Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 03.09.2017 - 11:12

Debut cu înfrângere pentru Lucescu la naționala Turciei

Antrenorul român Mircea Lucescu a debutat cu un eșec, 0-2 cu Ucraina, pe banca tehnică a echipei de fotbal a Turciei, sâmbătă seara, în deplasare, într-un meci din Grupa I a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018.

Andrei Iarmolenko a marcat ambele goluri ale Ucrainei (18, 42), însă presa a notat ofsaid la un gol și ieșirea mingii în afara suprafeței de joc la al celălalt. 
Selecționata Spaniei a învins formația Italiei la scor de forfait, 3-0, prin ''dubla'' lui Isco și golul lui Alvaro Morata. 
Partida dintre Croația și Kosovo a fost suspendată în prima repriză, după doar 22 de minute (la 0-0), din cauza terenului impracticabil, după o ploaie torențială. 
 
Rezultate:
 
Sâmbătă 
Grupa D 
Georgia — Irlanda 1-1 
Au marcat: Valeri Qazaișvili 34, respectiv Shane Duffy 4.
 
Serbia — Rep. Moldova 3-0 
Au marcat: Mijat Gacinovic 20, Aleksandar Kolarov 30, Aleksandar Mitrovic 81.
 
Țara Galilor — Austria 1-0 
A marcat: Ben Woodburn 74. 
 
Grupa G 
Israel — Macedonia 0-1 
A marcat: Goran Pandev 73.
 
Spania — Italia 3-0 
Au marcat: Isco 13, 40, Alvaro Morata 77.
 
Albania — Liechtenstein 2-0 
Au marcat: Odise Roshi 54, Ansi Agolli 78.
 
Grupa I 
Ucraina — Turcia 2-0 
A marcat: Andrei Iarmolenko 18, 42.
 
Finlanda — Islanda 1-0 
A marcat: Alexander Ring 8. 
Cartonaș roșu: Rurik Gislason (Islanda) 76.
 
Meciul Croația — Kosovo a fost suspendat în min. 22 la scorul de 0-0.
 
Vineri 
Grupa C 
Cehia — Germania 1-2 
Au marcat: Vladimir Darida 78, respectiv Timo Werner 4, Mats Hummels 88.
 
Norvegia — Azerbaidjan 2-0 
Au marcat: Joshua King 32 — penalty, Rașad Sadîgov 60 (autogol). 
Cartonaș roșu: Badavi Guseinov (Azerbaidjan) 90.
 
San Marino — Irlanda de Nord 0-3 
Au marcat: Josh Magennis 70, 75, Steven Davis 77 — penalty.
 
Grupa E: 
Danemarca — Polonia 4-0 
Au marcat: Thomas Delaney 15, Andreas Cornelius 42, Nicolai Jorgensen 59, Christian Eriksen 80.
 
România — Armenia 1-0 
A marcat: Alexandru Maxim 90+1. 
Bogdan Stancu (România) a ratat un penalty în min. 55. 
Cartonaș roșu: Taron Voskanyan (Armenia) 54.
 
Kazahstan — Muntenegru 0-3 
Au marcat: Marko Vesovic 31, Fatos Beciraj 53, Marko Simic 63.
 
 
Grupa F 
Lituania — Scoția 0-3 
Au marcat: Stuart Armstrong 25, Andrew Robertson 30, James McArthur 72.
 
Malta — Anglia 0-4 
Au marcat: Harry Kane 53, 90+2, Ryan Bertrand 86, Danny Welbeck 90+1.
 
Slovacia — Slovenia 1-0 
A marcat: Adam Nemec 81.
 
Joi 
Grupa A 
Bulgaria — Suedia 3-2 
Au marcat: Stanislav Manolev 12, Gheorghi Kostadinov 33, Ivailo Ciocev 79, respectiv Mikael Lustig 29, Marcus Berg 44. 
Emil Forsberg (Suedia) a ratat un penalty în min. 16.
 
Franța — Olanda 4-0 
Au marcat: Antoine Griezmann 14, Thomas Lemar 73, 88, Kylian Mbappe 90+1. 
Cartonaș roșu: Kevin Strootman (Olanda) 61.
 
Luxemburg — Belarus 1-0 
A marcat: Daniel Da Mota 60.
 
Grupa B 
Ungaria — Letonia 3-1 
Au marcat: Tamas Kadar 6, Adam Szalai 26, Aleksandrs Solovjovs 68 (autogol), respectiv Gints Freimanis 40.
 
Portugalia — Insulele Feroe 5-1 
Au marcat: Cristiano Ronaldo 3, 29 — penalty, 64, William Carvalho 58, Nelson Oliveira 84, respectiv Rogvi Baldvinsson 38.
 
Elveția — Andorra 3-0 
Au marcat: Haris Seferovic 43, 62, Stephan Lichtsteiner 68.
 
Grupa H 
Cipru — Bosnia 3-2 
Au marcat: Demetris Christofi 65, Vincent Laban 67, Pieros Sotiriou 76, respectiv Toni Sunjic 33, Edin Visca 44.
 
Grecia — Estonia 0-0
 
Belgia — Gibraltar 9-0 
Au marcat: Dries Mertens 15, Thomas Meunier 18, 60, 67, Romelu Lukaku 21, 38, 84 — penalty, Axel Witsel 27, Eden Hazard 45. 
Cartonașe roșii: Axel Witsel 40, respectiv Erin Barnett 82.
 






Sursa: Agerpres
Taguri: Lucescu    Turcia    Ucraina    preliminarii   

» Preliminarii CM 2018 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

Portugalia și Spania, în aceeași grupă la Cupa Mondială din 2018

Portugalia, campioana europeană en titre, și Spania, campioana mondială din 2010, se află în Grupa B, alături de Iran și Maroc, la Cupa Mondială de fotbal de anul viitor, care va avea loc în Rusia,...

Italia, marea absentă de la Cupa Mondială din 2018; Suedia, a 29-a echipă calificată

Echipa Italiei, cvadruplă campioană a lumii, este marea absentă a Cupei Mondiale de fotbal din 2018, după ce a terminat la egalitate cu Suedia, 0-0, luni seara, la Milano, în manșa a doua...

Croația s-a calificat la Cupa Mondială, după 0-0 cu Grecia

Reprezentativa de fotbal a Croației s-a calificat la Cupa Mondială din 2018, duminică seara, după ce a terminat la egalitate cu Grecia, 0-0, la Pireu, în manșa a doua a barajului pentru...

Elveția s-a calificat la CM 2018 după barajul împotriva Irlandei de Nord

Naționala de fotbal a Elveției s-a calificat la Cupa Mondială 2018 din Rusia în urma barajului împotriva Irlandei de Nord, meciul retur încheindu-se 0-0, duminică, la...

Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018

Confruntarea dintre Suedia și Italia este capul de afiș al meciurilor de baraj din zona Europa pentru Cupa Mondială de fotbal din 2018, potrivit tragerii la sorți efectuate marți, la...

Biletele pentru Cupa Mondială 2018, în vânzare începând de joi

FIFA a anunțat că biletele pentru Cupa Mondială de fotbal 2018 din Rusia vor fi puse în vânzare, pe site-ul său, începând de joi, 14 septembrie, informează...

FIFA a anunţat cum se va desfăşura barajul naţionalelor europene pentru Campionatul Mondial din 2018

FIFA a anunţat, miercuri, modul în care se va desfăşura tragerea la sorţi a naţionalelor europene pentru barajul de calificare la Campionatul Mondial din 2018, ce va avea loc în...

Mexic, calificată matematic la CM 2018

 Selecționata de fotbal a Mexicului a învins Panama cu 1-0 (0-0), într-un meci disputat vineri pe arena Azteca din Ciudad de Mexico și a devenit prima națională din...

Preliminarii CM 2018: Victorii clare pentru Danemarca și Muntenegru

Danemarca a surclasat Polonia cu scorul de 4-0, iar Muntenegru a învins Kazahstanul cu 3-0, vineri, în meciuri din Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018,...

Argentina, doar remiză cu Uruguay; Brazilia, victorioasă

Argentina a obtinut doar un rezultat de egalitate in Uruguay, scor 0-0, in etapa a 15-a preliminariilor zonei sud-americane pentru Cupa Mondiala din 2018 si ramane in continuare pe locul 5 in...

Preliminariile CM 2018 - Victorii pentru Franța și Bulgaria, în Grupa A

Echipele Franței și Bulgariei au câștigat meciurile susținute, joi seara, pe teren propriu, în Grupa A a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018.   Dacă...



Top News

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-Gigi Becali: Niciodată nu am fost dezamăgit de fotbal ca în seara asta, niciodată!

-Dezastrul de la Roma. Lazio - FCSB 5-1

-Nicolae Dică: Lazio e o echipă foarte bună

-Liga Campionilor - optimi: Şahtior Doneţk - AS Roma 2-1

-Liga Campionilor - optimi: FC Sevilla - Manchester United 0-0

-Simone Inzaghi: FCSB este o echipă foarte organizată




S-au nascut azi

Alessandro Budel
Italia
37 ani

Andreas Glockner
Germania
30 ani

Arnor Angeli
Belgia
27 ani

Chris Baird
Irlanda de Nord
36 ani

Cristian Silvășan
România
36 ani

Denis Hăruț
România
19 ani

Didier Konan
Coasta de Fildeș
34 ani

Dimitrios Koutroumanos
Grecia
31 ani

E d u a r d o
Croația
35 ani

Erman Muratagic
Germania
27 ani

Friedrich Koncilia
Austria
70 ani

GAZIANTEPSPOR
Turcia
49 ani

Giampiero Marini
Italia
67 ani

Hérita Ilunga
RD Congo
36 ani

Hernán Pérez
Paraguay
29 ani

Ionuț Boroștean
România
31 ani

Ivan Ivanov
Bulgaria
30 ani

J o s e t x o
Spania
43 ani

Josh Thompson
Anglia
27 ani

Josh Wolff
SUA
41 ani

Jurica Jerković
Yugoslavia
68 ani

Manu del Moral
Spania
34 ani

Marc Emmers
Belgia
52 ani

Marian Nejneru
România
34 ani

Marian Zeciu
România
41 ani

Mircea Constantinescu
România
73 ani

Morten Wieghorst
Danemarca
47 ani

Nabil Dirar
Maroc
32 ani

Nadjib Baouia
Algeria
26 ani

Ole Qvist
Danemarca
68 ani

Park Ji-Sung
Coreea de Sud
37 ani

Pierluigi Cera
Italia
77 ani

R o n n y
Brazilia
35 ani

Rafael Romo
Venezuela
28 ani

Stéphane Tritz
Franța
31 ani

Steve Olfers
Olanda
36 ani

Valerică Găman
România
29 ani

Wilson Piazza
Brazilia
75 ani

Yazid Mansouri
Algeria
40 ani

Yuji Nakazawa
Japonia
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București
18:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
25.02.2018 Steaua București
20:45
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
26.02.2018 Concordia Chiajna
17:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 56
2. Steaua București 52
3. CS Universitatea Craiova 51
4. Astra Giurgiu 44
5. FC Viitorul 44
6. CSM Politehnica Iași 39
7. FC Botoșani 39
8. Dinamo București 39
9. FC Voluntari 28
10. ACS Poli Timișoara 27
11. Concordia Chiajna 25
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
24.02.2018 Olimpia Satu-Mare
-
CS Mioveni AMANAT C
24.02.2018 Luceafărul Oradea
-
ASA Târgu-Mureș AMANAT C
24.02.2018 FC UTA Arad Academica Clinceni C
24.02.2018 Pandurii Târgu-Jiu Metaloglobus București C
24.02.2018 Știința Miroslava FC Argeș Pitești C
24.02.2018 Foresta Suceava Dacia Unirea Brăila C
24.02.2018 Sportul Snagov Ripensia Timișoara C
24.02.2018 ASU Poli Timişoara Chindia Târgoviște C
25.02.2018 CS Afumați
14:00
CS Balotești   C
25.02.2018 Dunărea Călărași
15:00
FC Hermannstadt   C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 45
4. CS Afumați 38
5. Academica Clinceni 38
6. FC Argeș Pitești 37
7. ASU Poli Timişoara 36
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 27
11. Ripensia Timișoara 26
12. FC UTA Arad 25
13. Foresta Suceava 23
14. Știința Miroslava 22
15. Luceafărul Oradea 21
16. Pandurii Târgu-Jiu 21
17. Metaloglobus București 20
18. CS Balotești 20
19. Olimpia Satu-Mare 19
20. Dacia Unirea Brăila 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5