Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 04.08.2017 - 08:16

Europa League: Athletic Bilbao - Dinamo București 3-0

Europa League: Athletic Bilbao - Dinamo București 3-0

Dinamo București a părăsit Europa League la fotbal după ce a fost învinsă de formația spaniolă Athletic Bilbao cu scorul de 3-0 (2-0), joi seara, pe stadionul San Mames din Bilbao, în manșa secundă a turului al treilea preliminar al competiției.

Bascii s-au impus prin golurile marcate de Raul Garcia (24, 49), Aritz Aduriz (86), după ce la București scorul a fost egal, 1-1.

Athletic a dominat jocul și a învins fără emoții, dar Dinamo a dat o replică destul de bună, însă a avut dificultăți în a găsi drumul spre poarta lui Herrerin.

Gazdele au marcat încă din min. 12, prin Aduriz, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

 

În min. 23, Bilbao a trecut pe lângă deschiderea scorului prin Raul Garcia, care a reluat cu capul puțin pe lângă poartă. Un minut mai târziu, același Garcia devia mingea în poartă, la voleul expediat de Oscar De Marcos, în urma unui corner. Raul Garcia a reușit ''dubla'' în min. 29, cu un voleu la colțul lung, la centrarea lui Benat Etxebarria. 

 

 

Athletic a mai avut o oportunitate până la pauză, dar Aduriz (33) a tras peste poartă de la 18 metri. 
În repriza secundă, Muniain a pătruns periculos, iar șutul său a fost respins de Penedo în bara propriei porți (65). Aduriz a reluat peste poartă cu capul (69), la centrarea lui Balenziaga.

 

Dinamo a reușit să își creeze două situații notabile, însă fără a concretiza: Anton a executat un corner la colțul scurt, Albin a deviat mingea, iar aceasta a lovit bara (75), apoi sud-africanul Mahlangu (83) a pătruns bine pe centru, dar șut pe lângă poartă din poziție bună.

 

Bilbao a închis tabela în min. 86, pe contraatac, când Susaeta l-a găsit liber pe Aduriz, iar acesta a marcat cu un șut la colțul lung. 

 

Athletic, care își va afla vineri adversara din play-off, a câștigat ultimele cinci meciuri de acasă din cupele europene.

 

Athletic Bilbao — FC Dinamo București 3-0 (2-0) 
Au marcat: Raul Garcia (24, 49), Aritz Aduriz (86). 
Bilbao, stadion ''San Mames'' 
Europa League — turul al treilea preliminar (manșa a doua) 
În prima manșă: 1-1.

 

Au evoluat echipele:

 

Athletic: 13. Iago Herrerin — 18. Oscar De Marcos, 16. Xabier Etxeita, 4. Aymeric Laporte, 24. Mikel Balenziaga (6. Mikel San José, 70) — 7. Benat Etxebarria (11. Inaki Williams, 80), 21. Mikel Vesga — 14. Markel Susaeta (căpitan), 22. Raul Garcia, 10. Iker Muniain — 20. Aritz Aduriz (23. Ager Aketxe, 88). Antrenor: Jose Angel Ziganda. 
Rezerve neutilizate: 1. Kepa Arrizabalaga — 2. Eneko Boveda, 15. Inigo Lekue, 19. Sabin Merino.

 

 

Dinamo: 26. Jaime Penedo — 29. José Romera, 5. Ionuț Nedelcearu, 3. Georgios Katsikas, 7. Steliano Filip (căpitan) — 4. Sergiu Hanca (19. Valentin Ionuț Costache, 55), 18. May Mahlangu, 24. Filipe Nascimento (15. Paul Anton, 73), 20. Diogo Salomao — 17. Adam Nemec (10. Juan Albin, 67), 9. Rivaldinho. Antrenor: Cosmin Contra. 
Rezerve neutilizate: 1. Laurențiu Brănescu — 6. Azer Busuladic, 28. Luka Maric, 31. Claudiu Bumba. 
Arbitru: Pavle Radovanovic; arbitri asistenți: Veselin Radunovic, Dragan Vujovic; arbitru de rezervă: Predrag Radovanovic (toți din Muntenegru) 
Observator UEFA pentru arbitri: Brian Lawlor (Țara Galilor), delegat UEFA: Johny Vanspauwen (Belgia) 
Cartonașe galbene: Katsikas (36), Costache (63), Albin (89).

 









» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Eintracht, Benfica, Inter, Chelsea şi Slavia Praga s-au calificat în optimile Europa League

Benfica Lisabona, Inter Milano, Chelsea, Slavia Praga, FC Krasnodar, Dinamo Kiev şi Rennes sunt ultimele echipe calificate în optimile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, după...

Valencia şi Napoli, cu un pas în optimile Europa League

Valencia şi Napoli au făcut paşi importanţi către optimile de finală ale Europa League la fotbal, după victoriile reuşite în deplasare, joi seara, în prima manşă a...

Ovidiu Haţegan va arbitra partida Celtic Glasgow - Valencia din Europa League

Arbitrul român Ovidiu Haţegan a fost delegat de UEFA să conducă partida dintre Celtic Glasgow şi Valencia CF, programată, joi, de la ora 22:00, în prima manşă a...

Lazio - Sevilla, capul de afiş al şaisprezecimilor Europa League

Duelul dintre Lazio Roma, echipa fundaşului român Ştefan Radu, şi Sevilla FC este capul de afiş al şaisprezecimilor de finală ale Europa League, potrivit tragerii la sorţi...

Slavia Praga, Celtic şi Olympiakos Pireu, calificate în şaisprezecimile Europa League; AC Milan, eliminată

Slavia Praga, formaţie la care joacă românul Alexandru Băluţă, Celtic Glasgow şi Olympiakos Pireu s-au calificat, joi, în şaisprezecimile de finală ale Europa League la...

