Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Campionatul european 08.10.2011 - 01:33

Preliminarii CE 2012: Rezultate si clasamente

Vineri seara, s-au jucat meciurile din penultima etapă a preliminariilor Campionatului European din 2012. Iata rezultatele, marcatorii si clasamentele grupelor:

GRUPA A
Azerbaidjan - Austria 1-4
(Nadyrov 74 - Ivanschitz 34, Janko 52, 62, Junuzovic 90)

Turcia - Germania 1-3
(Balta 79 - Gomez 35, Muller 66, Schweinsteiger 86)

Belgia - Kazahstan 4-1
(Simons 40, Hazard 43, Kompany 49, Evstigneyev 84 aut - Nurdauletov 86)

Clasament: 1. Germania 27; 2. Belgia 15; 3. Turcia 14; 4. Austria 11; 5. Azerbaidjan 7; 6. Kazahstan 3.

GRUPA B

Armenia - Macedonia 4-1
(Pizzelli 28, Mkhtarian 34, Ghazaryan 69, Sarkisov 90 - Sikov 86)

Slovacia - Rusia 0-1
(Dzagoev 71)

Andorra - Irlanda 0-2
(Doyle 8, McGeady 20)

Clasament: 1. Rusia 20; 2. Irlanda 18; 3. Armenia 17; 4. Slovacchia 14; 5. Macedonia 7; 6. Andorra 0.

GRUPA C
Irlanda de Nord - Estonia 1-2
(Davis 22 - Vassljek 77, 84)

Serbia - Italia 1-1
(Ivanovic 26 - Marchisio 2)

Clasament: 1. Italia 23; 2. Estonia 16; 3. Serbia 15; 4. Slovenia 11; 5. Irlanda de Nord 9; 6. Ins.Feroe  4.

GRUPA  D

Bosnia - Luxemburg 5-0
(Dzeko 12, Misimovic 15, 22, Pjanic 34, Medunjanin 51)

România - Belarus 2-2
(Mutu 18, 50p - Kornilenko 45, Dragum 81)

Franţa - Albania 3-0
(Malouda 11, Remy 37, Reveillere 67)

Clasament: 1.  Franta 20; 2. Bosnia 19; 3. Romania  4. Belarus 13; 5. Albania 8; 6. Luxemburg 4.

GRUPA  E

Finlanda - Suedia 1-2
(Toivo 73 - Larsson 9, Olsson 52)

Olanda - Moldova 1-0
(Huntelaar 40)

Clasament: 1. Olanda 27; 2. Suedia 21; 3. Ungaria 18; 4. Finlanda 9; 5. Moldova 6; 6. San Marino 0

GRUPA  F
Letonia - Malta 2-0
(Visnakovs 33, Rudnevs 83)

Grecia - Croaţia 2-0
(Samaras 71, Gekas 79)

Clasament: 1. Grecia 21; 2. Croatia 19; 3. Israel 13; 4. Letonia 11; 5. Georgia 10; 6. Malta 1.

GRUPA  G
Ţara Galilor - Elveţia 2-0
(Ramsey 60, Bale 71)

Muntenegru - Anglia 2-2
(Zverotic 45, Delibasic 90+1 - Young 11, Bent 31)

Clasament:  1. Anglia 18; 2. Muntenegru 12; 3. Elvetia 8; 4. Tara Galilor 6; 5. Bulgaria 5.

GRUPA H
Cipru - Danemarca 1-4
(Avraam 45 - Jacobsen 7, Rommedahl 11, 22, Krohn-Dehli 20)

Portugalia - Islanda 5-2
(Nani 13, 21, Postiga 44, Moutinho 81, Eliseu 87 - Jonasson 48, 68)

Clasament:  1. Portogalia 16; 2.  Danemarca 16; 3. Norvegia 13; 4. Islanda 4; 5. Cipru 2.

GRUPA I
Cehia - Spania 0-2
(Mata 6, Alonso 23)

Clasament: 1. Spania 21; 2. Cehia 10; 3. Scotia 8; 4. Lituania 5; 5. Liechtenstein 4.






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: Preliminarii CE 2012    rezultate    clasamente    marcatori    franta    bosnia    romania    belarus    results    table   

» Program si rezultate Campionatul European de fotbal
» Preliminariile Campionatului European
Comenteaza

Ultimele stiri - Campionatul european

CNA va solicita TVR si Dolce Sport informari privind difuzarea Euro 2016

Consiliul Naţional al Audiovizualului a decis, joi, să solicite de la Societatea Română de Televiziune (SRTv) şi de la televiziunea Dolce Sport informări privind situaţia difuzării meciurilor din...

