Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Europa League 19.04.2019 - 02:00
Chelsea, Arsenal, Eintracht Frankfurt şi Valencia, calificate în semifinalele Europa League Cluburile engleze Chelsea, Arsenal, formaţia germană Eintracht Frankfurt şi echipa spaniolă Valencia s-au calificat în semifinalele Europa League la fotbal, după meciurile din manşa secundă a sferturilor de finală, desfăşurate joi seara.   Semifinalele competiţiei vor fi Valencia - Arsenal şi Chelsea


» Europa League - rezultate meciuri, etape



Europa League 16.04.2019 - 15:45
Ovidiu Haţegan va arbitra meciul Napoli - Arsenal din Europa League Arbitrul Ovidiu Haţegan va conduce meciul dintre Napoli şi Arsenal, programat joi, în Italia, în manşa secundă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, potrivit site-ului Federaţiei Române de Fotbal.   Arbitri asistenţi au fost desemnaţi Octavian Şovre şi Sebastian


Europa League 12.04.2019 - 00:00
Valencia şi Chelsea, victorii în deplasare în sferturile Europa League Valencia şi Chelsea au obţinut victorii în deplasare, joi, în prima manşă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, în timp ce Arsenal şi Benfica s-au impus la diferenţă de două goluri în partidele de acasă.   Valencia a făcut



Europa League 02.04.2019 - 10:54
Dinamo Zagreb, obligată de UEFA să joace cu porţile închise din cauza comportamentului suporterilor săi Comisia de Control, Etică şi Disciplină a UEFA a decis luni ca echipa croată Dinamo Zagreb să dispute cu porţile închise următorul său meci din cupele europene, după incidentele care au avut loc pe 7 martie, la meciul cu Benfica


Europa League 15.03.2019 - 14:37
Napoli va juca cu Arsenal în sferturile Europa League Formaţia Napoli, la care joacă Vlad Chiricheş, va întâlni Arsenal Londra, şi echipa lui Alexandru Băluţă, Slavia Praga, va juca împotriva grupării Chelsea Londra în sferturile de finală ale Europa League, s-a stabilit în urma tragerii la sorţi care a


Europa League 15.03.2019 - 00:00
Arsenal, Villarreal, Benfica, Eintracht Frankfurt, Slavia Praga şi Villarreal, în sferturile Europa League Arsenal Londra, Benfica Lisabona, Eintracht Frankfurt, Slavia Praga şi Villarreal s-au calificat în sferturile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, după ce în cursul serii reuşiseră acest lucru şi Chelsea, Napoli şi Valencia.   Slavia Praga, cu Alexandru Băluţă


Europa League 12.03.2019 - 17:01
Ovidiu Haţegan va arbitra meciul Inter Milano - Eintracht Frankfurt, din Europa League Arbitrul arădean Ovidiu Haţegan a fost delegat de UEFA să conducă partida dintre Internazionale Milano şi Eintracht Frankfurt, care va avea loc joi, în optimile de finală ale Europa League la fotbal, potrivit site-ului FRF.   Haţegan îi va avea ca arbitri


Europa League 08.03.2019 - 00:00
Napoli şi Chelsea au făcut paşi mari spre sferturile Europa League Napoli, cu fundaşul român Vlad Chiricheş pe banca de rezerve, şi Chelsea au făcut paşi mari spre sferturile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, în urma victoriilor reuşite pe teren propriu cu scorul de 3-0, în prima


Europa League 22.02.2019 - 00:00
Benfica, Inter, Chelsea şi Slavia Praga s-au calificat în optimile Europa League Benfica Lisabona, Inter Milano, Chelsea, Slavia Praga, FC Krasnodar, Dinamo Kiev şi Rennes sunt ultimele echipe calificate în optimile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, după meciurile din manşa secundă a şaisprezecimilor de finală.   Tot joi s-au calificat


