Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Campionatul european 08.10.2011 - 01:33

Preliminarii CE 2012: Rezultate si clasamente

Vineri seara, s-au jucat meciurile din penultima etapă a preliminariilor Campionatului European din 2012. Iata rezultatele, marcatorii si clasamentele grupelor:

GRUPA A
Azerbaidjan - Austria 1-4
(Nadyrov 74 - Ivanschitz 34, Janko 52, 62, Junuzovic 90)

Turcia - Germania 1-3
(Balta 79 - Gomez 35, Muller 66, Schweinsteiger 86)

Belgia - Kazahstan 4-1
(Simons 40, Hazard 43, Kompany 49, Evstigneyev 84 aut - Nurdauletov 86)

Clasament: 1. Germania 27; 2. Belgia 15; 3. Turcia 14; 4. Austria 11; 5. Azerbaidjan 7; 6. Kazahstan 3.

GRUPA B

Armenia - Macedonia 4-1
(Pizzelli 28, Mkhtarian 34, Ghazaryan 69, Sarkisov 90 - Sikov 86)

Slovacia - Rusia 0-1
(Dzagoev 71)

Andorra - Irlanda 0-2
(Doyle 8, McGeady 20)

Clasament: 1. Rusia 20; 2. Irlanda 18; 3. Armenia 17; 4. Slovacchia 14; 5. Macedonia 7; 6. Andorra 0.

GRUPA C
Irlanda de Nord - Estonia 1-2
(Davis 22 - Vassljek 77, 84)

Serbia - Italia 1-1
(Ivanovic 26 - Marchisio 2)

Clasament: 1. Italia 23; 2. Estonia 16; 3. Serbia 15; 4. Slovenia 11; 5. Irlanda de Nord 9; 6. Ins.Feroe  4.

GRUPA  D

Bosnia - Luxemburg 5-0
(Dzeko 12, Misimovic 15, 22, Pjanic 34, Medunjanin 51)

România - Belarus 2-2
(Mutu 18, 50p - Kornilenko 45, Dragum 81)

Franţa - Albania 3-0
(Malouda 11, Remy 37, Reveillere 67)

Clasament: 1.  Franta 20; 2. Bosnia 19; 3. Romania  4. Belarus 13; 5. Albania 8; 6. Luxemburg 4.

GRUPA  E

Finlanda - Suedia 1-2
(Toivo 73 - Larsson 9, Olsson 52)

Olanda - Moldova 1-0
(Huntelaar 40)

Clasament: 1. Olanda 27; 2. Suedia 21; 3. Ungaria 18; 4. Finlanda 9; 5. Moldova 6; 6. San Marino 0

GRUPA  F
Letonia - Malta 2-0
(Visnakovs 33, Rudnevs 83)

Grecia - Croaţia 2-0
(Samaras 71, Gekas 79)

Clasament: 1. Grecia 21; 2. Croatia 19; 3. Israel 13; 4. Letonia 11; 5. Georgia 10; 6. Malta 1.

GRUPA  G
Ţara Galilor - Elveţia 2-0
(Ramsey 60, Bale 71)

Muntenegru - Anglia 2-2
(Zverotic 45, Delibasic 90+1 - Young 11, Bent 31)

Clasament:  1. Anglia 18; 2. Muntenegru 12; 3. Elvetia 8; 4. Tara Galilor 6; 5. Bulgaria 5.

GRUPA H
Cipru - Danemarca 1-4
(Avraam 45 - Jacobsen 7, Rommedahl 11, 22, Krohn-Dehli 20)

Portugalia - Islanda 5-2
(Nani 13, 21, Postiga 44, Moutinho 81, Eliseu 87 - Jonasson 48, 68)

Clasament:  1. Portogalia 16; 2.  Danemarca 16; 3. Norvegia 13; 4. Islanda 4; 5. Cipru 2.

GRUPA I
Cehia - Spania 0-2
(Mata 6, Alonso 23)

Clasament: 1. Spania 21; 2. Cehia 10; 3. Scotia 8; 4. Lituania 5; 5. Liechtenstein 4.






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: Preliminarii CE 2012    rezultate    clasamente    marcatori    franta    bosnia    romania    belarus    results    table   

» Program si rezultate Campionatul European de fotbal
» Preliminariile Campionatului European
Comenteaza

Ultimele stiri - Campionatul european

Baraje/CM 2018: Danemarca - Irlanda 0-0

Danemarca, fosta adversară a României în preliminariile Cupei Mondiale din 2018, a terminat la egalitate cu Irlanda, 0-0, sâmbătă seara, la Copenhaga, în...

Turcia si-a anuntat oficial candidatura la organizarea Euro 2024

Turcia și-a depus oficial joi candidatura la organizarea Campionatului European de fotbal din 2024, informează agenția Anadolu. Președintele Federației turce de fotbal (TFF), Yıldırım...

Federatiile din tarile nordice renunta la candidatura comuna pentru organizarea Euro 2024

<p>Federațiile de fotbal din țările nordice - Danemarca, Finlanda, Islanda, Norvegia și Suedia - renunță la intenția de a depune o candidatură comună pentru organizarea turneului final al...

Fotbal feminin: Trei arbitri romani, delegati la Campionatul European din Olanda

<p>UEFA a anunţat lista arbitrilor selectaţi pentru Campionatul European de fotbal feminin ce se va desfăşura &icirc;n perioada 16 iulie - 6 august 2017, &icirc;n Olanda, iar pe listă...

Orasul Sankt Petersburg a dezvaluit logo-ul sau pentru Euro 2020

Orașul rus Sankt Petersburg, care va găzdui meciuri de la Campionatul European de fotbal din anul 2020, a dezvăluit joi logo-ul său pentru această competiție, într-o ceremonie în care președintele...