Sindicatul TVR il roaga pe Victor Ponta sa indexeze taxa TV, pentru ca TVR sa poata difuza Euro 2016

SPUSTV, principalul sindicat din TVR, îl roagă pe premierul Victor Ponta să indexeze taxa TV, până la 4,5 lei, astfel încât Televiziunea Română să poată achiziţiona drepturile de difuzare ale...

Preliminarii CE 2016: Israel - Belgia 0-1

Naționala Belgiei a câștigat, cu scorul de 1-0, meciul disputat marți seară, în deplasare, cu selecționata Israelului, în Grupa B din preliminariile Campionatului European din 2016. Unicul gol l...

UEFA a deschis proceduri disciplinare ce vizeaza federatiile din Muntenegru si Rusia

UEFA a anunţat că a deschis proceduri disciplinare ce vizează federaţiile din Muntenegru şi Rusia, ca urmare a incidentelor de la meciul de săptămâna trecută, de la Podgorica, din preliminariile...

TVR spune ca se afla in cursa pentru a difuza 23 meciuri din Euro 2016, inclusiv meciurile Romaniei

Televiziunea Română spune că se află în cursa pentru achiziţionarea drepturilor de difuzare TV a opţiunii free to air pentru Campionatul European de fotbal din 2016, pachetul vizat de TVR...

Trei jucatori din nationala Greciei, raniti usor intr-un accident rutier la Budapesta

Trei jucători ai naţionalei Greciei, Ioannis Fetfatzidis, Vangelis Moras şi Panagiotis Tachtsidis, au fost spitalizaţi la Budapesta după ce au fost răniţi uşor într-un accident rutier produs luni...

Campionatul European de Fotbal din 2016, transmis la televiziunile Dolce Sport

Campionatul European de Fotbal din 2016 va putea fi urmărit integral la televiziunile Dolce Sport, deţinute de Telekom România, 28 de partide urmând să fie transmise în exclusivitate. Cele mai bune...

Preliminariile CE 2016: Rezultatele inregistrate duminica

Rezultate înregistrate în partidele disputate, duminică, în etapa a cincea a grupelor de calificare la Campionatului European din 2016: Grupa D Georgia - Germania 0-2, Au marcat: Reus '39, T....

Preliminariile CE: Ungaria - Grecia 0-0

Reprezentativele Ungariei ;i Greciei au încheiat la egalitate, scor 0-0, partida jucată duminică, La Budapesta, contând pentru grupa F de calificare la Campionatul European din 2016, din care face...

Preliminariile CE: Irlanda de Nord - Finlanda 2-1

Naționala de fotbal a Irlandei de Nord a învins, duminică seară, scor 2-1, reprezentativa Finlandei, într-un meci din cadrul Grupei F din Preliminariile CE 2016. Ambele goluri ale gazdelor au fost...

Record stabilit de Martin Odegaard la meciul cu Croatia

Internaţionalul norvegian Martin Ødegaard a devenit, sâmbătă, cel mai tânăr fotbalist titular într-o partidă din preliminariile unei ediţii de CE, el reuşind această performanţă la meciul din...



Top News

-Liga Campionilor: Bayern Munchen - FC Porto 6-1

-Liga Campionilor: FC Barcelona - PSG 2-0

-Liga Campionilor: Bayern are misiune grea in fata lui FC Porto

-Liga Campionilor: PSG Incearca imposibilul pe Nou Camp

-Portugalia: Liga Sagres - Etapa 29

-Spania: Primera Division - Etapa 32

-Italia: Serie A - Etapa 31




Care vor fi cele 6 echipe din Liga 1 care vor retrograda?
CFR 1907 Cluj
Oțelul Galați
Ceahlăul Piatra-Neamț
Universitatea Cluj
Rapid București
Gaz Metan Mediaș
Pandurii Târgu-Jiu
Concordia Chiajna
FC Brașov
CSMS Iași
FC Viitorul
FC Botoșani
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Andrea Parola
Italia
36 ani

