Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga Campionilor 12.08.2020 - 23:59

Liga Campionilor, sferturi: Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain 1-2

Liga Campionilor, sferturi: Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain 1-2
Atalanta Bergamo a ratat dramatic calificarea în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a pierdut cu scorul de 2-1 meciul disputat la Lisabona cu Paris Saint-Germain. "Nerazzurri" au marcat primii prin croatul Mario Pašalić (27). În minutul 89 era 1-0 pentru "La Dea", însă "Les Rouge et Bleu" au dominat finalul jocului şi au reuşit să întoarcă scorul prin golurile înscrise de Marquinhos (90) şi Eric Maxim Choupo-Moting (90+3). "Les Parisiens" au reuşit calificarea în prima lor semifinală de Champions League în ultimii 25 de ani, în ziua în care clubul a împlinit 50 de ani de existenţă. În semifinalele Ligii Campionilor, PSG va juca cu RB Leipzig.
 
Lisabona, "Estádio da Luz"
Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain 1-2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Mario Pašalić (27), 1-1 Marquinhos (90), 1-2 Eric Maxim Choupo-Moting
 
Atalanta: 57. Marco Sportiello - 2. Rafael Tolói, 3. Mattia Caldara, 19. Berat Djimsiti (6. José Luis Palomino, 60) - 33. Hans Hateboer, 15. Marten de Roon, 11. Remo Freuler, 8. Robin Gosens (21. Timothy Castagne, 82) - 88. Mario Pašalić (9. Luis Muriel, 70), 10. Papu Gómez (căpitan; 18. Ruslan Malinovskyi, 59) - 91. Duván Zapata (20. Jacopo Da Riva, 82). Antrenor: Gian Piero Gasperini.
Rezerve neutilizate: 25. Ludovico Gelmi, 31. Francesco Rossi - 4. Boško Šutalo, 7. Lennart Czyborra, 17. Roberto Piccoli, 22. Raoul Bellanova, 90. Ebrima Colley.
 
PSG: 1. Keylor Navas (16. Sergio Rico, 79)- 4. Thilo Kehrer, 2. Thiago Silva (căpitan), 3. Presnel Kimpembe, 14. Juan Bernat - 21. Ander Herrera (23. Julian Draxler, 72), 5. Marquinhos, 27. Idrissa Gana Gueye (8. Leandro Daniel Paredes, 72) - 19. Pablo Sarabia (7. Kylian Mbappé, 60), 18. Mauro Icardi (17. Eric Maxim Choupo-Moting, 79), 10. Neymar. Antrenor: Thomas Tuchel.
Rezerve neutilizate: 30. Marcin Bułka - 22. Abdou Diallo, 25. Mitchel Bakker, 29. Arnaud Kalimuendo-Muinga, 31. Colin Dagba, 36. Loïc Mbe Soh, 34. Kays Ruiz-Atil.
 
Cartonaşe galbene: Djimsiti (37), Freuler (45+1), De Roon (50), Zapata (53), Bernat (55), Herrera (57), Rafael Toloi (67), Paredes (75), Palomino (85).
 
Arbitru: Anthony Taylor; arbitri asistenţi: Gary Beswick, Adam Nunn (toţi din Anglia); al patrulea oficial: Artur Dias (Portugalia). Arbitru video: Stuart Attwell, arbitru asistent video: Paul Tierney (ambii din Anglia).

SorinARO







Sursa: SorinARO
Taguri: Liga Campionilor    sferturi    Atalanta Bergamo    Paris Saint-Germain    Estádio da Luz    Lisabona    Mario Pašalić    Marquinhos    Eric Maxim Choupo-Moting   

» Liga Campionilor - program si rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga Campionilor

Pariuri Champions League: Trei ponturi pentru etapa a doua din faza grupelor

Etapa a doua din faza grupelor Champions League se va relua în această săptămână, iar capul de afiș este duelul dintre Juventus și FC Barcelona. Pentru pasionații de pariuri Champions...

4 meciuri de urmărit la pariuri în Champions League - ponturi pentru cele mai bune cote

Revine fotbalul spectaculos din Champions League, revin și oportunitățile de adrenalină și câștiguri la pariuri online. Cei care caută ponturi pariuri Champions League vor descoperi în...

Finala Ligii Campionilor: Paris Saint-Germain - Bayern München 0-1

Bayern München a câştigat pentru a 6-a oară Liga Campionilor, învingând-o în finală cu scorul de 1-0 pe Paris Saint-Germain. Unicul gol al meciului a fost marcat de atacantul francez...

Liga Campionilor, semifinală: Olympique Lyon - Bayern Munchen 0-3

Aşa cum era de aşteptat, Bayern Munchen nu a avut probleme în semifinala din Liga Campionilor jucată la Lisabona cu Olympique Lyon, pe care a învins-o cu scorul de 3-0. Golurile bavarezilor au...

Liga Campionilor, semifinală: RB Leizpig - Paris Saint-Germain 0-3

Paris Saint-Germain a câştigat fără probleme semifinala din Liga Campionilor cu RB Leipzig, pe care a învins-o la Lisabona cu scorul de 3-0. "Les Rouge et...

Liga Campionilor, sferturi: Manchester City - Olympique Lyon 1-3

În optimile de finală ale Ligii Campionilor, Olympique Lyon a eliminat-o pe Juventus Torino, una dintre favoritele la titlu. Acum, în sferturi, "Les Gones" au...