Europa League 15.02.2019 - 00:45
Valencia şi Napoli, cu un pas în optimile Europa League Valencia şi Napoli au făcut paşi importanţi către optimile de finală ale Europa League la fotbal, după victoriile reuşite în deplasare, joi seara, în prima manşă a şaisprezecimilor de finală ale competiţiei.   Valencia a dispus cu 2-0 de Celtic, la Glasgow,


Europa League 12.02.2019 - 16:42
Ovidiu Haţegan va arbitra partida Celtic Glasgow - Valencia din Europa League Arbitrul român Ovidiu Haţegan a fost delegat de UEFA să conducă partida dintre Celtic Glasgow şi Valencia CF, programată, joi, de la ora 22:00, în prima manşă a şaisprezecimilor Europa League, informează, marţi, site-ul oficial al Federaţiei Române de Fotbal.   Centralul


Europa League 17.12.2018 - 17:00
Lazio - Sevilla, capul de afiş al şaisprezecimilor Europa League Duelul dintre Lazio Roma, echipa fundaşului român Ştefan Radu, şi Sevilla FC este capul de afiş al şaisprezecimilor de finală ale Europa League, potrivit tragerii la sorţi efectuate luni la Nyon.   Lazio este fruntaşă în Serie A, în timp ce Sevilla


Europa League 14.12.2018 - 00:10
Slavia Praga, Celtic şi Olympiakos Pireu, calificate în şaisprezecimile Europa League; AC Milan, eliminată Slavia Praga, formaţie la care joacă românul Alexandru Băluţă, Celtic Glasgow şi Olympiakos Pireu s-au calificat, joi, în şaisprezecimile de finală ale Europa League la fotbal după meciurile din etapa a şasea, ultima, a grupelor. Marea surpriză este eliminarea echipei


Europa League 10.12.2018 - 13:56
Arbitrii români Radu Petrescu şi Istvan Kovacs, delegaţi la meciuri din Europa League Arbitrii români Radu Petrescu şi Istvan Kovacs au fost delegaţi de Uniunea Europeană de Fotbal (UEFA) la meciuri din etapa a şasea, ultima, a grupelor Europa League, programate joi.   Radu Petrescu va conduce meciul ce se va disputa între Olympique Marseille,


Europa League 30.11.2018 - 00:00
Zenit, Fenerbahce, Sporting Lisabona, Betis Sevilla, Dinamo Kiev, calificate în şaisprezecimile Europa League Zenit Sankt Petersburg, Fenerbahce, Sporting Lisabona, Betis Sevilla şi Dinamo Kiev s-au calificat, joi, în şaisprezecimile de finală ale Europa League la fotbal, astfel că numărul echipelor care au trecut de faza grupelor a ajuns la 13.   Anterior obţinuseră biletele pentru


Europa League 26.10.2018 - 00:15
Remiză pentru Ludogoreţ Razgrad în Europa League Formaţia Ludogoreţ Razgrad, cu Cosmin Moţi integralist şi Claudiu Keşeru pe teren până în minutul 84, a remizat, joi seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa AEK Larnaca, într-un meci din faza a treia a grupelor Europa League.   Tot joi, Dinamo


Europa League 26.10.2018 - 00:00
Europa League: Eşec pentru PAOK, 0-2 la Salonic cu MOL Vidi FC Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alin Toşca în componenţă, a fost învinsă, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de echipa MOL Vidi FC, într-un meci din grupele Europa League.   Tot joi, Răzvan Marin a reuşit


Europa League 05.10.2018 - 00:15
Europa League - PAOK Salonic, victorie la scor; Sevilla, învinsă în Rusia PAOK Salonic, echipă antrenată de românul Răzvan Lucescu, a învins-o pe FC BATE Borisov cu scorul de 4-1, joi, în deplasare, în etapa a doua a grupelor Europa League la fotbal.   Brazilianul Leo Jaba a reuşit o dublă pentru PAOK şi


Europa League 21.09.2018 - 12:17
Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă Atacantul român Claudiu Keşerü a marcat un gol pentru Ludogoreţ Razgrad, învinsă acasă cu 3-2 de Bayer Leverkusen, joi seara, într-un meci din prima etapă a grupelor Europa League la fotbal.   Keşerü a deschis scorul în min. 8, din lovitură liberă,


