Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Petrolul Ploiești 02.12.2022 - 21:00

Liga 1 - Etapa 19: Petrolul Ploieşti - Universitatea Cluj 2-0

Liga 1 - Etapa 19: Petrolul Ploieşti - Universitatea Cluj 2-0
Universitatea Cluj a rezistat fără a primi gol aproape o repriză în partida susţinută la Ploieşti cu Petrolul, în etapa a 19-a a Superligii României. Prima repriză se îndrepta către un scor alb, însă în minutul 45+3 fundaşul central olandez Bart Meijers a înscris cu o lovitură de cap, în urma unui corner executat de Constantin Budescu. În prelungiurile jocului Marius Cioiu (90+4) a închis tabela, după o greşeală uriaşă a fundaşului Denis Ispas. Au asistat 3.500 de spectatori.
 
"Galben-albaştrii" au 4 victorii şi o înfrângere în ultimele 5 etape. "Alb-negrii" au 3 meciuri la rând fără victorie, în care au înregistrat un egal şi 2 eşecuri. Petrolul Ploieşti s-a impus şi în tur, cu scorul de 1-0. Cu această victorie, prahovenii au urcat pe locul 6 în clasament, cu 29 de puncte.
 
02.12.2022, Ploieşti, Stadion: "Ilie Oană", ora: 19:00
Petrolul Ploieşti - Universitatea Cluj 2-0
Au marcat: 1-0 Bart Meijers (45+3), 2-0 Marius Cioiu (90+4)
 
Petrolul Ploieşti: Leitner - Félix Mathaus, Meijers, Huja - Borţa, Jair Tavares, Seto, Ţicu - Grozav (Dumitriu 88), Budescu (Cioiu 77), Măzărache. Antrenor: Nicolae Constantin.
 
"U" Cluj: Pl. Iliev - Vlădoiu, Piţian, Ispas, Briceag - I. Filip, G. Simion (Ad. Bălan 60), Bic (Purece 46) - Haită (Horşia 46), Thiam (Remacle 74), L. Fülöp (Ely Fernandes 46). Antrenor: Eugen Neagoe.
 
Cartonaş galben: Remacle (77)
 
Arbitru: Sebastian Colţescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Adrian Popescu (Craiova), Marius Badea (Râmnicu Vâlcea); al patrulea oficial: Andrei Antonie (Bucureşti). Arbitru video: Sorin Costreie (Buftea); arbitru asistent video: Bogdan Gheorghe (Bucureşti). Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - LPF.






Taguri: Liga 1    Etapa 19    Petrolul Ploieşti    Universitatea Cluj    Bart Meijers    Marius Cioiu    Constantin Budescu   

» Petrolul Ploiesti - rezultate meciuri
» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Petrolul Ploiești

Liga 1 - Etapa 1 - play-out: Petrolul Ploiești - FC UTA Arad 1-0

FC UTA Arad a fost foarte aproape de o remiză albă în meciul disputat vineri seara la Ploieşti cu Petrolul, în prima etapă a fazei play-out din Superliga României. Scorul final a fost 1-0...

Liga 1 - Etapa 29: Petrolul Ploieşti - CS Universitatea Craiova 0-1

Petrolul Ploieşti a pierdut cu scorul de 1-0 meciul jucat duminică acasă cu CS Universitatea Craiova, în deplasare, în etapa a 29-a a Superligii României. Unicul...

Liga 1 - Etapa 27: Petrolul Ploieşti - CFR Cluj 2-5

CFR Cluj a învins-o pe Petrolul Ploieşti, în deplasare, cu scorul de 5-2, în ultimul meci din etapa a 27-a a Superligii României. Golurile "galben-albaştrilor" au fost marcate de...

Liga 1 - Etapa 25: Petrolul Ploieşti - FC Hermannstadt 2-0

Petrolul Ploieşti a avut 4 înfrângeri şi un egal în ultimele 5 etape, astfel că antrenorul Nicolae Constantin a fost înlocuit cu Florin Pârvu. Acesta a debutat la Petrolul Ploieşti cu o...

Liga 1 - Etapa 23: Petrolul Ploieşti - Chindia Târgovişte 1-2

Petrolul Ploieşti a condus-o la pauză cu scorul de 1-0 pe Chindia Târgovişte, în etapa a 23-a a Superligii României, însă oaspeţii au reuşit să...

Liga 1 - Etapa 21: Petrolul Ploieşti - FC Universitatea Craiova 1-1

Petrolul Ploieşti a terminat la egalitate cu FC Universitatea Craiova, scor 1-1, duminică, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 21-a a Superligii României.   Nigerianul Christian...

Liga 1 - Etapa 17: Petrolul Ploieşti - FC UTA Arad 2-1

Petrolul Ploieşti a învins-o cu scorul de 2-1 pe FC UTA Arad, sâmbătă seara, acasă, în etapa a 17-a a Superligii. Brazilianul Jair a deschis scorul pentru "galben-albaştri", din...

Liga 1 - Etapa 15: Petrolul Ploieşti - FC Argeș Piteşti 2-0

Petrolul Ploieşti a reuşit prima sa victorie după o serie de 5 înfrângeri consecutive în Superliga de fotbal, 2-0 (1-0) cu FC Argeş Piteşti, luni, pe teren propriu, într-un meci din etapa...

Liga 1 - Etapa 13: Petrolul Ploiești - Fotbal Club FCSB 0-2

Fotbal Club FCSB s-a impus cu scorul de 2-0 în deplasare în partida susţinută cu Petrolul Ploieşti, în etapa a 13-a a Superligii. Golurile...

Liga 1 - Etapa 11: Petrolul Ploieşti - Farul Constanţa 1-3

Farul Constanţa este în mare formă şi după ce a învins-o în runda precedentă cu 3-0 acasă pe FC Argeș Pitești a câştigat cu scorul de 3-1...

Liga 1 - Etapa 9: Petrolul Ploieşti - FC Botoşani 2-1

Petrolul Ploieşti a învins-o acasă cu scorul de 2-1 pe FC Botoşani, într-un meci din etapa a 9-a a Superligii şi a urcat pe locul 3 în clasament. Golurile "lupilor galbeni" au fost...



Top News

-România începe drumul către EURO 2024 la finalul săptămânii

-Sferturi UEFA Champions League - cote și ponturi pariuri

-Liga 1 - Etapa 1 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 1 - play-out: FC Universitatea Craiova - CS Mioveni 3-0

-Liga 1 - Etapa 1 - play-out: Universitatea Cluj - FC Argeș Piteşti 2-0

-Liga 1 - Etapa 1 - play-off: CFR Cluj - Rapid Bucureşti 2-2

-Liga 1 - Etapa 1 - play-off: Farul Constanța - Sepsi Sfântu Gheorghe 2-1




Care este jucătorul tău preferat de la Petrolul Ploiești? (sezonul 2022-2023)
Gabriel Tamaș
Gheorghe Grozav
Georgi Pashov
Christian Irobiso
Constantin Budescu
Marian Huja
Jair
Valentin Țicu
Eugeniu Cebotaru
Mirko Ivanovski
Bart Meijers
Octavian Vâlceanu
Takayuki Seto
Lucian Dumitriu
Marius Cioiu
Florin Borța
Harrison Manzala
Simon Măzărache
Mihai Velisar
Félix Mathaus
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Ali Latifi
Iran
48 ani

Cătălin Liță
România
48 ani

Claudiu Negoescu
România
20 ani

Dan Păltinișanu
România
72 ani

Daniel Prodan
România
51 ani

Eric Choupo-Moting
Camerun
34 ani

Eyong Enoh
Camerun
37 ani

Fabio Borini
Italia
32 ani

Fernando Hierro
Spania
55 ani

FLAMURTARI VLORË
Albania
100 ani

Francesc Arnau
Spania
48 ani

Francesco Lodi
Italia
39 ani

Gabriel Țapu
România
55 ani

Giorgos Niklitsiotis
Grecia
32 ani

Giuseppe Sculli
Italia
42 ani

Hakan Balta
Turcia
40 ani

Ibazito Ogbonna
Nigeria
40 ani

Igor Cheminava
Rusia
32 ani

Ilie Iordache
România
38 ani

Ivica Šurjak
Yugoslavia
70 ani

Jerzy Dudek
Polonia
50 ani

John Srhoj
Australia
41 ani

Jovan Marković
România
22 ani

Karim Boutadjine
Algeria
34 ani

López Caro
Spania
60 ani

M í c h e l
Spania
60 ani

Max Choupo-Moting
Camerun
34 ani

Pablo Alcolea
Spania
34 ani

Peter Møller
Danemarca
51 ani

Péter Zoltán
Ungaria
65 ani

Sascha Riether
Germania
40 ani

Terry Paine
Anglia
84 ani

Valeriu Mieilă
România
48 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2022-2023


Liga 1 2022-2023
10.03.2023
Cronica
FC Botoșani CS Mioveni C
10.03.2023
Cronica
CS Universitatea Craiova FC UTA Arad C
11.03.2023
Cronica
FC Argeș Pitești Petrolul Ploiești C
11.03.2023
Cronica
Farul Constanța Rapid București C
12.03.2023
Cronica
Fotbal Club FCSB Sepsi Sfântu Gheorghe C
12.03.2023
Cronica
FC Hermannstadt FC Universitatea Craiova C
13.03.2023
Cronica
Chindia Târgoviște FC Voluntari C
13.03.2023
Cronica
CFR 1907 Cluj Universitatea Cluj C


1. Farul Constanța 64
2. CFR 1907 Cluj 63
3. Fotbal Club FCSB 57
4. CS Universitatea Craiova 54
5. Rapid București 52
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 42
7. FC Universitatea Craiova 40
8. Petrolul Ploiești 36
9. Universitatea Cluj 34
10. FC Voluntari 34
11. FC Botoșani 32
12. Chindia Târgoviște 32
13. FC Hermannstadt 32
14. FC Argeș Pitești 27
15. FC UTA Arad 27
16. CS Mioveni 22
Clasament 2022-2023

Play-off


Liga 1 Play-off
18.03.2023
Cronica
Fotbal Club FCSB CS Universitatea Craiova C
19.03.2023
Cronica
Farul Constanța Sepsi Sfântu Gheorghe C
19.03.2023
Cronica
CFR 1907 Cluj Rapid București C


1. Farul Constanța 3
2. CFR 1907 Cluj 1
3. Rapid București 1
4. Fotbal Club FCSB 1
5. CS Universitatea Craiova 1
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
17.03.2023
Cronica
FC Voluntari FC Hermannstadt C
17.03.2023
Cronica
Petrolul Ploiești FC UTA Arad C
18.03.2023
Cronica
FC Botoșani Chindia Târgoviște C
20.03.2023
Cronica
FC Universitatea Craiova CS Mioveni C
20.03.2023
Cronica
Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C


1. FC Universitatea Craiova 3
2. Universitatea Cluj 3
3. Petrolul Ploiești 3
4. FC Botoșani 3
5. FC Hermannstadt 1
6. FC Voluntari 1
7. FC UTA Arad 0
8. Chindia Târgoviște 0
9. FC Argeș Pitești 0
10. CS Mioveni 0
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017