cu scorul de 3-1 de Senegal, în Grupa A, pe stadionul "Al...

CM 2022 - Grupa B: Ţara Galilor - Iran 0-2

Ţara Galilor a pierdut dramatic, cu scorul de 2-0, meciul disputat cu Iran pe stadionul "Ahmad Bin Ali" din Al Rayyan, în Grupa B a Cupei Mondiale din Qatar, încasând ambele goluri...

Ce șanse mai are are Argentina pentru a câștiga titlul mondial?

Turneul Final al Mondialului din Qatar a început sub semnul normalității rezultatelor. Victoriile scontate ale Ecuadorului, Angliei și Țărilor de Jos și remiza dintre SUA și Țara Galilor...

World Cup 2022: Surprize mari, festival ofensiv, dar si meciuri fara goluri

In corespondenta precedenta bifam inceputul Mondialului dominat de o normalitate a rezultatelor. Ca un facut, bombele au explodat imediat,  doua mari favorite fiind puse la punct de catre...

CM 2022 - Grupa E: Germania - Japonia 1-2

Reprezentativa Germaniei a debutat cu o înfrângere la Cupa Mondială din Qatar, 1-2 cu selecţionata Japoniei. Meciul a avut loc pe stadionul "Khalifa International" din Ar-Rayyan, în...

Mondialul inedit a inceput fara surprize

Campionatul Mondial de Fotbal din Qatar a avut suficiente elemente pentru a fi catalogat drept unic, inedit, plin de noutati: primul desfasurat iarna, primul desfasurat in lumea araba, cel mai...



Top News

-Liga 1 - Etapa 19: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 6: FC Hermannstadt - CFR Cluj 2-3 (restanţă)

-Liga 1 - Etapa 6: Chindia Târgoviște - CS Universitatea Craiova 1-1 (restanţă)

-CM 2022 - Grupa A: Ecuador - Senegal 1-2

-CM 2022 - Grupa A: Olanda - Qatar 2-0

-Franta, Brazilia si Portugalia - in optimi, Africa si Iran - redivivus

-CM 2022 - Grupa G: Camerun - Serbia 3-3




S-au nascut azi

Alberto Tarantini
Argentina
67 ani

Andrea Lazzari
Italia
38 ani

Av. Papadopoulos
Grecia
38 ani

BRØNDBY IF
Danemarca
58 ani

Christian Benteke
Belgia
32 ani

Christian Karembeu
Franța
52 ani

Claudiu Răducanu
România
46 ani

Cosmin Moți
România
38 ani

David Villa
Spania
41 ani

Eugen Anghel
România
49 ani

Fabio Coltorti
Elveția
42 ani

Fausto Rossi
Italia
32 ani

Frank Sinclair
Jamaica
51 ani

Henk Timmer
Olanda
51 ani

Ioannis Amanatidis
Grecia
41 ani

Iulian Apostol
România
44 ani

Johnny Szlykowicz
Franța
42 ani

Keirrison
Brazilia
34 ani

Leopold Novak
Croaţia
32 ani

Leopold Novak
Croaţia
32 ani

Luciano Siqueira
Brazilia
47 ani

Luis Garisto
Uruguay
77 ani

Manuel Arana
Spania
38 ani

Michael Essien
Ghana
40 ani

Pedro Rocha
Uruguay
80 ani

Silviu Izvoranu
România
40 ani

Ștefan Mardare
România
35 ani

Theodoros Moschonas
Grecia
32 ani

TORINO CALCIO
Italia
116 ani

Tosh McKinlay
Scoția
58 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2022-2023


Liga 1 2022-2023
02.12.2022 FC UTA Arad Sepsi Sfântu Gheorghe C
02.12.2022 Petrolul Ploiești Universitatea Cluj C
03.12.2022 FC Voluntari FC Hermannstadt C
03.12.2022 CS Universitatea Craiova
19:00
FC Universitatea Craiova Orange Sport 1 C
04.12.2022 Farul Constanța
13:15
FC Botoșani Orange Sport 1 C
04.12.2022 CFR 1907 Cluj
15:30
Chindia Târgoviște Orange Sport 1 C
04.12.2022 FC Argeș Pitești
19:00
Rapid București Orange Sport 1 C
05.12.2022 Fotbal Club FCSB
19:00
CS Mioveni Orange Sport 1 C


1. Farul Constanța 41
2. CFR 1907 Cluj 37
3. Rapid București 33
4. CS Universitatea Craiova 32
5. Fotbal Club FCSB 29
6. Petrolul Ploiești 29
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 28
8. FC Hermannstadt 27
9. FC Voluntari 24
10. Chindia Târgoviște 21
11. FC Argeș Pitești 21
12. FC Botoșani 20
13. Universitatea Cluj 18
14. FC UTA Arad 17
15. FC Universitatea Craiova 16
16. CS Mioveni 8
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017