Europa League 31.08.2018 - 16:39
Europa League: PAOK Salonic, într-o grupă cu Chelsea, BATE Borisov şi Vidi Vicecampioana Greciei la fotbal, PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, le va avea ca adversare pe Chelsea (Anglia), BATE Borisov (Belarus) şi Vidi (Ungaria) în Grupa L a Europa League, a decis tragerea la sorţi efectuată vineri la Monaco.   PAOK,


Europa League 24.08.2018 - 01:00
Ludogoreţ Razgrad, Sevilla şi Spartak Trnava, singurele echipe învingătoare în deplasare în Europa League Doar trei echipe, Ludogoreţ Razgrad, Sevilla şi Spartak Trnava, au obţinut victorii în deplasare, joi, în prima manşă a play-off-ului Europa League la fotbal.   Campioana Bulgariei, Ludogoreţ, a dispus de Torpedo Kutaisi, campioana Georgiei, cu 1-0. Fundaşul român Cosmin Moţi a


Europa League 09.08.2018 - 22:17
Europa League: RB Leipzig - Universitatea Craiova 3-1  Echipa germană RB Leipzig a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 3-1 (1-0), joi seara, pe RB Arena din Leipzig, în prima manşă a turului al treilea preliminar al Europa League la fotbal şi a făcut un pas spre


Europa League 09.08.2018 - 22:13
Europa League: FC Alaşkert - CFR Cluj 0-2  Campioana României, CFR Cluj, a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa armeană FC Alaşkert Erevan, joi seara, într-o partidă din cadrul primei manşe a turului III preliminar al competiţiei Europa League la fotbal.   Ambele goluri ale ardelenilor au


Europa League 07.08.2018 - 08:44
Echipele româneşti şi-au aflat posibilele adversare dacă trec de turul 3 preliminar din Europa League Campioana României la fotbal, CFR Cluj, în cazul în care va trece de campioana Armeniei, Alaşkert, în turul al treilea preliminar al Ligii Europa, va juca împotriva învingătoarei dintre Dudelange (Luxemburg) şi Legia Varşovia (Polonia) în play-off-ul competiţiei, conform tragerii


Europa League 07.08.2018 - 08:00
Marius Avram, delegat în preliminariile Europa League Marius Avram va conduce manşa tur a partidei dintre KRC Genk şi Lech Poznan, din turul trei preliminar al Europa League, informează FRF.   El îi va avea ca asistenţi pe Valentin Avram şi Mircea Orbuleţ. Cel de-al patrulea oficial va fi


Europa League 04.08.2018 - 14:11
Sorții în UEFA Europa League Un adversar facil pentru campionii României (care sperăm să nu dovedească contrariul), un adversar cu o istorie lungă în cupele europene pentru Steaua și o echipă germană pentru olteni. Miza: șansa de a lupta pentru un loc în play-off-ul Europa


Europa League 01.08.2018 - 00:25
Piunik Erevan, calificată în turul al treilea preliminar Echipa armeană FC Piunik Erevan s-a calificat în turul al treilea preliminar al Europa League la fotbal, învingând pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Tobol Kostanai din Kazahstan, într-o partidă disputată marţi seara.   Ivorianul Mohamed Konate a marcat unicul


Europa League 30.07.2018 - 18:40
Sebastian Colţescu va arbitra partida Sparta Praga - Spartak Subotica din Europa League Arbitrul român Sebastian Colţescu a fost delegat de UEFA să conducă meciul Sparta Praga - Spartak Subotica din manşa secundă a turul doi preliminar al Europa League, informează, luni, site-ul oficial al Federaţiei Române de Fotbal.   Centralul român, în vârstă de


Europa League 17.05.2018 - 02:30
Rudi Garcia: Scorul a fost prea sever, însă cea mai bună echipă a câştigat Antrenorul echipei franceze Olympique Marseille, Rudi Garcia, consideră meritată victoria formaţiei spaniole Atlético Madrid în finala Europa League (0-3), disputată miercuri seara la Lyon, însă afirmă că "scorul a fost prea sever", ţinând cont de modul în care a decurs