Euro 2016 a generat beneficii economice de 1,22 miliarde euro

Campionatul European de fotbal de anul trecut, Euro 2016, organizat de Franța în perioada iunie-iulie, a generat beneficii economice de 1,22 miliarde euro, conform unui studiu publicat de...

Retrospectiva 2016: Pragmatica echipa a Portugaliei, castigatoarea Euro 2016

Pragmatica națională de fotbal a Portugaliei a câștigat în mod neașteptat Euro 2016, printr-o victorie cu 1-0, după prelungiri, în finala cu Franța, de pe Stade de France din Saint-Denis, în timp...

Nationala feminina a ratat calificarea la Euro 2017

Echipa naţională de fotbal feminin a României a ratat, marţi, calificarea la Campionatul European din 2017, după ce a încheiat la egalitate, scor 0-0 (1-1 după prelungiri), partida retur cu...

Davor Suker: Bucurestiul este pregatit pentru Euro 2020, aveti un stadion minunat, as vrea sa avem si noi

Fostul internaţional croat Davor Šuker, prezent în Capitală pentru lansarea logo-ului Euro 2020 în calitate de membru în Comitetul Executiv al UEFA, a declarat că Bucureştiul este pregătit pentru a...

Logo-ul orasului gazda Bucuresti, pentru turneul final al Euro 2020, a fost lansat la Arena Nationala

Logo-ul orașului gazdă București, pentru turneul final al Euro 2020, a fost lansat, sâmbătă, în cadrul unei ceremonii care a avut loc la Arena Națională, în organizarea Uniunii Europene de Fotbal...

Logo-ul Capitalei pentru Euro 2020 a fost lansat: Podul Basarab, element de legatura intre orasele-gazda

Logo-ul oraşului Bucureşti pentru Campionatul European din 2020 a fost lansat, sâmbătă, la Arena Naţională, Podul Basarab fiind element de legătură între gazdele competiţiei. La lansare au fost...



Top News

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-Gigi Becali: Niciodată nu am fost dezamăgit de fotbal ca în seara asta, niciodată!

-Dezastrul de la Roma. Lazio - FCSB 5-1

-Nicolae Dică: Lazio e o echipă foarte bună

-Liga Campionilor - optimi: Şahtior Doneţk - AS Roma 2-1

-Liga Campionilor - optimi: FC Sevilla - Manchester United 0-0

-Simone Inzaghi: FCSB este o echipă foarte organizată




S-au nascut azi

Aleksandr Putsko
Rusia
25 ani

Alexandru Frângu
România
33 ani

Bogdan Știubei
România
31 ani

Constantin Borza
România
35 ani

Denis Law
Scoția
78 ani

Diego Sevillano
Argentina
27 ani

Dragoş Penescu
România
18 ani

Hugo Luz
Portugalia
36 ani

Ionuț Dobroiu
România
30 ani

Javier Pinola
Argentina
35 ani

Ladislau Zilahi
România
96 ani

Lazăr Pârvu
România
72 ani

Luigi Meroni
Italia
75 ani

Luis Galván
Argentina
70 ani

Magdy Tolba
Egipt
54 ani

Mahmoud Guendouz
Algeria
65 ani

MALMÖ FF
Suedia
108 ani

Mario Suárez
Spania
31 ani

Martin Wagner
Germania
50 ani

Mihai Grozav
România
40 ani

Mihai Mocanu
România
76 ani

Neil Sullivan
Scoția
48 ani

Nicola Pavarini
Italia
44 ani

Oleksandr Yatsenko
URSS
33 ani

Perica Ognjenović
Serbia
41 ani

Rafael Gordillo
Spania
61 ani

Ratomir Dujković
Yugoslavia
72 ani

SAINT JOHNSTONE
Scoția
133 ani

Semih Kaya
Turcia
27 ani

Sergio Gori
Italia
72 ani

Silviu Burcoiu
România
32 ani

Valentin Lipitor
România
36 ani

William Kvist
Danemarca
33 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București
18:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
25.02.2018 Steaua București
20:45
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
26.02.2018 Concordia Chiajna
17:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 56
2. Steaua București 52
3. CS Universitatea Craiova 51
4. FC Viitorul 44
5. Astra Giurgiu 44
6. Dinamo București 39
7. CSM Politehnica Iași 39
8. FC Botoșani 39
9. FC Voluntari 28
10. ACS Poli Timișoara 27
11. Concordia Chiajna 25
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
24.02.2018 Olimpia Satu-Mare
-
CS Mioveni AMANAT C
24.02.2018 Luceafărul Oradea
-
ASA Târgu-Mureș AMANAT C
24.02.2018 FC UTA Arad Academica Clinceni C
24.02.2018 Pandurii Târgu-Jiu Metaloglobus București C
24.02.2018 Știința Miroslava FC Argeș Pitești C
24.02.2018 Foresta Suceava Dacia Unirea Brăila C
24.02.2018 Sportul Snagov Ripensia Timișoara C
24.02.2018 ASU Poli Timişoara Chindia Târgoviște C
25.02.2018 CS Afumați
14:00
CS Balotești   C
25.02.2018 Dunărea Călărași
15:00
FC Hermannstadt   C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 45
4. CS Afumați 38
5. Academica Clinceni 38
6. FC Argeș Pitești 37
7. ASU Poli Timişoara 36
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 27
11. Ripensia Timișoara 26
12. FC UTA Arad 25
13. Foresta Suceava 23
14. Știința Miroslava 22
15. Luceafărul Oradea 21
16. Pandurii Târgu-Jiu 21
17. Metaloglobus București 20
18. CS Balotești 20
19. Olimpia Satu-Mare 19
20. Dacia Unirea Brăila 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5