Arbitrii români Radu Petrescu şi Istvan Kovacs, delegaţi la meciuri din Europa League

Arbitrii români Radu Petrescu şi Istvan Kovacs au fost delegaţi de Uniunea Europeană de Fotbal (UEFA) la meciuri din etapa a şasea, ultima, a grupelor Europa League, programate joi....

Zenit, Fenerbahce, Sporting, Betis şi Dinamo Kiev, calificate în 16-imile Europa League

Zenit Sankt Petersburg, Fenerbahce, Sporting Lisabona, Betis Sevilla şi Dinamo Kiev s-au calificat, joi, în şaisprezecimile de finală ale Europa League la fotbal, astfel că numărul echipelor...

Remiză pentru Ludogoreţ Razgrad în Europa League

Formaţia Ludogoreţ Razgrad, cu Cosmin Moţi integralist şi Claudiu Keşeru pe teren până în minutul 84, a remizat, joi seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa...

Europa League: Eşec pentru PAOK, 0-2 la Salonic cu MOL Vidi FC

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alin Toşca în componenţă, a fost învinsă, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de echipa MOL Vidi FC,...

Europa League - PAOK Salonic, victorie la scor; Sevilla, învinsă în Rusia

PAOK Salonic, echipă antrenată de românul Răzvan Lucescu, a învins-o pe FC BATE Borisov cu scorul de 4-1, joi, în deplasare, în etapa a doua a grupelor...

Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

Atacantul român Claudiu Keşerü a marcat un gol pentru Ludogoreţ Razgrad, învinsă acasă cu 3-2 de Bayer Leverkusen, joi seara, într-un meci din prima...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 24.02.2019

-Biletul zilei la pariuri - 23.02.2019

-Mihai Teja: Craiova este o echipă puternică

-Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

-Biletul zilei la pariuri - 22.02.2019

-Filipe Nascimento, împrumutat de Levski Sofia la CSM Politehnica Iaşi

-Eugen Neagoe: Gică Hagi merită felicitări pentru tot ce a realizat cu această echipă




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandr Putsko
Rusia
26 ani

Alexandru Frângu
România
34 ani

Bogdan Știubei
România
32 ani

Constantin Borza
România
36 ani

Denis Law
Scoția
79 ani

Diego Sevillano
Argentina
28 ani

Dragoş Penescu
România
19 ani

Hugo Luz
Portugalia
37 ani

Ionuț Dobroiu
România
31 ani

Javier Pinola
Argentina
36 ani

Ladislau Zilahi
România
97 ani

Lazăr Pârvu
România
73 ani

Luigi Meroni
Italia
76 ani

Luis Galván
Argentina
71 ani

Magdy Tolba
Egipt
55 ani

Mahmoud Guendouz
Algeria
66 ani

MALMÖ FF
Suedia
109 ani

Mario Suárez
Spania
32 ani

Martin Wagner
Germania
51 ani

Mihai Grozav
România
41 ani

Mihai Mocanu
România
77 ani

Neil Sullivan
Scoția
49 ani

Nicola Pavarini
Italia
45 ani

Oleksandr Yatsenko
URSS
34 ani

Perica Ognjenović
Serbia
42 ani

Rafael Gordillo
Spania
62 ani

Ratomir Dujković
Yugoslavia
73 ani

SAINT JOHNSTONE
Scoția
134 ani

Semih Kaya
Turcia
28 ani

Sergio Gori
Italia
73 ani

Silviu Burcoiu
România
33 ani

Valentin Lipitor
România
37 ani

William Kvist
Danemarca
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
22.02.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Viitorul C
23.02.2019 Astra Giurgiu FC Hermannstadt C
23.02.2019 CSM Politehnica Iaşi CFR 1907 Cluj C
24.02.2019 Dunărea Călărași
14:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C
24.02.2019 FC Botoșani
17:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C
24.02.2019 Fotbal Club FCSB
20:00
CS Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
25.02.2019 Concordia Chiajna
20:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 51
2. CS Universitatea Craiova 45
3. Fotbal Club FCSB 45
4. Astra Giurgiu 39
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
6. FC Botoșani 35
7. FC Viitorul 35
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. FC Hermannstadt 29
10. Gaz Metan Mediaș 29
11. Dinamo București 28
12. Dunărea Călărași 22
13. Concordia Chiajna 18
14. FC Voluntari 17
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
22.02.2019 Chindia Târgoviște Aerostar Bacău C
23.02.2019 Luceafărul Oradea ASU Politehnica Timişoara C
23.02.2019 Metaloglobus București FC Argeș Pitești C
23.02.2019 CS Balotești CS Mioveni C
23.02.2019 FC Snagov ASC Daco-Getica Bucureşti C
23.02.2019 Academica Clinceni SSC Farul Constanţa C
23.02.2019 UTA Arad Dacia Unirea Brăila C
23.02.2019 ACS Poli Timișoara Ripensia Timișoara C
23.02.2019 ACS Energeticianul Petroșani Universitatea Cluj C
24.02.2019 Pandurii Târgu-Jiu
11:00
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 48
2. Universitatea Cluj 47
3. Chindia Târgoviște 47
4. FC Snagov 46
5. Petrolul Ploiești 45
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 35
8. UTA Arad 32
9. ACS Energeticianul Petroșani 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 27
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Luceafărul Oradea 24
14. Metaloglobus București 24
15. Ripensia Timișoara 23
16. Aerostar Bacău 22
17. SSC Farul Constanţa 21
18. CS Balotești 19
19. ACS Poli Timișoara 13
20. Dacia Unirea Brăila 12
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro