Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Campionatul european 08.10.2011 - 01:33

Preliminarii CE 2012: Rezultate si clasamente

Vineri seara, s-au jucat meciurile din penultima etapă a preliminariilor Campionatului European din 2012. Iata rezultatele, marcatorii si clasamentele grupelor:

GRUPA A
Azerbaidjan - Austria 1-4
(Nadyrov 74 - Ivanschitz 34, Janko 52, 62, Junuzovic 90)

Turcia - Germania 1-3
(Balta 79 - Gomez 35, Muller 66, Schweinsteiger 86)

Belgia - Kazahstan 4-1
(Simons 40, Hazard 43, Kompany 49, Evstigneyev 84 aut - Nurdauletov 86)

Clasament: 1. Germania 27; 2. Belgia 15; 3. Turcia 14; 4. Austria 11; 5. Azerbaidjan 7; 6. Kazahstan 3.

GRUPA B

Armenia - Macedonia 4-1
(Pizzelli 28, Mkhtarian 34, Ghazaryan 69, Sarkisov 90 - Sikov 86)

Slovacia - Rusia 0-1
(Dzagoev 71)

Andorra - Irlanda 0-2
(Doyle 8, McGeady 20)

Clasament: 1. Rusia 20; 2. Irlanda 18; 3. Armenia 17; 4. Slovacchia 14; 5. Macedonia 7; 6. Andorra 0.

GRUPA C
Irlanda de Nord - Estonia 1-2
(Davis 22 - Vassljek 77, 84)

Serbia - Italia 1-1
(Ivanovic 26 - Marchisio 2)

Clasament: 1. Italia 23; 2. Estonia 16; 3. Serbia 15; 4. Slovenia 11; 5. Irlanda de Nord 9; 6. Ins.Feroe  4.

GRUPA  D

Bosnia - Luxemburg 5-0
(Dzeko 12, Misimovic 15, 22, Pjanic 34, Medunjanin 51)

România - Belarus 2-2
(Mutu 18, 50p - Kornilenko 45, Dragum 81)

Franţa - Albania 3-0
(Malouda 11, Remy 37, Reveillere 67)

Clasament: 1.  Franta 20; 2. Bosnia 19; 3. Romania  4. Belarus 13; 5. Albania 8; 6. Luxemburg 4.

GRUPA  E

Finlanda - Suedia 1-2
(Toivo 73 - Larsson 9, Olsson 52)

Olanda - Moldova 1-0
(Huntelaar 40)

Clasament: 1. Olanda 27; 2. Suedia 21; 3. Ungaria 18; 4. Finlanda 9; 5. Moldova 6; 6. San Marino 0

GRUPA  F
Letonia - Malta 2-0
(Visnakovs 33, Rudnevs 83)

Grecia - Croaţia 2-0
(Samaras 71, Gekas 79)

Clasament: 1. Grecia 21; 2. Croatia 19; 3. Israel 13; 4. Letonia 11; 5. Georgia 10; 6. Malta 1.

GRUPA  G
Ţara Galilor - Elveţia 2-0
(Ramsey 60, Bale 71)

Muntenegru - Anglia 2-2
(Zverotic 45, Delibasic 90+1 - Young 11, Bent 31)

Clasament:  1. Anglia 18; 2. Muntenegru 12; 3. Elvetia 8; 4. Tara Galilor 6; 5. Bulgaria 5.

GRUPA H
Cipru - Danemarca 1-4
(Avraam 45 - Jacobsen 7, Rommedahl 11, 22, Krohn-Dehli 20)

Portugalia - Islanda 5-2
(Nani 13, 21, Postiga 44, Moutinho 81, Eliseu 87 - Jonasson 48, 68)

Clasament:  1. Portogalia 16; 2.  Danemarca 16; 3. Norvegia 13; 4. Islanda 4; 5. Cipru 2.

GRUPA I
Cehia - Spania 0-2
(Mata 6, Alonso 23)

Clasament: 1. Spania 21; 2. Cehia 10; 3. Scotia 8; 4. Lituania 5; 5. Liechtenstein 4.






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: Preliminarii CE 2012    rezultate    clasamente    marcatori    franta    bosnia    romania    belarus    results    table   

» Program si rezultate Campionatul European de fotbal
» Preliminariile Campionatului European
Comenteaza

Ultimele stiri - Campionatul european

UEFA: Meciul Serbia - Albania omologat 3-0, trei puncte retrase gazdelor, ambele federatii amendate

Comisia de Control, Etică şi Disciplină a UEFA a decis, joi, ca meciul Serbia - Albania, suspendat din cauza incidentelor la 14 octombrie, să fie omologat 3-0 pentru sârbi, iar gazdelor să le fie...

Germania bate pasul pe loc

La trei zile după ce a fost învinsă de Polonia în Grupa D din prleiminariile CE 2016, Germania a mai făcut un pas greşit. Pe stadionul Veltins-Arena din Gelsenkirchen, nemţii conduşi de Joachim...

Preliminariile CE 2014: Grecia - Irlanda de Nord 0-2

Echipa naţională a Greciei a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), de reprezentativa Irlandei de Nord, într-un meci din etapa a 3-a a grupei F a preliminariilor...

Preliminariile CE 2014: Insulele Feroe - Ungaria 0-1

Echipa naţională a Ungariei a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), reprezentativa Insulelor Feroe, într-un meci din etapa a 3-a a grupei F a preliminariilor Campionatului European...

Serbia - Albania: Fratele premierului albanez a fost retinut la Belgrad

Olsi Rama, fratele premierului albanez Edi Rama, a fost reţinut, marţi seară, la Belgrad, fiind acuzat că a organizat incidentul care a dus la suspendarea meciului Serbia - Albania, din...

Preliminariile CE 2016: Rezultatele inregistrate marti

Marți, s-au jucat meciuri în Grupele D, R, F și I din preliminariile CE 2016. Ungaria, adversară a României în Grupa F, s-a impus în Feroe cu 1-0. Surprinde remiza Germaniei cu irlanda (1-1....

Serbia-Albania, intrerupt dupa ce a fost lansata o drona cu drapelul Kosovo (video)

Partida dintre reprezentativele Serbiei și Albaniei, programat la Belgrad, în preliminariile Campionatului European din 2016, a fost întrerupt în minutul 41, din cauza incidentelor care au izbucnit...

Ungaria merge in Feroe cu un moral bun

După ce a obţinut un punct la Bucureşti în Grupa F din preliminariile CE 2016, Ungaria se deplasează astăzi în Insulele Feroe cu un moral bun. Rezultatul de pe Naţional Arena nu este atât de...

Norvegianul Odegaard, la 15 ani, cel mai tanar jucator care a evoluat in preliminariile CE

Mijlocașul norvegian Martin Ødegaard a devenit, la vârsta de 15 ani și 300 de zile, cel mai tânăr jucător care a evoluat la Campionatul European de fotbal, faza preliminară sau finală, luni seara,...

Preliminarii CE 2016: Programul meciurilor de marti

Marţi, se dispută 9 meciuri din preliminariile CE 2016. Se vor juca partide în grupele D,E,F şi I. Grupa D 21:45 Germania - Irlanda; 21:45 Gibraltar - Georgia; 21:45 Polonia - Scoţia; Grupa E:...

Preliminariile CE 2016: Rezultate inregistrate luni

Rezultate înregistrate în partidele disputate, luni, în preliminariile Campionatului European din 2016: Grupa A Kazahstan - Cehia 2-4, Au marcat: Logvinenko '84, '90+1 / Dockal '13, Lafata '44,...



Top News

-Manchester United - Chelsea, un meci deschis oricarui rezultat

-Maxim a dat doua pase de gol in meciul de la Frankfurt

-Iniesta a suferit o leziune musculara

-Ancelotti: A castigat echipa care a depus mai mult efort

-Luis Enrique: Ne-au pedepsit

-Portugalia: Liga Sagres - Etapa 8

-Avancronica meciului ASA Tg. Mures - Steaua




S-au nascut azi

Adriano Correia
Brazilia
30 ani

Andrei Sin
România
23 ani

ANGLIA
Anglia
151 ani

Armando Visconti
Italia
25 ani

Caleb Folan
Irlanda
32 ani

Cristian Chivu
România
34 ani

Dmitri Sychev
Rusia
31 ani

Erik Jendrišek
Slovacia
28 ani

Gheorghe Boghiu
Moldova
33 ani

Ionuț Neagu
România
25 ani

Jefferson Farfán
Peru
30 ani

José Zalazar
Uruguay
51 ani

Laurențiu Roșu
România
39 ani

Marco Rubén
Argentina
28 ani

Mihai Dobre
România
40 ani

Pape Abdoulaye
Senegal
21 ani

Robert Jarni
Croația
46 ani

Robert Stambolziev
Australia
24 ani

Sebastian Huțan
România
31 ani

Sergiu Scărlătescu
România
26 ani

Stefano Morrone
Italia
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
24.10.2014 Oțelul Galați Gaz Metan Mediaș C
24.10.2014 FC Brașov CS Universitatea Craiova C
25.10.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț CSMS Iași C
25.10.2014 Universitatea Cluj FC Viitorul C
25.10.2014 FC Botoșani Rapid București C
26.10.2014 Concordia Chiajna
15:30
CFR 1907 Cluj Look TV C
26.10.2014 Dinamo București
17:30
Pandurii Târgu-Jiu Look Plus C
26.10.2014 ASA Târgu-Mureș
20:00
Steaua București Look TV C
27.10.2014 Astra Giurgiu
21:00
Petrolul Ploiești Look TV C


1. Steaua București 28
2. CFR 1907 Cluj 25
3. Petrolul Ploiești 23
4. FC Botoșani 21
5. Astra Giurgiu 20
6. Dinamo București 19
7. ASA Târgu-Mureș 19
8. FC Brașov 16
9. CS Universitatea Craiova 16
10. Gaz Metan Mediaș 14
11. FC Viitorul 13
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 13
13. Universitatea Cluj 12
14. Pandurii Târgu-Jiu 11
15. Concordia Chiajna 10
16. Rapid București 9
17. CSMS Iași 6
18. Oțelul Galați 6
Clasament Liga I

Liga 2 B1
25.10.2014 Academica Argeş SC Bacău C
25.10.2014 Gloria Buzău Unirea Slobozia C
25.10.2014 Farul Constanța CS Balotești C
25.10.2014 FCM Dorohoi Săgeata Năvodari C
25.10.2014 CF Brăila ACS Berceni C
26.10.2014 FC Voluntari
0 - 0
Rapid CFR Suceava   C


1. Academica Argeş 23
2. FC Voluntari 21
3. Săgeata Năvodari 20
4. Gloria Buzău 16
5. CF Brăila 15
6. Rapid CFR Suceava 14
7. Farul Constanța 11
8. Unirea Slobozia 10
9. ACS Berceni 10
10. SC Bacău 8
11. FCM Dorohoi 7
12. CS Balotești 5
Clasament B1

Liga 2 B2
25.10.2014 FC Olt Slatina Olimpia Satu-Mare C
25.10.2014 Unirea Tărlungeni FC Bihor Oradea C
25.10.2014 CS FC Caransebeș Metalul Reșița C
25.10.2014 Fortuna Poiana Câmpina CS Mioveni C
25.10.2014 Șoimii Pâncota ACS Poli Timișoara C


1. Metalul Reșița 23
2. ACS Poli Timișoara 21
3. Fortuna Poiana Câmpina 15
4. Unirea Tărlungeni 14
5. CS Mioveni 14
6. CSM Râmnicu-Vâlcea 12
7. FC Olt Slatina 11
8. Șoimii Pâncota 7
9. Olimpia Satu-Mare 7
10. CS FC Caransebeș 6
11. FC Bihor Oradea 4
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
24.10.2014 FC Zagon Bucovina Pojorâta C
24.10.2014 Aerostar Bacău Ceahlăul Piatra-Neamț II C
24.10.2014 Cetatea Târgu-Neamț CSM Pașcani C
25.10.2014 Știința Miroslava FC Păpăuți C
25.10.2014 Sporting Liești Bucovina Rădăuți C
25.10.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Petrotub Roman C


1. Știința Miroslava 24
2. Bucovina Pojorâta 18
3. Cetatea Târgu-Neamț 17
4. AFK Csíkszereda 16
5. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 16
6. Petrotub Roman 15
7. Aerostar Bacău 11
8. FC Zagon 10
9. Sporting Liești 7
10. CSM Pașcani 7
11. Bucovina Rădăuți 7
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 2
13. FC Păpăuți 1
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.10.2014 Callatis Mangalia Dunărea Călărași C
24.10.2014 Metaloglobus București Viitorul Axintele C
24.10.2014 Gloria Popești Leordeni Voinţa Snagov C
25.10.2014 Juventus București Dinamo București II C
25.10.2014 Metalosport Galaţi Înainte Modelu C
25.10.2014 Delta Tulcea Viitorul Domnești C
25.10.2014 Oțelul Galați II CS Tunari C


1. Dunărea Călărași 22
2. CS Tunari 21
3. Juventus București 20
4. Delta Tulcea 20
5. Viitorul Axintele 18
6. Înainte Modelu 15
7. Metaloglobus București 14
8. Gloria Popești Leordeni 11
9. Dinamo București II 10
10. Callatis Mangalia 8
11. Voinţa Snagov 7
12. Oțelul Galați II 6
13. Metalosport Galaţi 4
14. Viitorul Domnești 1
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.10.2014 Atletic Bradu SCM Argeș Pitești 2012 C
24.10.2014 FC Afumaţi Concordia Chiajna II C
24.10.2014 ACS URBAN Titu Astra Giurgiu II C
24.10.2014 Chindia Târgoviște CS Ștefănești C
25.10.2014 FCM Târgoviște CS Vișina-Nouă C
25.10.2014 CS Podari Sporting Roșiori-de-Vede C
25.10.2014 CN "Dinicu Golescu" Inter Clinceni C


1. ACS URBAN Titu 18
2. Concordia Chiajna II 17
3. CN "Dinicu Golescu" 16
4. FC Afumaţi 15
5. CS Ștefănești 15
6. SCM Argeș Pitești 2012 15
7. Chindia Târgoviște 14
8. FCM Târgoviște 12
9. CS Vișina-Nouă 11
10. Sporting Roșiori-de-Vede 11
11. Inter Clinceni 10
12. Astra Giurgiu II 6
13. Atletic Bradu 5
14. CS Podari 5
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.10.2014 Vulturii Lugoj ACSVM Craiova C
24.10.2014 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic ACSO Filiaşi C
24.10.2014 Minerul Motru UTA Bătrâna Doamnă C
25.10.2014 FC Hunedoara CS Național Sebiș C
25.10.2014 CS Ineu Milenium Giarmata C
25.10.2014 Știința Turceni Minerul Mehedinți Valea-Copcii C


1. CS Național Sebiș 21
2. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
3. UTA Bătrâna Doamnă 17
4. Milenium Giarmata 16
5. Vulturii Lugoj 16
6. Pandurii Târgu-Jiu II 13
7. ACSO Filiaşi 10
8. FC Hunedoara 9
9. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
10. Știința Turceni 6
11. CS Ineu 6
12. Minerul Motru 5
13. ACSVM Craiova 3
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.10.2014 FC Zalău Sănătatea Cluj C
24.10.2014 CS Oşorhei Unirea Dej C
24.10.2014 FCM Baia-Mare Gloria Bistrița C
24.10.2014 Arieșul Turda CSM Sighet C
25.10.2014 Metalurgistul Cugir Avântul Reghin C
25.10.2014 CS Iernut
15:00
CSC Sânmartin   C
25.10.2014 Unirea Jucu Industria Galda de Jos C


1. FCM Baia-Mare 22
2. Arieșul Turda 18
3. Metalurgistul Cugir 17
4. CS Oşorhei 16
5. CSC Sânmartin 16
6. FC Zalău 16
7. CSM Sighet 15
8. Gloria Bistrița 13
9. Unirea Jucu 10
10. CS Iernut 9
11. Avântul Reghin 9
12. Industria Galda de Jos 7
13. Unirea Dej 5
14. Sănătatea Cluj 1
Clasament C5