Cornel Cernea
România
39 ani

Cristian Pantelie
România
30 ani

David Luiz
Brazilia
28 ani

David Mateos
Spania
28 ani

Egil Olsen
Norvegia
73 ani

Gelu Velici
România
23 ani

Gheorghe Liliac
România
56 ani

Igor Budan
Croația
35 ani

Ionuț Târnăcop
România
28 ani

Ivaylo Yordanov
Bulgaria
47 ani

Ján Kozák
Slovacia
35 ani

Jasper Cillessen
Olanda
26 ani

John Obi Mikel
Nigeria
28 ani

K A K Á
Brazilia
33 ani

Marcin Å»ewłakow
Polonia
39 ani

Mark van Bommel
Olanda
38 ani

Nelson Cabrera
Paraguay
32 ani

Nicușor Boubătrân
România
28 ani

Pape Moussa Diakhatè
Senegal
26 ani

Pedro Santos
Portugalia
27 ani

Raymond Kalla
Camerun
40 ani

Roberto Carvalho
Brazilia
28 ani

Simone Dell'Agnello
Italia
23 ani

Tiago Costa
Portugalia
30 ani

Tudorel Cristea
România
51 ani

Viktor Faizulin
Rusia
29 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
17.04.2015
Cronica
CSMS Iași FC Brașov C
17.04.2015
Cronica
CFR 1907 Cluj ASA Târgu-Mureș C
18.04.2015
Cronica
FC Botoșani Ceahlăul Piatra-Neamț C
18.04.2015
Cronica
FC Viitorul Astra Giurgiu C
18.04.2015
Cronica
Gaz Metan Mediaș Petrolul Ploiești C
19.04.2015
Cronica
CS Universitatea Craiova Dinamo București C
19.04.2015
Cronica
Steaua București Oțelul Galați C
20.04.2015
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Universitatea Cluj C
20.04.2015
Cronica
Rapid București Concordia Chiajna C


1. Steaua București 57
2. ASA Târgu-Mureș 56
3. Petrolul Ploiești 47
4. CS Universitatea Craiova 46
5. Astra Giurgiu 41
6. FC Viitorul 41
7. Dinamo București 40
8. FC Botoșani 40
9. CSMS Iași 34
10. Pandurii Târgu-Jiu 32
11. Concordia Chiajna 30
12. Universitatea Cluj 29
13. FC Brașov 28
14. Gaz Metan Mediaș 26
15. Rapid București 25
16. Ceahlăul Piatra-Neamț 23
17. CFR 1907 Cluj 19
18. Oțelul Galați 18
Clasament Liga I

Liga 2 B1
28.03.2015 CF Brăila Săgeata Năvodari C
28.03.2015 Farul Constanța Unirea Slobozia C
28.03.2015 FCM Dorohoi CS Balotești C
28.03.2015 Gloria Buzău Rapid CFR Suceava C
28.03.2015 FC Voluntari SC Bacău C
28.03.2015 Academica Argeş ACS Berceni C


1. FC Voluntari 53
2. Academica Argeş 46
3. Rapid CFR Suceava 40
4. Gloria Buzău 37
5. SC Bacău 30
6. CF Brăila 29
7. CS Balotești 26
8. FCM Dorohoi 25
9. Farul Constanța 22
10. ACS Berceni 19
11. Unirea Slobozia 13
12. Săgeata Năvodari -21
Clasament B1

Liga 2 B2
28.03.2015 Fortuna Poiana Câmpina CSM Râmnicu-Vâlcea C
28.03.2015 Șoimii Pâncota CS Mioveni C
28.03.2015 CS FC Caransebeș FC Bihor Oradea C
28.03.2015 Unirea Tărlungeni Olimpia Satu-Mare C
28.03.2015 FC Olt Slatina ACS Poli Timișoara C


1. ACS Poli Timișoara 42
2. Metalul Reșița 36
3. FC Olt Slatina 34
4. Unirea Tărlungeni 33
5. CS Mioveni 32
6. Olimpia Satu-Mare 25
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 24
8. CS FC Caransebeș 21
9. Fortuna Poiana Câmpina 18
10. FC Bihor Oradea 17
11. Șoimii Pâncota 15
Clasament B2

Play-Off B1


Liga 2 Play-Off B1
18.04.2015 FC Voluntari Gloria Buzău C
18.04.2015 Academica Argeş Rapid CFR Suceava C
18.04.2015 CF Brăila SC Bacău C


1. Academica Argeş 9
2. FC Voluntari 7
3. SC Bacău 3
4. Gloria Buzău 3
5. CF Brăila 2
6. Rapid CFR Suceava 1
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Liga 2 Play-Off B2
18.04.2015 ACS Poli Timișoara Unirea Tărlungeni C
18.04.2015 Metalul Reșița FC Olt Slatina C
18.04.2015 Olimpia Satu-Mare CS Mioveni C


1. ACS Poli Timișoara 7
2. FC Olt Slatina 5
3. CS Mioveni 5
4. Metalul Reșița 3
5. Unirea Tărlungeni 1
6. Olimpia Satu-Mare 1
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Liga 2 Play-Out B1
18.04.2015 FCM Dorohoi Farul Constanța C
18.04.2015 ACS Berceni CS Balotești C


1. ACS Berceni 9
2. CS Balotești 6
3. FCM Dorohoi 3
4. Farul Constanța 0
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Liga 2 Play-Out B2
18.04.2015 CS FC Caransebeș FC Bihor Oradea C
18.04.2015 Șoimii Pâncota CSM Râmnicu-Vâlcea C


