Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga Campionilor 12.08.2020 - 23:59

Liga Campionilor, sferturi: Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain 1-2

Liga Campionilor, sferturi: Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain 1-2
Atalanta Bergamo a ratat dramatic calificarea în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a pierdut cu scorul de 2-1 meciul disputat la Lisabona cu Paris Saint-Germain. "Nerazzurri" au marcat primii prin croatul Mario Pašalić (27). În minutul 89 era 1-0 pentru "La Dea", însă "Les Rouge et Bleu" au dominat finalul jocului şi au reuşit să întoarcă scorul prin golurile înscrise de Marquinhos (90) şi Eric Maxim Choupo-Moting (90+3). "Les Parisiens" au reuşit calificarea în prima lor semifinală de Champions League în ultimii 25 de ani, în ziua în care clubul a împlinit 50 de ani de existenţă. În semifinalele Ligii Campionilor, PSG va juca cu RB Leipzig.
 
Lisabona, "Estádio da Luz"
Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain 1-2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Mario Pašalić (27), 1-1 Marquinhos (90), 1-2 Eric Maxim Choupo-Moting
 
Atalanta: 57. Marco Sportiello - 2. Rafael Tolói, 3. Mattia Caldara, 19. Berat Djimsiti (6. José Luis Palomino, 60) - 33. Hans Hateboer, 15. Marten de Roon, 11. Remo Freuler, 8. Robin Gosens (21. Timothy Castagne, 82) - 88. Mario Pašalić (9. Luis Muriel, 70), 10. Papu Gómez (căpitan; 18. Ruslan Malinovskyi, 59) - 91. Duván Zapata (20. Jacopo Da Riva, 82). Antrenor: Gian Piero Gasperini.
Rezerve neutilizate: 25. Ludovico Gelmi, 31. Francesco Rossi - 4. Boško Šutalo, 7. Lennart Czyborra, 17. Roberto Piccoli, 22. Raoul Bellanova, 90. Ebrima Colley.
 
PSG: 1. Keylor Navas (16. Sergio Rico, 79)- 4. Thilo Kehrer, 2. Thiago Silva (căpitan), 3. Presnel Kimpembe, 14. Juan Bernat - 21. Ander Herrera (23. Julian Draxler, 72), 5. Marquinhos, 27. Idrissa Gana Gueye (8. Leandro Daniel Paredes, 72) - 19. Pablo Sarabia (7. Kylian Mbappé, 60), 18. Mauro Icardi (17. Eric Maxim Choupo-Moting, 79), 10. Neymar. Antrenor: Thomas Tuchel.
Rezerve neutilizate: 30. Marcin Bułka - 22. Abdou Diallo, 25. Mitchel Bakker, 29. Arnaud Kalimuendo-Muinga, 31. Colin Dagba, 36. Loïc Mbe Soh, 34. Kays Ruiz-Atil.
 
Cartonaşe galbene: Djimsiti (37), Freuler (45+1), De Roon (50), Zapata (53), Bernat (55), Herrera (57), Rafael Toloi (67), Paredes (75), Palomino (85).
 
Arbitru: Anthony Taylor; arbitri asistenţi: Gary Beswick, Adam Nunn (toţi din Anglia); al patrulea oficial: Artur Dias (Portugalia). Arbitru video: Stuart Attwell, arbitru asistent video: Paul Tierney (ambii din Anglia).

SorinARO







Sursa: SorinARO
Taguri: Liga Campionilor    sferturi    Atalanta Bergamo    Paris Saint-Germain    Estádio da Luz    Lisabona    Mario Pašalić    Marquinhos    Eric Maxim Choupo-Moting   

» Liga Campionilor - program si rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga Campionilor

Liga Campionilor - optimi de finală - retur

Manchester City, Real Madrid, Bayern München şi Chelsea Londra s-au calificat marţi şi miercuri în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. După disputarea optimilor de...

Liga Campionilor - optimi de finală - retur

Borussia Dortmund, FC Porto, FC Liverpool şi Paris Saint-Germain s-au calificat marţi şi miercuri în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce le-a eliminat pe FC Sevilla,...

Liga Campionilor - optimi de finală - tur

Atlético Madrid a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat cu Chelsea Londra pe Arena Naţională din Bucureşti, din prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor. Unicul...

Liga Campionilor - optimi de finală - tur

Paris Saint-Germain a făcut spectacol pe stadionul "Camp Nou", învingând-o cu scorul de 4-1 pe FC Barcelona, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor. Barça a...

Pariuri Champions League: Trei ponturi pentru etapa a doua din faza grupelor

Etapa a doua din faza grupelor Champions League se va relua în această săptămână, iar capul de afiș este duelul dintre Juventus și FC Barcelona. Pentru pasionații de pariuri Champions...

4 meciuri de urmărit la pariuri în Champions League - ponturi pentru cele mai bune cote

Revine fotbalul spectaculos din Champions League, revin și oportunitățile de adrenalină și câștiguri la pariuri online. Cei care caută ponturi pariuri Champions League vor descoperi în...

Finala Ligii Campionilor: Paris Saint-Germain - Bayern München 0-1

Bayern München a câştigat pentru a 6-a oară Liga Campionilor, învingând-o în finală cu scorul de 1-0 pe Paris Saint-Germain. Unicul gol al meciului a fost marcat de atacantul francez...

Liga Campionilor, semifinală: Olympique Lyon - Bayern Munchen 0-3

Aşa cum era de aşteptat, Bayern Munchen nu a avut probleme în semifinala din Liga Campionilor jucată la Lisabona cu Olympique Lyon, pe care a învins-o cu scorul de 3-0. Golurile bavarezilor au...

Liga Campionilor, semifinală: RB Leizpig - Paris Saint-Germain 0-3

Paris Saint-Germain a câştigat fără probleme semifinala din Liga Campionilor cu RB Leipzig, pe care a învins-o la Lisabona cu scorul de 3-0. "Les Rouge et...

Liga Campionilor, sferturi: Manchester City - Olympique Lyon 1-3

În optimile de finală ale Ligii Campionilor, Olympique Lyon a eliminat-o pe Juventus Torino, una dintre favoritele la titlu. Acum, în sferturi, "Les Gones" au...

Liga Campionilor, sferturi: FC Barcelona - Bayern Munchen 2-8

După ce a eliminat-o în optimile Ligii Campionilor pe Chelsea Londra cu scorul general de 7-1, Bayern Munchen şi-a bătut joc şi de FC Barcelona lui Lionel Messi, umilind-o cu scorul...



Top News

-Liga 1 - Etapa 7 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Top meciuri de fotbal 8-9 mai în La Liga, Premier League și Serie A

-Piteștenii vor șefia play-out-ului!

-35 de ani de la finala de la Sevilla

-Liga 1 - Etapa 6 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-FC Argeş vizează 3 puncte pentru a rămâne în coasta liderului

-Geniul îi atinge pe fotbaliștii născuți pe 5 februarie




Care echipă va câștiga Liga Campionilor în sezonul 2020-2021?
Bayern München
Manchester City
Paris Saint-Germain
FC Liverpool
Juventus Torino
Atlético Madrid
Real Madrid
Chelsea Londra
Lazio Roma
Atalanta Bergamo
Borussia Mönchengladbach
Borussia Dortmund
FC Sevilla
FC Porto
RB Leipzig
FC Barcelona
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Cuciula
România
35 ani

Cristian Melinte
România
33 ani

Edson Uribe
Peru
39 ani

Felix Bastians
Germania
33 ani

Fulvio Collovati
Italia
64 ani

Genar Andrinua
Spania
57 ani

Giacomo Brichetto
Italia
38 ani

Hao Haidong
China
51 ani

Hernán Losada
Argentina
39 ani

Irinel Voicu
România
44 ani

Javier Ambrois
Uruguay
89 ani

Julio César Uribe
Peru
63 ani

Jupp Heynckes
Germania
76 ani

Kévin Gameiro
Franța
34 ani

Kim Jung-Woo
Coreea de Sud
39 ani

Leandro Cufré
Argentina
43 ani

Leandro Rinaudo
Italia
38 ani

Luca Rossettini
Italia
36 ani

Luciano Spinosi
Italia
71 ani

Madson
Brazilia
30 ani

Marco Pascolo
Elveția
55 ani

Marek Jankulovski
Cehia
44 ani

Massimo Paci
Italia
43 ani

Matías Suárez
Argentina
33 ani

Mourad Melki
Tunisia
46 ani

Nicolae Dică
România
41 ani

Ove Grahn
Suedia
78 ani

Pablo Gaitán
Argentina
29 ani

Patrick Petre
România
24 ani

Radek Opršal
Cehia
43 ani

Ramses Gado
România
39 ani

Ricardo Alves
Portugalia
30 ani

Sorin Aldea
România
41 ani

Ștefan Târnovanu
România
21 ani

Vasile Ghindaru
România
43 ani

Vasile Matincă
România
47 ani

Zdeněk Nehoda
Cehoslovacia
69 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2020-2021


Liga 1 2020-2021
09.04.2021 Astra Giurgiu FC UTA Arad C
09.04.2021 Dinamo București Academica Clinceni C
09.04.2021 FC Argeș Pitești Chindia Târgoviște C
09.04.2021 FC Voluntari FC Botoșani C
10.04.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Fotbal Club FCSB C
11.04.2021 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
12.04.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
12.04.2021 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. Fotbal Club FCSB 65
2. CFR 1907 Cluj 64
3. Universitatea Craiova 58
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 45
5. Academica Clinceni 44
6. FC Botoșani 42
7. FC Argeș Pitești 40
8. Chindia Târgoviște 39
9. Astra Giurgiu 38
10. FC UTA Arad 37
11. Gaz Metan Mediaş 33
12. FC Voluntari 32
13. FC Viitorul 31
14. Dinamo București 27
15. FC Hermannstadt 26
16. CSM Politehnica Iaşi 25
Clasament 2020-2021

Play-off


Liga 1 Play-off
05.05.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Universitatea Craiova C
06.05.2021 Academica Clinceni CFR 1907 Cluj C
06.05.2021 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 13
2. Fotbal Club FCSB 10
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
4. Universitatea Craiova 8
5. FC Botoșani 7
6. Academica Clinceni 3
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
08.05.2021 Gaz Metan Mediaş Astra Giurgiu C
08.05.2021 Dinamo București
21:15
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
09.05.2021 FC UTA Arad
14:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
09.05.2021 FC Viitorul
16:30
FC Argeș Pitești Telekom Sport 1 C
10.05.2021 FC Voluntari
16:45
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C


1. Chindia Târgoviște 14
2. Gaz Metan Mediaş 12
3. FC Argeș Pitești 11
4. Dinamo București 10
5. FC UTA Arad 9
6. FC Viitorul 7
7. FC Hermannstadt 7
8. FC Voluntari 7
9. Astra Giurgiu 5
10. CSM Politehnica Iaşi 4
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017