Liga Campionilor, sferturi: FC Barcelona - Bayern Munchen 2-8

După ce a eliminat-o în optimile Ligii Campionilor pe Chelsea Londra cu scorul general de 7-1, Bayern Munchen şi-a bătut joc şi de FC Barcelona lui Lionel Messi, umilind-o cu scorul...

Liga Campionilor, sferturi: RB Leipzig - Atletico Madrid 2-1

Atletico Madrid a dezamăgit în meciul disputat la Lisabona cu RB Leipzig în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, fiind învinsă cu scorul de 2-1. Golurile...

Liga Campionilor, optimi, retur: FC Barcelona - SSC Napoli 3-1

SSC Napoli a remizat în turul optimilor, 1-1 pe "San Paolo" cu FC Barcelona şi avea nevoie de o minune sau de Diego Maradona ca să poată să se califice în sferturile Ligii...

Liga Campionilor, optimi, retur: Bayern München - Chelsea Londra 4-1

Bayern München s-a distrat cu Chelsea Londra în optimile de finală ale Ligii Campionilor, eliminând-o cu scorul general de 7-1. În tur, echipa antrenată de Hans-Dieter Flick i-a bătut pe...

Liga Campionilor, optimi, retur: Manchester City - Real Madrid 2-1

Real Madrid nu a reuşit să recupereze acel 1-2 cu Manchester City din turul optimilor de finală de pe "Santiago Bernabéu" şi a ratat calificarea în...



Top News

-Spania - La Liga - Etapa 11

-Italia - Serie A - Etapa 9

-Germania - Bundesliga - Etapa 9

-Anglia - Premier League - Etapa 10

-Meciuri de urmărit în Cupa României și cele mai bune cote la pariuri

-Europa League, Grupa A: CFR Cluj - AS Roma 0-2

-24-25 noiembrie: Champions League revine cu primele dueluri din retur




Care echipă va câștiga Liga Campionilor în sezonul 2019-2020?
Manchester City
FC Liverpool
FC Barcelona
Real Madrid
Bayern München
Atlético Madrid
Juventus Torino
Paris SG
Tottenham Hotspur
Valencia CF
Borussia Dortmund
Chelsea FC
Olympique Lyon
RB Leipzig
SSC Napoli
Atalanta Bergamo
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Barry Bannan
Scoția
31 ani

Christos Melissis
Grecia
38 ani

Costinha
Portugalia
46 ani

Diego Cavalieri
Brazilia
38 ani

Emliano Viviano
Italia
35 ani

François Van der Elst
Belgia
66 ani

Galliquio Castro
Peru
41 ani

Giedrius Arlauskis
Lituania
33 ani

Javier Aguirre
Mexic
62 ani

Jay Simpson
Anglia
32 ani

Joseph-Désiré Job
Camerun
43 ani

Kees van Iersel
Olanda
75 ani

Ladislav Petráš
Cehoslovacia
74 ani

Luciano Re Cecconi
Italia
72 ani

Miloš Živković
Serbia
36 ani

Nicuşor Fota
România
24 ani

Radu Danciu
România
31 ani

Richard Dürr
Elveția
82 ani

Rodrigues Neto
Brazilia
71 ani

Salvatore Schillaci
Italia
56 ani

Simon Donnelly
Scoția
46 ani

Tedj Bensaoula
Algeria
66 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2020-2021


Liga 1 2020-2021
20.11.2020 CSM Politehnica Iaşi FC Argeș Pitești C
20.11.2020 Dinamo București FC Voluntari C
21.11.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
21.11.2020 FC Botoșani Universitatea Craiova C
22.11.2020 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C
22.11.2020 CFR 1907 Cluj FC UTA Arad C
23.11.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.11.2020 Gaz Metan Mediaş Fotbal Club FCSB C


1. Fotbal Club FCSB 27
2. Universitatea Craiova 25
3. CFR 1907 Cluj 21
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
5. Academica Clinceni 19
6. FC UTA Arad 17
7. FC Viitorul 16
8. Chindia Târgoviște 14
9. Gaz Metan Mediaş 13
10. FC Voluntari 13
11. FC Botoșani 12
12. FC Hermannstadt 11
13. CSM Politehnica Iaşi 10
14. Dinamo București 9
15. FC Argeș Pitești 9
16. Astra Giurgiu 8
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
24.11.2020 Universitatea Craiova Metaloglobus București C
25.11.2020 Ripensia Timișoara
-
Farul Constanța AMANAT C
25.11.2020 Dunărea Călărași CS Mioveni C
25.11.2020 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
25.11.2020 CSM Slatina Turris Oltul Turnu-Măgurele C
25.11.2020 ACS Comuna Recea Pandurii Târgu-Jiu C
25.11.2020 Aerostar Bacău ASU Poli Timişoara C
25.11.2020 Petrolul Ploiești Gloria Buzău C
26.11.2020 AFK Csíkszereda Universitatea Cluj C
26.11.2020 Rapid București CSM Reșița C


1. Universitatea Craiova 27
2. ASU Poli Timişoara 24
3. Dunărea Călărași 23
4. Viitorul Târgu-Jiu 23
5. Rapid București 23
6. Metaloglobus București 22
7. Gloria Buzău 20
8. Farul Constanța 20
9. AFK Csíkszereda 19
10. Petrolul Ploiești 18
11. CS Mioveni 18
12. Turris Oltul Turnu-Măgurele 17
13. Universitatea Cluj 17
14. CSM Slatina 16
15. Unirea Slobozia 15
16. Ripensia Timișoara 15
17. CSM Reșița 15
18. ACS Comuna Recea 14
19. Concordia Chiajna 12
20. Aerostar Bacău 8
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017