1. CSM Râmnicu-Vâlcea 6
2. Șoimii Pâncota 5
3. FC Bihor Oradea 4
4. CS FC Caransebeș 1
Clasament Play-Out B2

C1


Liga 3 C1
17.04.2015 Bucovina Rădăuți Aerostar Bacău C
17.04.2015 Ceahlăul Piatra-Neamț II Sepsi OSK Sfântu Gheorghe C
17.04.2015 Petrotub Roman AFK Csíkszereda C
18.04.2015 FC Păpăuți
-
FC Zagon ANULAT C
18.04.2015 Sporting Liești Știința Miroslava C
18.04.2015 Bucovina Pojorâta Cetatea Târgu-Neamț C


1. Știința Miroslava 43
2. Bucovina Pojorâta 42
3. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 33
4. Cetatea Târgu-Neamț 30
5. Aerostar Bacău 26
6. AFK Csíkszereda 24
7. Petrotub Roman 23
8. CSM Pașcani 19
9. Bucovina Rădăuți 19
10. Sporting Liești 12
11. FC Zagon 10
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 3
13. FC Păpăuți 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
17.04.2015 Metaloglobus București Callatis Mangalia C
17.04.2015 Dinamo București II Metalosport Galaţi C
17.04.2015 Voinţa Snagov Delta Tulcea C
17.04.2015 Înainte Modelu Oțelul Galați II C
18.04.2015 Dunărea Călărași Juventus București C
18.04.2015 Viitorul Axintele Gloria Popești Leordeni C
18.04.2015 Viitorul Domnești CS Tunari C


1. Dunărea Călărași 47
2. Juventus București 45
3. Delta Tulcea 38
4. Viitorul Axintele 37
5. CS Tunari 37
6. Metaloglobus București 34
7. Dinamo București II 32
8. Înainte Modelu 30
9. Gloria Popești Leordeni 23
10. Voinţa Snagov 17
11. Metalosport Galaţi 14
12. Viitorul Domnești 14
13. Callatis Mangalia 13
14. Oțelul Galați II 12
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
17.04.2015 Atletic Bradu FCM Târgoviște C
17.04.2015 SCM Argeș Pitești 2012 ACS URBAN Titu C
17.04.2015 Concordia Chiajna II CS Podari C
17.04.2015 Astra Giurgiu II Chindia Târgoviște C
18.04.2015 CS Vișina-Nouă FC Afumaţi C
18.04.2015 Sporting Roșiori-de-Vede CN "Dinicu Golescu" C
18.04.2015 CS Ștefănești Inter Clinceni C


1. Chindia Târgoviște 44
2. FC Afumaţi 40
3. Concordia Chiajna II 37
4. CS Ștefănești 34
5. SCM Argeș Pitești 2012 30
6. ACS URBAN Titu 30
7. Sporting Roșiori-de-Vede 26
8. CN "Dinicu Golescu" 26
9. Inter Clinceni 23
10. CS Vișina-Nouă 23
11. Atletic Bradu 22
12. CS Podari 19
13. FCM Târgoviște 19
14. Astra Giurgiu II 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
17.04.2015 ACSVM Craiova FC Hunedoara C
17.04.2015 Pandurii Târgu-Jiu II AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
17.04.2015 ACSO Filiaşi Știința Turceni C
17.04.2015 Milenium Giarmata Minerul Motru C
18.04.2015 CS Național Sebiș CS Ineu C
18.04.2015 Minerul Mehedinți Valea-Copcii UTA Bătrâna Doamnă C


1. UTA Bătrâna Doamnă 43
2. CS Național Sebiș 40
3. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 38
4. Vulturii Lugoj 32
5. Milenium Giarmata 31
6. Pandurii Târgu-Jiu II 26
7. ACSO Filiaşi 25
8. CS Ineu 20
9. FC Hunedoara 19
10. Minerul Motru 18
11. Știința Turceni 18
12. ACSVM Craiova 14
13. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
17.04.2015 Metalurgistul Cugir FC Zalău C
17.04.2015 Sănătatea Cluj CS Oşorhei C
17.04.2015 Avântul Reghin FCM Baia-Mare C
17.04.2015 Unirea Dej CS Iernut C
17.04.2015 CSC Sânmartin Unirea Jucu C
18.04.2015 Gloria Bistrița Arieșul Turda C
18.04.2015 CSM Sighet Industria Galda de Jos C


1. FCM Baia-Mare 45
2. CSM Sighet 41
3. FC Zalău 39
4. Metalurgistul Cugir 37
5. Arieșul Turda 32
6. CSC Sânmartin 30
7. CS Oşorhei 27
8. Unirea Jucu 25
9. Gloria Bistrița 24
10. Industria Galda de Jos 24
11. Avântul Reghin 24
12. CS Iernut 20
13. Sănătatea Cluj 12
14. Unirea Dej 11
Clasament C5