Europa League 17.05.2018 - 01:00
Diego Simeone: Griezmann a fost decisiv Diego Simeone, antrenorul lui Atlético Madrid, a lăudat prestaţia atacantului francez Antoine Griezmann, autorul primelor două goluri ale echipei sale în finala Europa League, câştigată cu scorul de 3-0 în faţa formaţiei Olympique Marseille, miercuri seara la Lyon.   "Griezmann a confirmat


Europa League 17.05.2018 - 00:00
Europa League: Olympique Marseile - Atlético Madrid 0-3 Atlético Madrid a câştigat pentru a treia oară trofeul Europa League la fotbal, după ce a învins-o pe Olympique Marseille cu scorul de 3-0 (1-0), în finala competiţiei, desfăşurată miercuri seara, pe stadionul Parc Olympique Lyonnais din Lyon.   Atlético Madrid a


Europa League 15.05.2018 - 20:18
Finalele Cupei UEFA şi Europa League Olympique Marseille şi Atlético Madrid se vor înfrunta, miercuri seara, în finala Europa League la fotbal, la Lyon, de la ora 21,45, ora României.   Nicio echipă franceză nu a câştigat competiţia până acum, dar OM a jucat finala din 1999, fiind


Europa League 04.05.2018 - 00:15
Europa League - semifinală - retur: Atlético Madrid - Arsenal Londra 1-0 Atlético Madrid s-a calificat, joi seara, în finala Europa League la fotbal, după ce a învins-o pe Arsenal Londra cu scorul de 1-0 (1-0), pe teren propriu, în manşa a doua a semifinalelor.   Atlético, după ce a scos un egal eroic


Europa League 04.05.2018 - 00:12
Europa League - semifinală - retur: FC Red Bull Salzburg - Olympique Marseille 2-1 după prelungiri Olympique Marseille s-a calificat în finala Europa League la fotbal, joi seara, deşi a fost învinsă de FC Red Bull Salzburg cu scorul de 2-1 (0-0, 2-0), după prelungiri, la Salzburg, în manşa secundă a semifinalelor.   Olympique Marseille, care a câştigat


Europa League 27.04.2018 - 00:15
Europa League - semifinală: Arsenal Londra - Atlético Madrid 1-1 Echipa engleză de fotbal Arsenal a terminat la egalitate cu Atlético Madrid, 1-1 (0-0), joi seara, pe stadionul "Emirates Stadium" din Londra, în prima manşă a semifinalelor Europa League.   "Tunarii" au ratat o mare şansă de a face un pas spre


Europa League 27.04.2018 - 00:02
Europa League - semifinală: Olympique Marseille - FC Red Bull Salzburg 2-0 Olympique Marseille a învins formaţia austriacă RB Salzburg cu scorul de 2-0 (1-0), joi seara, pe "Stade Velodrome", în prima manşă a semifinalelor Europa League la fotbal.   OM a făcut un pas important către finala de la Lyon, câştigând prin golurile


Europa League 13.04.2018 - 14:41
OM - RB Salzburg şi Arsenal - Atlético Madrid, în semifinalele Europa League Olympique Marseille o va înfrunta pe RB Salzburg, iar Arsenal o va întâlni pe Atlético Madrid în semifinalele Europa League la fotbal, potrivit tragerii la sorţi efectuate, vineri, la sediul UEFA, de la Nyon.   Partidele din prima manşă vor avea loc


Europa League 13.04.2018 - 01:00
Arsenal, OM, RB Salzburg şi Atlético Madrid, în semifinalele Europa League Arsenal Londra, Olympique Marseille, RB Salzburg şi Atlético Madrid s-au calificat joi în semifinalele Europa League la fotbal, după partidele din manşa secundă a sferturilor de finală.   Cea mai spectaculoasă calificare a reuşit-o campioana Austriei, Red Bull Salzburg, care a învins-o


Europa League 06.04.2018 - 10:15
Arsenal, cea mai clară victorie din sferturile Europa League Arsenal Londra a reuşit cea mai clară victorie din prima manşă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, 4-1 cu ŢSKA Moscova, joi seara, pe teren propriu.   "Tunarii" s-au impus prin dublele reuşite de galezul Ramsey şi de francezul


Europa League 16.03.2018 - 16:43
Atlético Madrid - Sporting Lisabona, capul de afiş al sferturilor Europa League Atlético Madrid, câştigătoare a competiţiei în 2010 şi 2012, o va înfrunta pe Sporting Lisabona, în sferturile de finală ale Europa League la fotbal, potrivit tragerii la sorţi efectuate vineri, la Nyon.   Cele două formaţii s-au întâlni în primul sezon de


Europa League 09.03.2018 - 00:15
Europa League: Victorii clare pentru Atlético Madrid şi Arsenal Atlético Madrid şi Arsenal Londra au făcut paşi importanţi către calificarea în sferturile de finală ale Europa League, joi seara, prin victoriile obţinute în prima manşă a optimilor.   Atlético a dispus cu 3-0 pe teren propriu de Lokomotiv Moscova, prin golurile


Europa League 06.03.2018 - 18:48
Ovidiu Haţegan va arbitra meciul RB Leipzig - Zenit, din Europa League O brigadă de arbitri români, cu Ovidiu Haţegan la centru, va arbitra partida dintre RB Leipzig şi Zenit Sankt Petersburg, care va avea loc joi, în prima manşă a optimilor de finală ale Europa League la fotbal, potrivit site-ului UEFA.   Arbitri


Europa League 22.02.2018 - 08:53
Europa League. FCSB are șanse teoretice pentru optimi Niciun meci nu este jucat dinainte. În 2006 Steaua (cu Becali la conducere) a câștigat acasă cu 1-0, iar la Middlesbrough a condus cu 2-0 în min.23. Iată rezultatele din Europa League înaintea meciurilor retur:


Europa League 20.10.2017 - 00:45
Europa League: Cosmin Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad Fundașul român Cosmin Moți a marcat un gol pentru formația bulgară Ludogoreț Razgrad, care a învins cu scorul de 2-0 formația portugheză Sporting Braga, joi, în deplasare, în Grupa C a Europa League la fotbal.   Internaționalul român a deschis scorul pentru


Europa League 15.09.2017 - 10:16
Echipa israeliană Hapoel Beer Sheva a învins formația elvețiană FC Lugano cu scorul de 2-1, joi seara, într-un meci din Grupa G a Europa League la fotbal, din care face parte și FCSB. Campioana Israelului a deschis scorul prin Daniel Einbinder


Europa League 15.09.2017 - 08:39
Antrenorul echipei de fotbal Viktoria Plzen, Pavel Vrba, a declarat, joi seara, după înfrângerea cu 3-0 suferită pe Arena Națională în fața formației FCSB, în grupa G a Europa League, că adversarii au dominat tot meciul și că acesta este


Europa League 14.09.2017 - 08:21
Antrenorul echipei de fotbal Viktoria Plzen, Pavel Vrba, a declarat, miercuri seara, într-o conferință de presă, că nu e dezamăgit că va juca din nou cu FCSB, după ce a pierdut dubla din preliminariile Champions League, dar a precizat că


Europa League 14.09.2017 - 08:12
Fotbalistul echipei Viktoria Plzen, Daniel Kolar, a declarat, miercuri seara, într-o conferință de presă, că are un respect deosebit pentru FCSB, adversara din partida de joi din grupele Europa League, dar a precizat că formația sa venit la București să


Europa League 25.08.2017 - 16:19
Echipele Viktoria Plzen (Cehia), Hapoel Beer Sheva (Israel) și FC Lugano (Elveția) vor fi adversarele vicecampioanei României, FCSB, în Grupa G a Ligii Europa, în urma tragerii la sorți care a avut loc vineri la Grimaldi Forum din Monaco. FCSB


Europa League 25.08.2017 - 01:54
Echipele FC Bruges, PAOK, Dinamo Zagreb, Fenerbahce, Legia, Ajax și FC Krasnodar au ratat calificarea în grupele Europa League la fotbal, în urma meciurilor de joi din manșa secundă a play-off-ului competiției. FC Bruges, formație la care e legitimat românul Dorin




Case de pariuri online

Pe langa toate informatiile si statisticile din fotbal pe care le prezentam pe site, incercam zilnic sa aducem ponturi pariuri alese pe biletul zilei de catre specialistii nostri. Bineinteles, inainte de a plasa un bilet la pariu va sfatuim sa treceti recomandarile prin propriile filtre de analiza si apoi sa decideti daca merita jucat sau nu.

Top News

-Biletul zilei la pariuri - 20.04.2019

-Eugen Neagoe: Cei de la CFR Cluj nu au pierdut niciun joc în acest play-off

-Chelsea, Arsenal, Eintracht Frankfurt şi Valencia, calificate în semifinalele Europa League

-Cristiano Bergodi: Hermannstadt luptă pentru salvarea de la retrogradare

-Biletul zilei la pariuri - 19.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 18.04.2019

-Liga Campionilor, sferturi, retur: Manchester City - Tottenham Hotspur 4-3




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Ilie
România
45 ani

Aldo Bobadilla
Paraguay
43 ani

Alexandru Koller
România
66 ani

Bekir İrtegün
Turcia
35 ani

Bernard Slaven
Irlanda
52 ani

Bogdan Apostu
România
37 ani

Calvin Marlin
Africa de Sud
43 ani

Damián Escudero
Argentina
32 ani

Dario Knežević
Croația
37 ani

Fabrice Begeorgi
Franţa
32 ani

Francesco DiTacchio
Italia
29 ani

Javi López
Spania
31 ani

Joaquín del Olmo
Mexic
50 ani

Liviu Hapaină
România
41 ani

Ludovic Magnin
Elveția
40 ani

Mircea Oprea
România
39 ani

Pavle Ninkov
Serbia
34 ani

Samson Nwabueze
Nigeria
31 ani

Shay Given
Irlanda
43 ani

Toshihide Saito
Japonia
46 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
19.04.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
20.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
21:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
21.04.2019 FC Viitorul
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 38
2. Fotbal Club FCSB 35
3. Universitatea Craiova 33
4. FC Viitorul 29
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
19.04.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
21.04.2019 Gaz Metan Mediaș
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.04.2019 CSM Politehnica Iași
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.04.2019 Dinamo București
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. Gaz Metan Mediaș 31
2. Dinamo București 28
3. CSM Politehnica Iași 23
4. FC Voluntari 22
5. FC Botoșani 22
6. FC Hermannstadt 18
7. Dunărea Călărași 16
8. Concordia Chiajna 14
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
13.04.2019 Aerostar Bacău ASC Daco-Getica Bucureşti C
13.04.2019 Pandurii Târgu-Jiu Academica Clinceni C
13.04.2019 CS Balotești FC Snagov C
13.04.2019 Universitatea Cluj SSC Farul Constanţa C
14.04.2019 Energeticianul Petroşani Ripensia Timișoara C
14.04.2019 Metaloglobus București UTA Arad C
14.04.2019 Chindia Târgoviște ACS Poli Timișoara C
14.04.2019 Luceafărul Oradea Petrolul Ploiești C
14.04.2019 ASU Politehnica Timişoara Dacia Unirea Brăila C
15.04.2019 FC Argeș Pitești CS Mioveni C


1. Academica Clinceni 70
2. Chindia Târgoviște 66
3. Universitatea Cluj 63
4. FC Snagov 60
5. Petrolul Ploiești 59
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 42
9. Ripensia Timișoara 37
10. Luceafărul Oradea 37
11. Metaloglobus București 37
12. ASU Politehnica Timişoara 36
13. Pandurii Târgu-Jiu 34
14. SSC Farul Constanţa 34
15. Energeticianul Petroşani 33
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 30
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 23
19. ACS Poli Timișoara 22
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro